Хигиената в градините

  • 4 917
  • 88
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Ами градините са на издръжка на общината, така че какво се ползва в детската градине се определя от нея, а не от желанието на персонала. Така че лелите и учителките, дори и шефката не са виновни за това какво им докарват. Вие сами можете да си направите сметката за това доколко парите, които плащате стигат и за изхранването на децата , и за заплатите на персонала и за поддържането на самата градина.

# 31
  • София
  • Мнения: 418
Е те парите дето плащаме не са за заплати, заплатите са от бюджета . Но определено не стигат кой знае за какво. Затова от градините си искат и допълнително поне веднъж в годината. То и за лелките е вредно да вдишват белината, ама какво да правят жените нямат избор.

# 32
  • Мнения: 2 978
Вини, при нас в яслата същата работа беше... Много често косата й миришеше на белина. Ама сега ще ти кажа да знаеш защо е така...  Wink Защото ХЕИ има предписание гребените да се държат в процентен разтвор на белина. Той е безопасен, или поне така твърдят... Иначе децата нямат достъп до белина. На Александра дрехите също бяха на капки, но това е от точно този разтвор като я решат... Ей затова в яслата въшки нямат, за разлика от градината  Twisted Evil

Ти направо ме уби Sick Mr. Green

Мислиш ли, че ги решат? Айде стига бе, щото Симона доста рошава си я прибирам Crazy Wink :
А иначе за въшките, точно вчера си мислих, защо става така...ама ето ти го отговора Wink..хм...

Е, явно ще трябва да се надявам Praynig, че ще имаме късмет да не се отрови, вдиша или дори да налапа от белината.. Tired

п.п. Чудя се само..ами ако има някое дете, което получи алергия или де да знам какво..какво би станало тогава? newsm78 Thinking

# 33
  • Мнения: 7 384
Е те парите дето плащаме не са за заплати, заплатите са от бюджета . Но определено не стигат кой знае за какво.
Е,това вече ме уби.Парите,които се заплащат като такси отиват в бюджета и от там се превеждат суми за издръжка.Нито една детска градина не е АВТОНОМНА и не ползва внесените такси.Може да внесете 5 лв и 5 милиона лв такси на ДГ ще се преведат определените от общината пари за храна,заплати и всички други разходи.Но да не обяснявам,че се измества темата.Що се касае за сипването на храна в една купичка е АБСОЛЮТНО ЗАБРАНЕНО.Има предостатъчно различни видове чинии,чаши и т.н.А стерилизацията е задължителна.Дали плаща общината тока или не персонала не го интересува защото ХЕИ глобява лелката ,учителката и директора ,а не кмета на общината.Освен това изискването е да се сипва в стерилизирана чиния и не може да се измие тази от първото за да се сипе второто-не отговаря на изискването за стерилизация.Ако забележите такова нещо не е необходими да ходите до директора,говорете с учителките,ако е система тогава идете и при директора.Темата е обширна и да не ви отегчавам с подробности.

# 34
  • Мнения: 863
Ние също имахме голям проблем с таз белина...Едно на ръка, че почти ВСИЧКИ дрехи на малкия бяха унищожени с петна и капки, а и това, че можеше да се отрови ,защото си смуче палеца...колкото и неприятно да е ...си имаме  още този  бебешки навик Twisted Evil
Аз няколко пъти ходих и се разправях с г-жите в градината, но ми отговаряха както и на вас за изискването на ХЕИ. А на въпросът ми Къде я намира таз белина, да не би да лази по пода в тоалетната? #2gunfire Отговор: "Eми може и да лази, от къде да знам?!" Sick Е, тогава вече се заканих да ходя при директора, а след това в Министерството...бях побесняла Twisted Evil Но понеже беше лятото...почна ваканцията и най-интересното е, че тази година вече го няма този ПРОБЛЕМ Shocked Нито  виждам да има по дрехите, нито мирише на белина кат се върне от детската градина. Даже бях позабравила за това...и сега като видях темата се сетих newsm78
Може би да са сменили чистачката, с някоя по-съвестна , която да попива по-усърдно с парцала...знам ли

# 35
  • Мнения: 9 990



Е, явно ще трябва да се надявам Praynig, че ще имаме късмет да не се отрови, вдиша или дори да налапа от белината.. Tired

п.п. Чудя се само..ами ако има някое дете, което получи алергия или де да знам какво..какво би станало тогава? newsm78 Thinking[/color][/b]

Вини, в днешно време хората шумят около такива случаи-ако има-ще се разчуе и ще се търсят виновни.Сигурна съм в това.Предполагам, че всичките му там дезинфектанти и прочее са съобразени по някакъв начин с това, че се използват в ясли например, където са малки децата, персонала е малко и т.н.Аз самата, понеже съм доволна от обгрижването на моето дете и отношението към нас имам пълното доверие в лелката.Макар и с няколко петна от белина или каквото е там точно-детето си е ок.Няма случаи в групата на отровени или развили алергия.Естествено-въпроса за превенцията стои на първо място-това,че досега няма не означава,че може да не се случи...така е може би.Но аз имам доверие на персонала и в това е разковничето поне при мен.На следващата родителска среща, от чисто любопитство ще повдигна въпроса и ще попитам-имало ли е случаи на натравяне и алергии.
На всички ви-успех в този не лек път-да отгледаме децата си адекватно в подобни условия  bouquet

# 36
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Вини - в кое ОДЗ е щерка ти? И защо не поговориш с директорката или с когото там е нужно, да мият преди децата или след тях, и после да се проветрява.

И в нашето ОДЗ мият с нещо на хлорна основа. То самото ОДЗ си има таз специфична миризма и когато си прибирам малкия, щерката винаги казва, че миришел на ясла  ooooh!

Ако мият хората..., защо с белина...?
Ако не миеха и навсякъде беше непоносима мръсотия..., защо не мият тези? 
Няма угодия  Thinking

# 37
  • София
  • Мнения: 3 421
 Ами то и в "нашата"детска мият с белини(или нещо с хлор) сутрин рано и когато децата спят, но чак да мирише, да избеляват дрехи и подобни няма. Единственото което е, че Креми като ходи на градина от тоалетната веднага и се зачервява дупето. Но повечето деца нямат този проблем, а  нашата си е алергична и кожата й реагира на най-малкият дразнител.

 

# 38
  • Мнения: 2 978
Няма да кажа коя е детската, той който разбрал разбрал Wink

Не искам да се стига до излишно нервно напрежение....
Аз ще си говоря с жените там..

Доволна съм от персонала като цяло и не мисля, че с моите си притеснения трябва да се стига до директора и тем подобни важни особи Laughing

Исках да видя дали е имало и други такива случаи, дали има някъде да се чисти с препарати от родителите и тем подобни въпросчета..

Благодаря ви още веднъж  bouquet

# 39
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ле лееее, това за белината звучи ужасно......на мен ми се струва прекалено да мият всяка сутрин всичко с белина, все едно децата са крастави...малко малоумно ми се вижда....
Според мен трябва да се мие веднъж в седмицата- в петък вечер, примерно.....

# 40
  • Мнения: 9 990
Аз и вкъщи мия всеки ден плочките, при положение, че през деня ни няма WinkАко го правя веднъж в седмицата ще стане неописуемо мръсно-когато се хранят малки деца-около тях става доста в трохи, колкото и да му повтаряш над чинията да яде...Представи си 20 деца след обяда около масичките им какво е.В тоалетните-като се изредят 20 деца-нали не мислиш наистина, че веднъж в седмицата е достатъчно.Мие се по няколко пъти на ден задължително, както и прахосмукачка се пуска всеки ден.

# 41
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз и вкъщи мия всеки ден плочките, при положение, че през деня ни няма WinkАко го правя веднъж в седмицата ще стане неописуемо мръсно-когато се хранят малки деца-около тях става доста в трохи, колкото и да му повтаряш над чинията да яде...Представи си 20 деца след обяда около масичките им какво е.В тоалетните-като се изредят 20 деца-нали не мислиш наистина, че веднъж в седмицата е достатъчно.Мие се по няколко пъти на ден задължително, както и прахосмукачка се пуска всеки ден.

Да, с някаква сапунена вода, да......но с белина Sick

# 42
  • Мнения: 9 990
Сапунената вода не дезинфектира.....Със сапун се мият ръце... Wink
Вкъщи пак мия с препарати-на основата на белината, но ароматизирани.Със сапунен разтвор теракота или балатум не съм пробвала да мия.

# 43
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Сапунената вода не дезинфектира.....Със сапун се мият ръце... Wink
Вкъщи пак мия с препарати-на основата на белината, но ароматизирани.Със сапунен разтвор теракота или балатум не съм пробвала да мия.

Имам предвид, че няма нужда от такова втелясване по чистотата....нали след яслата или детската децата отиват да се рият в пясъчника, където пишкат кучетата, лапат си ръцете и т.н........то и в болниците не мият чак рамките на прозорците с белина.....звучи ми като безумие...и защо белина, а не спирт примерно?

# 44
  • Мнения: 9 990
Сапунената вода не дезинфектира.....Със сапун се мият ръце... Wink
Вкъщи пак мия с препарати-на основата на белината, но ароматизирани.Със сапунен разтвор теракота или балатум не съм пробвала да мия.

Имам предвид, че няма нужда от такова втелясване по чистотата....нали след яслата или детската децата отиват да се рият в пясъчника, където пишкат кучетата, лапат си ръцете и т.н........то и в болниците не мият чак рамките на прозорците с белина.....звучи ми като безумие...и защо белина, а не спирт примерно?

Защото е изискване на ХЕИ CrazyИ в болниците мият с по-жестоки препарати.И защото ако си докарат дизентерия в яслата?Със сапунена вода не става-няма как.А след ясла ти където искаш си го води да се рови.В яслата има правила за хигиената и те са определени от ХЕИ!Втелясването си е направо задължително, особено там, където има много хора на едно място, предимно малки човечета, които не могат да си кажат, че ги боли корема и на следващия ден някое да е с разстройство....Ако не мият всеки ден по няколко пъти=епидемии. Tired

Общи условия

Активация на акаунт