СИНУЗИТ - как се лекувате?

  • 47 776
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 466
Здравейте, не намерих такава тема, моля ако има съществуваща да ме извините или да я изтриете.
Имам страхотен синузит, който напоследък почти не ме напуска. Моля да споделите ефективни методи за лекуването му, че ми писна да пия тавипек, а не виждам резултат честно казано

# 1
  • София
  • Мнения: 978
Синът ми е със синузит. Помогна му преди месец физиотерапия, но от понеделник пак се влошава. Ще следя с интерес за полезни идеи.

# 2
  • Мнения: 5 538
И аз съм в дружинката. Почти целогодишно си ходя със запушен нос но зимата е просто кошмар. От време на време пия синупрет форте и за определено време облекчава симптомите, но определено не лекува. Ще следя.

# 3
  • Мнения: 11 690
Като ме хване кризата и обикновено по седмица ме държи, докато се поддаде на илачите. Последно преди седмица се обади синузита и след поредните смъркания на солен разтворен, налагане с гореща морска сол, тестото с ракия и черен пипер, сребърна вода, мед, капки от сок от чесън, инхалации с лайка, мед и сода за хляб и инхалации с чаено дърво, които по принцип ми действат най-бързо, този път се оправих след еднократно капване на капки от прополисова спиртна тинктура (нямах на водна основа). 5-6 капки от спиртната тинктура разредих с вода, около 2 с.л. С капкомер накапах повече в носа, естествено пари и щипе и масажирах синусите (не е за малки деца), а вероятно трябваше да разредя с още малко вода, но от този момент край с болката (а си беше доста силна, както повечето знаете как боли). Еднократно си сложих по няколко капки в ноздрите и повече нищо не съм пила, нито съм правила други илачи.

# 4
  • Мнения: 18 570
Нищо от народните илачи не ми е помогнало трайно или поне за продължителен период. Леко облекчение и дотам. За съжаление, единственото трайно облекчение почувствах, когато УНГ ми предписа антибиотик и едни таблетки за смучене, които предполагам са просто спомагателни. На рентгеновите снимки се виждаше много добре, че синусите са изчистени след антибиотика. Ако не беше помогнало това, вероятно и до пункция щях да прибегна. След 4 години без проблеми обаче отново мисля, че са ми се запушили синусите и трябва пак да отида на лекар.

# 5
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 481
Дали някой има повече иф за този вид операция? http://www.standartnews.com/balgariya-zdraveopazvane/spasyavat_o … chasa-269676.html

# 6
  • Мнения: 18 570

Това е, на което му казват "пункция". Може би малко по-модерно, с камерите, оглеждащи синусите, но по същество си е такова. По принцип, дори и да го описват като неособено инвазивна процедура, до такова лечение се прибягва, след като се установи, че медикаментозно лечение или нагревки и пр. процедури не помагат. Трябва да се отиде на преглед при УНГ задължително, той ще назначи подобна операция, ако е необходима.

# 7
  • Мнения: 13 024
Пункцията е като се изпуснат нещата, ама не лекува това си е хронично доживот.
2 пункции имам, след втората се зарекох, че повече няма се докарам до това положение.
Физиотерапията ми помагаше, обаче доста сложно от джипито- унг и т.н.
Купих си лампа преди години и си правя в къщи септември един курс, преди сезона, после декември.
Отделно почнах зимно време задължително да ходя с шапка.
И при най -малката хрема веднага почвам вечер инхалации- лайка с някакво масло за инхалации и 20 капки пиносол -капки за нос вътре, после мажа с ринолекс.

За спирта и въобще покрай не е прекаляване, щото все с лекарско предписание съм се лекувала, носната ми лигавица е вече доста увредена , както и обонянието.

Та откакто наблегнах на превенцията, и почнах с домашните нагревки- в първия момент на човек му се струва скъпо да си вземе лампа, ама като сметнах , колко пари давам за лекарства, си взех, инхалациите и шапката зимно време, вече 10 тина години така един или два пъти по -сериозно съм имала проблем.

# 8
  • Мнения: 1 188
Точно преди Нова година и аз бях със синузит. Имах хрема, която после уж мина, но пък бях с постоянни болки в дясната част на лицето, започващи от горните зъби,слепоочието и главата. Хапчетата за глава изобщо не помагаха. И така 3 дни болки, бях убедена, че е зъб. Обаче се оказа, че не е, а е синузит. Помогнаха ми нагревките с морска сол, загрява се, слага се в памучна кърпа и се държи между очите, където са синусите. Но най-много ми помогна Ибупром синус. След първите две хапчета, болката намаля, а на следващия ден започнах да се чистя от секрета.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 325
Ринолексът ни беше фаворит за хрема и синузит. Беше! Първо преди време го спряха, а този, който сега продават няма нищо общо. Някой купувал ли е напоследък?

# 10
  • Мнения: 13 024
Да , както разбрах, че са го пуснали пак си го взех веднага, не ми е направило впечатление да е различен

# 11
  • Мнения: 100
Здравейте, аз също съм със синузит, но общо взето не ми е запушен носа, но имам ужасни болки и обикновено стигам и до повръщане от тях. Последно, което започнах да пия и поне за сега има добър ефект е Ибупром синус.  Peace

# 12
  • Мнения: 11 690
Здравейте, аз също съм със синузит, но общо взето не ми е запушен носа, но имам ужасни болки и обикновено стигам и до повръщане от тях. Последно, което започнах да пия и поне за сега има добър ефект е Ибупром синус.  Peace
И аз съм така. Никога не ми е запушен носа, нямам секрет, само силни болки и стигам до повръщане понякога.
Точно днес в слънчевото време излязох без шапка и се разхождах 3 часа и като се прибрах ме заболя. Засега утихна с ацефеин, което е изключителна рядкост, но се сетих за мненията за Ибупром и мисля да си взема. Не съм пила никога.

# 13
  • София
  • Мнения: 312
Изпробвано и действа.http://www.zdravnitza.com/a/nav/list_center/bol/33/color/4/cat/1 … ist_center_id/105. А и преди години във форума е писано от Ladybird http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=274777.0

# 14
  • Мнения: 13 024
За действа действа и  облекчава, но нанася поражения на лигавицата, които после нямат оправяне всички тия илачи с ракии , спирт и прочие.

Общи условия

Активация на акаунт