"Малкият Никола"

  • 4 569
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 865
незабравима книга! и до днес внимавам да не стъпвам върху фугите между плочките... и мразя силните прегръдки и мокрите целувки от роднини Mr. Green

# 16
  • Мнения: 27 524
А,Маншон,Полуобувка и Мъхеста брада е класика,любима,имам и двете части,чакам с нетърпение ситното да порасне и да му чета.

А някой чел ли е "Сърце" на Едмондо де Амичис? Много я харесвам  Hug

# 17
  • Мнения: 3 405
А, това е много готина книга Heart EyesМалкият НиколА Simple Smile
Ей сега ще кажа на свеки да я изнамери в старите архиви.

# 18
  • Мнения: 515
И ако някой има по два екземпляра от книга - да не се скатава. Пишете ми на лични - пък ще гледаме да измислим нещо. newsm78 Money newsm78

# 19
  • там край реката
  • Мнения: 153
Ей, благодаря ти. newsm10 Това е една от любимите ми книжки (заедно с "Маншон, Полуобувка и Мъхестата брада") Все още си я пазя и когато ми е гадно, си я препрочитам

И двете книги са ми любими и ги препрочитам когато се сетя за тях.В момента синът ми чете "Маншон......"голям зор беше докато го накарам да я отвори,ама сега иска да я прочете на един дъх  Laughing

# 20
  • Мнения: 803
"Маллкият Никола" е супер книжка, много съм се смяла и като дете и сега, когато наскоро я препрочитах Laughing
Малко встрани от темата, но да знаете дали в нет-а има "Емил от Льонеберя"?
 Hug

# 21
  • Мнения: 1 547
newsm78

Пух, че съм непросветена..коя е таз книжчица?
И аз така, но сега, благодарение на Ваче започнах да се просвещавам Simple Smile.

Чети, чети.. това е книга и за възрастни, макар да съм я прочела като дете... И сега се смея на разказите  Joy И те кара да се поставиш на мястото на децата и да видиш нещата през техните очи  Mr. Green

Чета  Hug

# 22
  • Мнения: 6 472
Ваче, страшна си!  bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 708
а на френски език има ли я? искам да се опитам да чета в оригинал.
уча френски в момента

# 24
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Аз съм я чела на френски, но много отдавна. Много ми харесва. Благодаря ти, Ваче, че ми я припомни, ще я потърся и на френски макар че се съмнявам да я намеря  Thinking .

# 25
  • Мнения: 1 232
Ваче мерси много  bouquet,а имате ли идея дали моа да си я поръчам книжката отнякъде ?

# 26
  • Мнения: 1 399
Една от любимите ми книжки.
Като малка, всяко лято я вземах от една приятелка да си я чета Simple Smile
Преди няколко години я открих на един щанд със стари книги и вече съм горда притежателка.
Тогава продавача ми обясни, че всъщност има няколко книги за малкият Никола, а тази е сборна и са включени най-добрите разкази от тях.
Някой знае ли дали са издавани на български? Чели ли сте нещо друго, освен това издание?  Rolling Eyes

# 27
  • софия
  • Мнения: 25 205
МНОГО ТИ БЛАГОДАРЯ!  bouquet  bouquet
И на мен тази ми е една от любимите детски книжки. Спомням си, че за първи път я четох едно лято - дадоха ми я на заем - книжката беше с твърди корици и мисля оражево нещо имаше.
За съжаление, и аз нямам сборната книжка. Преди около 10тина години бяха започнали да преиздават книжките (както stella е казала са няколко - МН на училищи, МН отива във ваканция и т.н.), но издадоха само 3 от тях и спряха. Ако я издадат отново с удоволствие бих си я купила. Това е СУПЕР ФЕНСКА КНИЖКА!

# 28
  • София
  • Мнения: 13 200
Приятно четене, момичета! Много се раджам, че НиколА има толкова почитатели!  Heart Eyes
Бимба, мисля си, че няма ново издание на книгата, т.е. поне не в близките 5-6 г.

# 29
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
  bouquet
любимата ми книга, която издирвам от години Cry
много ти благодаря  bouquet

сигурно съм я чела над 16 пъти, аз я грабна, после брат ми и се карахме кой да я чете Mr. Green
после някъде изчезна.....
намерих я в испания, но само една глава от нея струва 5 евро Cry

Последна редакция: вт, 04 апр 2006, 17:12 от Скарлет О'Хара

Общи условия

Активация на акаунт