Жалирани плодове?

  • 4 075
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 834
Купих от Метро готов замразен микс от плодове и сега искам да ги жалирам, но как ?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 890
Какво по-точно искаш да направиш с плодовете - да украсиш торта, да направиш крем, друго?

# 2
  • Мнения: 834
Просто искам да ги жалирам пък идея си нямам как да го направя. Яла съм таково нещо във високи чаши.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 890
Най-лесно е:
1. да нарежеш полдовете на парченца (по-едрите плодове),
2. да ги сложиш в чаши или купички,
3. да разтвориш желатин в хладка вода (1 кафена чашка вода на 10 грамажелатин),
4. да изчакаш желатина да набъбне,
5. да го затоплиш малко, докато стане на прозрачен сироп (да не завира в никакъв случай),
6. да смесиш разтвореният желатин със сок от компот, захарен сироп, бяло вино или каквото там решиш в съотношение 10 гр. желатин за 500 мл.течност.
7. да залееш плодовете
8. да прибереш в хладилника или във фризера докато стегне желатина,
9. да ядеш с удоволствие.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 671
Браво, Рая!
Само две уточнения от мен - в т.6 - общо течността трябва да стане 500 мл., т.е. приспадни количеството течност, в което си разтворила желатина. И друго - някои плодове като ананасите не стават за желиране - разрушавали структурата на желатина  newsm78

# 5
  • Мнения: 834
Отивам да жалирам и после ще си хапвам сладко мерси Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 3 890
И друго - някои плодове като ананасите не стават за желиране - разрушавали структурата на желатина  newsm78

Това не съм го чувала. Не ми се вярва да става така, но знам ли. Ти пробвала ли си?
Благодаря за уточнението за грамажите.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 210
Това за ананаса не е така- желирам компот от ананас по4ти всяка седмица Simple Smile
А ти какъв микс си купила от Метро?? 4е аз за ягодовото перфе на Сладка Хапка ползвам замразени плодове, ама в Била нещо ве4е няма нито малини, нито ягоди и нямам резервен вариант..

# 8
  • София
  • Мнения: 6 360
след като научи как се правят, редно е да знаеш и как се пишат - ЖЕЛИРАНИ, ЖЕЛИРАМ, ЖЕЛАТИН!
а не жАлирам, жАлирани!

Общи условия

Активация на акаунт