Относно капките Еспумизан

  • 31 004
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Враца
  • Мнения: 109
Ако някой е давал на бебето си тези капки,моля да сподели опит.Коликите ни са много силни.Имам чувството ,че след противохепатитната ваксина се усилиха или си е неспокоен просто от самата ваксина.Педиатъра твърди,че това не е възможно.Чая на ХИП вече не успокоява.Давах и Саб симплекс също без особен успех.Давайте съвет!

# 1
  • Мнения: 4 668
Аз съм давала от тези капки . Като че ли помогнаха . Но при нас не продължиха дълго коликите , за щастие . Имай предвид обаче , че често се появява запек като страничен ефект от тях !

# 2
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Освен от изброените от теб, съм давала и чай от анасон, но чесно казано нищо не е имало ефект, докато сами не си минат, няма лек
Не е възможно да има колики от ваксината, от нея може да вдигне температура, но колики, не

# 3
  • Мнения: 3 356
Редувах една опаковка Саб,една Еспумизан ,+ всевъзможни чайчета за колики.Особен ефект нямаше,спрях ги някъде като беше на 6м.И сега от време на време пак има колики.

# 4
  • Петрич
  • Мнения: 321
И нашият имаше много силни колики,пробвахме със саб,но не помогнаха и взехме еспумизан.Доколкото ми обясни нашата лекарка няма странични ефекти и е по-силен.Аз давах по много капки,защото и на лекар посред нощ сме го карали заради коликите(много плачеше и все си мислех,че може да има и нещо по-сериозно).Но еспумизана ни подейства най-добре.

# 5
  • Мнения: 992
ами аз си мисля че на нас ни помогнаха но всяко дете е индивидуално нямаме колики от две три седмици вече давах и още давам чайче на хипп за колики успех и търпение  Peace

# 6
  • Мнения: 4 068
Аз давах Еспумизан по около 10 капки два пъти на ден в млякото. Запекоха ни яко обаче и ги спрях. Други капки не съм пробвала. А коликите май преборихме с анасонова водичка. Започнах да слагам по малко анасон във водата за млякото и така и го давах. Няколко месеца го пи така млякото и се разминахме само с 2 седмици колики.

# 7
  • Мнения: 2 220
Предписаха ни ги наскоро за разстройство. Само за 2 отиде в другата крайност - запек. Съжалявам, че ги взех.

# 8
  • гр.София
  • Мнения: 199
Давах му но нищо, се си плачеше с тях без тях  накрая ги спрях.Давах му само чай сега сме на4месеца и колики нямаме спиме си цяла нощ. Party

# 9
  • София
  • Мнения: 2 298
При нас сякаш малко пуспокояваха Бейбинос, или аз си въобразявам. Но опитахме какво ли не.
Това което със сигурност действаше - затопляне на коремчето, бебка млъкваше и заспиваше.

# 10
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
В началото и ние давахме Еспумизан, но нямаха особен ефект. Във форума прочетохме за капките Инфакол и поръчахме на наша близка да ни прати. От тях беба имаше значително облекчение.
И двата вида капки имат еднаква активна съставка - симетикон, но схемата на прием е различна. Затова бяхме решили, ако след свършването на Инфакола беба има още колики да й даваме Еспумизан, но по схемата на Инфакол, т.е. не 3 пъти на ден по 20 капки, а преди всяко хранене по 10 капки (на толкова отговаря дозатора на Инфакола).
За наша радост с опаковката свършиха и коликите и не мога да кажа дали схемата действа.

Желая ти успех в борбата с коликите!

# 11
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
На нас ни действат добре - не са ни запичали. В последните три хранения слагам по 15 капчици и почти нямаме проблеми с коликите.

# 12
  • Мнения: 11 543
На мен аптекарката ми обясни ,че няма разлика между Саб и Еспумизан-активното вещество е едно и също и в двата вида капки,само концентрацията е различна.Затова от Саб се дават 20капки ,а Еспумизан -15.Редувала съм си и ги и честно казано ефект нямаше. Cry

# 13
  • Мнения: 432
Аз съм много доволна от тези капки.Давах ги два пъти на ден-сутрин и вечер.По това време бяха най-силните колики.Но колкиките на Ники бяха 2-3 седмици.Незнам дали капките помогнаха,но не съм имала голям зор.Иначе запичат,и щом ги спрях започна пак да дриска на всяко хранене,а с капките-1 път на ден.

# 14
  • Мнения: 513
Ползвах в началото Саб симплекс без особен ефект , след което почнах да давам Еспумизан и тук никакав ефект накрая си купих Бейбинос , но така и не ги ползвах  ooooh!.Правех чай от копърово семе мисля си ,като че ли най-успя да понамали коликите  Simple Smile

# 15
  • все тук
  • Мнения: 1 716
В началото давах Еспумизан, но нямаше голям ефект. Повече помогнаха Саб симплекс, комбинирани с чая против колики на ХИП - супер е.

# 16
  • Мнения: 695
пробвай с чая'бебезан' даваш го по няколко пъти на ден.имам познати които са много доволни от него,макар,че на нас ни помогна само чайчето на хип

# 17
  • Враца
  • Мнения: 109
Много благодаря за съветите! Ако ще предизвикат запек...ужас - ще сеносим на ръце.Храната ни е НАН 1 ,а тя заради повишеното съдържание на желязо предразполага към запек.
Надито,ако можете да ми пишете как се приготвя отварата от копърово семе ще съм благодарна.

# 18
  • Монреал
  • Мнения: 631
И аз давах Еспумизан, ама ....гушкане му е майката, и много търпение  Laughing
Дано преминат бързо при вас.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 530
На нас ни погнаха единствено тези капки. Много са добри.

# 20
  • Мнения: 124
Имай предвид обаче , че често се появява запек като страничен ефект от тях !
Нашата педиатърка ни каза, че Еспумизанът е по-добър от Саб симплекс, именно защото не причиняват запек. Ние го ползваме (Еспумизана) и няма запек. Но доколко е помогнал за коликите, честно казано, не мога да преценя.

# 21
  • Ruse
  • Мнения: 390
И нашите колики бяха зверски-какво ли недавах-Саб,ХИП-чай,Варих и анасон и копър и нищо.После купих еспомизан и имахме някакъв успех,а в критични случаи давах Бейбинос капки,които много ни помагаха.Пробвай дано помогне

# 22
  • Мнения: 1 033
Давахме Еспумизан, запек не е имал малкият, но като че ли повече ни помагаха Бейбинос, които обаче давах само в "екстремни ситуации", защото са с алкохол в състава и не трябва да се прекалява с тях.
Сега гледам, че има по аптеките кремче Бейбинос, но не зная до колко има ефект. Ако някоя мама го е ползвала, нека сподели. 

# 23
  • Мнения: 3 929
Аз давах от тези капки и в моментите на кризи много помагаха. Не бих казала обаче, че е имал запек от тях, сигурно зависи от организма на детето. Педито ми каза, че запик се появява, когато с капките даваш и чайове, така се забавяла обмяната, а коремчето ставало лениво. Затова давай само капки. При нас чайовете нямаха никакъв ефект.

# 24
  • Мнения: 2 381
Моя приятелка каза, че момченцето й получило запек от Еспумизан-а.
..гушкане му е майката, и много търпение  Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 562
В началото давах Еспумизан, но нямаше голям ефект. Повече помогнаха Саб симплекс
С едно уточнение-Еспумизан не я запекоха, просто не действаха. Чая не искаше и да го помирише  Sad

# 26
  • Мнения: 3 116
На нас Еспумизана не ни помогна, но намерих познати които ми донесоха 10 опаковки Инфакол от Англия. Уж основната съставка същата, но Инфакола помогна ! Тук само искам да вметна че ние ревяхме денонощно и бяхме с жестоки колики цели 5 месеца !


Пожелавам ви бързо да ви минат коликите и да ги забравите  Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 1 209
Сега гледам, че има по аптеките кремче Бейбинос, но не зная до колко има ефект. Ако някоя мама го е ползвала, нека сподели. 

здравейте , на бебока май само крем4ето действа, но мирише на мастика като стар пияница:)

# 28
  • Мнения: 1 666
И аз давах Еспумизан, защото пък нас Саб симплекс-а ни запече, а и не ни действаше, а Бейбинос не можех да му дам посмъртно, толкова му бяха противни. С Еспумизан нямаше такива проблеми. Давах по 20 капки след храненето в 12ч, 15ч. и 20 капки преди последното в 21ч. Успокояваха го дотолкова, че да не пищи, но и носене си трябваше.

Сега гледам, че има по аптеките кремче Бейбинос, но не зная до колко има ефект. Ако някоя мама го е ползвала, нека сподели. 

здравейте , на бебока май само крем4ето действа, но мирише на мастика като стар пияница:)

И това кремче пробвахме, но не усетихме от него никакъв ефект, освен че детето миришеше наистина на мастика!

П.П. както виждаш всичко сме пробвали, но да ти кажа под секрет - май  трябва от само себе си да минат! Дано да не ви мъчат много!

# 29
здравеи. даваи му по 5 капки през хранене и чай хип 2 чаени л. на 200 мл вода даваи му чая вместо вода аз така правех и имаше ефект така ми каза jp

# 30
  • Враца
  • Мнения: 109
Много благодаря за споделения опит!Давам чая на ХИП вместо вода,но откакто увеличихме количеството на млякото се мръщи на чая,но все пак май когато успея да дам по-голямо количество минаваме много малко по-леко.

# 31
  • Мнения: 559
Пробвах почти всичко,но нищо не помагаше,накрая спрях всякакви чайчета и капки и имах чувството че се подобри. Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 44 092
пробвай - може и да подействат, аз ту имам чувство че помагат ту хич...
а има и някакъв нов чай и на бюбхен - може и него да пробваш, може пък да му действа по-добре....

# 33
на нас еспумизана ни действаше определено зле - така я запече, че после се наложи да давам гуталакс...

# 34
  • София
  • Мнения: 1 936
Давала съм и Еспумизан, и Саб Симплекс, и Бейби нос, и едни хомеопатични израелски. Те бяха най-добри, но не се продават в БГ. Като че ли от българските Саб Симплекс ни помогнаха най-много....доколкото изобщо могат да помогнат капките за колики.

# 35
  • Мнения: 1 259
Тези капки май изобщо не помагат(лични наблюдения).Аз давах Саб Симплекс + чай Бебезан.Май всичко си е въпрос на време newsm78

# 36
  • Добрич
  • Мнения: 958
При нас нямаше особен ефект от тях. Саб симплекс и Еспумизан редувах, и чай на Хип давах и пак до 5 месеца ни държаха гадните колики.

# 37
  • София
  • Мнения: 3 676
Освен от изброените от теб, съм давала и чай от анасон, но чесно казано нищо не е имало ефект, докато сами не си минат, няма лек
Не е възможно да има колики от ваксината, от нея може да вдигне температура, но колики, не

Peace- просто чакай да отшумят, гушкай и успокоявай- другите неща май са повече за успокоение на майката не на детето...Всичко съм давала- просто чакаш да отминат и се надяваш да е скоро- при Валето бяха само за час -два на вечер и то за месец и половина,ама през това време Sick
най доброто от тия капки беше според мен- махат пяната от шишето с мляко- и поне не гълта повече въздух горкото
Търпение миличка  bouquet

# 38
Давала съм от тях-помагат,но по помагат саб симплекса.Аз обаче мога да ти предложа друго.В България са пуснали производство на нов продукт за колики-това е кремче с което се маже коремчето.Така коликите отшумяват докато бебо не се изкъпе.Аз лично не съм го ползвала,защото нашите колики вече минаваха,но съм чувала,че много помага.Успех. Peace

# 39
  • Мнения: 58
Каквото и да даваш докато не минат,на нас ни минаха в 6 месец,той не плачеше а пищеше водихме го по лекари защото си мислех че има и нещо по сериозно,издавала съм няколко шишета саб симплекс,еспумизан,чай хип за колики,анасон във водичката,специален чай за колики от Гърция ни донесоха,но  от всичко най добре ни подейства една бабешка рецепта вечер след като се изкъпете на  една марличка напръскваш няколко капки мента и я слагаш на коремчето отгоре памперса и бодито, не се притеснявай пробвала съм го,така си спи бебо и се оцветяват дрехите но се изпират,но се въоръжи с търпение...

# 40
  • София
  • Мнения: 3 787
При нас Еспумизана положително имаше ефект.Първо пробвах със Саб Симплекс и не се усети съществена разлика.С Еспумизана колките станаха поносими.Един-два пъти не му давах,защото бях забравила да купя,и ставаше някакъв ад.
Но да ти кажа,при всяко дете е индивидуално.На различните бебета им действат различни неща,а на някой,за съжаление,нищо Sad.

# 41
  • Враца
  • Мнения: 109
Tani,как точно приготвяш компреса-с отвара от мента ли?Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт