"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 19

  • 39 671
  • 732
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30 961
Тази тема е за всички, които имат съмнения, че може да са забременели. Моля, ограничавайте се само до задаването на конкретни въпроси. За споделяне на вълненията около забременяването потърсете двете отчетни теми в същия подфорум.


Полезна информация:


Тестовете за бременност дават най-коректни резултати, когато са направени навреме,а именно:
Кръвен тест (бета ЧХГ) – най-рано 11 дни след ДОКАЗАНА овулация
Уринарен тест – най-рано 12 дни след ДОКАЗАНА    овулация или на първият ден от закъснението.
Щом на уринарния тест се появи втора черта, колкото и бледа да е тя, теста е положителен



Във  въпроса си не пропускайте следната информация:
1) Дата на последната менструация и продължителност на месечния цикъл (от първи ден на менструацията до първия ден следващата менструация; за първи ден се счита денят с истинско кървене, а не само зацапване);
2) Метод на засичане на овулацията, ако има такъв;
3) Ден/дни с непротектиран полов акт (дни със съмнение за евентуално зачеване);
4) Лекарства, които биха имали някакво значение (прогестеронови препарати, противозачатъчни, Клостилбегит, Кломифен и др.)
5) Правени ли са хормонални изследвания и има ли отклонения при тях
Така ще бъдем максимално полезни.

Моля задавайте въпросите си тук, за да не се създават нови теми с еднакво или подобно съдържание.

Успех и се надявам да намерите отговор на въпросите си!

# 1
  • Мнения: 1 540
Включвам се да следя и ако мога да бъда полезна на някое момиче.Аз родих преди 18 дни и точно вие момичета ми помогнахте да зачена,защото не бях на ясно нито с овулацията,нито как да я следя. Hug

# 2
  • Мнения: 3 597
Включвам се да следя и ако мога да бъда полезна на някое момиче.Аз родих преди 18 дни и точно вие момичета ми помогнахте да зачена,защото не бях на ясно нито с овулацията,нито как да я следя. Hug
Честито бебче ! Да ви е живо и здраво Simple Smile Дано има още много бъдещи мами , които да минат през темата и после да се похвалят с резултата  Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 1 408
Включвам се да следя и ако мога да бъда полезна на някое момиче.Аз родих преди 18 дни и точно вие момичета ми помогнахте да зачена,защото не бях на ясно нито с овулацията,нито как да я следя. Hug

Честита ви радост! Да ви е живо и здраво детенцето!
Сега на въпроса. Извинявам се, ако звуча лаишки, но никога досега не бях правила тест за бременност. Днес направих, но не както беше написано в инструкциите с първата урина, а по обед. Знам, че не е съвсем правилно, но нямах търпение да чакам до утре сутрин  Embarassed Резултатът е отрицателен. Закъснението обаче е близо 10 дни, а цикълът ми винаги е бил много редовен, с не-повече от ден-два отклонение. Преди два дни усетих съвсем леки признаци като преди цикъл, но нищо не се случи. Разбира се, съвсем скоро ще отида на лекар, за да разбера на 100 процента причината за закъснението, но дотогава да питам-възможно ли е да дава отрицателен резултат, защото не е направен с първата урина? Благодаря предварително! Уточнявам-имам едно дете, но тогава бременността ми беше установена с медицински преглед. Към момента поне според мен други признаци на бременност освен закъснението нямам.

# 4
  • Перник
  • Мнения: 185
Включвам се да следя и ако мога да бъда полезна на някое момиче.Аз родих преди 18 дни и точно вие момичета ми помогнахте да зачена,защото не бях на ясно нито с овулацията,нито как да я следя. Hug

Честита ви радост! Да ви е живо и здраво детенцето!
Сега на въпроса. Извинявам се, ако звуча лаишки, но никога досега не бях правила тест за бременност. Днес направих, но не както беше написано в инструкциите с първата урина, а по обед. Знам, че не е съвсем правилно, но нямах търпение да чакам до утре сутрин  Embarassed Резултатът е отрицателен. Закъснението обаче е близо 10 дни, а цикълът ми винаги е бил много редовен, с не-повече от ден-два отклонение. Преди два дни усетих съвсем леки признаци като преди цикъл, но нищо не се случи. Разбира се, съвсем скоро ще отида на лекар, за да разбера на 100 процента причината за закъснението, но дотогава да питам-възможно ли е да дава отрицателен резултат, защото не е направен с първата урина? Благодаря предварително! Уточнявам-имам едно дете, но тогава бременността ми беше установена с медицински преглед. Към момента поне според мен други признаци на бременност освен закъснението нямам.

sad_woman, на въпроса ти:
Аз в момента съм бременна в 8 месец. Когато трябваше да си направя теста за бременност не съм чакала до сутринта, а го направих вечерта (при това бях пила доста течности преди това) и даже не ми беше закъснял цикъла. Е оказа се положителен, така че съм на мнение, че не винаги спазването на указанията на теста е определящо за точния резултат. Най-добре с преглед да се установи, пък на теб ти и закъснява даже!

# 5
  • Мнения: 1 408
Ами точно така ще стане-ще ходя на лекар. Доколкото знам, около две седмици след закъснението вече може да се установи с ехограф, така че скоро ще стане ясно. Така или иначе няма да е без причина това закъснение и трябва да знам, ако причината е здравословен проблем, да взема мерки.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 645
аз мисля, че при редовен цикъл и 10 дневно закъснение, теста независимо кога е направен ще отчете вярно.
Ако цикъла не е редовен е по-възможно да не е показал точно.

Ако си засичала овулацията и са минали 14 дни от нея, теста би показал вярно.
Ако не си, може да е имало късна О, тогава теста може да не показва още, следователно и прегледа на лекар може да не е показтелен.
Но, хубаво е да се отиде на лекар, поне да се изключат други причини като кисти. Иначе ако види удебелена лигавица и ако няма кисти, то най-вероятно цикъла просто закъснява, другата вероятност е бременност.

# 7
  • Мнения: 129
здравейте настоящи и бъдещи мамЧета! Аз съм нова тук но темата ме вълнува, защото и ние бебеправим, но тестът беше отрицателен Sad А уш имах някакви симптоми може би избързах с теста Simple Smile  Rolling Eyes newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 7 645
Just Raffy - за да ти помогнем определено информацията не стига Simple Smile
При първи пост, а и при следващ (защото не можем да помним на всички) се пише информация:
- дали е редовен цикъла
- кога е дошъл последно и кога се чака да дойде
- следи или не се следи О
- на кой ден от цикъла е направен теста

# 9
  • Мнения: 1 235
здравейте настоящи и бъдещи мамЧета! Аз съм нова тук но темата ме вълнува, защото и ние бебеправим, но тестът беше отрицателен Sad А уш имах някакви симптоми може би избързах с теста Simple Smile  Rolling Eyes newsm78

Дай някакви цифри - имаш ли закъснение, колко дни е, редовен ли ти е цикълът...

# 10
  • Мнения: 399
Прехвърлям се и аз в новата тема. Скорошно бременеене на всички  Hug

# 11
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 166
Записвам се , имах вчера и оня ден зацапване , цикъла ми е нередовен  чакам го към 28. 12. , Ошулация не съм засичала . Този месец имаше малко бебеправене веднага след края на МЦ




# 12
  • Мнения: 129
Извинявам се за непълната информация цикълът ми е 30-32 дни,а за овулацията не съм на 100% сигурна. Закъснение нямам все още просто много прибързах от вълнение стискам палци за след няколко дни да имам || чертички хих Просто от нетърпение исках да ви пиша за малко подкрепа Simple Smile

# 13
  • Мнения: 3 597
Just Raffy , щом няма закъснение е нормално да няма положителен резултат . Има значение и какъв тест си използвала , но определено при поне един ден закъснение ще отчете вярно . Стискаме палци  Peace

# 14
  • Мнения: 264
Здравейте! Стискам палци на всички, които чакат с нетърпение  EFP . Докато няма цикъл, винаги има надежда. Нека Ви разкажа моята история за да Ви дам кураж - последен цикъл 07.11.2014 г. след това декември - няма, януари - пак няма. Ходих на прегледи няколко пъти и ми казаха, че имам поликистозни яйчници и не мога да забременея. Не взех казаното под внимание, тъй като нещо отвътре ми подсказваше, че съм бременна. Отидох при друг доктор и предизвикахме цикъла с хапчета, но той така и не дойде. Повторих прегледа и на 09.02.2015 г. ми казаха, че съм бременна в 5-6 седмица. Докторката записа, че съм имала цикъл и декември, тъй като щяха да ме водят патологична бременност. Всички тестове кръвни и уринарни бяха отрицателни. Дори докторката не можа да повярва, но факт е. Сега след лека и успешна бременност си гледам тримесечното бебе. Успех на всички  Hug и дано скоро да имате моя късмет.  Praynig
P.S. извинявайте ако коментара ми не е за тук, но повярвайте ми бях изчела всеки ред в този форум, докато разбера какво става с мен. Така, както на мен ми помогнаха, така аз искам да върна жеста.  bouquet Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт