Бебето се подсече – какво да правя?

  • 13 347
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 110
Мамчета здравейте!
Моля помогнете!
Детенцето ми е на 2 месеца.И за първи път се подсече.От раждането използваме памперси-Premium care на памперс,но в близките магазини нямаха и се наложи да взема Pufies уж като най-добри след памперс разбира се.Обаче мъничето много лошо се подсече.Мажа го с кремче,но не помага особено.
Помогнете!

Последна редакция: сб, 02 яну 2016, 10:04 от Редактор*

# 1
# 2
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Пуфис винаги са си били неземен боклук.Не знам кой ги лансира.  ooooh!

Какъв крем ползваш?
Вземи си Sudocream направо.

# 3
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 407
Пуфис винаги са си били неземен боклук.Не знам кой ги лансира.  ooooh!

Какъв крем ползваш?
Вземи си Sudocream направо.
Моето се подсича от Судокрем... Ползвам само Здраве на Арома, не за бебета, не на Лека формула, не на Бочко, а просто Здраве на Арома Peace
Иначе за подсичането - честа смяна на пелени, измиване само с вода, подсушаване без триене и търкане, само с нежно потупване, проветряване на дупето по 10-15 минути на всяка смяна на пелени.
Някои хора ползват мас или зехтин. Трябва да са преварени Wink

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Мажи с Бипантен.Оставяй дупето да подиша на всяка смяна и ще се оправи

# 5
  • Мнения: 30 802
Мустела за вече подсечено дупе, след това всички останали мерки. Стелактив се казваше кремът.

# 6
  • Мнения: 176
Баня от смрадлика, сваряваш я, киснеш дупето няколко минути. Много помага. И измивай само с вода, никакви мокри кърпи. А иначе ние използвахме Судокрем.

# 7
  • Мнения: 46 492
Преди да родя твърдо се заричах, че никога няма да посегна към мокри кърпи. Подсече се и нищо не помагаше. Педиатърката каза, че честото миене задълбочава проблема. Колкото и да не ми се искаше минахме на мокри кърпи и всичко изчезна като с вълшебна пръчица.
Така че моят съвет е точно обратен на горните - миене само веднъж на ден. Иначе мокри кърпи. Никога повече не се появи възпаление  Peace

# 8
  • Мнения: 2 988
Аз при подсичане не използвам мокри кърпички. Сипвам вода в купичка и с памучни тампончета избърсвам нааканото и изчаквам да си изсъхне без да бърша с хавлия. Ако само е пишкал изобщо не го бърша, а само сменям памперса. Крем мажа само след баня. Използвам Судокрем или Бехантен.

# 9
  • Мнения: 1 412
Аз използвам само Судокрем, много съм доволна. Като видя, че няма да се справим само с крем (обикновено след употреба на антибиотик се подсича) мажа с мастило Пиоктанин, оправя ни за едно денонощие

# 10
  • Мнения: 561
Вълшебния крем от аптека Попова,който си е за подсичане,не знам обаче от кой град сте и дали не бихте могли да поръчате онлайн или на някой близък.Изключително добър е крема и на който съм го препоръчала си го ползват дълго време,дори ей така профилактично вместо всякакви олиа и масла за бебета след баня.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Миене с вода, Бепантен, хубаво подсушаване и всичко ще се оправи. Ако обаче е сериозно подсичане може да има нужда от помощ от дерматолог и по-сериозен крем докато се оправи. Бепантен по-скоро поддържа кожата и я предпазва, не лекува.

# 12
  • Мнения: 469
Едното ми дете го изписаха от болницата с нечовешки зле подсечено дупе. Тогава ми казаха да редувам Джинджира Алба с Бепантен и се оправи.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 433
судокрем или бюбхен, само това ни спасяваше

# 14
  • Мнения: 3 675
Имаше период в който и моето дете беше с много червено дупе.  ooooh!
Бях обвинена, че не му сменям памперса достатъчно често, посъветваха ме да му мия дупето при всяка сменяна на памперса  ooooh! Laughing
В чудо се бях видяла  Crazy Купувах само Памперс, с какви ли не мехлеми и кремове мазах, ходихме и на лекар, накрая минахме и на пелени за многократна употреба  Crazy Sick Докато ползвах пелените за многократна употреба всичко беше наред, но върнехме ли се на Памперс и проблемът отново се появяваше.  ooooh!
В един момент лекарят ми каза да сменя Памперс с друга марка и о чудо - проблемът се реши!  Grinning
В Памперс имаше гел, който абсорбира пикито и уж на бебетата им било по добре, но моето дете се оказа алергично и трябваше да купувам пелени за еднократна употреба в които няма гелове и ароматизатури.
Миенето е хубаво нещо, но не бива да прекалявате с използването на течни сапуни.Наблягайте на миенето само с вода. Скъпите сапуни няма да решат проблема, а само ще го задълбочат.

Общи условия

Активация на акаунт