Домашна торта

  • 12 861
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 949
Utro77, този крем Парадайз не го знам.1 пакет за какво к-во мляко е.Крем Оле е за 500мл. и на мен 2 пакета не ми стигат.

eleaa , с 300мл. се прави крем Парадайз!  Peace

На д-р Йоткер е и той. По-стегнат става на консистенция!

Ей тази ми е другата любима торта, която правя най-често. Но тя е доста трудоемка като време. Блатовете се пекат отделно. Крема й е мн хубав - с крема сирене, масло и бита сметана.

https://thelittledisaster.wordpress.com/2010/12/10/%D1%82%D0%BE% … 0%BE%D0%B2%D0%B8/

# 16
  • Мнения: 3 841
Utro77, този крем Парадайз не го знам.1 пакет за какво к-во мляко е.Крем Оле е за 500мл. и на мен 2 пакета не ми стигат.

eleaa , с 300мл. се прави крем Парадайз!  Peace

На д-р Йоткер е и той. По-стегнат става на консистенция!

Ей тази ми е другата любима торта, която правя най-често. Но тя е доста трудоемка като време. Блатовете се пекат отделно. Крема й е мн хубав - с крема сирене, масло и бита сметана.

https://thelittledisaster.wordpress.com/2010/12/10/%D1%82%D0%BE% … 0%BE%D0%B2%D0%B8/

Е два крема стигат ли ти за 4 реда??? Иначе другата торта,която си споделила изглежда много вкусна,предполагам,че може и без консерва от праскови...

# 17
  • Мнения: 3 841
Аз не харесвам готовите блатове като вкус и си ги правя. Добре, че си имам помощник (ММ) да бие белтъците, че това е най-времеемко. Състава е на 1 яйце 25 г. захар и 25 г. брашно. За дебел блат, който се разделя на три и се пече в разглобяема кръгла форма, ползвам 5 големи или 6 по-малки яйца. Белтъкът се разбива отделно със захарта до доста плътен сняг - да не капе като се гребне с пръст. Не ползваме миксер. С коничните телени бъркалки става най-бързо. Добавят се разбитите жълтъци и брашното. Разбърква се внимателно и се пече.
За крема както дойде - сметана с кисело мляко или нишестен. Харесвам шоколадовия пудинг на Д-р Йоткер. Много върви с банани. И бисквитената торта я правя с него, но в ресторант съм яла с друг крем (не знам какъв) и ми е харесвала доста повече. Трябва да пробвам с яйчен.
Вчера гледах по Бон апети една интересна рецепта с белтъчен блат с мак и кокос и ред бисквити. Днес или утре ще я направя.



Ще ни почерпиш ли с по една снимка като я направиш?Simple Smile

# 18
  • под тепетата
  • Мнения: 9 287
Може и с готов пудинг на доктора, от този с варенето, но му слагам допълнително 2-3 лъжици какао, че иначе бледичък ми идва. Иначе правя крема по тази рецепта
 1 литър прясно мляко, 1 ч.ч. захар, 1ч.ч. брашно  ( моята е 240мл), 4-5 с.л. хубаво какао
 Брашно + какао + малко от прясното мляко разбърквам до рядка каша без гранули. Останалото мляко + захар се слага да заври. Малко преди завирането постепенно наливам с непрекъснато бъркане какаовата каша и продължавам да бъркам до завиране. Прави се на среден огън да не загори крема. Оставям да изстине като или бъркам от време на време да не хване кора, или се покрива плътно с прозрачно фолио ( последното не съм го пробвала). След изстиване се добавя 200мл разбита сладкарска сметана.
   Ако е за бисквитена торта може и една идея по-рядък, т.е. още 200мл прясно мляко.
 Иначе съм заменяла брашното с натурално пшенично или царевично нишесте ( дето е без аромат и оцветители), но непълна  ч.ч. Получава се с по-лек вкус, не толкова тежко както с брашното.

Последна редакция: ср, 30 дек 2015, 14:30 от bilqna_69

# 19
  • Мнения: 9 991
Давала съм подробна рецепта за крема. 250 гр. захар. 0,5 литър мляко, 4 яйца, 1 супени лъжици пълни с брашно за всеки жълтък, общо 4. Жълтъците се отделят от белтъците. Захарта се прави на карамел. Сипва и се 0,5л вода и се отделя от котлона. Добавят се разбитите жълтъци с млякото и брашното. Връща се на котлона и се бърка. Белтъците разбити на сняг. Сваля се крема от котлона, като почине малко се добавят белтъците, и се бърка с дървена лъжица.

Последна редакция: ср, 30 дек 2015, 17:49 от adelinda

# 20
  • Мнения: 8 949

Е два крема стигат ли ти за 4 реда??? Иначе другата торта,която си споделила изглежда много вкусна,предполагам,че може и без консерва от праскови...

Стигат ми абсолютно добре!  Peace

12 парчета по 4 реда! 2 крема. 2 пакетчета бисквити на Житен дар от големите пакетчета.

Тортата с прасковите може и без тях, но те внасят допълнителна свежест. Не съм пробвала без тях.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 548

Е два крема стигат ли ти за 4 реда??? Иначе другата торта,която си споделила изглежда много вкусна,предполагам,че може и без консерва от праскови...

Стигат ми абсолютно добре!  Peace

12 парчета по 4 реда! 2 крема. 2 пакетчета бисквити на Житен дар от големите пакетчета.

Тортата с прасковите може и без тях, но те внасят допълнителна свежест. Не съм пробвала без тях.


Моята бисквитена я правя на 3 реда и пак с литър крем. Количеството бисквити е същото, просто ми е по плитка и широка тавата. Ето тази торта ще правим днес
http://www.bonapeti.bg/recepti/Torta-s-mak-i-kokos/
като стане нашата ще я снимам да видм дали сме я докарали като оригинала Grinning

# 22
  • под тепетата
  • Мнения: 9 287

аdelinda , не е ли малко 1с.л. брашно за крема?

# 23
  • Мнения: 9 991

аdelinda , не е ли малко 1с.л. брашно за крема?

Да, бързах да пиша да излизам, по 1 лъжица брашно на жълтък, общо 4, ако са по-малки яйцата 5, и 5 жълтъка. Мерси, че ме поправи, коригирах си и горния пост.  Peace

# 24
  • Мнения: 8 949
Аз не я правя в тава тортата, а върху плосък поднос. Кремът е по-стегнат и не се разтича. Става си класическа торта на външен вид.  Peace

# 25
  • Мнения: 2 126
Здравейте!Наскоро ядох една домашна торта, но текстурата на крема беше страшно мека и приятна--не може да е нишесте...Бял крем,гладък и лек,но не и сметана:)Отгоре беше сервирана с настърган шоколад.Та в този ред на мисли, бихте ли споделили вие как правите вашата домашна торта с бисквити...Аз я правя по най-стандартния начин. Ред бели бисквити ред крем ванилия,ред кафяви бисквити + крем и пак бели+крем и поръсвам с орехи.
На мен това описание на крем ми прилича на този на тортата на Пепи,а именно:
http://pep-4o.blogspot.bg/2015/10/blog-post_16.html

# 26
  • Мнения: 5 228
Аз бисквитената торта я правя с крем Оле ванилия, 1 или 2 заквасени сметани и малко пудра захар, става много лек и вкусен кремът. Понякога слагам и какаов крем Оле, но на него сметаната не му върви и го слагам на 1 пласт, когато я правя двуцветна.

# 27
  • Мнения: 3 841



[/quote]
Моята бисквитена я правя на 3 реда и пак с литър крем. Количеството бисквити е същото, просто ми е по плитка и широка тавата. Ето тази торта ще правим днес
http://www.bonapeti.bg/recepti/Torta-s-mak-i-kokos/
като стане нашата ще я снимам да видм дали сме я докарали като оригинала Grinning
[/quote]
Ще чакам с нетърпение да споделиш резултата!Изглежда доста интересна,но и трудоемка:)

# 28
  • Мнения: 3 841
Здравейте!Наскоро ядох една домашна торта, но текстурата на крема беше страшно мека и приятна--не може да е нишесте...Бял крем,гладък и лек,но не и сметана:)Отгоре беше сервирана с настърган шоколад.Та в този ред на мисли, бихте ли споделили вие как правите вашата домашна торта с бисквити...Аз я правя по най-стандартния начин. Ред бели бисквити ред крем ванилия,ред кафяви бисквити + крем и пак бели+крем и поръсвам с орехи.
На мен това описание на крем ми прилича на този на тортата на Пепи,а именно:
http://pep-4o.blogspot.bg/2015/10/blog-post_16.html
С маскарпонето кремът няма ли да стане мазен?

# 29
  • София
  • Мнения: 4 548
Ето го и резултатът (вече е изядена наполовина Grinning)

 Бързо става. Досега не бях слагала сол при началното разбиване на белтъците, но това определено ускорява нещата. Преди с миксера се разбиваха за поне 10 мин, а със солта 3-4 мин. Вкусна е, но бих направила някои промени.
- захарта ми идва малко в повече и бих я намалила в блата.
- блатът идва малко жилав, заради многото кокос, бих го намалила, но предполагам, че ще трябва да се увеличи брашното. Помагайте с колко  Praynig Други.ят вариант е да се сиропира леко с нещо. Кремът се слага студен и не размеква достатъчно блата.
- бисквитите бих заменила с чаени. Въпреки че ги накиснах в кафе, обикновените бисквити чак сега са омекнали достатъчно. Правихме я вчера следобед към 5. Няма кой да я чака цяла нощ Joy
- бих заменила шоколада с бял (повече върви с кокоса) или с черен, за да не е толкова сладко.

Пожелавам на всички Весело изкарване на Нова година и нека Новата ни донесе повечко сладости в живота (в пряк и преносен смисъл Wink).

Общи условия

Активация на акаунт