Empties... или СВЪРШЕНО е с теб - тема 3

  • 194 891
  • 727
  •   1
Отговори
# 615
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
 Мерси

# 616
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
- може би бих купила отново след време.

# 617
  • Варна
  • Мнения: 5 886




И двата продукта отиват при приятелка не, защото са лоши - почти нямам наблюдения върху тях и съм ползвала минимални количества - а, защото купих и предпочитам други. Не искам тези да отлежават в банята и след време да ги изхвърля, дано бъдат харесани.

# 618
  • USA
  • Мнения: 7 292
Мисля,че олиото на Метрикс ще й хареса,Exquisite Oil са едно от малкото неща на бранда,които харесвам.

Empties 14

1. Alterna Overnight hair rescue нощна грижа,поредна опаковка.И преди съм писала,харесва ми консистенцията,харесва ми,че не лепне по калъфки.Ухае приятно и един от най-добрите нощни кремове за косата ми.На мен тези 100 мл са ми достатъчни за около 3 месеца,без претенции,че ползвам най-редовно.Самата помпичка е толкова добра,че изкарва всичко до последната капка.

2. Три продукта на Weleda,от които два душ гела creamy body wash,които са нищо особено,но са с изчистен състав и затова купувам редовно.Не ми допадат особено като аромати,точно като натурална козметика на треви и билки.Асортимента им е богат,имат поне 7-8 душ гелове(точно преди една година съм публикувала тази снимка с празни опаковки,2 от които на душ гелове на Веледа).Явно си спазвам,несъзнателно,традицията.
Третият продукт в зелената опаковка е скраб за тяло Weleda Birch body scrub,който много ми хареса.И като аромат,и като действие.Средно пенлив,не стърже кожата.Ще го подновя.

3. Шампоан и балсам BeachBlonde John Frieda.За мен,Джон Фрида,въпреки че се водят дрогерийна марка,по много критерии не отстъпват на про грижите за коса и лично аз съм фен на продуктите им.Специални тази серия(има и спрей към нея) ми беше любимец на лято 2016,когато за първи път ги ползвах.През зимните месеци ги игнорирах,но доизразходих наскоро.Силна ментова миризма,балсамата богат и мазен като маска - разплита и дава блясъм,шампоана пък се води дълбокопочистващ и освен,че измива добре и е силно пенлив,дава обем.И двата са по 300 мл.Въпреки,че се казват БийчБлонд,подходящи са за всякакъв цвят коса.Мин седмица отново ги видях в кварталния супермаркет,бяха поизчезнали през зимата и си помислих,че са били лимитирана лятна серия.

4. Mixed Chicks shampoo -Съмнявам се,че имате марката в България.Водят се продукти за коси на чернокожи,за мулатки или за такива с гъсти,заплитащи се коси.Шампоана се води нежнопочистващ шампоан и страхотно разплита и омекотява като бебешка коса(oh,hi Lea).Самия състав е впечатляващ от масла и екстракти.Отново бих купила,но този път ще го съчетая с балсама.

5. Shiseido Ibuki refining moisturizer enriched Хидратиращ крем за лице с прекрасен аромат,консистенция и резултат.Няма СПФ,което за мен е голям минус,но бих си го купила отново и ползвам през зимните месеци.Няма анти ейджинг ефект,няма слънцезащита,но осигурява добро овлажняване на кожата.

6. L'oreal Extraordinary Clay mask pre shampoo treatment Докато разбера как действа,тя маската взе,че свърши.Маската трябва да се ползва на суха коса,още преди да се влезе в банята.Последните два пъти,след като се зачудих защо нищо не прави на косата ми и ми се наложи да потърся инфо,използвах както трябва,но... не видях особена разлика.Глинената pre treatment маска за мазни корени обещава абсорбация на мръсотии,мазнини натрупани по скалпа и дължините,спомага на косъма по-добра абсорбация на шампоана/маската.Ухае приятно,представлява гъст,зеленикав крем,лесен за отмиване,но не бих й дала втори шанс.

7. Keranique microexfoliating follicle revitalizing mask,pre shampoo treatment Това е друга маска от рода на тази на Лореал,но 10 пъти по-скъпа и 10 пъти по-добра.Бранда се води медицински,а цените им са сериозни.Това ми е първото запознанство с тях и като за начало съм доволна.Конкретно за маската - грижи се за скалпа,заздравява косъма,а състава й включва поне 35 елемента от масла,екстракти,протеини без сулфати,парабени и оцветители.Съдържа микрочастици,които обаче в косата просто изчезват.Ползвах я на суха коса преди къпане,ползвах я и като стандартна маска след шампоан,и в двата случая ми допада и ще повторя покупката.

8. Keranique Intensive overnight hair repair serum Нощен серум за коса,отново с богата формула както маската.По описание - дълбоко подхранва скалп и косата,подсилва,подпомага растежа на косъма и нови фоликули(подходящ за хора с тънки коси или страдащи от косопад).Нямам конкретно мнение за серума,въпреки че ползвах най-редовно,самата консистенция е рядка,а аз предпочитам кремове.Също така,пипетката е досадна,едва поема,затова аз изсипвах директно в дланта и така нанасях.По-скоро не бих купила повторно,макар че съм сигурна,че при тази мощна формула,не може да ми навреди,а само да помогне за по-здрава коса.
Силно заинтигувана съм от бранда и ще продължа да купувам и пробвам техни продукти.

# 619
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Имам нужда от мнение, ако някоя от вас е ползвала сухото олио на Нюкс и сухото олио на Rene Furterer, и може да ги сравни.
Това на Nuxe много го харесвам, но ми се върти в главата идеята да пробвам и на Furterer, но няма как да го тествам.

# 620
  • Варна
  • Мнения: 5 886


Влюбих се в този продукт за тяло Heart Eyes Великолепен аромат, разкошно чувство върху кожата, веднага усещам хидратация и грижа. Задължително ще го купя отново, както и ще пробвам другите масла от серията.



Доволна съм от шампоана - много добре измива и е нежен към скалпа. Струва ми се, че усещам лека сухота в краищата, но вероятно е свързано и със сезона, с честото миене на косата, със слънцето.



Кокосовото масло е любимата ми преуош грижа, така че гледам винаги да имам под ръка. Специално това на Алтея се оказа с отлично качество, а и е на повече от приемлива цена. Ще повторя покупката.

# 621
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 749
Кокосовото масло на Алтея наистина е страхотно. Аз покрай една промоция се сдобих с големия буркан и скоро няма да го свърша.

# 622
  • София
  • Мнения: 4 305

приключва втората ми опаковка от него. използвам два хидратиращи крема, един от които е този. харесва ми хидратацията на кожата, която се постига, както и липсата на аромат. не съм съвсем сигурна, че изравнява и лекува белези. сигурно ще поръчам поредния при новото зареждане с корейска козметика. недостатъкът е, че леко лепне при нанасяне, което е типично за почти всички продукти с охлювен екстракт. 


друга незаменима любимост! повече я обичам от розовата вода - освежава и изравнява тена, не изсушава кожата. от две години насам я ползвам целогодишно

# 623
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
- не съм впечатлена. Моля за препоръки за подобен продукт.

# 624
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 470
Kато четох поста на Бюти забелязах, колко непрактично е да се чете така с обща снимка и много текст. Постоянно скролвах нагоре-надолу на телефона.  Crazy Затова мисля от следващия пост да давам по стария метод с единични картинки.
Имах за изхабяване много неща, ето ги всички>



MACADAMIA Nourishing Moisture Conditioner - огромна опаковка, втората половина на която използвах като приуош за сухата ми през лятото коса. Хидратираше и изглаждаше, но не може да се сравни с ефекта на маската. Не бих купила отново, особено в този размер.

SYOSS Airy Volume Dry Shampoo - иска много клатене преди употреба, в противен случай впръсква сериозни количества бял талк - много неприятно. На този етап няма да повторя.

Schwarzkopf GOT2B сух шампоан за обем - в този имаше далеч по-малко бял прах и косата не изглежда като набрашняна и не губи така от блясъка си. Определям го като един от най-добрите сухи шампоани, въпреки че е много неикономичен. Мирише добре.

KNEIPP душ-пяна - абсолщтно нищо особено, мирише изкуствено и цветно. Има предимствата на този вид продукти, че са приятни и нежни на допир, както и някое друго масълце,но точно този не бих купила отново - посредствен е за мен.

SPITZNER Acai - Yuzu
- друга немска марка душ-пяна, която вече е друга бира. Влюбих се в него - ухае на акай, цариградско грозде, нещо киселеещо и yuzu не знам какво е, но знам, че ми харесва. Изключително икономичен, 150 мл ги ползвах цяла вечност. Ако се сетя откъде е, със сигурност бих го купила отново, както и други неща на марката. Heart Eyes

DOVE Oxygen шампоан и маска. Купих ги след петото поредно позитивно мнение за тях в този форум - за съжаление при мен бяха пълен fail и нищо хубаво не мога да кажа.

LOREAL EverPure Colour Hair&Volume - дълго време това ми беше любимият шампоан и след като го спряха в дрогериите, ми се наложи да го поръчвам от feelunique. Косата ми обаче свикна, както с всяко хубаво нещо и последната опаковка изхабих едва-едва. На този етап няма да го купувам повече. Без сулфати.

CHI Ionic Color Protector System
- хидратиращи шампоан и балсам в размер за пътувания. Косата ми ставаше бухнала и неподредена, иначе харесвам много аромата.

SCHWARZKOPF Proffessional BC Repair Rescue Spray Conditioner - абсолютно непотребен продукт, не усещах никакво разплитане или изглаждане, силна миризма на алкохол, сякаш си впръсквам спирт. Някой тук беше написал същото.

ESTEE LAUDER Triple Creme - любимата ми маска на марката и може би ми е трета опаковка, при наличието на доста други маски в шкафа и факта, че използвам рядко. Има консистенция на гъст крем, който на лицето се превръща в олио и напоява, омекотява и изравнява кожата. При редовна употреба забелязвам подобрение на цялостното състояние, което разбира се не трае дълго. Бих купила отново с една забележка към опаковката, която е красива и луксозна, но крайно непрактична - тежък стъклен буркан, от който маската се вади трудно с пръсти и нокти. Трябва специална лопатка.

YVES ROCHER Sebo Vegetal - мисля в предния пост бях писала за него - купувам редовно, защото кожата ми се чувства добре с него, никой крем не ми попива така добре и не освежава така кожата сутрин.

CLINIQUE Moisture Surge e леко прехвален гел-крем, който е ок за лятото, защото е лек и дори рядък. При по-голямо количество прави кир-ефект, скоро не бих повторила.

RITUALS Magic Touch body cream - моята първа голяма любов към марката. Това е старата опаковка и име на Ritual of Sakura, намерих я наполовина пълна от преди може би 2 години. Без мазни следи, чудесна хидратация и охлаждане, любим и много силен летен аромат, който използвам вместо парфюм.

CLINIQUE High Impact Mascara - две минита. Не разбирам хвалебствията за тази спирала, за мен е лека и ежедневна. Кум подреждане и разделяне нямам забележки, дори и към трайност, но не е уау.

YVES ROCHER кайсиев пилинг - много, много любим, който също поддържам редовно. Частиците са меки и не стържат по кожата, почиства добре, мазен е и оставя кожата по-гладка от всеки друг пилинг.

ALTEYA ORGANICS Rose Serum - по едно време това беше форумна мания и реших да пробвам, За мен това не е никакъв серум за лице, а чисто олио и е абсурд да се сложи през деня или под крем - поне на моята кожа. Гъста жълто-зелена течност с много силен, интензивен розов аромат, който е едва търпим. Не видях нещо да прави с кожата различно от другите масла/ олио (основно омекотяване) и с тази миризма със сигурност не бих повторила. Изхабих го за сваляне на грим - отлично приложение.

ESTEE LAUDER ANR околоочен серум
- това ми е втора опаковка и нямам представа защо съм я купила пак, при положение, че и първия път не бях впечатлена точно от околоочния. Има по-добри продукти, а може би нуждите ми са други.

RUGARD Hyalurоn околоочен крем - абсолютна находка! Премахва моментално умората от очите, освежава и сякаш наистина опъва и изглажда. Виждала съм го по аптеките, веднага бих си купила още един. Много ми беше любим.





# 625
  • USA
  • Мнения: 7 292
Хайде пак Бюти това,Бюти онова..а кой те кара да четеш форум през телефон? Аааа smile3516

Снимка на всеки от продуктите е по-практично наистина,но аз снимам моите,не са копи-пейст от гугъл и ще ми отнеме часове(които предпочитам да инвестирам в по-приятни занимания).
И аз не харесвам Клиник,не знам какво толкова ги прехвалват из форуми и ревюта.Дав Окси за мен беше чудесна серия за обемна коса,обем,който се задържа само в деня на къпането,но със страхотен ефект и косата една такава..перушинесто лекичка.

Последна редакция: чт, 03 авг 2017, 07:42 от Beautyholicа

# 626
  • Варна
  • Мнения: 10 551
А на мен серума на Алтея ми е любим, трета опаковка ползвам Blush
Кожата ми е много  суха и го изпива за отрицателно време.
Бях прочела предварително, че е смес само от масла и знаех какво да очаквам.
Според мен е подходящ за доста суха кожа, иначе е малко риск.
А ароматът му... Обожавам го, дори докато още пръстите ми миришат от разнасянето му, го вдишвам няколко пъти с пълни гърди Heart
Пиша това, не за да оспорвам нечие мнение, а за да се знае, ако някой проучва дали да го купи.

# 627
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
- много хубав шампоан, ще купя отново.

# 628
  • При децата ми
  • Мнения: 6 063

Бях взела мини от 10 мл за проба. Много ми хареса, веднага си поръчах голямата опаковка.

Bobinaaa, би ли казала от къде е мини-то?

Лита, и шампоана бих искала да знам от къде е?

# 629
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Лита, и шампоана бих искала да знам от къде е?
От iherb. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт