Как_реагирате_като_видите_родител_да_пребива_дете?

  • 4 343
  • 108
  •   1
Отговори
  • Мнения: 474
Здравейте,
Вчера_видях_случайно_нещо_ужасяващо-една_съседка_риташе
и_удряше_4/5годишното_си_момченце_на_двора_пред_
къщата.После_тя_се_прибра_и_го_остави_да_реве.
То_пищя_известно_време,после_легна_и_
сигурно_е_заспало_пред_вратата-като_куче.
Аз_съм_чувала,че_това_детенце_е_осиновено_и_че_дори_веднъж
съседите_са_извикали_социалните_власти.(майката_го_пребила
понеже_малкия_повърнал_върху_новия_й_костюм,заключила_го
в_банята_на_тъмно_и_излязла.Детето_пищяло_страхотно_и_
съседите_отишли_и_викали_през_вратите,за_да_го_утешават.
След_3_часа_майката_си_дошла_от_фризьор-била_отишла_да
се_успокои_за_"съсипания_костюм_за_300_лв.")
По-лошото_е,че_като_дошли_социалните_казали,че_детето_расте
в_добра_битова_среда_и_поне_има_кой_да_го_храни_и_облича.
Ако_го_върнели_в_дом_за_сираци-там_също_имало_насилие...А_
тези_родители_имали_висок_стандарт_и_били_здраво_
дългогодишно_семейство...Накрая_казали_"и_ние_искаме_да_е
като_в_Америка_и_по_филмите,ама_не_е.Нашите_домове_ги
знаете."Препоръчали_на_майката_консултации_от_специалист.
На_мен_вчера_ми_идваше_да_ида_при_тази_"майка"_и_да_я
питам_какво_трябва_да_е_направило_това_малко_дете,
че_да_го_
риташ_с_обувките_си...Абе,исках_да_ида_и_да_й_се
разкрещя,нищо_че_се_познаваме_само_на_"Добър_ден"
Но_не_направих_нищо!Прибрах_се_уплашена_в_къщи_и_
погледнах_от_прозореца_дали_е_прибрала_детето.Видях_го_че
лежи_пред_вратата...
Вие_щяхте_ли_да_реагирате_някак?

# 1
  • Мнения: 1 059
Незнам. Направо нямам думи. Закакво са го взели като ще се отнасят така с него

# 2
  • Мнения: 7 640
и аз много пъти съм се чудила как се постъпва в подобна ситуация в България. Социалните с детето на Виолета се занимават, но с такива- няма нужда

# 3
  • Мнения: 7 474
Боже, ужас! #2gunfire Какви хора има на този свят. #Cussing out Честно казано не знам как бих постъпила. Първосигнално би ми се искало да я пребия, но щом и социалните не взимат отношение newsm78 Тъпа държава сме и това си е.

# 4
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не ви ли се вижда малко пресилено?

# 5
  • Мнения: 229
Това е ужасно! Може да му плеснеш някой шамар ама чак ритници и системни побои - това е нещо ужасно.

# 6
  • Мнения: 7 474
Не ви ли се вижда малко пресилено?

Дано е пресилено Praynig, ама ако не е ? #Crazy

# 7
  • у нас
  • Мнения: 660
Ами да,най вероятно щях да се опитам да се намеся,с риск да нарита и мен Sick,но не бих издържала на подобна гледка.
Защо не позвъниш отново на социалните?Мисля си,че ако получат няколко подобни сигнала за тази ГОСПОЖА,може и да реагират адекватно newsm78
Нямам думи просто.Бедното детенце,какво ли му се случва вътре в къщата?????Едва ли това са единствените два случая на тормоз над него #Cussing out #2gunfire

# 8
  • Мнения: 565
Не ви ли се вижда малко пресилено?
newsm10

# 9
  • Мнения: 7 640
Не ви ли се вижда малко пресилено?
кое да е пресилено- че пребиват детето ли?

# 10
  • Мнения: 229
На мен не ми се вижда пресилено. Имала съм подобна случка и затова знам, че е възможно. Едно семейство, което познавам дълго време не можеше да има деца. Накрая си осиновиха. Детето се оказа малко буйничко, но в никакъв случай не лошо. А майка му е ужасно злобна жена. Почти всеки ден човек като мине покрай вратат им чува крясъци, а доста често съм виждала как майка му го бие на улицата, а веднъж даже го гонеше и го налагаше с обувка където свари - по главата, по гърба....  Жалко, че тези хора толкова са искали да имат дете, а като си осиновиха се държаха ужасно с него - все едно то е виновно, че не могат да имат собствено.

# 11
  • Мнения: 6 164
Не съм ставала пряк свидетел на подобна случка, но като се знам ще й се нахвърля да я бия аз... newsm61
Откачам само като видя родител, който крещи, дърпа или удря детето си, но това, което описваш ако стане пред мен, не знам тая жена после какво я чака!!! Много съм крайна в такива ситуации...

# 12
  • Мнения: 2 663
Как бих реагирала ли???????Директно ще и се нахвърля на нея,в това мога да се закълна!Дори може ако искаш на лични да ми пратиш адреса,аз знам към кога да се обърна и как да я вразумя тази кучка!!!Не ме критикувайте,моля ви ,просто не мога да понасям насилието камо ли върху деца...не знам но откачих докато четях постинга....лелелелеле
В никакъв случай не бих останала безучастна,защото тук става въпрос за погазването на човешките права,а не за семейни работи вече....
горкото детенце

# 13
  • Мнения: 4 668
sladuranka , за това не им се е давало да имат детенце , той Дядо Боже си знае работата , ама ето , че си осиновили и ...
А специално за " героинята " на темата , честно казано бих я пребила от бой . Какъв изрод трябва да си да удряш така дете ?

# 14
Честно казано не бих могла да реагирам по начин, различен от този на авторката на постинга. Аргументите на социалните са достатъчно силни - в домовете е по - страшно.
А насилие има, което ние не можем да овладеем. Това не означава, че ще ми е безразлично това, което виждам. Не, не ми е безразлично. Но се чувствам беззъба да направя каквото и да било. Изобщо не се гордея с това, може би само да си обещая, че ако един ден имам възможност да помогна на повече дечица в беда.

# 15
  • Мнения: 1 410
Аз честно да си кажа няма да направя нищо срещу майката. Ако мога ще взема детето вкъщи да не стой пред вратата, а ако е невъзможно просто ще се прибера и ще поплача, защото ще ми е много мъчно за дедето. Cry

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
За моя радост рядко ми се случва да присъствам на подобни сцени/е не чак такива/,но обикновено се разплаквам.

# 17
  • Мнения: 474
Историята_за_наповръщания_костюм_и_социалните_ми_я_е
разказвала_съседка_И-то_преди_доста_време.
Не_съм_се_замисляла_до_вчера_дали_е_била
пресилена...А_това_че_аз_видях_как_се_рита_дете_и_то_залита...
Преди_да_забременея_докато_ходех_на_работа_не_съм_
забелязвала_и_обръщала_внимание_на_съседски_истории.
Слушах_от_учтивост_и_от_женски_клюкаризъм..Simple SmileПък_и_аз_
почти_не_си_говоря_с_никой_от_съседите.
Знаех_си_колата,пътуване_1_час_до_офиса,работа_без_да_си_
вдигам_главата,връщане_в_къщи_вечер,мъжа_ми,приятели,
weekend_на_вилата..и_мойте_си_проблеми_да_забременея...
Сега_като_си_седя_в_къщи_и_обикалям_квартала_по_светло...
Може_би_пък_аз_се_впечатлявам_силно...знам_ли.

# 18
  • Мнения: 429


Никой няма право да пребива дете, собствено или чуждо! Ако те е страх или не искаш да се намесваш директно, обади се пак на социалните - това ще е втори сигнал и да се надяваме, че ще стреснат майката. Можеш да се обадиш и в някоя телевизия да я подгонят или пък да й пуснеш снимката в интернет, та да я види целия свят  #Cussing out

# 19
  • Мнения: 382
Викам полиция, социални, комшии, псувам лошо, скачам на бой (като си осигуря гръб Wink)...

# 20
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Иде ми аз да пребия родителя!

# 21
  • Мнения: 277
Не ви ли се вижда малко пресилено?

Ами НЕ! защото и аз имам подобни откачени съседи. #Cussing out
Стоя си един ден у дома и, понеже вече е топло, съм разтворила всички прозорци, врати към балкони и т.н. да влиза пролетно настроение. Сядам да уча и обикновено тогава изключвам за всичко, не чувам, не усещам, не виждам, гледам си бумагите. Обаче някакви пронизителни звуци, които не можеш да не забележиш, стигат до ушите ми откъм булеварда. Решавам, че някоя кола е бутнала куче и скачам на балкона да го видя горкото, но.... далеч по-лошо! Една дебела крава (сори, ама това дори е нежно за нея), съседка, си хванала детето за ръката (по-скоро за ръкава), а с другата го налага по лицето, главата... То вие точно като прегазено куче. Twisted Evil Гледам, че и други съседи са излезнали и всички дружно почваме да й викаме да остави детенце на мира. А то милото "Тате, помощ!". И наистина излезе от съседния вход един мъж, впоследствие се разбра, че е таткото. Изтръгна буквално детето от ръцете на "майка" му обаче за моя изненада и той се оказа едно цвете - такъв звучен шамар й плесна през лицето - пред детето! Нямам думи какви семейства има и какви отношение съществуват в тях!!!
И понеже темата започна да изглежда тенденциозна - да се коментират само осиновени деца, че Господ не дал поколение на такива родители с промисъл и т.н., искам да отбележа това дете тая майка го е износила и родила!!! Господ й е дал дете!!! А същевременно има прекрасни родители-осиновители. Божията промисъл е неразбираема за човеците, хайде да не й се бъркаме, ми да видим ние сами какво можем да сторим да направим обществото и държавата си ПРАВОВИ и СОЦИАЛНИ, както пише (само пише #Cussing out) в конституцията ни.

Иначе като стана свидетел на такива неща, такава агресия ме напира към родителя и безкрайна жал към детето. Но някой има ли КОНКРЕТНИ идеи как системата да заработи и у нас и децата наистина да са под закрилата на държавата?!

Пари нема, действайте.... #2gunfire

# 22
  • Мнения: 1 446
sladuranka , за това не им се е давало да имат детенце , той Дядо Боже си знае работата , ама ето , че си осиновили и ...
А специално за " героинята " на темата , честно казано бих я пребила от бой . Какъв изрод трябва да си да удряш така дете ?
Peace
Дано такива изроди се пържат в Ада.

# 23
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
sladuranka , за това не им се е давало да имат детенце , той Дядо Боже си знае работата , ама ето , че си осиновили и ...
А специално за " героинята " на темата , честно казано бих я пребила от бой . Какъв изрод трябва да си да удряш така дете ?
Peace
Дано такива изроди се пържат в Ада.

Не знам защо се обадих въобще - гледам доста народ ме цитирал.
Осиновителка съм. Може да ме имате за тънкообидна, но ми се струва, че нещо се залитна по осиновяването.
Разбира се, че осъждам случая. Само не разбрах каква връзка имаше уточнението, че детето е осиновено и намека, че дядо Боже си знае работата...

# 24
  • София
  • Мнения: 7 023
 Аз по принцип не обичам хора, които се месят в чужди работи, но дано не ми се случва да видя такова нещо, защото нервите ми няма да издържат #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 25
  • София
  • Мнения: 7 023
 Аз по принцип не обичам хора, които се месят в чужди работи, но дано не ми се случва да видя такова нещо, защото нервите ми няма да издържат #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 26
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Буаааа, тази не заслужава да се доближава до дете!!!
Тук е забранено да посягаш на дете, и за шамар могат да ти кацнат от службата за младежта. Ако пред мен се разиграе такова нещо, бих разтървала двете страни, дори с риск и аз да отнеса шамар, само и само да няма наранено дете и бих се обадила в полицията.
Но първо тук никой няма да рискува навън да посегне и второ полицията реагира веднага и си има съответните последици за биещият.

Жал ми е за това дете, напомня ми за моето детство, където съученичка беше набита с клон от черница пред нас куп играещи деца, само защото се е забавила на повикването от майка си...

# 27
  • Мнения: 366
Никога не съм ставала свидетел на подобни неща и дано не се случва. Аз бих се обадила в полицията без да се замислям. Бих съобщила, че жена бие дете, без значение дали е осиновено или тя го е раждала. То е човешко същество и каквото и да е направило, не заслужава подобно отношение. Освен това бих прибрала детенцето, поне докато дойде полицията, за да знае миличкото, че ако пак му се случи нещо подобно може да потърси помощ при мен.

# 28
  • Мнения: 7 640
Не знам защо се обадих въобще - гледам доста народ ме цитирал.
Осиновителка съм. Може да ме имате за тънкообидна, но ми се струва, че нещо се залитна по осиновяването.
Разбира се, че осъждам случая. Само не разбрах каква връзка имаше уточнението, че детето е осиновено и намека, че дядо Боже си знае работата...
аз мисля, че случаят няма връзка с осиновяването на детето. Просто и ти не си се доизказала ясно.
Но думите за дядо Боже са много тежки и направо обидни Naughty

Последна редакция: ср, 05 апр 2006, 14:32 от PolarFox

# 29
  • София
  • Мнения: 1 621
Досега не ми се е случвало да видя да бият така дете.  #Crazy Просто е ужасно. Сигурно в такава ситуация ще се намеся, въпреки че не е моя работа кой какви методи използва. Ще търся съдействие и от други хора наоколо, незнам много е гадно. Close

# 30
  • Мнения: 1 489
На мен лично такава гледка не ми се е предоставяла и не се бях замисляла как ще реагирам,но поне ще й направя забележка.
И това за осиновените деца не сте прави.Има толкова съвестни хора,които искат да станат родители,но по ред причини не могат и има такива,които си имат собствени,но изобщо не ги е грижа за тях.

# 31
  • Мнения: 3 116
Напоследък често ходя в темата на осиновителите и много се радвам на тези родители и бъдещи родители, честичко си поплаквам на тяхната радост. И аз не възприемам този коментар за дядо Боже. Много целувки от мен на всички родители с осиновени дечица  newsm51

В такава ситуация не знам как бих реагирала, предполагам яростно. Със сигурност обаче после ще го сънувам и ще си поплаквам доста време  Cry Така че се надявам да не попадам на подобно ситуации, което означава и дане се случват такива работи  Praynig

# 32
  • Мнения: 394
sladuranka , за това не им се е давало да имат детенце , той Дядо Боже си знае работата , ама ето , че си осиновили и ...
А специално за " героинята " на темата , честно казано бих я пребила от бой . Какъв изрод трябва да си да удряш така дете ?
Peace
Дано такива изроди се пържат в Ада.
#2gunfire #2gunfire #Sniper bash box
Е*и ненормалниците.Всичките емотикони няма да ми стигнат да изразя,това което чувствам към такива хора newsm11 newsm11 newsm11

# 33
Здравейте,
Вчера_видях_случайно_нещо_ужасяващо-една_съседка_риташе
и_удряше_4/5годишното_си_момченце_на_двора_пред_
къщата.После_тя_се_прибра_и_го_остави_да_реве.
То_пищя_известно_време,после_легна_и_
сигурно_е_заспало_пред_вратата-като_куче.
Аз_съм_чувала,че_това_детенце_е_осиновено_и_че_дори_веднъж
съседите_са_извикали_социалните_власти.(майката_го_пребила
понеже_малкия_повърнал_върху_новия_й_костюм,заключила_го
в_банята_на_тъмно_и_излязла.Детето_пищяло_страхотно_и_
съседите_отишли_и_викали_през_вратите,за_да_го_утешават.
След_3_часа_майката_си_дошла_от_фризьор-била_отишла_да
се_успокои_за_"съсипания_костюм_за_300_лв.")
По-лошото_е,че_като_дошли_социалните_казали,че_детето_расте
в_добра_битова_среда_и_поне_има_кой_да_го_храни_и_облича.
Ако_го_върнели_в_дом_за_сираци-там_също_имало_насилие...А_
тези_родители_имали_висок_стандарт_и_били_здраво_
дългогодишно_семейство...Накрая_казали_"и_ние_искаме_да_е
като_в_Америка_и_по_филмите,ама_не_е.Нашите_домове_ги
знаете."Препоръчали_на_майката_консултации_от_специалист.
На_мен_вчера_ми_идваше_да_ида_при_тази_"майка"_и_да_я
питам_какво_трябва_да_е_направило_това_малко_дете,
че_да_го_
риташ_с_обувките_си...Абе,исках_да_ида_и_да_й_се
разкрещя,нищо_че_се_познаваме_само_на_"Добър_ден"
Но_не_направих_нищо!Прибрах_се_уплашена_в_къщи_и_
погледнах_от_прозореца_дали_е_прибрала_детето.Видях_го_че
лежи_пред_вратата...
Вие_щяхте_ли_да_реагирате_някак?



Боже тази история е ужасна, но сигурно има много такива.Тези родители не заслужават дечицата си.Наистина си е за страх и то за детенцето.....

# 34
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Става ми мъчно за всички дечица към които не се реагира адекватно и не усещат майчина близост в интелигентна среда. Затова израстват болни мозъци, престъпници, идиоти и други такива. Нашите закони не действат и това е #2gunfire

# 35
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Викам полиция, социални, комшии, псувам лошо, скачам на бой (като си осигуря гръб Wink)...
Точно , ебаси кви хора има Sick

# 36
Това е направо съдизъм.Добре,че не съм попадала на такава гледка.Мисля,че бих се намесила.Тази   жена е за Сливенския затвор.

# 37
  • София
  • Мнения: 39 746
Полиция, социални и т.н.
Виках полиция в П-в, заради едно заключено само дете на 5тия етаж. Но пък полицията каза "безсилни сме, нямаме право да разбием вртата и да изведем детето". Поне си направи труда да говорят с него.

# 38
  • Мнения: 474
Съжалявам,ако_съм_засегнала_несъзнателно_хора_с_осиновени
дечица!Наистина_не_съм_съобразила,че_някой_може_да_се
обиди!
Аз_се_възхищавам_на_такива_хора_и_ако_не_бях_успяла_с
бременност_щях_също_да_направя_постъпки_да_си_взема_дете.
Но_установявам,че_както_и_да_се_постави_една_тема,винаги
някой_се_чувства_засегнат...
Темата_ми_е_насочена_към_реакцията_ни_при_насилствени_
случаи.Защото_аз_не_реагирах_и_ми_е_гадно_от_това.
Е,нали_се_сещате_че_с_корема_напред_няма_да_скоча_да_се
бия...но_можех_сигурно_да_се_развикам...Но_ме_беше_страх!

# 39
  • София
  • Мнения: 418
В такива случаи аз реагирам първосигнално и почвам да крещя. Понякога крещя и в съвсем неподходящи сиутации, но особено след раждането, заради окситоцина, съм склонна и аз да хукна да я бия тая майка...

Ако си дам секунда-две да размисля, бих я заснела и бих изпратила снимките в Агенцията и в някоя неправителствена организация за закрила на детето, и в медиите. Обаждане в полицията - задължително и наистина бих се опитала да прибера детето вкъщи и да го поуспокоя.

Със сигурност ще говоря с бащата, да озапти жена си, макар че то ефектът от това би бил просто да си го бият вкъщи, далече от комшийски очи #Cussing out.

# 40
Аз веднага бих извикала полиция ,социалните и който още се сетя,а като го видя да лежи еее.........честно полудявам при тая мисъл.........щях да го взема у дома веднага пък ако ще после квото ще да става!!!!!!
Ако питаш мен  поговори със съседите,които са ставали свидетели на такива сцени и се обадете в "Искрено и лично",в "Господари на ефира", в “ОТкрито “ с Валя Ахчиева и в още някое предаване,сигурна съм ,че ще помогнат, такъв ужас не трябва да изпитва никое дете,а още по-малко след като е осиновено.Нали уж подбират семействата на които ги дават.Вярно е ,че в домовете за сираци не много добре уредено,но пък този всекидневен тормоз ще му повреди психиката.И после,ЗАЩО ИМА ПРЕСТЪПНИЦИ?Ами ние сме ДЛЪЖНИ като общество да защитим това дете.
МОЛЯ ТЕ НЕ ОСТАВЯЙ НЕЩАТА ТАКА!!!!ПОМОГНИ НА ТОВА ДЕТЕ! АКО ТРЯБВА ДА Й ГО ОТНЕМАТ,НО НЕ И УЖАСА ЗА МАЛКАТА ДУША ДА ПРОДЪЛЖИ!

# 41
  • Мнения: 6 164
... Но думите за дядо Боже са много тежки и направо обидни Naughty

Подкрепям!
Като си знае работата защо циганките раждат по 5 деца и ги пускат на улицата да просят? Знаел си работата той... Crossing Arms

# 42
  • Мнения: 1 671
Това направо ме разтърси! С мъжа ми смятаме, че няма лошо ако детето прекали да го пошляпнеш, но разбиранията ни са да го плеснеш по дупето или нешо подобно. И то ако е по-големичко!
Тая "майка" е за съд! Лошото е, че това детенце няма избор - и в социалния дом не е по-добре - виждала съм такива. Ама къде са ни организациите за защита на детето? То тази майка е за затвор - как са и го дали това дете?! Жалко, че тя не е толкова беззащитна да я помалтретираш нея, че да разбере какво е!

# 43
  • Мнения: 1 753
Милото детенце, направо ми се доплака като разказваш...  Cry  Cry  Cry
Не знам дали бих се намесила - на границата съм... Ако нещо ми е криво от деня като нищо ще й скоча на тая... не знам как да я нарека... това животно!!!  #Cussing out

# 44
  • Мнения: 1 671
Идеята за телевизията не е лоша - само да не си изкара оня звяр яда върху детето. Но пък чрез тях може да си намери ново приемно семейство, което да го дари с обич.

# 45
  • Мнения: 1 259
Според мен тази жена има психично отклонение,човек с нормално съзнание не би го направил
 #2gunfire #2gunfire #2gunfireИма много други начини за да се справиш с детето си.Горкото детенце...милата душица CryАз бих се развикала  без да се замисля. #Cussing outЩях да заснема случката и да отида при социалните или в някоя друга инстанция! Мръсница...дано да ври в най-горещия казан на ада!!!

# 46
  • Мнения: 607
Ужас.Горкото дете.

# 47
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Съжалявам,ако_съм_засегнала_несъзнателно_хора_с_осиновени
дечица!Наистина_не_съм_съобразила,че_някой_може_да_се
обиди!
Аз_се_възхищавам_на_такива_хора_и_ако_не_бях_успяла_с
бременност_щях_също_да_направя_постъпки_да_си_взема_дете.
Но_установявам,че_както_и_да_се_постави_една_тема,винаги
някой_се_чувства_засегнат...
Темата_ми_е_насочена_към_реакцията_ни_при_насилствени_
случаи.Защото_аз_не_реагирах_и_ми_е_гадно_от_това.
Е,нали_се_сещате_че_с_корема_напред_няма_да_скоча_да_се
бия...но_можех_сигурно_да_се_развикам...Но_ме_беше_страх!


Приемам извинението Peace
Сега мога да се изкажа по същество: Недопустимо е насилие от всякакъв вид - физическо и психическо - върху всяко същество, най-малко над дете.
Бих се развикала, най-малкото. Викала съм по хора, които ритат куче, та за дете ли...
Но, ако, както твърдиш, тормозът е системен - обърни се към социалните работници - вероятно могат да направят нещо.

# 48
  • София
  • Мнения: 18 679
Непременно се обади в Агенцията за закрила на детето.Ще си чиста пред съвестта си и ще помогнеш на едно невинно дете.Е, разправии и мизерии ще има - много ясно, но това беззащитно същество си заслужава усилията - не мислиш ли?Пиши на лични на Додо-додо, тя работи в организация "Детство без сълзи", ще ти помогне да се ориентираш.
Непременно направи нещо

# 49
  • Мнения: 292
Непременно се обади в Агенцията за закрила на детето.Ще си чиста пред съвестта си и ще помогнеш на едно невинно дете.Е, разправии и мизерии ще има - много ясно, но това беззащитно същество си заслужава усилията - не мислиш ли?Пиши на лични на Додо-додо, тя работи в организация "Детство без сълзи", ще ти помогне да се ориентираш.
Непременно направи нещо


Подкрепям!  newsm10
Ако ти е неудобно, като съседка, някой друг да вземе инициативата ...

# 50
  • Русе
  • Мнения: 611
Мале , мале аз за едно куче съм скачала на бой и то с мъж а пък тази ако ми падне жална и майка .Не оставяй нещата така моя те направи нещо за горкото детенце.

# 51
  • Мнения: 5 317
Нямам думи...Безумие! #Cussing out

Непременно се обади в Агенцията за закрила на детето.Ще си чиста пред съвестта си и ще помогнеш на едно невинно дете.Е, разправии и мизерии ще има - много ясно, но това беззащитно същество си заслужава усилията - не мислиш ли?Пиши на лични на Додо-додо, тя работи в организация "Детство без сълзи", ще ти помогне да се ориентираш.
Непременно направи нещо

Белинда ти е дала добър съвет. Peace

# 52
  • Мнения: 1 370
Дано през живота ми, не се случи да присъствам на такава ситуация. Сигурно ще я хвана, тази "майка" и ще я накарам да си плати за това, което е сторила на детето. Тук ако се случи това, тя никога повече няма да види това дете, а и доста време ще прекара зад решетките. Да не говорим за глобите, които ще изплаща дълго време #2gunfire

# 53
  • Мнения: 650
ужас! не ми се е случвало досега и честно не знам как ще реагирам, но имам чуството че ще загубя контрол-като си помисля колко хора правят всичко жъзможно и минават през десетте кръга на ада да имат деца а тази жена е просто чудовище, а не човек.

# 54
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Kakто е казала Белинда, незабавно трябва да уведомиш Агенцията за закрила на детето. Тия социални са пълен въздух. На наши съседи се беше случуло така - баща системно е пребивал сина си в пияно състояние(детето е на около10-11г.). съседка е насочила детето само да отиде в Агенцията. Сега бащата има забрана и ако детето отново се оплаче следва съд и затвор. Ефектът в/у бащата е поразителен - държи се много добре със сина си, дори го глези(поне пред нас).

# 55
  • Мнения: 2 039
Няма нищо по-ужасно от това майка да бие детето си smile3512То човек и да се намеси,няма да може да спаси такова дете от ужаса,в който живее у дома си CryЗа жалост в БГ няма никаква протекция за малтретираните от родителите си деца Banghead

# 56
  • Мнения: 8 505
Не зная как бих реагирала в първия момент,но не бих стояла безучастна.
За мен не е нормално потупването по памперса и пляскането през ръцете,а какво остава за побой...

# 57
  • Мнения: 861
Може би в този момент и аз щях да реагирам като авторката. Но адекватната реакция наистина е да се уведоми Агенцията за закрила на детето.

# 58
  • Мнения: 2 407
Не съм виждала да пребиват дете до сега, не искам и да виждам Щях да се намеся, мразя насилието, а да биеш дете е ужасно.

# 59
  • Мнения: 877
Аууууууу!!!!
Абе, няма ли нормални управници и да направят нещо срещу такива малоумници???????
Нямам думи!
Незнам какво бих направила. Сигурно бих я причакала за разговор и ако не стане може и в ръкопашен бой да вляза. Ама не стойте моля ви зад перденцето и недейте да мълчите!

# 60
  • Мнения: 4 053
със сигурност нама да стоя безучастна..........просто нямам думи Twisted Evil

# 61
  • София
  • Мнения: 2 227
Горкото детенце!!!!!!! Нямам думи да опиша колко съм потресена от това отношение. Ако се беше случило пред моите очи със сигурност тая нямаше да има нито един косъм по главата си.  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire

# 62
  • Мнения: 1 422
Бих го скрила вкъщи после. Знам, че е страхливо и малодушно, но се опасявам да не се нахвърли върху мен. Най-вероятно физически е по-слина от мен, а и аз си знам защо за мен е риск, ако ме удари. Но бих го прибрала, пък да видим какво ще направи.

Но във всеки случай бих подала оплакване в полицията. Това подлежи на съд, колкото и да не ви се вярва, дори и в България.

# 63
  • Мнения: 10 758
Милото, стана ми жал Cry
Бих вдигнала скандал на майката, ама кел файда.Тя щом като го бие системно, едва ли моя скандал ще я трогне #Cussing out

# 64
  • Мнения: 1 327
бих прибрала детето вкъщи и щях да викна полиция и социалните.. а после бих я направила на 2 стотинки...

# 65
  • Мнения: 3 423
На_мен_вчера_ми_идваше_да_ида_при_тази_"майка"_и_да_я
питам_какво_трябва_да_е_направило_това_малко_дете,
че_да_го_риташ_с_обувките_си...Абе,исках_да_ида_и_да_й_се
разкрещя,нищо_че_се_познаваме_само_на_"Добър_ден"
Но_не_направих_нищо!

И ЗАЩО НЕ НАПРАВИ НИЩО????!

# 66
  • Мнения: 4 392
В такива случаи аз реагирам първосигнално и почвам да крещя. Понякога крещя и в съвсем неподходящи сиутации, но особено след раждането, заради окситоцина, съм склонна и аз да хукна да я бия тая майка...

Ако си дам секунда-две да размисля, бих я заснела и бих изпратила снимките в Агенцията и в някоя неправителствена организация за закрила на детето, и в медиите.  Обаждане в полицията - задължително и наистина бих се опитала да прибера детето вкъщи и да го поуспокоя.
Със сигурност ще говоря с бащата, да озапти жена си, макар че то ефектът от това би бил просто да си го бият вкъщи, далече от комшийски очи #Cussing out.


И аз бих направила същото. Peace В никакъв случай не трябва да сме безучастни към подобни издевателства Naughty

В конкретният случай ,който се обсъжда най-много ме ужаси отговорът на социалните #2gunfire
Какво можели да направят?Домовете били в по-лошия вариант. Ами например -отнемане на родителските права,ако това се повтаря постоянно в семейството и даване на детето на други осиновители.Има толкова свестни хора,които не могат да имат дете.
Но пък не ми се мисли за това дете,което трябва да обикаля от дом на дом,докато се намерят подходящите хора,ама това пак е по вина на социалните,защото не са преценили хората навреме.Ако са финансово добре ситуирани,стават за осиновители Shocked Само този критерий да покрият обаче НЕ е достатъчно!!! #Cussing out

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 372
Е това е ужасно  newsm61 като дете някъде до 5-6 баща ми доста ме поступваше но от там нататък не!!!е само ако се наложи но доста сериозно ме биеше за да си спомням така добре....... Sad а аз бях доста кротичка едвали е било за нещо кой знае какво но помня че след като ме поступаше ме наказваше до стоя с изправени ръце до някой шкаф или врата и аз бях много послушна и чиста душица и стоях така докато  не ми кажат да спра дори ръцете ми  да посинеят и станат студени стоях дори през ум не ми минаваше да мръдна.. Sadнэ эащо правеше така може би да ме възпита по-добре но за мен това не е начина!!!!след това пък майка ми започна е не ме биеше много сериозно но беше за най малкото нещо а какви обиди понасях от нея просто ме е срам да кажа постоянно каквото и да направя от дете до доста голяма на 7 ми каза к..ва защото бях и казала че 1 пола и седи добре а тя после реши че прозира за вс мен обвиняваше  и винаги ме унижаваше пред всички все ми викаше да мълча че мнението ми не е важно че няма да се справя с нищо че нищо не мога някакав ужас беше за всичко викаше и какви обиди..а пък никога не се занимаваше с мен но пък ме обичаше де много и аз нея и сега като прочетох това просто се разплаках и си спомних тези неща smile3518 всякакав тормоз над дете е недопостим!!!!обърни се към вс инстанции тв каквото и да е!!!!!просто защо хората създават деца или взимат като ще ги тормозят??БГ няма нужда от още психически нестъбилни и емоционално увредени деца Naughty #Cussing out #2gunfire Twisted Evil

# 68
  • Мнения: 1 422
Елфче, разкажи на твоите родители този случай и ги попитай защо са се държали така в твоето детство и им кажи, че си разочарована от тяхното поведение. Родителите трябва да знаят какво причиняват. Това, че Бог съди за делата ни е вярно и важно, но $отмъщението$ дава сила на човека. Срамът у твоите родители ще е възмездие за теб самата.

# 69
  • Мнения: 7 430
 smile3505 newsm11

...никога не бих била безучастна Crossing Arms

# 70
  • Мнения: 104
не мога да гледам такива неща, не искам да виждам, става ми ужасно тъжно.

# 71
  • София
  • Мнения: 6 743
Непременно се обади в Агенцията за закрила на детето.Ще си чиста пред съвестта си и ще помогнеш на едно невинно дете.Е, разправии и мизерии ще има - много ясно, но това беззащитно същество си заслужава усилията - не мислиш ли?Пиши на лични на Додо-додо, тя работи в организация "Детство без сълзи", ще ти помогне да се ориентираш.
Непременно направи нещо
И аз мисля така!
Много ми стана мъчно като прочетох  Cry - горкото детенце  Sad

# 72
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Тъжно ми стана за детенцето от историята ти. Не одобрявам да се бие дете. (Моите сигурно затова са ми се качили на главата Laughing)
Обаче съм работила в интернат за социално слаби и полусираци и да ти кажа, социалните са били абсолютно прави. Там не само големите бият малките. Изнасилват се деца (вкл. момченца) в първи, втори клас. Дишат лепило, боцкат се... Абе не ми се говори.
Опитайте се по съседски да поговорите с майката или ако не става да помагате по малко на детето.
Жалко е че има деца с такова нещастно детство, но за съжаление не можем да направим много колкото и да искаме.  Ще се моля това дете да усети поне малко от любовта и нежността които заслужава.

# 73
  • Мнения: 22 786
Горкото детенце!!!!!!! Нямам думи да опиша колко съм потресена от това отношение. Ако се беше случило пред моите очи със сигурност тая нямаше да има нито един косъм по главата си.  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire
Асолютно.... #Cussing out

# 74
  • София
  • Мнения: 2 271
Цитат
Как_реагирате_като_видите_родител_да_пребива_дете?
Не го виждам всеки ден и нямам дежурна реакция, така че не мога да отговоря хипотетично. Обаче много сте ми интересни всички, които скачате на бой и се разправяте с майката. Да, в случая майката не е права и това е зверство. Но със сигурност не е ваша работа да се бъркате в семейни отношения. Може да се обадите в полицията и те да сезират съответните органи, които са упълномощени за това, за което вие не сте!
Представете си, че вие се скарате по-остро на детето си и някой реши, че това му вреди и дойде и ви набие........ Едва ли тогава ще мислите така......

# 75
  • Мнения: 144
mutty, трудно е да имаш адекватна реакция в подобен момент, още по-трудно е да се намесиш в живота на чужди хора, чак е страшно дори. Това е сериозен ангажимент. Но мисля, че е задължитено, ако станеш свидетел на подобна ситуация отново, да се обърнеш към властите - полиция, Агенцията за закрила на детето. Не винаги действат много адекватно, но е възможно и да направят нещо. Живот в подобна среда ще е пагубна за детето, знам какво говоря. Ако не се съмняваш в онова, което си видяла можеш да потърсиш съдействие от Агенцията и сега.
Успех.    bouquet

Р.Р. Щом споделяш това което си видяла,значи ти е направило впечатление, значи не се криеш и си загрижена, а това не е малко.  bouquet

# 76
  • Мнения: 8 917
Непременно се обади в Агенцията за закрила на детето.Ще си чиста пред съвестта си и ще помогнеш на едно невинно дете.Е, разправии и мизерии ще има - много ясно, но това беззащитно същество си заслужава усилията - не мислиш ли?Пиши на лични на Додо-додо, тя работи в организация "Детство без сълзи", ще ти помогне да се ориентираш.
Непременно направи нещо
Peace Направи каквото можеш и със сигурност ще се почувстваш по-добре и ще знаеш, че си опитала да направиш живота на това детенце по-хубав  Peace Доплака ми се Cry Мен никога не са ме удряли, с изключение на 2-3 шамарчета по дупето и то само от странана майка ми и не мога да си представя аз да посегна на детето си, колкото и да ме е нервирало Sad а до ритници и подобни не мога да изтърпя самата гледка Sad

# 77
  • Мнения: 219
Здравейте и от мен,

аз съм майка на две деца и чакам трето  и направо съм възмутена от такова поведение спрямо дете! smile3515
Никой няма право да тормози децата ,независимо колко са  палави и непослушни . Да са такива ние като родители сме виновни, защото забързани в ежедневието не им обръщаме достатъчно внимание. Дори осиновени дечицата имат нужда от много любов и грижи , а най -вече внимание и търпение то наша страна. Тази госпожа има нужда от консултация с психотерапевт и надзор от социялни грижи. Не си е взела домашен любимец, а жив човек ,с когото трябва да се съобразява. И не на последно място си мисля какъв човек ще се възпита  и отгледа в тази среда на насилие и тормоз. Дано да не си отгледа някой масов убиец!!!
Сега има програма за защита на децата от насилие и ви съветвам  да се обърнете към тях.

# 78
  • София
  • Мнения: 2 356
Ужасявам се от такива ситуации, но не знам какво бих направила  Confused
В конкретната ситуация си мисля, че скандал от страна на съседите с майката или ако започнат да я поучават ще стане по-лошо за самото дете. Щом го е пребила за 1 костюм, явно въпросната особа плаща висок дамък хорско мнение, суетна е и е избухлива. Ако някой от съседите й направи забележка, тя ще си изкара яда върху детето, ситуацията ще стане: "заради теб" и горкото може да отнесе още бой, само че вкъщи  Sad
Мисля, че докато законите не станат наистина железни като в Америка, такива неща ще се случват и пред хората и скрито от тях. Да се сезира полицията е добра идея, но дали те ще си мръднат пръста  ooooh!
Ако е вярно, че душата като се ражда, си избира родителите, то моята дъщеря ме е избрала, затова се моля да съм достойна за нея и добра майка  Praynig Дано, ако не мога да спра такива хора, поне да мога да възпитам един достоен човек, който в бъдеще ще бъде добър към децата си.

# 79
  • София
  • Мнения: 1 223
На мен ми се случи миналото лято да видя нещо подобно. Зад блока ни има кафе с пясъчник, на една от масата седяха три млади майки, а децата им си играеха около тях. По някое време едно от тях падна - момченце на около две годинки и нещо - ужули си челото и му потече кръв. Бре като скочи онова чудовище (на вид младо и красиво момиче) и като го запука с едни тежки шамари че си изцапал новата блуза и как щяла да я пере  Twisted Evil То милото пищеше с пълна сила и протягаше ръчички... Безумна и неописуема ситуация... Аз не реагирах, но по-скоро от потрес, а и тя много бързо се изнесе, че щяло да я излага такова измърляно... Думи нямам, а и другите две майки с които беше, само се спогледаха... и толкова. Не знам дали ако беше останала, нямаше да ми падне пердето  Twisted Evil поне щях да и кажа две три сладки приказки. Твърдо вярвам, че насилието във всичките му форми, може да породи само насилие и нищо добро...
P.S. До авторката на темата: - Не знам как издържаш да си свидетел на подобно нещо, особено ако детето е подложено на системен тормоз...  Все пак сигнализирайте в съответните служби може и да попаднете на съвестен служител, предполагам, че ако са чести сигналите, ще се заведе някакво досие и ще се вземат мерки.
P.S.1.Съпругът и малтретира ли го (предполагам, че има такъв)? И ако отговора е не, знае ли на какво е подложено детето? Ако е по-разбран, може да поговорите с него...
P.S.2. Имам първа братовчедка в Щатите с две момичета близначки на 7г. и момченце на годинка и четири месеца и не искам да ви разправям през какви перипети мина, само защото оставила децата  в колата за 10мин. за да напазарува. Веднага някой сигнализирал, че има изоставени деца и тя като излязла от магазина трима полицаи я чакали пред колата, а социалните били и те на път. После трябваше тя да доказва, че е добра майка и е в състояние да се грижи за децата, добре че момичетата са първи по успех в училище, а едната взе втора награда в щата на конкурс по рисуване миналата година. Това си е прекалено де, както и да го погледнеш, но няма да е зле и тук, поне малко  държавата да прояви загриженост към малтретирани и изоставени деца...

# 80
  • Мнения: 2 039
Тази тема много ме разстрои,тъй като самата аз съм била доста малтретирано от майка си дете AngryЗа щастие сега си имам страхотен съпруг и чакам първото си детенце newsm32 Знам със сигурност,че никога няма да бия детето си,насилието ме отвращава Rage Но се сетих още нещо по темата:миналата година бях в едно заведение,пред което има автобусна спирка.На нея беше спрял един автобус,а пред него имаше голяма групичка дечица,ама малки-сигурно от 3-до 6г.,явно бяха от някой дом Sad .С тях имаше няколко възпитателки,които се държаха направо брутално с децата newsm61 - малките се бутаха кой по-напред да се качи в рейса,а онези жени ги дърпаха за дрехите,събаряха ги по земята,блъскаха ги едно в друго,удряха ги силно навсякъде #Sniper Rage Rage Rage Аз направо изтръпнах,вкамених се и рейсът замина. Ето ви пример как се отнасят към дечицата в домовете #Cussing out За жалост няма спасение smile3518

# 81
  • Мнения: 89
Милото мъниче.  smile3518 Дано съседката малко да е пресилила нещата. baby_neutral

# 82
  • Мнения: 1 930
А, тъкмо щях да пуска тема и аз за насилието, ама става въпрос за собствената баба  на едно детенце newsm61. Та седим си с моя син в парка и на съседната пейка една 50годишна бабка, издокарана, наклепотана. До нея си играе внучето- едно сладко детенце, на има няма 1 година, току проходило. Та това дететнце прави плахи опити да пристъпва, току клекне и  хване някое камъче. Оная баба като се разфуча,щото пипало боклуците  Thinking напляска го по бузите и по дупето, ама с такава злоба, и му крещи......" отивай си, махай се"- Детенцето се скъса да реве. Нямам думи....След като видя, че я гледат няколко души, отиде, взе го, тръшна го в количката и заминаха някъде.....Незнам майката колко е спокойна, че бабата  гледа детенцето.  smile3515

# 83
  • Мнения: 1 382
Нечовешко е да нашляпаш едно детенце, което още нищо не разбира, много се разтроих от разните му случки. Горките дечица  Cry

# 84
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
и аз се разстроих от всичките описани случки Cry
мутти, много вероятно да постъпя като теб и да си замълча. Не съм свикнала да се меся в живота на други хора.
За мой късмет, където живея в момента, децата имат права и едно обаждане в полицията, даже и анонимно, е повече от достатъчно.

# 85
  • Мнения: 1 878
Няма значение коя точно е майката - родна или осиновителка - има значение отношението към децата и за съжаление такива явления като побой в Б-я от доста "хора" се възприема като нормално "възпитание"  Close. Пак я няма държвата като контролиращ орган, защото дечицата не могат сами да се защитят, а явно и няма кой друг да го направи. Аз лично бих направила забележка, но какво ще постигна....................утре ще го набият в къщи и така докато един ден порасне и .................. Cry Горките дечица

# 86
  • Мнения: 144
 И все пак момичета има светлина в тунела. Вчера в някоя от новинарските емисии казаха, че са на път да се приемат промени в закона за защита на децата и едно от вменените задължения на гражданите, според тези промени, е да уведомяват полицията и Агенцията за закрила на детето при случаи на насилие над деца, при случаи на деца живеещи в риск. Това означава, че и съответните държавни институции са задължени да обърнат сериозно внимание на такива сигнали. Друг е въпроса тези институции колко ще си вършат работата, но все пак има официално регламентирана възможност за всеки гражданин да реагира адекватно в такива ситуации. Привсе сериозния скептицизъм на голяма част от нас по отношение на закони и държавни институции, мисля че в подобни ситуации трябва да се възползваме от дадените ни възможности.

# 87
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Много гадна история Cry Cry Cry Cry Cry Cry,но и аз не бих се намесила,бих се намесила само ако видя ,4е детето е прибивано мноооого жестоко и едва ли не няма да оцелее след побоя.Но най_вероятно бих се обадила на социялните,след няколко обаждания ,Ще си го вземат детето обратно Thinking,поне няма да бьде бито от "МАЙКА" си.
Искам да ви попитам Embarassed,вие никога ли не удряте децата си,говоря за някое  леко шамар4е по бузката или дупето когато не слуша ?"
ЗаЩото ако го направите на улицата тогава някоя сьседка ,Ще каже ,4е пребивате детео си Rolling Eyes

# 88
  • Мнения: 5 246
Аз не можах да реагирам  Confused Онзи ден един баща пред мен буквално преди дъщеричката си, която беше на не повече от 2 години. Вярно, че то така пищеше и се тръшкаше, но въпреки това не заслужава такова отношение. А майката си вървеше спокойно с бебето напред  Rolling Eyes Какво трябваше да направя в случая  newsm78

# 89
  • Мнения: 1 327
И все пак момичета има светлина в тунела. Вчера в някоя от новинарските емисии казаха, че са на път да се приемат промени в закона за защита на децата и едно от вменените задължения на гражданите, според тези промени, е да уведомяват полицията и Агенцията за закрила на детето при случаи на насилие над деца, при случаи на деца живеещи в риск. Това означава, че и съответните държавни институции са задължени да обърнат сериозно внимание на такива сигнали. Друг е въпроса тези институции колко ще си вършат работата, но все пак има официално регламентирана възможност за всеки гражданин да реагира адекватно в такива ситуации. Привсе сериозния скептицизъм на голяма част от нас по отношение на закони и държавни институции, мисля че в подобни ситуации трябва да се възползваме от дадените ни възможности.


абе то има и закон, според който не трябва да се паркира на по-малко от 80 см от стена на сграда, ама да си видяла колко хора го спазват и дали КАТ прави нещо по въпроса??
колкото и закони да има докато не се промени съзнанието на българина нищо няма да се оправи в тая държава!!!!!!!

# 90
  • Мнения: 144
И все пак момичета има светлина в тунела. Вчера в някоя от новинарските емисии казаха, че са на път да се приемат промени в закона за защита на децата и едно от вменените задължения на гражданите, според тези промени, е да уведомяват полицията и Агенцията за закрила на детето при случаи на насилие над деца, при случаи на деца живеещи в риск. Това означава, че и съответните държавни институции са задължени да обърнат сериозно внимание на такива сигнали. Друг е въпроса тези институции колко ще си вършат работата, но все пак има официално регламентирана възможност за всеки гражданин да реагира адекватно в такива ситуации. Привсе сериозния скептицизъм на голяма част от нас по отношение на закони и държавни институции, мисля че в подобни ситуации трябва да се възползваме от дадените ни възможности.


абе то има и закон, според който не трябва да се паркира на по-малко от 80 см от стена на сграда, ама да си видяла колко хора го спазват и дали КАТ прави нещо по въпроса??
колкото и закони да има докато не се промени съзнанието на българина нищо няма да се оправи в тая държава!!!!!!!

точно за това говоря - за промяна и в нашето съзнание. Промяната на съзнанието на българина е свързано и с промяната на нашето собствено съзнание.  Ако чакаме първо съседа да промени съзнанието си, за да го последваме... никога нищо няма да стане. Нали разбираш - всичко започва от теб самия и капка по капка вир става. В последня си пост казах само, че с промените в закона и на нас гражданите се приписва активна позициа относно опазването на децата, но едвали нещо ще подейства, ако ние стоим настрани и не се замесваме. (Държа да отбележа, че говоря обобщено, а не визирам никого и ничии действия конкретно. Всеки сам има право да определи позицията и поведението си.)

# 91
  • Мнения: 474
Ами_аз_ще_ви_кажа_какво_направих_в_последствие,ама_то_се
оказа_...
Онзи_ден_на_Великден_майката,детето_и_бащата_седяха_в_
градинката.Аз_взех_2_яйца_и_накарах_мъжа_ми_да_дойде_с_мен.
Отиваме_при_тях,подавам_аз_яйцата_на_детето_и_казвам_на
майката,че_съм_видяла_как_го_бие_и_ми_е_станало_много_
мъчно.И_какво_мислите_ми_отговаря_тя:"ох,понякога_е_много
трудно_да_се_владееш.Карам_тежка_критическа_и_съм_под_
такова_напрежение..."и_започва_да_ми_се_оплаква.Накрая_казва
"сега_ще_тръгва_на_детска_градина,та_да_си_починем_един_от
друг".А_бащата_се_хили_"мъжката"_към_мъжа_ми_и_му_вика:
"нас_едно_време_с_каиша_ни_биеха_и_станахме_мъже,а_сега-
лигльовци,и_казарма_не_ходят".
Но_явно_жената_нещо_надуши_и_започна_да_обяснява,че_тя
след_такива_кризи_също_много_се_разстройвала,че_е_била_
детето_и_за_извинение_го_водела_в_София_Ленд,
купувала_му_каквото_иска,записала_го_в_частна_детска_градина..
Разменихме_още_няколко_общи_приказки,тя_тича_да_ми_донесе
домашен_козунак_и_яйце,нали_съм_бременна...абе_направо
очарователна_жена!Ако_не_я_бях_видяла_в_"криза"_как_риташе
детето_направо_никога_нямаше_да_повярвам...
Като_си_тръгвахме_аз_не_пропуснах_да_й_кажа,че_се_надявам
да_не_виждам_никога_вече_детенцето_й_да_пищи,защото_
много_се_разстройвам_и_съм_била_на_крачка_да_се_обадя_в
полицията.Тя_само_ме_загледа_и_каза:"благодаря_за_
предупреждението,но_дано_вие_осигурите_на_вашето_дете
поне_толкова,колкото_аз_на_моето".
Ами_да_ви_кажа,сигурна_съм,че_ако_тя_говори_със_социалните_
и_се_представя_така_добре,кой_ще_й_направи_нещо?
Аз_също_започнах_да_мисля,че_в_сравнение_с_някой_дом_пълен_
с_деца_без_бъдеще,тя-добра_или_лоша,все_пак_ще_даде_
повече_на_детето.
А_че_няма_да_спре_да_го_бие-това_е_ясно.
Но_може_би_ще_се_старае_да_не_става_на_открито...

# 92
  • Мнения: 877
Браво mutti!!! Мисля, че си постъпила деликатно и успоредно с това смело! Много ми е мъчно, че има такива хора като тази жена, явно че почти нищо не може да с направи.

# 93
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
мутти, страхотна си! Направила си каквото си могла  Hug

# 94
  • Мнения: 7 474
мутти ,  Браво!

# 95
  • София
  • Мнения: 2 356
И аз мисля, че си постъпила по най-добрия начин   bouquet

# 96
  • Мнения: 144
Мутти браво и от мен, постъпила си много смело, отговорно и ангажирано, и си мисля че такъв човек като теб ще осигури на децата си много по-вече от ходене в Софияленд за извинение.
Поздравления   bouquet

# 97
  • Мнения: 2 116
Гледката сигурно е ужасна! Чак тръпки ме побиват но неможеш да направиш нищо Sad !

# 98
  • Мнения: 1 581
Искам да ви попитам Embarassed,вие никога ли не удряте децата си,говоря за някое  леко шамар4е по бузката или дупето когато не слуша ?"
ЗаЩото ако го направите на улицата тогава някоя сьседка ,Ще каже ,4е пребивате детео си Rolling Eyes
Ми аз го удрям понякога  Embarassed  По лицето не, защото ми е унизително, само веднъж когато той ми биеше шамари и след 10-ия път "не", му цапнах едно шамарче, след което не се пробва пак - така да се каже демонстрация...
Иначе по дупето го шляпвам, както и по ръката. Никога не е със злоба и яд, ако много много се ядосам (щото и аз карам някаква трудна критическа покрай Викторовия пубертет  Laughing), броя до 10, леко да ми мине, и тогава го плясвам премислено. Когато ми направи сцена на улицата или в някой магазин - тръшкане, пищене, въргаляне по земята, понякога ми кипва кръвта, но никога не го удрям - страх ме е, но пък го грабвам под мишница, той пищи, бута, удря, прилича на отвличане, а аз с най-спокоен той му обяснявам, че тая работа така не става...
Насилието е проява на безслилие - когато нищо друго вече не ми остава да направя, за да го науча или отуча от нещо. Знам, че е така и се старая да го избягвам, но и знаенето на това що е то насилие няма да му е излишно.

# 99
  • Мнения: 2 085
Изроди.... #2gunfireТази "майка" явно е усетила, че може да има неприятности #Cussing out

# 100
  • София
  • Мнения: 1 057
Извинявам се, ако отговорът ми не е точно по темата, но... Една моя близка роднина роди 3 деца през три години. От както децата тръгнаха на детска градина, ядяха бой за щяло и нещяло. Двете по-малки момчета ги биеше с чехли, или обувки по гърба, главата, където свари. Понякога ги налагаше и с точилката... Мъжът и понякога присъстваше на побоя и децата се отърваваха само с "по един ритник", но когато го нямаше... Когато момчетата тръгнаха на училище (мисля че бяха около 7, 8 клас), майка им ги караше да мият коли и да изкарват пари, вместо да учат..., ако ли не - бой.
Тогава по "онова" време нямаше на кого да се оплачеш... пък и аз съм била малка...
Сега момчетата са на 23 и 20години и много я обичат. Винаги и помагат, когато и трябват пари, защото тя не работи от петнайсетина години...
Благодарение на нея знам, че няма да бия детето си, дори и да прекали. Е, може да "изтупаме дупето" в най лошия случай  Embarassed Мисля, че има доста по-цивилизовани методи за превъзпитание.
Иначе, ако видя побой над толкова малко дете, няма да се замисля да го взема в къщи и да се обадя където трябва.

# 101
  • Мнения: 111
Има за съжаление такива родители,  които се отнасят дори към собствените си деца така. Ето защо трябва да се приеме някакъв закон да се отнемат родителските права от такива хора, които немогат да се грижат адекватно  за децата си. Не е достатъчно само да имаш пари и да  купуваш хубави дрехи, за да ибиваш комплексите си. Детето се нуждае от обич, много обич....иначе след време ще стане същия побойник като майка си/или баща си/

# 102
  • Мнения: 1 107
Не съм виждала подобно нещо, но бих се обадила в полицията.

# 103
  • София
  • Мнения: 401
Аз преди една-две години викнах полиция при такъв подобен случай на зверски побой от майка върху детето й!Направо ми идеше и аз да я ритам, както тя риташе детето си #2gunfire

# 104
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
 ShockedТова, което си описала е ужасно. Но не знам как бих реагирала. Трудно е човек да се меси в чуждо семейство. А не знам дали има и право. Но е ужасно жалко за детето. Наистина не мога да разбера защо са го осиновили, като не иската да се грижат /не става въпрос за финансовото измерение / за него.
Жалко е и че институции, които би трябвало да са отговорни само повдигат рамене  #Cussing out
 newsm78 Но като се замисля стигам до извода, че ние сме такива, че по-скоро ще говорим за държанието на майката, ще я обсъждаме, отколкото да предприемем нещо. Сигурно и аз така щеше да направя.  Embarassed

# 105
  • Мнения: 498
направо ме шокирахте Shocked
незнам дали на момента ще мога да реагирам #Crazy
аз твърдо съм против боя на малки беззащитни деца, незнам дали бих успяла да спазя добрия тон, говорейки си с такава женА Crossing Arms

# 106
  • София
  • Мнения: 7 097
Вчера станах свидетел на нещо подобно. Един татко, видимо подпийнал седеше с 4-годишното си момиченце на игрушките. Калина /щерката, която е на 1 и 9 м./ се завря в люлката, на която детето се люляше и лекичко се сблъскаха. Аз й се скарах, че се завира в детето, като вижда, че то се люшка в момента, а таткото му се разкрещя, че бутнало Калина, свали го от люлката и започна да го тупари. Аз се намесих и му обясних, че в случая дъщеря ми е виновна. Той спря да го бие и го увиси на една висилка, като държеше ръцете му да не се пусне. Детето започна да крещи истерично, а тоя изрод се кефеше, че мъчението е дало желания резултат...После се залепи за нас с Калина, заряза детето си и тръгна с нас като започна да ми говори разни глупости - колко красива била дъщеря ми...Мене ме хвана шубе и побързах да се изнеса, защото наоколо нямаше и много хора - знам ли го...Не мога да разбера каква е тая майка, която оставя детето си на такъв баща. Вечерта си мислех дали да не сигнализирам социалните, но като не знам къде живеят и изобщо нищо за тях.

# 107
  • Мнения: 2 672
незнам........
ама ако ми падне пердето.....макар че като те чета, няма ефект и от социалните......
Искам да ви попитам Embarassed,вие никога ли не удряте децата си,говоря за някое  леко шамар4е по бузката или дупето когато не слуша ?"
ЗаЩото ако го направите на улицата тогава някоя сьседка ,Ще каже ,4е пребивате детео си Rolling Eyes

Понякога си изпускам нервите - за което съжалявам хиляди пъти
Но въпросът е За периодичен бой, ритане, заключване на тъмно, оставяне само на детето/ пред вратата.....

# 108
  • София
  • Мнения: 7 023
Браво Мойри! smile3501

Общи условия

Активация на акаунт