След първо секцио - второ нормално раждане

  • 1 334
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46
Имам въпрос. Някой раждал ли е след първо раждане секцио втори път нормално. Искам да знам, защото съм раждала по-спешност със секцио първият път и не ми се иска втори път пак да ме оперират. Сигурно има такива теми, но не съм попадала на тях. Благодаря предварително baby_neutral

# 1
  • Мнения: 119
Az poznavam edna jena koqto sled parvo rajdane sekcio e rodila normalno, no za6toto bebo tragnal sam da si izliza. A pyk ina4e mai si e opasno.

# 2
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз знам, че има момичета от форума които след 1 секцио са раждали естествено без проблеми. При теб до колкото виждам има 4г. разлика, едва ли ще има проблеми. Ако децата имат по малко от 2г. разлика има възможност за разтваряне на шевовете. Така че ако си решила не се притеснявай. И все пак е добре да питаш акушер-гинеколога си.

# 3
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
може да родиш нормално,достатъчно време е минало от първото ражадане.Все пак това ще прецени гинеколога.

# 4
  • Мнения: 1 259
Може да си родиш нормално.Моята приятелка след 3 г. (от секциото) си роди нормално второто Simple Smile

# 5
  • Мнения: 994
моите са с 4 години разлика и са секцио първо и след това нормално.
възможно е, ако само, ако матката ти е рязана надлъжно, ако е вертикално, не се препоръчва. също така не се препоръчва и индукция след секцио поради опасност от разкъсване на матката.
успех. определено съм ЗА нормалното раждане, а не за секциото!

# 6
  • Мнения: 554
Аз съм родена нормално 4 години след като майка ми е родила брат ми с вертикално секцио. Родила  ме е много леко. Дай боже на всяка такова раждане... и за себеси се надявам да успея да родя  леко  както тя ме е родила newsm10

# 7
  • Мнения: 137
Най-добре лекарят ще ти каже.Но една моя позната искаше нормално след секцио-ужасни мъки и напъни,та накрая пак я срязаха.Така,че си помисли.....нека докторите предценят.Успех!

# 8
  • Мнения: 994
в миналото може и да са раждали и с вертикално секцио, но сега категорично го отхвърлят. най-добре си е консултация с доктор. имайте предвид, че на видеозон след година не могат да се видят шевовете на матката и си има риск.
но ако си имате доверие в компетентността на доктора ви и нямате противопоказания за нормално раждане, според мен си е по-добре да се ражда природно Simple Smile

# 9
  • Мнения: 292
Ако имате добър лекар, спокойно се настройвате за нормално раждане - напълно възможно е, дори и препоръчително при равни други условия. След като нямате противопоказания - не ви трябва да се мъчите. Но все пак последната дума е на лекаря, знаете Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 631
Първото ми ражане беше секцио и сега вероятно пак ще е такова.
Моята лекарка, на която имам пълно доверие, като ме чу последно, че още се двуомя, дали да не родя нормално - й се изправи косата. Каза, че все пак ще се съобрази с моето желание, но не знам струва ли си да настоявам от едното любопитство, какво е това нормално раждане, щом тя е на друго мнение!?
А, иначе, че е възможно нормално след секцио - възможно е, но както вече са писали зависи от конкретния случай.

# 11
  • Мнения: 411
Първото ми ражане беше секцио и сега вероятно пак ще е такова.
Моята лекарка, на която имам пълно доверие, като ме чу последно, че още се двуомя, дали да не родя нормално - й се изправи косата. Каза, че все пак ще се съобрази с моето желание, но не знам струва ли си да настоявам от едното любопитство, какво е това нормално раждане, щом тя е на друго мнение!?А, иначе, че е възможно нормално след секцио - възможно е, но както вече са писали зависи от конкретния случай.

По добре недей,аз поне не бих.Има много жени родили вагинално след преживяно секцио,но си е опасно.

# 12
  • varna
  • Мнения: 404
можеш да родиш нормално,ако са минали повече от 4 години от първото секциото и ако разбира се нямаш индикации за друго секцио!!!

# 13
  • Мнения: 549
По света препоръчват нормално раждане след секцио, но за България статистиката е само20%

# 14
  • Мнения: 7 186
Може, но в България рядко се практикува. След секцио обикновено се прави ресекцио. Ако държиш на нормално раждане най- добре си ангажирай лекар.

Общи условия

Активация на акаунт