Проследяване на бременност в Майчин дом - Варна

  • 8 952
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 839
Момичета, благодаря за подкрепата ви! След малко ще копирам темата в черния списък. А колкото до съденето, знаете ли колко пъти съм си го мислила, но първо има ли осъден доктор в БГ ...
Напълно те разбирам, аз самата не съм убедена, че бих стигнала до съда в подобна ситуация. Но ако не съда, то поне преса, телевизия ... Медиите дори, може би са по-добър вариант в случая, защото трябва да се разчуе за тази тяхна "статистика" и по-точно за това, че я градят рискувайки човешки животи.  Close
Бъдещите мами имат право и трябва да знаят!

OFF: Кой изражда детенцето в АГ? И кои педиатри го спасиха? Простете любопитството ми  Embarassed

# 16
  • Мнения: 1 290
Искам да кажа относно гласността по медиите.
Ако в Окръжна или АГ стане "фал" всички гръмват!

С Майчин дом обаче нещата не стоят така за жалост.
Когато има проблем -
или родилките навременно биват пращани в АГ с "умрелите си бебета"
или проблемчето бива потулвано...
Знаете ли, че от около седмица в МД има момиче в кома?
Предполагам, че не...

Цялото ми уважение към лукса и специалистите там, но
нека истината бъде една и цяла...


# 17
  • Мнения: 8 769
Знаете ли, че от около седмица в МД има момиче в кома?
Предполагам, че не...
Знам, знам....ама не е от седмица, ами по-рано. И мисля,че вече я бяха препратили в друга болница,. защото няма как да се справят там.
Ъх, жалко наистина за нещата които се случват и потулват. Неслучайно писах отдавна за тия неща, но безкрайно доволни мами, родили без особени проблеми там, в прекрасните условия, ми се нахвърлиха като лешояди на мърша. Много ми е мъчно, че излязох права-проблемните родилки се изпъждат, за да не се наруши реномето на прекрасният МД. Грозно и неетично!
А Гвен, права си, за подобни фалове в държавните болници се гърми и трещи....което не е лошо, трябва да се търси отговорност, но защо някои трябва да са привилегировани?

# 18
  • Варна
  • Мнения: 3 885
Здравейте! И аз се интересувам от проследяването на бременност в МД. Миналото лято им бях пациентка, за съжаление излезе извънматочна. Д-р Яков ме оперира по спешност и ми спаси тръбата, но няма да си крива душата, че ми струва много връзки да го докарам в болницата в 10 вечерта  Rolling Eyes
Сега отново съм бременна. Още не съм ходила на лекар и вероятно можете да си представите каква ми е долемата - наистина не знам къде да ида! За всяка болница в града чувам и лоши, и хубави неща. А на мен (поне в момента) ми трябва специалист, който да "види" бременността колкото се може по-рано.
Моля, ако сред вас има варненки с подобен опит, споделете  Simple Smile

Аурелия, мисля, че е добре поне тук да разкажете какво се е случило с бедното момиче. А за това
Когато има проблем - или родилките навременно биват пращани в АГ с "умрелите си бебета" или проблемчето бива потулвано...
и аз съм чувала такива истории, включително мои познати са били потърпевши.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Момченцето ми се роди в АГ болница в ръцете на д-р Георги Георгиев  (невероятен лекар - през цялото време ми обясняваше, че не трябва да губя надежда, че бебо ще е добре; че такива неща се случват понякога; че не трябва да се чувствам виновна за нищо...), а го виждах за пръв път в живота си! После неонаолозите направиха чудото и след 56 дена в кувьоз моето момченце се върна у дома - за което им съм страшно благодарна. В този ред благодаря на неонатолозите д-р Румяна Ефремова, д-р Ангелова и целия останал екип!

Сега бебо е добре, от 1.200 кг и 36 см, вече е 13.900 кг и 83 см.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 442
А какво се е случило с жената в кома? Имате ли новини? Ако трябва да помагаме с нещо, само кажете. Трябва да спасим како нейния, така живота и на бебо.

# 21
  • Мнения: 2 381
А какво се е случило с жената в кома? Имате ли новини? Ако трябва да помагаме с нещо, само кажете. Трябва да спасим како нейния, така живота и на бебо.
Момичето е в кома от началото на месец март, бебето е добре доколкото разбрах.Как да помогнем-незнам....Дано се събуди по-скоро Praynig

# 22
  • Мнения: 2 381
Manzhelka, радвам се, че ви се е разминало на теб и бебчето ти и че сте добре.
Шокирана съм от това, което сподели за д-р Сариев.Когато ми се е налагала да го търся, понякога не е отговарял, но след броени минути е набирал номера ми и се е свързвал с мен.За това, че са отказали да те приемат в МД също нямам думи.....

# 23
  • Мнения: 8 769
Аурелия, мисля, че е добре поне тук да разкажете какво се е случило с бедното момиче.
Изпаднала е в кома по време на секцио в МД. Не са й били направили тест за алергия към упойката. Подробностите ми убягват, и за да не пиша измислицеи, само толкова ще кажа. Това знам от нейна братовчедка (бях с нея когато й го съобщиха, момичето изпадна в шок). Бебето беше добре, и мисля, че бащата и бабата се грижат за него. Когато се видя с тази моя позната ще разбера подробности и бих ви писала. За съжаление не знам какво може да се направи-на човек в кома как може да му се помогне? Никак като че ли, освен с положителни мисли и дано излезе от това състояние.... Praynig

# 24
  • Мнения: 2 839
Добре, кажете ми сега не трябва ли да има гласност?? Аз много набрах. Това с комата вече тотално ме шокира. На какво си играят там? На Господ?!
Manzhelka, моля те, мисля че поне във варненската преса няма да е никакъв проблем да се пише за това. Аз лично мога да опитам да го организирам. И в няколко централни мога да съдействам. Можем да издирим и другата мама, която писа тук, че е била изпратена `да роди мъртвото си бебе другаде`. 
Скапаняци ... #Cussing out

# 25
  • Мнения: 670
В Майчин Дом бях на консултации при Д-р Капка Атанасова. Тя е невероятно отзивчива и мила, и е страхотен специалист. Първите 6 месеца имах по 1 консултация на месец, от седмия до средата на осмия ходих два пъти в месеца, а последния месец и половина ме преглеждаха всяка седмица.
Всички консултации минаваха с мерене, теглене, слушане на тонове при акушерката и ехограф при Д-р Атанасова. В края на втори месец ми взеха секрет от влагалището и ми пуснаха кръвни изследвания. Таткото също трябваше да си пусне изследване за кръвна група. Всеки месец ми изследваха урината, а кръвта 4 пъти през бременността.
Доволна съм е меко казано... естествено говоря само и единствено за Капка Атанасова!

# 26
  • Мнения: 2 839
Сега вече съм много бясна  Close
Казах сега на майка ми за този случай. Оказа се, че тя знае. Момичето, Елвира се казва, е приятелка на брат ми, от една компания. Кръстницата на семейството пък е приятелка на майка ми. Та тя ми разказа подробности ...
Не и е направена проба за упойката, или е предозирана, майка не е сигурна. Понеже в МД няма реанимация /!?!?/, викат линейка, но докато дойде линейката мозъка на момичето е увреден. Дори да се събуди, няма да бъде същия човек! А вероятност да се събуди почти няма!
Защо тази информация се предава от уста на уста!?!??  Close

# 27
  • Мнения: 1 711
         Така, аз искам също да изкажа положителното си мнение за екипа на МД, при който родих Явор. Не бях по ЗК, а си плащах всичко от самото начало.  Не смятам, че лекарите имат различно отношение , заради парите обаче. Аз ходих на консултации при ак. Снежа Петкова и д/р Яков. Той ми направи и секциото по спешност.

       Но медала има и 2 страни. Случилото се с това момиче е повече от ужасяващо! Моля се за нея!

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Добре де, гласност. Ами защо когато преди десетина дена тук/в здравния справочник/ беше споменато, че в Майчин дом има момиче в кома цялата тема беше изтрита два часа по късно?

# 29
  • Мнения: 1 290
Проблема не е в самите неприятности които се случват
Няма болница и лекар застрахован от подобно нещо.

Въпроса е, че ако се случи нещо - в Майчин Дом - Варна нямат как да реагират!
Мисля, че момичетата избрали това здравно заведение трябва да знаят за това...

Истината е, че това не е единичен случай...
Може би специалистите са много добри наистина, но понякога просто е нужна специфична апратура която там липсва -
тогава се случват ужасните неща - колкото и да е адекватен екипа.

НЕКА ВСЯКА БРЕМЕННА ЖЕНА ЗНАЕ ТОВА!

разбира се, че всяка една от нас се надява, че точно при нея няма да има усложнения, но ако се получат...?!

Общи условия

Активация на акаунт