търся нови познанства

  • 19 151
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте. Майка ми на 62 години, новопенсионирана, разведена,  закупи преди няколко месеца апартамент във Бургас- Възраждане, и се премести. Тя харесва града и се надяваше бързо да намери среда, но това не се случи. Опита с пенсионерски клуб, но там всички жени са на по 80 години и не пасва Sad Дайте ми съвет, как мога да и помогна да бъде по-социална в Бургас? Евентуално, някой да има майка/свекърва на подобна възраст, която да иска да приеме нова приятелка? Може да не е от голямо значение, но мама ми е работила много години като счетоводител в училище и обича да пътува, да посещава театри, концерти и т.н, но е трудно да правиш всичко това, когато си сам....

# 1
  • Мнения: 1 817
Похвално е това, което правиш за майка си, но тя е човек, на достатъчно години, че да може сама да се справи! Не виждам разликата в годините в пенсионерският клуб защо да са проблем, ако имат сходни теми?.. Иначе да пробва по комшийски! То в днешно време като цяло завързването на познанства си е трудно, особено в технологичния век, в който се намираме. Като цяло мнението ми е, че би трябвало сама да се оправи!  Peace

# 2
  • Мнения: 4 270
Като цяло мнението ми е, че би трябвало сама да се оправи!  Peace
Споделям това мнение. Сигурна ли си, че има нужда от това, което правиш? Аз допускам, че когато има желание да се запознае с някого, тя сама ще намери правилния начин. Може да има нужда от време да се адаптира, може да се чувства добре за момента в напълно непозната среда... Така, че остави я сама да се оправя, освен ако не те помоли изрично ти да й търсиш приятели.

# 3
  • Мнения: 2 450
Да се запише на курс по нещо, готвене, сладкарство, плетене, каквото и да е. Другия вариант е да тръгне на танци, аеробика, нещо такова. Ако е сред хора, все ще си намери другарчета  Peace

# 4
  • Мнения: 1 918
Здравей ellaho, аз пък мисля, че е похвално това което правиш за майка си. Представям си как се чувства в нов град без приятели, тя е все още млада и активна и разбирам защо 80 годишните не и допадат, все пак това си е 20г разлика във възрастта. Бургас зимните месеци не е толкова активен, както през лятото, но все пак може да опита да посещава събития за представяне на книги в книжарница Хеликон (има винце понякога Crazy), там ще се заговори с някой и така, или откриване на изложби, музейни експозиции, лятото има повече културни събития, всяка сутрин има жени по морския бряг правещи даден вид гимнастика или просто "дишащи йодни пари" (това винаги ми е било смешно Laughing). Майка ми е на същата възраст, но са заедно с баща ми и редовно се пускат по центъра и на разходка до морето. Друго което се сещам е да се запише на курс по нещо, преди време Общината организира безплатен за компютърна грамотност на хора над 55г и баща ми ходи. Много доволен, занимавка някаква, не че научи нещо ама... Whistling
Та така, успех, нещата постепенно ще се наредят Peace

# 5
  • Мнения: 3
Благодаря на всички за отговорите.

Естествено, ми е известно, че тя е голям човек, но се чувствам виновна, защото аз се намесих и я убедих да се премести , а то какво стана Confused

Veggie, какъв е този безплатен курс за компютърна грамотност, може ли да ми дадеш повече информация? Предполагам, че се посещава и от по-възрастни.

Последна редакция: вт, 15 дек 2015, 15:21 от ellaho

# 6
  • Мнения: 1 918
Той приключи вече, беше миналата година, случайно попаднах на него в един от местните онлайн портал за новини и казах на баща ми да се запише, може да погледнеш на сайта на Общината, ако скоро организират нов. Да, за хора над 50+, целта беше да ги въведат в света на компютрите  Simple Smile
http://www.burgas.bg/bg/news/details/1/18596

Хаха, сега като се загледах в тази снимка, видях и баща ми на един от столовете Laughing

Общи условия

Активация на акаунт