Хипоалергенно АМ Фризолак !?

  • 7 973
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте ! Имам бебенце на 29 дни.От първия ден на раждане го хранеха в болницата с Фризолак , след като ме изписаха попитах педиатърката в болницата какво да и давам (понеже нямах достатъчно кърма) и те ми казаха Фризолак . Моя мъж отишъл в магазина и случайно взел хипоалергенен фризолак .Нямаме установена алергия и това ме притеснява, а не знам дали мога спокойно да сменя хипоалергенното .В бебешките магазини ми казват в никакъв случай да не го сменям.След почивните дни сме на консултация и ще питам лекарката, но до сега чета различни мнения по форуми и започнах да се притеснявам. Бих била благодарна, ако някой изкаже мнение и опит Simple Smile Благодаря предварително !

# 1
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 311
Какво по-точно си прочела и се притесняваш?

Моето бебе още от самото начало беше на хипоалергенната формула на ХИП -пи го 6 месеца,след което продължихме с втората формула пак ХА известно време и не съм имала никакви проблеми.
Всичко беше по препоръка на педиатърката чисто и просто за превенция на лактозна непоносимост и да се избегне алергия към белтъка на кравето мляко Peace
Естествено,че не е необходимо и задължително да се пият без показания тези формули,но аз споделям моя опит,че БЕЗ необходимост и без да имам грам представа от адаптирани млека,марки и формули си хранех бебето точно с такава Wink

# 2
  • Мнения: 3
Четох че преминаването от хипоалергенно към обикновенно АМ ставало постепенно и бебето трудно приемало обикновеното, макар че и твоя опит доказва че всичко е до бебче и е относително.Притесни ме повече факта че ние на собствена глава започнахме да я храним с хипоалергенно без да има алергии. А и последните няколко дни ми се струва че не я засища. Като стане и давам 120 мл., изяжда ги доста лакомо, след което будува по 2-2,30 часа и си търси още да яде. Или може би просто сме си в такъв период.Давам и водичка , ама тя като е гладна милата и си иска мляко.
Благодаря много за отговора Simple Smile

# 3
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 311
Водичка няма смисъл да даваш-само й остъргва корема Mr. Green

Храни си я на поискване-когато е гладна,давай шишето и готово-какви са тези часове и графици-само се изнервя бебето така Peace

Ние също направихме прехода плавно-от ХИП 2 формулата изпи 2,3 кутии хипоалергенно и тогава минахме на обикновен ХИП.
Щом се чувства добре и си огладнява давай смело и не се притеснявай Hug

# 4
  • Мнения: 3
За водата май установявам,че си права Grinning
за графика и да искам няма как да стане.тя се събужда в 3 и заспива 5 и 30 и после как да стане в 6 да яде ...
И на колко месечна възраст направихте прехода? нямаше проблеми нали?
Еми чудя се само дали пък не яде много ...ама да в същото време си се чувства добре, така че...
май безпричинно си търся проблеми Grinning

# 5
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 311
Ами долу-горе около 7м му въведох ХИП 2 обикновено и му се услаждаше безкрайно Mr. Green

Щом бебето ти го харесва няма да имаш проблеми,ако не му е по-вкуса или му причинява дискомфорт,много газове,запек и др .,щеше да разбереш какво е да не си улучила АМ Mr. Green
Яде си точно толкова колкото й се яде,убедила съм се ,че не се лъжат малките човечета...иначе ,ако си си втълпила,че яде много рискуваш да реве от глад и само да се изнервяте и двете Peace

# 6
  • Мнения: 889
Ние минахме от Фризолак ХА 1 на Фризолак 1. Бебо няма остановени алергии, затова и нямаше никакъв проблем с новото мляко.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт