Режимите на Ипократис - тема 15

  • 114 804
  • 775
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2
Здравейте,
От една седмица спазвам хранителния режим на Ипократис и засега съм доволна. Утре ще е първият ден, в които ще се меря. Тези които ходят редовно на фитнес допълнително приемате ли фитнес добавки като протеин, л-карнитин? Има ли някой, които да работи предимно нощно време и да спазва режим? Благодаря предварително за отговорите.

# 721
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Добро утро рано рано,
аз не приемам никакви добавки във връзка с фитнеса. Чистя си мазнините само с режима, не целя и натрупване на мускулна маса.
От 8 януари насам съм минус 7 кг мазнини и 35 см. надолу в обиколките. Питах инструктора за добавките - каза "не".
Относно нощните смени - не съм в тази група. Ипократис трябва да знае и да предвиди това обстоятелство в режима.

Последна редакция: нд, 29 апр 2018, 14:26 от Мира Иванова

# 722
  • Мнения: 744
Привет, дами!
Искам да попитам дали се отразява и как се отразява, ако пропуснем едно от междинните хранения за деня?
Какво се случва, ако се храня само 3 пъти основно ? Работата е там, че обедната ми почивка е в 13.30ч., отскоро се уча да закусвам и организма свикна това да се случва между 8 и 9 часа сутринта. Вечерята е разположих около 18-19ч.
Какво мислите ?

# 723
  • Мнения: 19 821
Целта на по-честото хранене е да се стимулира метаболизма. Неслучайно режимите се правят с повечко хранения за деня, но в конкретни за всеки съотношение и вид храни (според търсените резултати). Аз не бих пропускала или преустройвала режим, ако ми е правен персонално.

# 724
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Подрепям basila, не променяй режима, нагласи се към него. Аз не пропускам хранене и когато се чудя нещо, питам Ипократис.
Отговаря разбираемо и обосновано.

# 725
  • Мнения: 50
Здравейте, момичета. Аз започнах много упорито режима и за 6 седмици свалих 6 килограма. Но! След тях следват още 6 седмици без нито един свален килограм, а с 1--2, които играята по кантара и ме дразнят адски много. Сутринта съм 70, вечерта 71,5, след 2 дни пак 70 , после 70,5 и т.н. Подлудява ме. Спазвам доста стриктно и след страхотния старт, тези 6 седмици мъки без резултат ме демотивират. Писах два пъти на Ипо, и ми изпраща дежурното писмо "Не се притеснявайте, има дни, а понякога седмици, в които има застой. Важно е да продължавате и резултатите ще дойдат съвсем скоро." На мен този месец и половина застой изтече адски бавно, а не съм сигурна дали и следващият няма да е така. Някой имал ли е подобен дълъг и безрезултатен проблем?

# 726
  • Мнения: 50
Привет, дами!
Искам да попитам дали се отразява и как се отразява, ако пропуснем едно от междинните хранения за деня?
Какво се случва, ако се храня само 3 пъти основно ? Работата е там, че обедната ми почивка е в 13.30ч., отскоро се уча да закусвам и организма свикна това да се случва между 8 и 9 часа сутринта. Вечерята е разположих около 18-19ч.
Какво мислите ?
Най-добре е да пишеш на Топ Форма.

# 727
  • Варна
  • Мнения: 4 108
6 кг. за 6 седмици са много.Загубила си мускулна маса, която тежи повече от мазнините.
Тялото ти се адаптира и му/ти трябва време.
Режимът не е диета. Не се отказвай и не спирай да го следваш. Режимът работи, а скоростта зависи от тялото ти, не от това какво искаш и кога го искаш.

# 728
  • Мнения: 2
Здравейте Simple SmileНа режима съм от 1.05 и съм много доволна.Вече съм -3 кг  и се надявам да продължавам да свалям.Започнах от 81 кг Simple SmileХубав ден на всички!

# 729
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Obichamte, добре дошла и браво, че си започнала да правиш една хубавина за себе си.
Аз съм в края на 4 месец и реших да коментирам твоите - 3 кг. Това не са реално свалени кг. Изхвърлила си течности и каквото е имало в червата ти. С това не искам да те отказвам, напротив.
Свалените кг. се виждат когато се задържат. Аз се старая за около 10 дни да сляза с кг. надолу и да варирам в 66 кг. например.
Преди 3-4 дни видях на кантара 65,9 кг. днес съм 67, което е нормално предвид фазата на цикъла ми.
Записвам кг. си всеки ден или през ден и вече се познавам доста добре.
След седмица ще съм в 65 -те Simple Smile
Надявам се разбра какво исках да кажа Simple Smile Не се обезкуражавай ако утре станат - 2 например, просто продължавай и ще видиш как коментарите на околните ще започнат да ти показват промяната Simple Smile
А, и мери обиколките, там е истината.

# 730
  • Мнения: 2
Obichamte, добре дошла и браво, че си започнала да правиш една хубавина за себе си.
Аз съм в края на 4 месец и реших да коментирам твоите - 3 кг. Това не са реално свалени кг. Изхвърлила си течности и каквото е имало в червата ти. С това не искам да те отказвам, напротив.
Свалените кг. се виждат когато се задържат. Аз се старая за около 10 дни да сляза с кг. надолу и да варирам в 66 кг. например.
Преди 3-4 дни видях на кантара 65,9 кг. днес съм 67, което е нормално предвид фазата на цикъла ми.
Записвам кг. си всеки ден или през ден и вече се познавам доста добре.
След седмица ще съм в 65 -те Simple Smile
Надявам се разбра какво исках да кажа Simple Smile Не се обезкуражавай ако утре станат - 2 например, просто продължавай и ще видиш как коментарите на околните ще започнат да ти показват промяната Simple Smile
А, и мери обиколките, там е истината.

Благодоря много Simple SmileДнес бях минус 2,500,аз съм доволна и продължавам напред.При мен има и една особеност ,че съм кърмачка и най-вероятно задържам повече вода и от там големия минус за кратък период.Весел празник на всички!

# 731
  • Мнения: 1
Здравейте, дами! Simple Smile

Казвам се Антоанета, нова за форума (въпреки, че като мнозина го следя от години) и нова за режима на Ипократис. Ако трябва по „режимски“ да се представя: 26 години, 64 кг., 174 см височина.

Днес попълних въпросника и поръчах режим за 3 месеца. Основната ми цел е да сваля до 6 кг., но и да променя начина си на хранене като цяло и това как възприемам храната и нуждите си, сега и за в бъдеще.

Изпробвала съм няколко диети и хран. режими (без вманиачаване и никакви медикаменти), но не бих казала, че съм постигала траен резултат. Не става въпрос само за свалени и възвърнати килограми, но и за придобити и запазени хранителни навици. Търся причината основно във себе си.
Може би ключово за хранителния ми режим ще бъде факта, че единственото месо, което консумирам през последните 3 години е риба.  Ако някой друг е на този принцип, ще се радвам да обменяме опит заедно.

Защо започвам режима:
1/ не се чувствам добре във фигурата си
2/ определено смятам, че допускам доста грешки в начина си на хранене
3/ искам промяната да стане с възможно най-малко погрешни ходове

Защо реших да пиша тук:  
Многото страници с ваши коментари по темата помогнаха да се реша на тази крачка. Не съм писала във форуми от основното училище, затова сигурно ще съм по-многословна, отколкото се налага. Извинявам се предварително.
Вярвам, че всичко споделено минава една идея по-леко и по-приятно. Това е и основната причина да се присъединя към онлайн групата.  

Нямам търпение да получа и разгледам режима си и да споделя първите си впечатления с вас. Успех на всички! Relaxed

# 732
  • Варна
  • Мнения: 4 108
За мен утре е последния ден от тримесечен режим. Доволна съм от резултата, чувствам се и изглеждам добре.
Разбрах каква е идеята и важността на правилното хранене, видях и ефектите в няколко важни за мен посоки.
Ще опитам да продължа сама, но ако се уловя в качване на кг. ще поръчам режим отново.
Това беше едно важно и успешно пъгуване за мен към новата ми визия и усещане за жена...

# 733
  • София
  • Мнения: 15
Здравейте,
От 23.04. съм на режим от Ипократис. Досега ви четях инкогнито /за което се извинявам/, но вече събрах смелост да се присъединя към вас, ако ме приемте, разбира се.
През този почти пълен месец, се мотивирах много силно, четейки ви.
Стартирах от 74кг. 160 см височина,36 г. към днешна дата съм 71кг. Надявах се на по- добри резултати, но уви трудно свалям, лесно качвам.
Имам някой дребни прегрешения, но като цяло съм стриктна. Не гладувам, храната ми е достатъчна и ми допада. И още нещо, никога не съм била толкова дълго на диета, обикновено на 3-4 ден се отказвам.
Успех на всички!

# 734
  • София
  • Мнения: 15
Хей, има ли още режимуващи момичета.
Моят първи месец приключва утре, но съм си поръчала продължение за още един.

Общи условия

Активация на акаунт