Диабет, а педито го проспа!!!

  • 6 304
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 660
Искам да ви попитам ами ако имам дъх на ацетон трябва ли да се замисля?

Свръхпроизводство на кетотела /и евентуално кетоацидоза/ може да се получи при всяко състояние в организма, при което се създават условия за преимуществено използване на мастите за енергиен източник поради някаква форма на въглехидратен недостиг. Освен диабетна криза /декомпенсирана форма на диабета/, най-често се наблюдава още при въглехидратно гладуване (драстични диети) и тежка алкохолна интоксикация. Може да се получи и при генетични дефекти на въглехидратната обмяна.
При малки деца може да има и  периоди на лош дъх, често напомнящ ацетонов, породен от незрелостта на стомашно-чревния тракт в ранната възраст, които са преходни и не са патологични.

# 31
  • Мнения: 2 553
Момичета, благодаря ви за подкрепата!  Hug

Нашето детенце днес го преместиха от интензивно отделение в нормална стая, подобрява се и преборва кризата. От тук нататък цял живот ще е борба, но най-страшното като че ли отмина!

Благодаря ви още веднъж, много ми помогна вашата подкрепа!  Peace

# 32
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Искам да ви попитам ами ако имам дъх на ацетон трябва ли да се замисля?

Свръхпроизводство на кетотела /и евентуално кетоацидоза/ може да се получи при всяко състояние в организма, при което се създават условия за преимуществено използване на мастите за енергиен източник поради някаква форма на въглехидратен недостиг. Освен диабетна криза /декомпенсирана форма на диабета/, най-често се наблюдава още при въглехидратно гладуване (драстични диети) и тежка алкохолна интоксикация. Може да се получи и при генетични дефекти на въглехидратната обмяна.
При малки деца може да има и  периоди на лош дъх, често напомнящ ацетонов, породен от незрелостта на стомашно-чревния тракт в ранната възраст, които са преходни и не са патологични.
Това може да се получи и при дълго гладуване.

# 33
  • София
  • Мнения: 2 901
Наистина симптомите, които описвате са много странни и не би трябвало дори студент по медицина да ги пропусне, камо ли педиатърка. Много съжалявам за случилото се, дано детето скоро се оправи!

Само не разбрах защо в 6-7 реда, Vili4ka, говориш за предишно третиране на детето от тази педиатърка така, сякаш е била некадърна във всичко - при температура давала лекарство за сваляне на температура, при кашлица - лекарство за гърло, а после говориш за онази кашлица дето трима лекари не могли да я излекуват. Ако сте мислили, че лекарката не е добра и компетентна, защо не я сменихте при първата температура? Освен това, има ли в симптомите на диабета кашлици? Поне аз не прочетох такова нещо. Такова пиене на вода, чуесто уриниране и отслабване наистина е било крайно небрежно да пропусне, но защо месите нещата?

Наистина съжалявам за всичко което се е случило на детето - надявам се да се оправи скоро и воденето на нормален живот оттук нататък да не му е в тежест нито на него, нито на близките, но както каза тук едно майче може да има доста некадърни лекари, но има и много добри специалисти - дано оттук нататък всичко да е наред и хората, които сега се грижат за детето да ви насочат към добри кадри, които да наблюдават детето периодично!

Моля да ме извините - никога не съм защитавала лекари за тяхна грешка до сега, за първи път ми е да се намесвам с критика към критикуващи такива лекари - просто ми се стори, че се опитвате да изкарате тази педиатърка крайно недоучила от самото начало, а за да са и двете дечица при нея, трябва да сте й имали доверие досега!  Peace

# 34
  • Мнения: 3 356
Аз не смятам изказванията за крайни.Наистина има много кадърни и да се надяваме малко некъдърни лекари.Всеки взема проблемът навътре,когато става въпрос за животът и здравето на неговото дете , съвсем нормално е дори да бъде краен в преценката си.
Специално за диабетът има симптоми които са очевадни,и според мен, дори и при  най-малко съмнение лекарят трябва да реагира веднага.Това го казвам от личен опит,защото цял живот живея с не един диабетик.Знам какво е и диабетна кома,баба ми е "добре" , благодарение на това,че си бях вкъщи.
Става дума за опорочаването на цялата здравна система през  последните години.На мен,откакто съм се родила на всеки 6м. са ми правили изследване на кръвна захар,само защото родът ми е обременен.Колкото по-рано се открие диабетът,толкова вероятносста да се води по-късно пълноценен живот е по-голяма.
Дано не се случва на никой да преживява такива неща със децата си.

# 35
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз имам 1 въпрос, мъжа ми е диабетик. Но на сина ми не са му правили изследвания на кръвта за диабет.  newsm78 Това, значи ли, че трябва да натисна педиатърката ни, за да му вземе кръв за изследване? Не, че ние не можем да му направим в къщи с апаратчето..., но все пак!?  newsm78

# 36
Бог да Ви дава сили.

# 37
  • Мнения: 607
Горкото детенце.Дано по-бързо да се оправя.

# 38
  • Мнения: 237
Мила Vili4ka,за съжаление при децата диабетът много често се открива,едва при крайната фаза-кома.Моята сестра преживя същото с племенника,когато беше на 2 годинки.Добре,че майка ми е почти като лекар и много бързо взема и то правилните решения,та самата тя заведе детето за изследвания,веднага щом забеляза някои симптоми.Вече една година от тогава и е много трудно ,но трябва всички да свикваме с новия начин на живот на Виктор.Наистина е много неприятно,но се замисляш едва когато се случи близо до теб SadПреди това не знаех почти нищо за болеста.Сега самата аз изисках изследвания на кръвна захар при последните прегледи на дъщеря ми.За мое успокоение всичко е наред.
Пожелавам бързо възстановяване на детенцето,но за съжаление болестта е за цял живот.Ако искаш пиши ми на лични,за да ти разкажа за една лекарка,при която водят племенника ми,използваща китайска медицина.

# 39
  • Мнения: 3 356
Аз имам 1 въпрос, мъжа ми е диабетик. Но на сина ми не са му правили изследвания на кръвта за диабет.  newsm78 Това, значи ли, че трябва да натисна педиатърката ни, за да му вземе кръв за изследване? Не, че ние не можем да му направим в къщи с апаратчето..., но все пак!?  newsm78

Аз също имам глюкомер и съм мислила да го боцна ,но:
Правихме няколко пъти експеримент с баща ми преди години .Винаги има разлика между това което отчита глюкомера и това,което е при традиционно изследване.Не че разликата е голяма,но все пак.
За да си спокойна,искай бележка от педито,или мисля ,че да го платиш изследването на кръвна
захар е около 3 лв.По принцип се прави на 1г.
Аз тези дни ще звънна до ЗК да ги запитам какво правят в нашия случай-наследствен диабет.

# 40
  • Мнения: 237
Като правихме изследванията на 1 годинка просто доплатихме 1,50лв. за изследвания на кръвна захар.

# 41
  • Мнения: 3 356
Значи е било всичко в норма предполагам,щом педито нищо не е казало.

# 42
  • Мнения: 882
Бих искала и аз да напиша нещо, което може да помогне в такива случаи.
Вярно е, че диабетът не се открива толкова лесно.
В нашия случай, всичко се случи за една нощ. Бебе на два месеца, неможеше да ми каже нищо. Памперса си е пълен, то суче жадно, нервничи и плаче. Все бебешки работи - Как да разбереш? В интензивното отделение, докато не излезнаха резултатите за кръвна захар, пак никой неможеше да предположи, че толкова малко бебе има диабет.
Ако аз обаче бях казала на лекарите за близки болни от диабет, нямаше да стигнем до кетоацидозна кома.
Спасиха ми я, но можеше да им помогна.
Искам да ви посъветвам:
Казвайте на лекарите, дори без да ви питат за наследствените болести на роднини.

Тази статия, която е цитирана тук е остаряла и невярна. Да, за съжаление диабет има и в неонатална възраст и доколкото на мен ми е известно, най-малкия пациент е получил диабет на 2 м.

# 43
  • Мнения: 3 356
Права си,ама аз като латерна повтарям ,че сме обременени с диабет,но няма кой да ме чуе.
Но всичко прочетено до тук,за страданията на децата ,ще ми е за урок и педю този път  #Cussing out ще има проблеми.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 057
Осъдени лекари скоро едва ли ще има, но мисля, че всеки родител може да подаде жалба... като им резнат от паричките, може и да се замислят следващия път.

Вижте какво пише в сайта на НЗОК:

... Ако не съм доволен от качеството на медицинската и стоматологична помощ, оказана ми от договорен партньор на НЗОК/РЗОК, мога да подам писмен сигнал до директора на районната здравноосигурителна каса по местоживеене или до директора на Националната здравноосигурителна каса. В случай на неправомерно взета сума трябва да приложа и копие от финансовия документ, издаден от лечебното заведение.

Контролните органи ще извършат проверка за изясняване на фактите и ще получа писмен отговор на подадения сигнал....
 и още ако ви интересува ТУК

Дано бързо се оправи детенцето.

Общи условия

Активация на акаунт