Как приспивате децата си ?

  • 3 372
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 6 477
И ние преди да ходим при баба й бяхме лесни със заспиването - къпане, масажи, мляко и хайде Сънчо.....Обаче при баба й - то промяна на беглото и на мен ми беше жал да реве и я гушках...Да де, ама на нея и хареса този номер. Хубавото е, че я гушвам и след 5!!!! минути по часовник вече спи здраво и я мятам в кревата. Проблемът при нас е, че взе да се буди по 1-2 пъти през нощта и не знам до кога ще е тази мъка? Пие вода, давам бибата и понякога заспива, ама друг път се набира по кревата си и се забавлява и не иска да спи Cry

# 46
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Все още се приспиваме на ръце, а гоним 11кг  Sad

# 47
  • София
  • Мнения: 6 477
Цитат на: PetiaK
Все още се приспиваме на ръце, а гоним 11кг  Sad


Мила, гледам, че бебоците са ни почти връстници....е, ние сме едва 9,500, ама си заспиваме на ръце....Както каза майка ми - и така първите 18 години ще бъде.....после се свиквало Wink  Wink

# 48
  • Мнения: 6 313
Цитат на: Vache
Александра от бебе си заспива сама. Не съм я приспивала никога, освен като имаше колики. Слагам в леглото и излизам.


Абсолютно! И моите хлапета са така.
Не са приспивани никога - нито каката, нито малкия.
Става време за лягане, слагат се по леглата и се гаси лампата... опс, пропуснах приказката... но след нея се гаси лампата и се затваря вратата на стаята.
Имаше един период, в който Мони се беше уплашил от нещо и плачеше, когато се загаси лампата. Тогава оставяхме вратата на стаята съвсем леко открехната, за да се пронизва мъничко светлина. В момента, в който Мони заспеше - затваряхме вратата.
Ако някое от хлапетата сънува нещо лошо или се уплаши и разплаче - отиваме, успокояваме, даваме водичка и пак в леглото.

# 49
  • Мнения: 83
Мойте и двамата не съм ги приспивала. Като бебета нямаха колики и затова ги свикнах щом минем през банята, слагаме пижамите и хоп по леглата. По няколко целувки, лампата се гаси и аз излизам. Рядко след 10-15 мин. някой да не е заспал. Това става не по-късно от 20.30 часа /в редки случай по-късно/. Просто държа децата да имат режим! Това е!

# 50
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: Morgana
Цитат на: PetiaK
Все още се приспиваме на ръце, а гоним 11кг  Sad


Мила, гледам, че бебоците са ни почти връстници....е, ние сме едва 9,500, ама си заспиваме на ръце....Както каза майка ми - и така първите 18 години ще бъде.....после се свиквало Wink  Wink

 Grinning  Grinning  Grinning

# 51
  • Мнения: 3 379
Цитат на: Shali
Цитат на: Катя (Сливен)
Цитат на: boo
На цица.


Ох, успокоих се че има и друго бебе дето заспива на цица. Ами то като чета предните мами и взех да им завиждам, че дечицата им заспиват самички. А пък моя само на цицата заспива иначе колкото и да е изморен само реве и не ще да заспива. Та се чудя как ще го отучвам от този му навик.
През деня спи много малко - около 1 час, само ако спим двамата може да откара 2 часа. А през нощта спи най-много 10 часа.


Айде и още едно такова бебе,като вашите Grinning .На вън в количката става номера с клатушкането,но у дома само по гореописания начин Neutral Face .
Кате,ако намериш начин,сподели моля те Sign Exclamation


И още едно  Simple Smile вечер ритуалът е такъв - баня, масажи и папкане, като заспива на цицата. После се буди около 2.00 ч., когато бива преместен при мама и тати и там си спи цяла нощ. Сутрин също заспива на цицата - след храненето в 10.30. После на разходката си заспива сам, а на следобедното спане в креватчето - обикновено заспива с биберон, но много турдно по принцип. Тогава гледам поне да не е на цицата, защото докъто съм на работа и майка ми го приспива, та този навик ще е кофти.

# 52
  • Мнения: 1 072
хаиде и оЩе едно бебе заспиваЩо така на гьрдата Laughing  като и едновременно се полЮШкваме. Ве4ер заспива много лесно, следобяд оба4е понякога "береме ядове" , но маи тоз период отминава. Ама слу4или се да заспи с баЩа си  се ляга на големия креват , следва една борба и рев до окон4ателна капитулация и тогава го преместваме в неговото си креват4е. Като малко бебе много пеех "Аз сьм мьни4ко 4ове4е, на децата мил другар..." Stuck Out Tongue

# 53
  • Мнения: 182
Пресли си заспива сам още от самото начало - къпане,хапване млекце и слагане в креватчето и гасене на лампата и излизам от стаята. Но пък през деня заспива трудно със сокче и потупване по дупето. През ноща като се пробуди давам биберон залъгалка, ако не помогне вода и така..

Общи условия

Активация на акаунт