Как_реагирате_като_видите_родител_да_пребива_дете?

  • 4 347
  • 108
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 410
Аз честно да си кажа няма да направя нищо срещу майката. Ако мога ще взема детето вкъщи да не стой пред вратата, а ако е невъзможно просто ще се прибера и ще поплача, защото ще ми е много мъчно за дедето. Cry

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
За моя радост рядко ми се случва да присъствам на подобни сцени/е не чак такива/,но обикновено се разплаквам.

# 17
  • Мнения: 474
Историята_за_наповръщания_костюм_и_социалните_ми_я_е
разказвала_съседка_И-то_преди_доста_време.
Не_съм_се_замисляла_до_вчера_дали_е_била
пресилена...А_това_че_аз_видях_как_се_рита_дете_и_то_залита...
Преди_да_забременея_докато_ходех_на_работа_не_съм_
забелязвала_и_обръщала_внимание_на_съседски_истории.
Слушах_от_учтивост_и_от_женски_клюкаризъм..Simple SmileПък_и_аз_
почти_не_си_говоря_с_никой_от_съседите.
Знаех_си_колата,пътуване_1_час_до_офиса,работа_без_да_си_
вдигам_главата,връщане_в_къщи_вечер,мъжа_ми,приятели,
weekend_на_вилата..и_мойте_си_проблеми_да_забременея...
Сега_като_си_седя_в_къщи_и_обикалям_квартала_по_светло...
Може_би_пък_аз_се_впечатлявам_силно...знам_ли.

# 18
  • Мнения: 429


Никой няма право да пребива дете, собствено или чуждо! Ако те е страх или не искаш да се намесваш директно, обади се пак на социалните - това ще е втори сигнал и да се надяваме, че ще стреснат майката. Можеш да се обадиш и в някоя телевизия да я подгонят или пък да й пуснеш снимката в интернет, та да я види целия свят  #Cussing out

# 19
  • Мнения: 382
Викам полиция, социални, комшии, псувам лошо, скачам на бой (като си осигуря гръб Wink)...

# 20
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Иде ми аз да пребия родителя!

# 21
  • Мнения: 277
Не ви ли се вижда малко пресилено?

Ами НЕ! защото и аз имам подобни откачени съседи. #Cussing out
Стоя си един ден у дома и, понеже вече е топло, съм разтворила всички прозорци, врати към балкони и т.н. да влиза пролетно настроение. Сядам да уча и обикновено тогава изключвам за всичко, не чувам, не усещам, не виждам, гледам си бумагите. Обаче някакви пронизителни звуци, които не можеш да не забележиш, стигат до ушите ми откъм булеварда. Решавам, че някоя кола е бутнала куче и скачам на балкона да го видя горкото, но.... далеч по-лошо! Една дебела крава (сори, ама това дори е нежно за нея), съседка, си хванала детето за ръката (по-скоро за ръкава), а с другата го налага по лицето, главата... То вие точно като прегазено куче. Twisted Evil Гледам, че и други съседи са излезнали и всички дружно почваме да й викаме да остави детенце на мира. А то милото "Тате, помощ!". И наистина излезе от съседния вход един мъж, впоследствие се разбра, че е таткото. Изтръгна буквално детето от ръцете на "майка" му обаче за моя изненада и той се оказа едно цвете - такъв звучен шамар й плесна през лицето - пред детето! Нямам думи какви семейства има и какви отношение съществуват в тях!!!
И понеже темата започна да изглежда тенденциозна - да се коментират само осиновени деца, че Господ не дал поколение на такива родители с промисъл и т.н., искам да отбележа това дете тая майка го е износила и родила!!! Господ й е дал дете!!! А същевременно има прекрасни родители-осиновители. Божията промисъл е неразбираема за човеците, хайде да не й се бъркаме, ми да видим ние сами какво можем да сторим да направим обществото и държавата си ПРАВОВИ и СОЦИАЛНИ, както пише (само пише #Cussing out) в конституцията ни.

Иначе като стана свидетел на такива неща, такава агресия ме напира към родителя и безкрайна жал към детето. Но някой има ли КОНКРЕТНИ идеи как системата да заработи и у нас и децата наистина да са под закрилата на държавата?!

Пари нема, действайте.... #2gunfire

# 22
  • Мнения: 1 446
sladuranka , за това не им се е давало да имат детенце , той Дядо Боже си знае работата , ама ето , че си осиновили и ...
А специално за " героинята " на темата , честно казано бих я пребила от бой . Какъв изрод трябва да си да удряш така дете ?
Peace
Дано такива изроди се пържат в Ада.

# 23
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
sladuranka , за това не им се е давало да имат детенце , той Дядо Боже си знае работата , ама ето , че си осиновили и ...
А специално за " героинята " на темата , честно казано бих я пребила от бой . Какъв изрод трябва да си да удряш така дете ?
Peace
Дано такива изроди се пържат в Ада.

Не знам защо се обадих въобще - гледам доста народ ме цитирал.
Осиновителка съм. Може да ме имате за тънкообидна, но ми се струва, че нещо се залитна по осиновяването.
Разбира се, че осъждам случая. Само не разбрах каква връзка имаше уточнението, че детето е осиновено и намека, че дядо Боже си знае работата...

# 24
  • София
  • Мнения: 7 034
 Аз по принцип не обичам хора, които се месят в чужди работи, но дано не ми се случва да видя такова нещо, защото нервите ми няма да издържат #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 25
  • София
  • Мнения: 7 034
 Аз по принцип не обичам хора, които се месят в чужди работи, но дано не ми се случва да видя такова нещо, защото нервите ми няма да издържат #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 26
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Буаааа, тази не заслужава да се доближава до дете!!!
Тук е забранено да посягаш на дете, и за шамар могат да ти кацнат от службата за младежта. Ако пред мен се разиграе такова нещо, бих разтървала двете страни, дори с риск и аз да отнеса шамар, само и само да няма наранено дете и бих се обадила в полицията.
Но първо тук никой няма да рискува навън да посегне и второ полицията реагира веднага и си има съответните последици за биещият.

Жал ми е за това дете, напомня ми за моето детство, където съученичка беше набита с клон от черница пред нас куп играещи деца, само защото се е забавила на повикването от майка си...

# 27
  • Мнения: 366
Никога не съм ставала свидетел на подобни неща и дано не се случва. Аз бих се обадила в полицията без да се замислям. Бих съобщила, че жена бие дете, без значение дали е осиновено или тя го е раждала. То е човешко същество и каквото и да е направило, не заслужава подобно отношение. Освен това бих прибрала детенцето, поне докато дойде полицията, за да знае миличкото, че ако пак му се случи нещо подобно може да потърси помощ при мен.

# 28
  • Мнения: 7 640
Не знам защо се обадих въобще - гледам доста народ ме цитирал.
Осиновителка съм. Може да ме имате за тънкообидна, но ми се струва, че нещо се залитна по осиновяването.
Разбира се, че осъждам случая. Само не разбрах каква връзка имаше уточнението, че детето е осиновено и намека, че дядо Боже си знае работата...
аз мисля, че случаят няма връзка с осиновяването на детето. Просто и ти не си се доизказала ясно.
Но думите за дядо Боже са много тежки и направо обидни Naughty

Последна редакция: ср, 05 апр 2006, 14:32 от PolarFox

# 29
  • София
  • Мнения: 1 621
Досега не ми се е случвало да видя да бият така дете.  #Crazy Просто е ужасно. Сигурно в такава ситуация ще се намеся, въпреки че не е моя работа кой какви методи използва. Ще търся съдействие и от други хора наоколо, незнам много е гадно. Close

Общи условия

Активация на акаунт