докато се храни заспива

  • 4 200
  • 6
  •   1
Отговори

Анкета

za6o zaspivame dokato se hranim i ne se urigvame?

Опции:

 newsm78. хи на всички. искам да попитам зашо нашето момче докато се храни заспива, не се уригва, апосле като го сложим да си ляга отваря очи и започва да бодърства? дано да има хора дето да са минали по този път и да ни дадат полезни съвети.


Последна редакция: ср, 05 апр 2006, 17:34 от [desi]

# 1
  • Мнения: 3 929
А колко сте големи? Не бих казала, че това е постоянно при нас или по-точно - било е постоянно. Правеше ми такива номера преди време, но отшумя. Но и до ден-днешен си е свикнал да заспива с цица в уста и когато се отдръпна, се размърдва, но съм му хванала цаката. Явно усеща топлина до тебе и когато го оставиш е нормално да реагира така според мен. То е свързано с близостта. Виж, аз правя така. Когато заспи, докато го кърмя, го оставям в креватчето му, но ръцете ми са под телцето му и докато го оставям, друсам дюшечето и изплъзвам ръцете си, за да не усеща от вибрациите на дюшека, че го оставям и така си заспива. Пробвай. Понякога сам си придърпва одеалцето и го слага на бузката, явно така си мисли, че е гърдата ми, защото е меко. забравих да спомена, че сме почти на 6 месеца.

# 2
  • Мнения: 7 106
Ако е новородено бебето е нормално да се унася докато суче. На бебетата им е особено приятно когато сучат и е съвсем естествено да придремват, докато го правят. Отделяйки го от гърдата то усеща че удоволствието му е отнето и ококорва очи. напълно естествено държание за едно малко бебе (а и за по-голямо също  Laughing), така че не се притеснявай. Просто се опитайте докато го кърми майката (вашият ник ми звучи като татков Grinning), да го държите максимално будно, като го пощипвате по петичките или нослето, галите по бузката или разтривате гръбчето. можеш за погледнеш в закованата темо - Библиотека, има 2 статии за събуждане на поспаливо бебе и да следваш съветите в тях.
Това че не се е оригнало не е нещо фатално, ако не връща храна след това, няма никакъв проблем.

# 3
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Моят син и до ден днешен като го храня заспива.Това не ме притеснява дори е удобно ,защото не се налага да го приспивам.Когато го оставям понякога включва сфетофарите/очите/,но аз бързо давам отново цица и т.н.Относно уругванията-много рядко се е оригвал и дори понякога връщаше мляко,защото много лакомо сучеше.Сега след като навърши 5 месеца всичко е по-различно.Оригва се сам в различни пози,храни се по-спокойно и не връща мляко.
Незнам доколко е полезно това за вас,защото не зная възрастта на бебето ви,а и всъщност как се храните?С цица или шише?

# 4
  • Мнения: 353
Аз имам същия проблем, като кърмя си заспива на гърдата, но като го оставя в креватчето дори и без уригване се буди и реве, пробвах да го оставя на спалнята, защото кърмя легнала, но той пак се буди след няколко минути и после няма заспиване, като плаче в повечето случаи  Sad Не знам какво да правя вече, нямам грам сили - днес от 7 сутринта до 9 вечерта спа само 1 час в количката на разходката, а бяхме навън над 2 часа. Моля, дайте съвет!

# 5
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Моето бебе докато беше малко ги правеше същите номера.Докато навъри месец се кърмехме по 40 мин, даже и повече понякога.И сега вечер се приспива с гърдата, но аз вече знам кога суче насън и спокойно си я отдръпвам, оставям я в кошарата и тя продължава да спи.
А за оригването-ние мноооого рядко се оритваме. И не пречи на здравия сън.
Колко голяма е бебето наистина?То май всички сме минали по този път.Може да има колики?
Ако е малко може би се уморява от сукането и затова заспива.Пробвайте да го будите още докато е на гърдата. Но не с бабешкия метод да му запушвате нослето, а като го масажирате леко по глезена, или по рамото или по ухото. При мен имаше ефект. Трябва да суче поне 20 мин от едната гъп(рда, после може да му предложите и другата.
Пробвайте има ли ефект при вас, ако не ще мислим друго.

# 6
  • Мнения: 22 520
Дани само така заспиваше.ако бе извън количката.Не съм го държала да се оригне,защото той се будеше и минаваха още 20 мин,докато оригне,после приспиване и така до безкрай.Станах разногледа и спрях да го оригвам и  си заспиваше блажено на цицата. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт