Шеста тема на чакащите

  • 505 252
  • 5 022
  •   1
Отговори
# 1 005
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Позната осинови дете от нашия град, но си каза, че е с връзки. Нищо не ти пречи да отидеш лично и да говориш .

# 1 006
  • Мнения: 411
Не се вкарвайте във филми.

# 1 007
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834
Бебу, извинявай, че ще коментирам това което пишеш.
Срещам твои коментари из форума и смятам, че са доста неадекватни. Надявам се, че ще приемеш негативната ми критика без да се обиждаш.
За всяко дете,вписано в регистрите се търси подходящо семейство. Никъде и по никакъв легален начин не би могло да се иска конкретно дете. Ако въпросната питаща tinche76 отиде и обясни колко иска точно това дете най-много да се разочарова и да навреди на евентуалната процедура, с която биха й предложили дете, което РДСП преценява, че може да предложи.
Чакайте си предложенията спокойно и премисляйте с какво и как можете да се справите след осиновяването. Не си мислете, че ей така ще ви кацне някое детенце, което сте си харесали от новините по телевизията. Ако не се чувствате готови и имате съмнения можете да се обърнете към социалната, която ви е писала доклада с въпроси. Тя би могла и да ви насочи към компетентно лице/ психолог/, с което да обсъдите и изложите мислите си.
Още повече- форумите не са място, на което да питате как може да се заобиколи закона. Правилата са ясни и конкретни- ИЗБИРА СЕ СЕМЕЙСТВО, КОЕТО Е ПОДХОДЯЩО ЗА КОНКРЕТНОТО ДЕТЕ!
Бебу, според мен все още не си готова за осиновяване на дете. Детето не е кученце или коте- трябва да си изясниш и подредиш приоритетите. Не бързай да скачаш в дълбокото. Що за съвети и коментари пишеш? Не го разбирам!
Simple Smile Дано успеят миличка.Никак не ми се вижда лесна задача.Аз се досетих , как избират подходящи осиновители , ама всичко е и до късмет .Предполагам , че ако в документите ви пише , че сте главен готвач , може би подходящо дете за вас ще е такова с хипотрофия.Не съм сигурна , ама се чудя , как точно определят  кое семейство е най - подходящо за даденото дете .Това ми дойде на ума.
Как реши, че дете с хипотрофия би било подходящо ?
Моля те, не ме разбирай погрешно. Просто смятам, че трябва сериозно да премислиш и преосмислиш това, към което си се устремила. Форумът не е най-доброто място за такова премисляне и преосмисляне.

# 1 008
  • Мнения: 11 899
Момичета предложението се прави от комисия, в която влизат директорът на РДСП, психолог, лекар... Вашите социални работници нямат думата. Те не си в комисиите и слава богу. Представяте ли си какво би се случило, ако всеки социален работник урежда своите си подопечни кандидати? И как ще реши на кой кандидат от всички, с които е работил да предложи конкретното дете? А ако дадете подкуп как ще обясните после на детето, че сте си го купили? Ами ако не отговаря на критериите или очакванията ви? Бъдете наясно със самите себе си, с какво можете да се справите, какво можете да приемете и какво не. Прецизирайте си очакванията и се заредете с търпение. Наслаэдавайте се на последните дни и месеци, които ви остават до идването на детето. Прочетете книгите, които искатеу, но още не сте прочели, посетете концерт, театър, идете на почивка, направете нещо за себе си и половинките си. Защото от деня, в който колелото се завърти и кажете "да" времето за вас вече ще е дефицит. Ще четете детски приказки, ще гледате до припадък едни и същи анимации, ще мислите за памперси, млека, захранване, градини, уроци, училище... И половин час сутрин в 5,30 на чаша кафе и никой около вас ще ви се струва непостижим лукс. Просто ще ви завърти един вихър, за който само сте мечтали и от който дъх няма да си поемете мноого дълго. Кратко чакане, момичета!

# 1 009
  • Мнения: 140
betray  Неадекватни коментари ли пиша?!!!!Изказвам си мнението .Форумът е за това .Малко не ви ли е неудобно да ми напишете такова нещо !Кое му е неадекватното ?А и без да познавате някого му давате съвети да не осиновява , защото според вас не е подходящ за това  !Кой е неадекватен според вас сега ?Засрамете се малко .И друг път недейте без да познавате хората и да са ви искали мнението да ги отценяте за какво стават и какво не !

Последна редакция: вт, 26 сеп 2017, 20:41 от Бебу

# 1 010
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834
betray  Неадекватни коментари ли пиша?!!!!Изказвам си мнението .Форумът е за това .Малко не ви ли е неудобно да ми напишете такова нещо !Кое му е неадекватното ?А и без да познавате някого му давате съвети да не осиновява , защото според вас не е подходящ за това  !Кой е неадекватен според вас сега ?Засрамете се малко .И друг път недейте без да познавате хората и да са ви искали мнението да ги отценяте за какво стават и какво не !

Задала съм по-горе въпрос, на който не виждам отговор. Освен това не смятам, че е редно да заблуждавате пишещите тук с отговорите си. Не ви познавам, а и честно не бих искала да ви познавам. Четейки това, което пишете из форума си правя изводи за това що за човек сте.
Четете, осведомявайте се от сигурни източници и след това давайте съвети тук.

# 1 011
  • Мнения: 140
Относно tinche76  , да отиде  и да попита , за съответното дете , което е без родител и е изоставено , не виждам нищо лошо .
Запозната съм как се процедира  и тя е в пълното право да се кандидатира за негов осиновител , стига да я изберат за подходящ родител , и това зависи не от мен и вас а от 7 членна комисия .Какво лошо има в това да каже , че даденото дете и харесва ?Току виж по - бързо са му намерили семейство. 

# 1 012
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834
Относно tinche76  , да отиде  и да попита , за съответното дете , което е без родител и е изоставено , не виждам нищо лошо .
Запозната съм как се процедира  и тя е в пълното право да се кандидатира за негов осиновител , стига да я изберат за подходящ родител , и това зависи не от мен и вас а от 7 членна комисия .Какво лошо има в това да каже , че даденото дете и харесва ?Току виж по - бързо са му намерили семейство.  
Отново заблуждавате останалите с невежеството си, за жалост. Няма как  " тя е в пълното право да се кандидатира за негов осиновител". НЕ СЕ ПРЕДЛАГА ДЕТЕ ПО ИЗБОР НА КАНДИДАТИ ЗА ОСИНОВИТЕЛИ. ТЪРСЯТ СЕ РОДИТЕЛИ НА ДЕТЕ и съответно се преценява КОЙ кандидат е удачен за родител именно на това дете.
Ма , разбира се, че няма нищо лошо да каже, че някое дете й харесва. Даже може да се завърти около някое ЦНСТ или друго звено, да огледа, да разпита и да си хареса. След това да си го поиска от комисията.
Даже най- добре ще бъде ако го щракне, за да не стават грешки.
Бебу, разбирате ли какви безумия пишете изобщо? И сериозно ли смятате, че така може да се осинови дете?
 ooooh! ooooh! ooooh!

# 1 013
  • Мнения: 140
 Относно този ваш 2ри  въпрос това го дадох , като пример .Имам в предвид , че за недохранено дете е може би  по - подходящ за осиновител човек който може да готви  по -хубаво  здравословно  .Може би не трябваше да давам такъв пример , явно той ви  кара да мислите така негативно за мен . Това са моите  предположения очаквах , да е интересна тази тема .Предполагам всеки се чуди как протичат съветите , какви доводи изказват и как съответно определят кое дете за кого е подходящо .На ясно съм как се заобикаля и закона , но до сега лично не съм виждала такова нещо с очите си , само слухове съм чувала :").И не си падам по подобни неща , отделно че съм медицинско лице ,обичам нещата да се случват както си му е в реда на неща спрямо закона.

# 1 014
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834
Относно този ваш 2ри  въпрос това го дадох , като пример .Имам в предвид , че за недохранено дете е може би  по - подходящ за осиновител човек който може да готви  по -хубаво  здравословно  .Може би не трябваше да давам такъв пример , явно той ви  кара да мислите така негативно за мен . Това са моите  предположения очаквах , да е интересна тази тема .Предполагам всеки се чуди как протичат съветите , какви доводи изказват и как съответно определят кое дете за кого е подходящо .На ясно съм как се заобикаля и закона , но до сега лично не съм виждала такова нещо с очите си , само слухове съм чувала :").И не си падам по подобни неща , отделно че съм медицинско лице ,обичам нещата да се случват както си му е в реда на неща спрямо закона.
След всеки ваш пост оставам без думи...А сте и медицинско лице.... ooooh! ooooh! Thinking

# 1 015
  • Мнения: 140
Бetray толерантна съм нали ?Не прекалявайте много , вие с крайните изказвания ,че вече ми става смешно , но поне не е както с първия ви пост да ме натоварите и обидите имате  подобрение .Още малко ако си попишем и току виж сме станали и близки .

Няма как да се заобиколи закона , но пак казвам няма лошо да се попита дали може да осинови даденото детенце .Комисията ще си реши кое детенце за кого е подходящо никой не го отрича това.Не споменавам нищо подробно с кого да говори виждам , че не си запозната с това .Нямам намерение да го обсъждам тук .Просто има ли желание си има и начини .С питане се стига далеч .Против съм заобикалянето на закона , не ме разбирай погрешно .

Последна редакция: вт, 26 сеп 2017, 22:33 от Бебу

# 1 016
  • Мнения: 140
Бetray  , вие подали ли сте документи за осиновяване на детенце ?Или вече сте осиновили?

Последна редакция: вт, 26 сеп 2017, 22:40 от Бебу

# 1 017
  • Мнения: 11 888
       Преди много години тук, ако се разгледат стари теми, ще видите обсъждането на осиновяването на дете от Тити Папазов.Тази история разбуни доста разнопосочни реакции.

Тити Папазов научава от пресата за дете, чиято майка доколкото си спомням, е виросуносител на СПИН и за броени дни го осиновява.В семейството си има вече едно дете.

От една страна непредубедените го адмирират и му се възхищават, канят го по телевизии.
И тъй като журналистиката ни е знаете на какво ниво, един не се сети да го пита как, аджеба, се избира дете и как всичко се случва без предварително проучване и т.н.Затова от друга страна, особено тук, във форума независимо от благородната идея на Тити, пробивът в системата беше възмутително коментиран.

Законодателните изменения при които се преустанови възможността семейство да избира дете и се мина към другия принцип настъпиха някъде към 2004г.До този момент това беше възможност, след това се обърна формулата"Семейство за дете, а не дете за семейство"

Много може да се коментира за предимствата и недостатъците на единия и другия подход.
Предполага се, че с новата формула се дава възможност на повече деца да намерят семейства.

Това, което вкл. и специалисти не могат да обяснят, защото никъде няма ясни и конкретни критерии за "подходящност" е как точно се определя кое семейство е за определено дете.След като се търси семейство за дете, в какво толкова са различни потребностите на едно едногодишно момиченце ,да кажем недоносено от потребностите на едно момченце на година и шест месеца с астигматизъм.Примерът е произволен, но наистина няма точно позоваване на критериите за избор.

Ако има такива- те са в широки граници като:
Съвсем малки бебета се предлагат на по-млади осиновители, поотраснали деца- на по-възрастни.

На самотни майки се предлагат предимно момичета/ има и изключения/

В крайна сметка, пак семейството избира, защото дори и съветът да определи семейството за подходящо, ако това семейство не приеме детето като подходящо, не се получават нещата.





# 1 018
  • Мнения: 411
Светкавица, така е. Липсата на ясни критерии поражда недоверие в чакащите. Според социалните за всяко дете се гледат първите трима осиновители в регистъра, на чиито критерии отговаря, като се придържат към следния ред на предлагане - семейство без деца, самотен осиновител, семейство с деца.

Много лесно може да се направи база, била тя и екселски файл, с няколко колонки за номер в регистъра и изисквания. Данните за ЕГН, име и останалата част от доклада се скриват. Така при вписване осиновителят може да види, че има 200 човека преди него, които чакат за бебе до 1 г., но само 5, които искат дете на 4-5 г.; че има 1000 човека, които искат дете без ромски черти и 10, които нямат ограничение за произход и черти. Дори и осиновителите да нямат индивидуален достъп, от РДСП-то могат да им казват, че преди тях има еди-колко си човека с техните критерии. Според мен това ще е далеч по-ефективно за преосмисляне на критериите, отколкото тук някой да убеждава друг, че проблемите с осиновените деца не идват от това, че осиновеното дете е циганче или е голямо, а най-вече от липсата на адекватна подготовка на педагозите.

Относно комисиите - могат само да предполагат кой ще е подходящ осиновител, имат документи и доклад, но не виждат на живо нито детето, нито осиновителите.

Последна редакция: ср, 27 сеп 2017, 18:43 от vanibo

# 1 019
  • Мнения: 411
Бебу, върнах се назад да Ви изчета.

betray е права, не сте готова да осиновите дете. Или по-скоро не сте готова да се справите с проблемите, последващи осиновяването. Вместо да се обиждате като 2-годишна, поговорете отново със социални и с психолози. Желая Ви да пораснете емоционално, да се ограмотите и след това да се срещнете с Вашето дете. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт