Има ли безмлечни каши на Милупа?

  • 1 178
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 266
прочетох темата за кашите на милупа,но не разбрах всички ли са млечни Embarassed
И най-вече за ябълка8морков питам newsm78

# 1
  • Мнения: 27 524
Има,водят се с 3 (без глутен) и със 7 (с глутен) зърнени култури.Другите мисля,че са все млечни.

# 2
  • Мнения: 1 089
 Аз не съм срещала до сега безмлечни каши на Милупа, а специално тази ябълка и морков със сигурност Е млечна.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 457
Аз също търсех по-рано безмлечна на Милупа, но не открих такава. Може би в БГ ги няма  newsm78

# 4
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Аз също търсех по-рано безмлечна на Милупа, но не открих такава. Може би в БГ ги няма  newsm78


 Peace

# 5
  • Мнения: 3 042
Аз също не съм виждала тук безмлечни каши на Милупа.

# 6
  • Мнения: 532
Аз преди известно време натиснах собствениците на една голяма бебе борса във Варна да ми доставят безмлечните безглутенови на Хип и им дадох каталог, който бях открила.

Е, започнаха да го доставят и наскоро ходих да пазаря нещо, специално ми благодариха - станали много вървежни, защото имало мами, които предпочитали да си слагат АМ в кашите, което пие бебо.

Мисля, че е крайно време да се натисне и за Милупа. Дистрибуторката за Варна беше обещала на една моя приятелка, че ще бъдат пуснати скоро на Бг пазара, но явно йок!

Дъщеря ми има АБКМ и наистина и на мен ми се иска да ги има, Май пак ще трябва да понатиснем на пазара ...

# 7
  • Варна
  • Мнения: 3 232
Снежи, коя е борсата?

# 8
  • Мнения: 532
Тази на колхозния пазар, първи блок, има стълбички:

Безмлечни безглутенови каши, които ползвам аз са:

1. Хип - ориз за бебе 4 месеца
2. Хип - елда 5 месеца
3. Хип - елда с ябълка и банан 6 месеца
4. Фризокрем ориз и царевица - пасирам я, че иначе не се разбива.

Има и на словенската Беби - много видове безмлечни безглутенови и безмлечни глутенови, но имат много захар и моята девойка нещо навремето не й харесаха, пък и на мен ми миришеха странно на завод  newsm78, обаче много бебоци ги лапат с огромно удоволствие.

Май ще взема да се обадя на моя приятелка, на която бебока също е с АБКМ и някаква ензимна недостатъчност, та тя се познава близко с дистрибуторката на Милупа за Варна, да питам какво става и да взема да се разровя за каталог на продуктите най-добре.

И нестле имат безмлечни, ама изрично пише, че не стават за деца с АБКМ, защото можело да има следи от мляко /тъй като нямат отделна линия за безмлечни каши/. Ако обаче бебоче е здраво, не мисля, че някаква следа би направила проблем.

Доста майки вече напоследък предпочитат безмлчните каши, в които слагат кърма или АМ, което пие бебо.

# 9
  • Мнения: 636
Само да отметна, че има една безмлечна оризова каша на Нестле, на която изрично пише, че е ЗА алергични деца /с АБКМ/. Тя е "кавър-версия" на СИНЛАК-а, която май не се внасяла вече.
А по темата - за Милупа не зная. Аз ползвам безмлечните на Беби, Хумана /ябълкова/, Нестле, Фризокрем и отскоро на Ордеса/Блевит/.

# 10
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Мами, работя с вносителите на Милупа фирма Аксон и със сигурност твърдя че нямат безмлечни каши на Милупа. Сега от тази година са внесени нови видове каши за нашият пазар но всичките са млечни безглутенови или със съдържание на глутен.Разглеждала съм сайта на Милупа и имат страшно голямо разнообразие от продукти за деца с проблеми но не и на нашият пазар. Това ме подсеща да попитам следващата седмица дали фирмата възнамерява да внесе въобще такива продукти или не. Когато получа инфо ще напиша.

# 11
  • Мнения: 27 524
Мами, работя с вносителите на Милупа фирма Аксон и със сигурност твърдя че нямат безмлечни каши на Милупа.

Брей,ми тези двата вида дето са у нас и са на Милупа и са безмлечни,какви ли ще са тогаз  newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 1 457
Мами, работя с вносителите на Милупа фирма Аксон и със сигурност твърдя че нямат безмлечни каши на Милупа.

Брей,ми тези двата вида дето са у нас и са на Милупа и са безмлечни,какви ли ще са тогаз  newsm78
[/quote}
А какви точно са тези два вида?

# 13
  • София
  • Мнения: 15 215
Мами, работя с вносителите на Милупа фирма Аксон и със сигурност твърдя че нямат безмлечни каши на Милупа.

Брей,ми тези двата вида дето са у нас и са на Милупа и са безмлечни,какви ли ще са тогаз  newsm78

Според мен иска да каже, че "Аксон" нямат (т.е. не внасят) безмлечни каши на Милупа.

# 14
  • Мнения: 666
 Мисля че всички са млечни или поне тези които се намират на българския пазар , ако държиш на безмлечни Хип имат такива, Нестле също

Общи условия

Активация на акаунт