Как приспивате децата си ?

  • 3 391
  • 53
  •   1
Отговори
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Моля ви споделете как приспивате дребосъците си,защото ние имаме проблем с нашата КАКА !!!Свикнала е да заспива в количката,защото беше лятно бебе и стоеше по цял ден навън,и сега имаме големи проблеми със заспиването в креватче.Не иска да ляга,а стои права в него и иска да си играе,дори когато вече е много изморена !!!Днес имахме неуспешен опит да заспим там и след 1 час мъка я сложих в количката и тя заспа за 15 сек.?!?!    sleepuu
 Моля ви дайте някакъв съвет или хитринка........

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Ние се приспиваме така: слагам една детска възглавница с едно голямо зайче, нарисувано на нея (малката много си я обича и знае, че е нейна  Grinning ) между нашите 2 възглавници и лягаме на нашето легло, прегръщаме се  Grinning , и започвам да й пея тихичко песнички, или да й разказвам приказка, стихчета, ама наистина тихичко, дори й шепна, та така и си заспива  Grinning

# 2
  • Мнения: 3 562
През летото се наложи да вземем старата количка на една комшиика (за да не се налага всеки ден на мия и да прибирам нашата), защото и ние не искахме да спим на леглото. Сега заспиваме, като легна до нея ... Беше много трудно докато свикне. Wink

# 3
  • Мнения: 6 029
приспивам я с приказка в нейното легло:)

# 4
  • София
  • Мнения: 13 204
Александра от бебе си заспива сама. Не съм я приспивала никога, освен като имаше колики. Слагам в леглото и излизам. Имало е моменти да плаче, но аз съм непреклонна, излизам, загасям и отивам в кухнята да мия и готвя. Оттам я чувам и преценявам по плача какво да правя. Ако плаче много или по определен начин я успокоявам и пак излизам.
Сега сме стигнали до там, че ако аз съм в стаята няма заспиване...  Wink
Според мен пробвай да направиш така, като не гаси лампата ако детето го е страх... Но във всички случаи бъди настоятелна. Така мисля аз  Grinning

# 5
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
ами в нейното легло, като задължително трябва да си проявявам певческите способноси, които не са много впечатляващи, но дъщеря ми явно не мисли така и ги оценява, за мое мноооооого голямо очудване.

# 6
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Liorena
ами в нейното легло, като задължително трябва да си проявявам певческите способноси, които не са много впечатляващи, но дъщеря ми явно не мисли така и ги оценява, за мое мноооооого голямо очудване.


теб поне те оценяват
мен ме бият през устата.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 846
Цитат на: Vache
Александра от бебе си заспива сама. Не съм я приспивала никога, освен като имаше колики. Слагам в леглото и излизам. Имало е моменти да плаче, но аз съм непреклонна, излизам, загасям и отивам в кухнята да мия и готвя. Оттам я чувам и преценявам по плача какво да правя. Ако плаче много или по определен начин я успокоявам и пак излизам.
Сега сме стигнали до там, че ако аз съм в стаята няма заспиване...  Wink
Според мен пробвай да направиш така, като не гаси лампата ако детето го е страх... Но във всички случаи бъди настоятелна. Така мисля аз  Grinning


nqma kakvo da dopalvq Vache mnogo to4no kazano i pri nas e taka kazvam leka nost gasq lampata i izlizam mranka dva-tri pati kolkoto za parlama i tova e zaspiva si sam

# 8
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: Julie
Цитат на: Liorena
ами в нейното легло, като задължително трябва да си проявявам певческите способноси, които не са много впечатляващи, но дъщеря ми явно не мисли така и ги оценява, за мое мноооооого голямо очудване.


теб поне те оценяват
мен ме бият през устата.




е-е-е-е ти пък Shocked  Shocked  Shocked

# 9
  • Мнения: 4 358
Цитат на: Vache
Александра от бебе си заспива сама. Не съм я приспивала никога, освен като имаше колики. Слагам в леглото и излизам.

И Оги така заспива.

# 10
  • Мнения: 17 407
Лягам до нея, после я местя в нейното легло.

# 11
  • Мнения: 3 042
и ние с песен на уста заспиваме, "Зайченцето бяло" и Зайчето си наранило лявото краче" - на заешка тема сме преди  заспиване.
 1crib не признава такива работи като оставяне сам, най-много да се скъса от рев, ама няма да заспи Cry
Нощем когато се буди, го слагам при мен, заспива бързо и го връщам обратно в неговото креватче. 1countingsheep

# 12
  • Мнения: 1 120
Най-бързо и лено заспива в количка .Навън или в нас няма значение...

# 13
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Бебо от малък го научих денем да заспива в количката ( по цял ден бяхме в нея), но вечер го храня, оставям го в леглото и той си заспива сам - играе си пее си и накрая заспива. Напоследък даже все по-често заспива още докъто го храня и после само го пренасям в леглото. Но денем все още се налага да го люлея в количката за да заспи.

# 14
  • Мнения: 7 821
Цитат на: tedi_b
Цитат на: Vache
Александра от бебе си заспива сама. Не съм я приспивала никога, освен като имаше колики. Слагам в леглото и излизам.

И Оги така заспива.


И моите така заспиват!

# 15
  • Мнения: 2 195
Моят хулиган преди заспиваше много лесно-слагах го в леглото и даже го оставях сам в стаята.След 5 минути заспиваше.Но сега откакто бяхме при бабите и той се нау4и в коли4ката,4е сега като сме си пак сами4ки доста 4есто се налага да му попявам докато заспи.

# 16
  • Мнения: 883
Трудно Sad .Пея и "Зайченцето бяло",тя през цялото време ми се усмихва и понякога пее с мен Confused .Никакъв режим на заспиване няма Embarassed

# 17
  • Мнения: 5 246
Преди се приспивахме на ръце,по друг начин не ставаше просто.Аз го отдавам на това че имаше колики  Rolling Eyes Но сега си заспива сам в леглото.Незнам как стана това,но понякога като е в ръцете ми и реве докато не го оставя в креватчето му  Simple Smile Давам му биберона и излизам от стаята.Понякога мрънка всякаш иска да му правя компания докато заспи,но.....дисциплината е желязна Wink  1crib

# 18
  • Мнения: 6 155
Цитат на: Vache
Александра от бебе си заспива сама. Не съм я приспивала никога, освен като имаше колики. Слагам в леглото и излизам. Имало е моменти да плаче, но аз съм непреклонна, излизам, загасям и отивам в кухнята да мия и готвя. Оттам я чувам и преценявам по плача какво да правя. Ако плаче много или по определен начин я успокоявам и пак излизам.
Сега сме стигнали до там, че ако аз съм в стаята няма заспиване...  Wink
Според мен пробвай да направиш така, като не гаси лампата ако детето го е страх... Но във всички случаи бъди настоятелна. Така мисля аз  Grinning


Абсолютно същото е и при нас Laughing Има ли някой в стаята - няма заспиване. Приспивах го на ръце първите 2 месеца.

# 19
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Liorena
Цитат на: Julie
Цитат на: Liorena
ами в нейното легло, като задължително трябва да си проявявам певческите способноси, които не са много впечатляващи, но дъщеря ми явно не мисли така и ги оценява, за мое мноооооого голямо очудване.


теб поне те оценяват
мен ме бият през устата.




е-е-е-е ти пък Shocked  Shocked  Shocked


e аз пък. Теди, като се опитам да й пея ме бие през устата. за сметка на това пък явно й харесва как чета:)

# 20
  • София
  • Мнения: 2 178
С баткото сме се приспивали на ръце, докато имаше колики. После започнах да го галя по бузката, както си лежеше в леглото, и така се унасяше. Пробвай, може и при теб да подейства.
С малката Иви - сега на 3 месеца - още си нямаме ритуал за заспиване. Просто, когато е много изморена, си заспива сама - независимо дали е в количката, на ръце или в собственото си легло. Мрънка, мрънка, пък заспи.

# 21
  • Мнения: 2 006
Заспива сами4ка,след като си е изпила млякото при мен ,цунки-гунки,гася осветлението и излизам,имаше известен труден период след дълга ваканция при бабите,но нещата се нормализираха Grinning

# 22
  • София
  • Мнения: 13 204
Ох, пишете при бабите...
моето ако не си е в леглото няма заспиване... или като заспи се върти като шило. Абе като възрастен човек като си смени леглото. Като бяхме по провинцията така беше. Като си дойдохме най-сладко си заспа в леглото... Като я оставя на майка ми, не иска да спи в кошарата, неспокойна е  Cry

А следобед колко време спят вашите дечица. Моята спи 1 час, най-много час и половина. Така е и вкъщи и в яслата. После си става кукуряк. Нощем спи по 12 часа.

# 23
  • Мнения: 2 006
Цитат на: Vache


А следобед колко време спят вашите дечица. Моята спи 1 час, най-много час и половина. Така е и вкъщи и в яслата. После си става кукуряк. Нощем спи по 12 часа.
Ох ,кошмар ние и на нас,ако ти кажа,4е е имало слу4ай да не спи изобщо Shocked но най-4есто по около 4ас,пък нощем е като пън4е,та не се оплаквам Grinning

# 24
  • Мнения: 503
Цитат на: Ellypr
Цитат на: tedi_b
Цитат на: Vache
Александра от бебе си заспива сама. Не съм я приспивала никога, освен като имаше колики. Слагам в леглото и излизам.

И Оги така заспива.


И моите така заспиват!


И моята дъщеря така заспиваше, но пролетта, покрай местене, смяна на 4асово време, климат и т.н., и заради непознатата обстановка, сега спи на спалнята при нас Sad  и иска да я приспивам. Пробвах се да я оту4а, ама не Sad . Ще се провам пак, дано да стане. А приспиването е като легна до нея на спалнята. Никога не съм я приспивала на ръце.

# 25
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Probvai tova:predi liagane go izkapi,posle go nahrani,malko masaz i ....i bi triabvalo da zaspi Laughing ,tova deistva na mnogo bebeta,moze i na tvoeto da podeistva.

# 26
  • Мнения: 910
Слагам я в леглото, погалвам я по главичката, казвам и нещо от рода на "хайде да спинка, да спинка на мама душичката", пускам нощната лампа, която е много много бледа, слагам и бибата в устата и излизам. Тя си заспива сама. Бибата е знак за заспиване. Като заспи и я махам. Това е вечер. Иначе през деня почти не спи, през нощта също не спи като пън, изобщо се чудя от къде е енергията, като си яде нормално и по цял ден се фичка насам натам и е много луда и игрива...  Confused

# 27
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
На цица. Спим на голямо легло и откакто сме в новата къща, я взех да спи при нас - още не сме донесли няйната кошара и май скоро няма да я местим, че така ни е удобно. Вечер храня, слагам пижамката, целува татко и и му казва лека нощ, а аз я викам от спалнята "бързо да лягаме да спим". Тича, мятка се в леглото и пропълзява до нейната част. Суче, заспива, аз се омитам.
Пробвала съм когато много шава и нарочно седи будна, само и само да стоя при нея, да я оставям да пореве в леглото й, тя така се стресира, че веднага заспива като я гушна после. Но това е жестоко според мен, и не го прилагам вече. Последния път от рев се беше оповръщала и чак се давеше в повръщано милата.
Та засега - така. Старая се да й правя някакъв ритуал на заспиване, с който да продължи и като по-голяма.

Следобед спи между 1 и 3 часа. Най-често 1 1/2-2 часа, и скоква. Нощем спи около 12 часа, като от време на време суче без да се буди.

# 28
  • Мнения: 2 000
Цитат на: boo
На цица.


Ох, успокоих се че има и друго бебе дето заспива на цица. Ами то като чета предните мами и взех да им завиждам, че дечицата им заспиват самички. А пък моя само на цицата заспива иначе колкото и да е изморен само реве и не ще да заспива. Та се чудя как ще го отучвам от този му навик.
През деня спи много малко - около 1 час, само ако спим двамата може да откара 2 часа. А през нощта спи най-много 10 часа.

# 29
  • Мнения: 3 042
Съни преди заспиваше на цицката, сега обаче по-рядко вече Confused все ококорен като свърши папото.  1crib
Затова после с една песничка и хайде - Сънчо дошъл! Wink

# 30
  • Мнения: 7 106
Цитат на: Катя (Сливен)
Цитат на: boo
На цица.


Ох, успокоих се че има и друго бебе дето заспива на цица. Ами то като чета предните мами и взех да им завиждам, че дечицата им заспиват самички. А пък моя само на цицата заспива иначе колкото и да е изморен само реве и не ще да заспива. Та се чудя как ще го отучвам от този му навик.
През деня спи много малко - около 1 час, само ако спим двамата може да откара 2 часа. А през нощта спи най-много 10 часа.


Айде и още едно такова бебе,като вашите Grinning .На вън в количката става номера с клатушкането,но у дома само по гореописания начин Neutral Face .
Кате,ако намериш начин,сподели моля те Sign Exclamation

# 31
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
...на Елина заспиванията са цяла епопея.
като малко бебе - на цица...като по-голямо бебе - на ръце или гушната до мен. После имаше един период, когато заспиваше докато и разказвам приказка....после заедно четяхме...а от известно време просто лягам за малко в нейното легло и ако ми го дадат звездите...спи цяля нощ там...ако ли пък не...се буди. Тогава или отивам при нея пак или (ако в същото това време съм имала късмета и Диана да се събуди от глад)..сама пристига при нас с леко мрънкане...

та така..
но откакто тръгна на градина и се изморява повече, заспива доста по-лесно и дори сама иска да си ляга в 22 най-късно.
Преди едвам я навивах към 23 най-рано да си легне....

оп, забравих за периода, когато след оставяне в нейното си легло и 10 мин рев запиваше сама....но кратко продължи това...

# 32
  • Мнения: 2 099
Понякога пея,ама толкова зле,4е нисля 4е горката бебка наро4но си седи мноого мноого тихо със затворени о4и,само и само да престана tooth

# 33
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: nelipyxo
Понякога пея,ама толкова зле,4е нисля 4е горката бебка наро4но си седи мноого мноого тихо със затворени о4и,само и само да престана tooth


  201uu

# 34
  • София
  • Мнения: 2 846
Цитат на: Vache
Ох, пишете при бабите...
моето ако не си е в леглото няма заспиване... или като заспи се върти като шило. Абе като възрастен човек като си смени леглото. Като бяхме по провинцията така беше. Като си дойдохме най-сладко си заспа в леглото... Като я оставя на майка ми, не иска да спи в кошарата, неспокойна е  Cry

А следобед колко време спят вашите дечица. Моята спи 1 час, най-много час и половина. Така е и вкъщи и в яслата. После си става кукуряк. Нощем спи по 12 часа.


to4no Vache i nie sme taka 1:1

# 35
  • Мнения: 6 206
Провал в това отношение.
Заспива само на цицка вечер.
През другото време гушнат.
Такова положение да го остава но леглото и да заспи, досега не е било. Ще стане тъмно червен от рев, но няма да заспи.
Понякой път заспива насред някой магазин в кенгурото /и винаги се намира някой да го ожали горкото дете/, или в количката, чат пат в ръцете ми. Но само ако на него му се иска.
Такова нещо като режим няма.

# 36
Цитат на: Vache
Александра от бебе си заспива сама. Не съм я приспивала никога, освен като имаше колики. Слагам в леглото и излизам. Имало е моменти да плаче, но аз съм непреклонна, излизам, загасям и отивам в кухнята да мия и готвя. Оттам я чувам и преценявам по плача какво да правя. Ако плаче много или по определен начин я успокоявам и пак излизам.
Сега сме стигнали до там, че ако аз съм в стаята няма заспиване...  Wink
Според мен пробвай да направиш така, като не гаси лампата ако детето го е страх... Но във всички случаи бъди настоятелна. Така мисля аз  Grinning

И ние сме същите. И двете така са нучени. Слагам в леглото, гася и излизам. Има ли някой в стаята не се спи.
А Ваче що се отнася за следобедният сън. Симона (тя нали кака) вече не спи, но Ели спи от 2 до 3 часа следобяда.

# 37
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: PoliaSp

Понякой път заспива насред някой магазин в кенгурото /и винаги се намира някой да го ожали горкото дете/


хихи:) и мен все ме питат :"а, то така дали може да диша?!?"...егати въпроса....Simple Smile
..но за разлика от Елина, която заспиваше само като помирише кенгуро...Диана нещо не го обича много...Sad

# 38
  • Мнения: 530
Като беше малко бебе се гушкахме, тогава лесно заспиваше, не й трябваше много. После се научи да заспива като я сложех в кошарката, ако всички други ритуали са спазени - мляко, къпане. масаж, песнички. Но като стана на около15 месеца беше болна ня няколко пъти, имахме гости и те бяха настанени в нашта стая, после и ние ходихме в България на гости и така й се случи да спи с нас дълго време. Отказа да спи в кошарата, спеше в нашто легло. После направо премина на 'голямо' легло (то наистина е голямо това на което спи сега) и кошарата отиде в гаража.  Така че сега се приспиваме - като лягам аз или тати или и двамата до нея вечер и й четем приказки, пеем песни (ако ни даде, защото не одобрява винаги изпълнението или не винаги е в настроение за песен), правя й масаж (не винаги иска, но като е в настроение сама пита), слагам й и кърпа до главичката с няколко капки лавандулово масло, много успокояващо действа, особено ако има леко запушено носле, но и без да е болно детето е хубаво нещо и може да се ползва и при съвсем малки бебета (хубаво е да са навършили 3 месеца все пак, защото по принцип ароматичните масла не се препоръчват под тази възраст).

Но ако видя че не заспива в първите 15-20 минути преустановявам опитите, правим нещо друго и после пак. Иначе само се изнервяме. Когато няма разни събития разрушаващи ежедневието (гости, пътуване и т.н.) общо взето заспива между 8:30 и 9:30. Следобед в яслата спи по 1.5 - 2ч, понякога любимата й гледачка й гали косичката за да я приспи, но в повечето случаи заспива сама, явно като види че всички ще спят и тя спи. През уикендите обикновено спи следобеден сън или на разходка в количката или на столчето в колата, защото рядко прекарваме по цял ден вкъщи и все ходим нагоре надолу.

# 39
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
И Катето преди заспиваше сама в леглото си,но това беше до момента,в който заппочна да се изправя сама и сега стои в кошарата и не иска да ляга.Тя затова и свикна в количката - там не става права,и след няколко люшвания вече спи.Само,че вече е голяма,а количката е малка.Ако я успя в количката и после я пренеса в леглото - спи,но не е това целта,пък и 12 кг ги пренасям трудно в кошарата без да се събуди.......... Confused  А иначе следобяд спи 2 - 2 1/2 часа,а през нощта - 10 часа.

# 40
  • Мнения: 1 464
Ние заспиваме с музика  bigdance2 пускам музика и излизам от стаята-след 30 мин най-много е заспала,а сега открихме музикалните играчки и като и пусна патетата над креватчето си ги гледа,унася се и ... Sleeping  Sleeping  Sleeping

# 41
  • Мнения: 10 256
Слагам в леглото, затварям вратата и излизам. Обаче помотавам ли се вътре почва да се нерви и става едно нищо.

# 42
  • Мнения: 189
Вечер заспива много лесно,  най-вероятно заради ритуала с къпането и млякото след това. През деня няма точен режим но като я видя че умира за сън, но не заспива, си поигравам десетина минути и вече е готова / вероятно от изтощение/. Много ми е смешна аз не и пея като я оставям да спи, но тя си хваща или поглежда някоя играчка и почва ооо, аааа и такива бебешки песнички.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Аз по-добре да не казвам за моя, че ме е срам, още не съм го научила на дисциплина.

Но много ми се иска да споделя моите най-ранни спомени, когато ме приспиваха с приказки. Ако децата ви вече разбират, според мен няма нищо по-хубаво от това. Това са незабравими и топли моменти за мен. Не съм се разглезила от това, напротив, мисля, че ми е дало един чудесен старт в много отношения.

Малко off, sorry  Embarassed

# 44
  • Варна
  • Мнения: 5 526
Цитат на: malina_m
Аз по-добре да не казвам за моя, че ме е срам, още не съм го научила на дисциплина.

Но много ми се иска да споделя моите най-ранни спомени, когато ме приспиваха с приказки. Ако децата ви вече разбират, според мен няма нищо по-хубаво от това. Това са незабравими и топли моменти за мен. Не съм се разглезила от това, напротив, мисля, че ми е дало един чудесен старт в много отношения.

Малко off, sorry  Embarassed

Ох всичко е чудесно с приказките, обаче като легне и като каже иска шапчица (Червената шапчица) и като я разкажа веднъж и каже иска пак и на мен ми се приисква да не съм започвала да я уча на разказване не приказки, а да съм си карала както преди, да си заспива сама в стаята, без участие от моя страна.

# 45
  • София
  • Мнения: 6 477
И ние преди да ходим при баба й бяхме лесни със заспиването - къпане, масажи, мляко и хайде Сънчо.....Обаче при баба й - то промяна на беглото и на мен ми беше жал да реве и я гушках...Да де, ама на нея и хареса този номер. Хубавото е, че я гушвам и след 5!!!! минути по часовник вече спи здраво и я мятам в кревата. Проблемът при нас е, че взе да се буди по 1-2 пъти през нощта и не знам до кога ще е тази мъка? Пие вода, давам бибата и понякога заспива, ама друг път се набира по кревата си и се забавлява и не иска да спи Cry

# 46
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Все още се приспиваме на ръце, а гоним 11кг  Sad

# 47
  • София
  • Мнения: 6 477
Цитат на: PetiaK
Все още се приспиваме на ръце, а гоним 11кг  Sad


Мила, гледам, че бебоците са ни почти връстници....е, ние сме едва 9,500, ама си заспиваме на ръце....Както каза майка ми - и така първите 18 години ще бъде.....после се свиквало Wink  Wink

# 48
  • Мнения: 6 320
Цитат на: Vache
Александра от бебе си заспива сама. Не съм я приспивала никога, освен като имаше колики. Слагам в леглото и излизам.


Абсолютно! И моите хлапета са така.
Не са приспивани никога - нито каката, нито малкия.
Става време за лягане, слагат се по леглата и се гаси лампата... опс, пропуснах приказката... но след нея се гаси лампата и се затваря вратата на стаята.
Имаше един период, в който Мони се беше уплашил от нещо и плачеше, когато се загаси лампата. Тогава оставяхме вратата на стаята съвсем леко открехната, за да се пронизва мъничко светлина. В момента, в който Мони заспеше - затваряхме вратата.
Ако някое от хлапетата сънува нещо лошо или се уплаши и разплаче - отиваме, успокояваме, даваме водичка и пак в леглото.

# 49
  • Мнения: 83
Мойте и двамата не съм ги приспивала. Като бебета нямаха колики и затова ги свикнах щом минем през банята, слагаме пижамите и хоп по леглата. По няколко целувки, лампата се гаси и аз излизам. Рядко след 10-15 мин. някой да не е заспал. Това става не по-късно от 20.30 часа /в редки случай по-късно/. Просто държа децата да имат режим! Това е!

# 50
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: Morgana
Цитат на: PetiaK
Все още се приспиваме на ръце, а гоним 11кг  Sad


Мила, гледам, че бебоците са ни почти връстници....е, ние сме едва 9,500, ама си заспиваме на ръце....Както каза майка ми - и така първите 18 години ще бъде.....после се свиквало Wink  Wink

 Grinning  Grinning  Grinning

# 51
  • Мнения: 3 379
Цитат на: Shali
Цитат на: Катя (Сливен)
Цитат на: boo
На цица.


Ох, успокоих се че има и друго бебе дето заспива на цица. Ами то като чета предните мами и взех да им завиждам, че дечицата им заспиват самички. А пък моя само на цицата заспива иначе колкото и да е изморен само реве и не ще да заспива. Та се чудя как ще го отучвам от този му навик.
През деня спи много малко - около 1 час, само ако спим двамата може да откара 2 часа. А през нощта спи най-много 10 часа.


Айде и още едно такова бебе,като вашите Grinning .На вън в количката става номера с клатушкането,но у дома само по гореописания начин Neutral Face .
Кате,ако намериш начин,сподели моля те Sign Exclamation


И още едно  Simple Smile вечер ритуалът е такъв - баня, масажи и папкане, като заспива на цицата. После се буди около 2.00 ч., когато бива преместен при мама и тати и там си спи цяла нощ. Сутрин също заспива на цицата - след храненето в 10.30. После на разходката си заспива сам, а на следобедното спане в креватчето - обикновено заспива с биберон, но много турдно по принцип. Тогава гледам поне да не е на цицата, защото докъто съм на работа и майка ми го приспива, та този навик ще е кофти.

# 52
  • Мнения: 1 072
хаиде и оЩе едно бебе заспиваЩо така на гьрдата Laughing  като и едновременно се полЮШкваме. Ве4ер заспива много лесно, следобяд оба4е понякога "береме ядове" , но маи тоз период отминава. Ама слу4или се да заспи с баЩа си  се ляга на големия креват , следва една борба и рев до окон4ателна капитулация и тогава го преместваме в неговото си креват4е. Като малко бебе много пеех "Аз сьм мьни4ко 4ове4е, на децата мил другар..." Stuck Out Tongue

# 53
  • Мнения: 182
Пресли си заспива сам още от самото начало - къпане,хапване млекце и слагане в креватчето и гасене на лампата и излизам от стаята. Но пък през деня заспива трудно със сокче и потупване по дупето. През ноща като се пробуди давам биберон залъгалка, ако не помогне вода и така..

Общи условия

Активация на акаунт