реве,дави се и спира да диша

  • 1 557
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 74
здравеите мами
искам да споделиа моиа бебко какво прави вече за втори път започва да реве колкото му глас държи след много кратко се дави зверски и след части от секундата вече е син и не може да си поеме дъх аз го обръщам и тупам по гърба-това помага за сега ама ми изкарва акъла #Crazy
кажете на вас случвало ли ви се е и какво правите в този момент?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 271
Да, случвало ми се е 1-2 пъти. Нарича се захласване и не е необичайно при бебетата.
Аз, като видя, че не може да си поеме въздух, му духвам в лицето и той вдишва веднага. Пробвай и без да се е  захласнало бебето, да духнеш срещу него, да видиш, че ще си поеме въздух.
Не се паникьосвай в такива ситуации! Peace

# 2
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Случваше се и при нас доста често.И аз,като Lara й духвах в лицето.Веднага поема въздух.

# 3
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Имаше скоро тема за захласването...пусни търсачката, може да ти излезнат полезни неща.
Знам, че е стресиращо...но е добре да прочетеш това за всеки случай.

Духването наистина помага:)

# 4
  • София
  • Мнения: 39 755
Аз също съм духала, само в един от слуваите тупах Дияна по гърба. Последният случай на захласване беше в яслата. Захасна се на улицата.

# 5
  • Мнения: 3 116
Ние редовно го правехме това до 5 месечна възраст от много силни колики. Подухването помагаше всеки път. Ох като знам аз в началото каква паника бях  Mr. Green

# 6
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
И ние сме така и то не веднъж-дваж, а всеки път като се свива от колики Cry Но аз, съм подготвена от мама, че няма страшно, понеже брат ми ги е правил тия номера...Само трябва да внимаваш да не си глътне езика Naughty

# 7
  • София
  • Мнения: 7 032
И синът ми се захласваше, първо проверяваш да не си глътне езика, натисни го с пръст след това с подухване в лицето, не искам да те плаша, но при нас един път подухването не помогна и аз ощипах (знам че звучи гадно, но нямах избор) бебчо по крачето- то от болка си поема силно въздух и изревава, дано не ви се случва, но просто да си подготвена. Послушай Реза и потърси в архива, имаше информация някъде, че всъщност захласването не е толкова опасно.

# 8
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
И синът ми се захласваше, първо проверяваш да не си глътне езика, натисни го с пръст след това с подухване в лицето, не искам да те плаша, но при нас един път подухването не помогна и аз ощипах (знам че звучи гадно, но нямах избор) бебчо по крачето- то от болка си поема силно въздух и изревава, дано не ви се случва, но просто да си подготвена. Послушай Реза и потърси в архива, имаше информация някъде, че всъщност захласването не е толкова опасно.


Да пощипването помага, защото от това че го заболява ще си поеме въздух  Peace

# 9
Аз моята само с подухване в лицето й помагам.Винаги действа.

# 10
  • Мнения: 3 537
Аз пък вчера и ударих един шамар.Направо беше почервеняла. Sad

# 11
  • Мнения: 1 489
Моята щерка също се засинява.За пръв път го направи,когато беше на 2 месеца.Както си ревеше и изведнъж спя да диша и аз спрях заедно с нея.Не знаех какво да правя и само е потупвах.На другия ден се консултирах с лекарката и каза да й духам в устата,за да мога да й помогна да си поеме въздух.И до ден днешен го прави този номер,но вече по рядко.Казват,че се израствало.

# 12
  • Мнения: 3 537
При нас се захласва също 2-3 пъти ,понеже се спъна и падна,даже 2 пъти ми губи и съзнание и се изприщих...аз му духам във устата и веднаго го носа в банята и го плискам със студена вода лицето.

# 13
  • Мнения: 1 237
И при нас се случва често.Ако по-дълго време не си поеме въздух и аз духвам в лицето й.

# 14
  • Мнения: 404
И мойта дъщеря се захласва при плач и то предимно когато много й се спи или от болка. Чела съм, че се дължи на несъвършенство на нервната система и не е опасно за детето. С времето се израства. Среща се при много деца и е важно как се реагира на захласването. Не трябва да се показва на детето, че това много ви притеснява и да имате по-специално отношение към него след това, т.к. с времето детето може да почне да го прави нарочно и по този начин да ви манимулира. Когато се захласне най-добре е да се духне в лицето на детето или да му се пръсне вода, за да може да се сепне и да си поеме въздух. Дано по-скоро отшуми, че наистина е голям кошмар.

Общи условия

Активация на акаунт