Отговори
  • Мнения: 267
Здравейте.
След премеждия разни и ходене по лекари от месеци, последната новост която ми измислиха е, че шийката на матката ми е по-къса отколкото е нормално. Трябвало да бъде около 3 см, а моята била наполовина. Така съм се била родила. Това означава, че ако изобщо успея да забременея и не се окаже пак извънматочно, ще трябва да ми се направи "серклаж" около 16-та ГС. Какво означава това? На някого правили ли са?

# 1
# 2
  • Мнения: 267
Marinski, благодаря. Прочетох какво пише там, явно е за добро, но това че трябва да се лежи през цялата бременност след серклажа е ужасно.

# 3
  • Мнения: 9 063
Имаше една мама от форума, мисля че ника й беше ljuboznatelna, мисля че тя с последната си бременност е била със серклаж, ако искаш можеш а й пишеш на лични, все пак може да сподели автентично инфо Simple Smile
Успех и не се притеснявай Елинце  Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 1 444
Не е задължително да се лежи през цялата бременност.Просто трябва да отпаднат всякакви натоварвания и много да се пазиш.Моя колежка така изкара цялата бременност, след като я зашиха си ходеше навсякъде и водеше нормален живот, просто се пазеше в повече, особенно вдигане на тежки неща, не бива повече от 3 кг. да си позволяваш да вдигаш, никакво катерене, скачане, тичане и тем подобни.Не е страшно, успех

# 5
  • Мнения: 7 640
Елица, ти до сега бременност имала ли си? Ако не си имала спонтанни аборти, не мисля, че имаш особени поводи за тревога

# 6
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
И при двете ми бременности бях със скъсена шийка, но втория път ми направиха серклаж. Не е вярно, че трябва да се лежи непрекъснато - нали затова го правят. Просто трябва да не се натоварваш. Добре е, че предварително знаеш, че си предразположена към такъв проблем.

# 7
  • Мнения: 1 798
Щяха да ми правят конизация на шийката и подробно разпитах лекарите-абсолютно е е задължително да се лежи със серклаж. Не е и проблем за бременносттта.
Но намери ника на момичето,което тук са ти споменали и питай патило. Flutter

# 8
  • Мнения: 267
Благодаря ви момичета, сега съм по-спокойна.
Елица, ти до сега бременност имала ли си? Ако не си имала спонтанни аборти, не мисля, че имаш особени поводи за тревога
PolarFox, досега имам една бременност, извънматочна за съжаление. Спонтанни аборти нямам. Серклажа в моя случай се налага защото имам скъсена шийка, и то 50%.
Благодаря още веднъж   bouquet
Каквото зависи от мен ще го направя, пък другото - каквото дал Господ, нали така Simple Smile

# 9
  • Мнения: 7 640
Серклажа в моя случай се налага защото имам скъсена шийка, и то 50%.
Предлагат ти да го направят профилактично преди забременяване ли?
Познавам жена, на която го направиха в 4ти месец, макар да е рисково, и всичко бещше о.к., не е спазвала изключително режим на легло.
Не виждам лентичка за бременност, успех ти желая!

# 10
  • Мнения: 267
PolarFox, става дума за серклаж в 14-16 седмица, ако успея да забременея. Не предварително.
Вече разбрах за какво става дума и явно е добре когато е нужно да се направи.

# 11
  • Мнения: 158
PolarFox, става дума за серклаж в 14-16 седмица, ако успея да забременея. Не предварително.
Вече разбрах за какво става дума и явно е добре когато е нужно да се направи.

По-късата шийка не пречи на забременяването, но е проблем после, при износването. Моята беше скъсена 50% и ми направиха серклаж още в 14 седмица. Лежала съм нон-стоп от момента на поставянето на серклажа. Като ти го сложат трябва гинекологът ти редовно да взима секрет и да наблюдава конеца. Много е важно да не развиеш някоя гъбична инфекция. Иначе ако не ти е толкова къса шийката и ти го правят профилактично, може и да си на по-лек режим. Аз имах един спонтанен аборт точно заради слабост на шийката и затова бая си полежах.
Успех!

# 12
  • Мнения: 267
Ами да, доктора ми каза същото, че тррябва да се направи за да няма проблем с износването.
Това с голямото лежане е много неприятно, но дано успея да забременея пак, ще правя каквото кажат. Защото след толкова време опити и след извънматочна бременност като резултат, ако пак забременея и не мога  да го износя, не знам дали няма да ми дойде вповече.

Общи условия

Активация на акаунт