Образец на жалба за битов шум

  • 25 179
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 275
Моля, ако някой е подавал подобна жалба, споделете образец, ще подаваме срещу шумни съседи, но не ми се иска ММ да ходи до общината неподготвен, че не е от най-оправните. Нищо не намерих в интернет, може би защото не съм спала и едва гледам...
Благодаря предварително! bouquet

# 1
  • Мнения: 780
Пише се свободен текст.   Защо не се обадихте на полицията през нощта , за да удостоверят шума и да направят предупреждение на съседите?

# 2
  • Мнения: 275
Благодаря!
Имаме много опит с шумни и прости съседи за съжаление и само тази мярка не сме пробвали досега. Останалите мерки не са давали резултат по една или друга причина. Горчив опит. Ще пробваме сега така и ако няма успех, просто ще започна да ги будя посред нощ с блъскане, когато спрат да шумят и заспят. Много мразя такива селски изпълнения и факта, че вероятно и съседът до нас, който е възрастен и много възпитан човечец ще се буди, но просто ми омръзна всеки тъпанар да си прави каквото иска.

# 3
  • Мнения: 780
Ами то и вашето ще стане "селски изпълнения" , ако и вие постъпите по този начин. Изборът е ваш, разбира се. Моето решение ще е на всяко високо ниво на шум, обаждане в полицията, мисля че при няколко предупреждения следват глоби. Опитайте.

# 4
  • София
  • Мнения: 250
Здравейте! Ще следя темата, защото моите съседи и глобите от полицията не ги спряха. Имам чувството, че всяка нощ си подреждат апартамента, за конския тропот няма да коментирам....

# 5
  • Мнения: 275
Ами то и вашето ще стане "селски изпълнения" , ако и вие постъпите по този начин. Изборът е ваш, разбира се. Моето решение ще е на всяко високо ниво на шум, обаждане в полицията, мисля че при няколко предупреждения следват глоби. Опитайте.

Ами аз това имам предвид, че моето ще е селско изпълнение, но вече се убедих, че селянинът от друго не разбира. Проверено. Точно с полицията ни е безплоден опитът - никога досега не са се ангажирали при битов шум. Започва се по този ред - първо нормален разговор и обяснение с презумпцията, че разговаряш с нормални, възпитани хора, следва домоуправител и след това полиция. Няколко различни жилища, ефект нулев. В настоящото жилище сме за постоянно и мърдане няма. С поредните простаци се проведе един-единствен разговор и смятам да се приключи дотук контакта. Ако имате идеи за други мерки освен жалбата, споделете!

# 6
  • София
  • Мнения: 3 853
Аз звънях наскоро в полицията по подобен казус,тъй като над нас имаме съседи, които си мислят,че са единствените живущи в блока и всички трябва да се съобразяваме с режима на тяхните деца,възгледите им за възпитание и да търпим факта,че не могат да се справят с отглеждането им.От полицията ми казаха,че трябва винаги когато шумят да им звъня,те ще пратят патрулка за да ги предупреди, а отделно аз мога да напиша в районното жалба и те ще пратят кварталните.Твърдо бях решила да го направя и все още не съм се отказала, смятам че когато с добро не можеш да се разбереш с някого,както и когато от негова страна липсва трезва преценка за съвместно съжителство в блок,задължително трявба да се прибегне до органите на реда!

# 7
  • Мнения: 275
На мен са ми се изсмивали в лицето служителите на реда за подобни казуси...А да те будят всяка нощ в 3 сутринта не е никак смешно. Не искам да си губя времето и най-вече нервите с тях точно сега. Но се замислих, че може и да е останало някъде в дебрите на Мусагеница някое свястно ченге...Ох, усещам, че пак се започва одисеята...

# 8
  • Мнения: 553
Аз съм доволна от полицаите. Дойдоха за точно 5 мин, всяха респект. Маймуните на повториха.
Преди това съм се мъчила да говоря, обяснявам... полза нямаше.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 19
И аз ще следя, за съжаление имаме шумни и неоравновесени съседи, които могат само на въпреки да ти говорят. Изобщо не се съобразяват колко е часа, кеф им да слушат гръцко, че и чалга някой път, усилват музиката така че холната ни масичка и пода вибрират. Слушат 5-10 минути и намалят. По някое време пак усилват. То не става и полиция да викнеш. Понякога го правят на пук, защото детето скачало! Горкото само му викаме, като го чуем малко да тропне, а тия кеф им е посреднощ гръцко. Жената е като надъхан ръгбист, само да им направиш забележка (а до сега два пъти само сме правили) и вече ти се репчи и говори на въпреки. И все довода за детето! Ми щом смята, че трябва да се срсвнява с едно тригодишно.....
Години на ред съм траела ревящите деца на съседи, ама какво може да направи човек, то и на родителите сигурно им се иска да викнат полиция и да се наспат една вечер, но уви Grinning

# 10
  • Мнения: 275
Аз да кажа какво стана, значи първо си минахме по реда все пак, мъжа ми говори с домоуправителката, тя нищо не направи не иска да съдейства за жалба. След това тръгна да пуска сам жалба, но стана развитие - реши да говори с тях за втори път, преди да ходи в общината, и се оказа че шумът е от втория апартамент над нас - тоест не са тия хорица над нас а тия по-горе, ти да видиш! (Само не знам защо не си казаха първия път, ами го гледаха странно, може да са се стреснали, че той бая ги е подхванал) Та в горния каката си ходила с токчетата по плочките по цял ден и цяла нощ (будим се в 3 през нощта редовно), гарнирано с едно силно думкане като постоянно тичанес набиване на крак, това му описали че чуват и хорицата и също добавили, че въпросната особа е Светослава Тадаръкова, пускали и те жалби оплаквали се, но нищо! Мисля вече след като не сме сами в борбата, да говорим на общо събрание за тая работа... Значи не само простакеса, но и известна простакеса се оказа, не знам какво ще правим...

Общи условия

Активация на акаунт