Тибетска гъба / кефир / кефирена гъба 3

  • 98 670
  • 772
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 22 681
Много благодаря ,Аmiamo   bouquet дано не загине  Praynig


Мисля, че няма да загине. Трудно загива такава гъба.

# 46
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 746
Ами аз миналия път успях да я уморя  Blush изсуших я уж спазих всичко точно ,но хвана мухъл   Tired

# 47
  • Мнения: 6
Четох доста за ползите от кефира и много ми се иска да се сдобия с една гъба. Ако някой ако има възможност да ми прати малко кефирена гъба ще съм много благодарна  Hug

# 48
  • Мнения: 1
Здравейте,и аз търся тибетска гъба,ако някой има много ще се радвам.

# 49
  • Мнения: 1
Здравейте! За Овча купел може ли повече информация ( час, място, тел. номер), тъй като и аз бих искала от гъбката  Simple Smile

# 50
  • София
  • Мнения: 2 265
Днес пих първият си кефир Peace Изключително вкусен е.
Имам следния въпрос -
Тази гъба само лечебна ли е?
Може ли да пия кефир всеки ден без почивки, ей така по една чаша?

# 51
  • София
  • Мнения: 22 681
Днес пих първият си кефир Peace Изключително вкусен е.
Имам следния въпрос -
Тази гъба само лечебна ли е?
Може ли да пия кефир всеки ден без почивки, ей така по една чаша?

Има информация за кефира и неговите лечебни свойства. Аз пия кефир без прекъсване и нямам проблеми. Миналото лято не пих 2-3 месеца, защото имах проблем с гъбите, но септември взех нови гъби и отново всички в семейството пием всяка сутрин без почивка. Знам, че бременни жени също пият кефир.

# 52
  • София
  • Мнения: 2 265
Днес пих първият си кефир Peace Изключително вкусен е.
Имам следния въпрос -
Тази гъба само лечебна ли е?
Може ли да пия кефир всеки ден без почивки, ей така по една чаша?

Има информация за кефира и неговите лечебни свойства. Аз пия кефир без прекъсване и нямам проблеми. Миналото лято не пих 2-3 месеца, защото имах проблем с гъбите, но септември взех нови гъби и отново всички в семейството пием всяка сутрин без почивка. Знам, че бременни жени също пият кефир.

 Hug bouquet

# 53
  • София
  • Мнения: 22 681
Днес пих първият си кефир Peace Изключително вкусен е.
Имам следния въпрос -
Тази гъба само лечебна ли е?
Може ли да пия кефир всеки ден без почивки, ей така по една чаша?

Има информация за кефира и неговите лечебни свойства. Аз пия кефир без прекъсване и нямам проблеми. Миналото лято не пих 2-3 месеца, защото имах проблем с гъбите, но септември взех нови гъби и отново всички в семейството пием всяка сутрин без почивка. Знам, че бременни жени също пият кефир.

 Hug bouquet

luss, ако имаш въпроси, питай! На твое разположение сме! Simple Smile

# 54
  • Мнения: 991
Аз с малко негативно включване. От януари месец пия кефир всеки ден по половин нормален стъклен буркан, понякога може и повече, не съм правила почивка, но не усещам някакъв супер благотворен ефект върху организма си. Имам си някакви болежки, които ме съпътстват и си седят, не усещам облекчение. Има ли възможност да не го приготвям както трябва или да направя почивка?

# 55
  • София
  • Мнения: 22 681
Кефирът НЕ Е ЛЕКАРСТВО за болежки.

# 56
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 002
Взех гъба , но не се одобри вкуса й.
Подарих я !

# 57
  • Мнения: 557
Кефирът НЕ Е ЛЕКАРСТВО за болежки.
+1
Както и киселото мляко, кефирът е много полезен, но лекарство не може да бъде, освен в хипократовото твърдение (с което съм абсолютно съгласна) "нека храната бъде вашето лекарство".  Simple Smile
И да допълня: кефирът може да въздейства по различен начин, в зависимост от продължителността на "узряването".
Скрит текст:
  • прясноприготвеният кефир е полезен при запек, а тридневният - напротив, при разстройство;
  • еднодневният кефир традиционно се използва при детокс програми - * това е кефирът, който е приятно газиран, ако е престоял в затворена бутилка, леко-кисел (приятно); също както и пресният, може да продължи доста жизнерадостно ферментацията и в стомашно-чревния ви тракт с всички произтичащи от това последствия. Тези двата пийте в почивни дни.  Grinning
    • двудневният кефир е полезен при затлъстяване, захарен диабет, колит, гастрит, болести на черния дроб, бъбреците, белите дробове; при бронхити; при анемия, атеросклероза, хипертония, сърдечни болести, инфаркти и инсулти. Употребата му е противопоказана в остра фаза на язвен гастрит или язвен колит;
    • Престоялият 3 дни кефир е най-кисел и поради тази причина е противипоказан  в случай на язвена болест, а също и на хора, страдащи от повишена киселинност или бъбречни болести
    Препоръчително е кефирът да се консумира на закуска или обяд; вечерният му прием е препоръчителен за възрастни хора, или ако страдате от запек, метеоризъм, подуване на корема.

    Кефирът съдържа триптофан и ще ви помогне да заспите по-лесно вечер.
    Събрано по книжки и сайтове; * - мое допълнение

Последна редакция: вт, 23 фев 2016, 11:28 от fractal

# 58
  • Мнения: 991
Кефирът НЕ Е ЛЕКАРСТВО за болежки.

А за какво?
Като почетеш по сайтовете излиза, че е някакъв вълшебен, пък аз не се чувствам вълшебно хич.

# 59
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 002
Кефир си е руският айран.
Бифидобактериите правят чудесата.
Не е лекарство!

Общи условия

Активация на акаунт