50% такса за детска градина отпада при припознато дете???

  • 5 237
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 6 912
Ако просто нямате брак с бащата на детето, но живеете заедно, мислиш ли, че е честно да плащаш 50% такса?
Не става въпрос за честност, а финансово състояние на семейството....и да - бих се възползвала от всяко нещо, което закона позволява, въпреки фиктивността на "състоянието" ми.
И аз .И без това да много малко нещата ,с които държавата подпомага майките,независимо дали са самотни или не,за да им спестявам каквото и да било.По този начин не ощетяваш друга самотна майка,какъв е пробема?

# 16
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Ако просто нямате брак с бащата на детето, но живеете заедно, мислиш ли, че е честно да плащаш 50% такса?
Не става въпрос за честност, а финансово състояние на семейството....и да - бих се възползвала от всяко нещо, което закона позволява, въпреки фиктивността на "състоянието" ми.
И аз .И без това да много малко нещата ,с които държавата подпомага майките,независимо дали са самотни или не,за да им спестявам каквото и да било.По този начин не ощетяваш друга самотна майка,какъв е пробема?
И аз мисля така - ще се възползвам от всички мизерни възможности, които предлага държавата ни по отношение на майките и семейството като цяло Mr. Green.

# 17
  • Мнения: 153
Ако просто нямате брак с бащата на детето, но живеете заедно, мислиш ли, че е честно да плащаш 50% такса?
Не става въпрос за честност, а финансово състояние на семейството....и да - бих се възползвала от всяко нещо, което закона позволява, въпреки фиктивността на "състоянието" ми.

Е тук не съм много съгласна. Щом ще се гледа финансовото състояние на семейството, защо аз ще плащам цяла такса, може би защото съм имала "глупостта" да се омъжа. Според мен нещата трябва да се разграничат. Едно е да си самотна майка, а друго да живееш на семейни начала.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 530
А честно ли е циганите да се възползват от всичко, което им предлага държавата? На нас ни отпускат само това, защо да не се възползваме?

# 19
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Хора, темата започва да се отплесва в неприятна посока...
Хайде да не го правим, става ли?

# 20
  • Мнения: 20
Не виждам причина да се притесняваме да си устояваме на правата, но който както желае.
Въпросът ми беше има ли въобще такава наредба, аз бих се чувствала ощетена, ако е така.
Къде остава стимулирането на раждаемостта, засега такава и без това няма. Излиза, че наистина циганите са с всякакви привилегии, пък ние да си работим и да си плащаме навсякъде.

Последна редакция: пт, 07 апр 2006, 11:24 от valensche

# 21
Защо всички сте решили,че "самотна майка" е жена, която няма брак? Децата на самотните майки също притежават актове за раждане и в тях, където трябва да бъде записано името на бащата пише "неизвестен".Имено тези майки се наричат "самотни".Тези деца носят бащиното име и фамилията на майките си по простата причина, че баща им не е искал да ги признае като собствени деца.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 816
Защо всички сте решили,че "самотна майка" е жена, която няма брак? Децата на самотните майки също притежават актове за раждане и в тях, където трябва да бъде записано името на бащата пише "неизвестен".Имено тези майки се наричат "самотни".Тези деца носят бащиното име и фамилията на майките си по простата причина, че баща им не е искал да ги признае като собствени деца.
Не съм съгласна с това твърдение! NaughtyСамотна майка е тази,която отглежда сама детето си!Тя може да е разведена и вдовица!Поне по закон мисля,че е така!

# 23
Точно по закон "Самотна майка" е онази майка ,чието дете не е било припознато от бащата и носи бащиното име и фамилията на майка си(Десиславов, Иренов и т.н.).За доказателство се гледа акта за раждане на детето и ако пише, че бащата е неизвестен, то това означава, че майката е самотна.Защото както предлагате означава, че всички които са сключили брак не могат да ползват привилегии, като тези които не са сключили такъв Naughty.Не е честно.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 6 912
Точно по закон "Самотна майка" е онази майка ,чието дете не е било припознато от бащата и носи бащиното име и фамилията на майка си(Десиславов, Иренов и т.н.).За доказателство се гледа акта за раждане на детето и ако пише, че бащата е неизвестен, то това означава, че майката е самотна.Защото както предлагате означава, че всички които са сключили брак не могат да ползват привилегии, като тези които не са сключили такъв Naughty.Не е честно.
Не е верно.Самотна майка е тази ,която отглежда детето си сама,даже и да е припознато то.
Точно това означава.Че сключилите брак не могат да ползват привилегиите,които могат да ползват несключилите брак.Се ла ви! Hug

# 25
А по какъв начин тази майка ще докаже, че гледа детето си сама?Когато е разведена тя получава някакви доходи от бащата,а когато е вдовица - помощи от държавата...нищо че те съвсем не са достатъчни CryА децата, които са нежелани от бащите си как ще бъдат компенсирани?!Или вие се поставяте на същото равнище заедно с тях, нищо, че отглеждате децата си  със своите мъже.Не е честно.Затова държавата ще дава толкова малко на нуждаещите се, защото на опашката се нареждат много повече отколкото наистина имат нужда от тези помощи

# 26
  • София
  • Мнения: 3 816
А по какъв начин тази майка ще докаже, че гледа детето си сама?Когато е разведена тя получава някакви доходи от бащата,а когато е вдовица - помощи от държавата...нищо че те съвсем не са достатъчни CryА децата, които са нежелани от бащите си как ще бъдат компенсирани?!Или вие се поставяте на същото равнище заедно с тях, нищо, че отглеждате децата си  със своите мъже.Не е честно.Затова държавата ще дава толкова малко на нуждаещите се, защото на опашката се нареждат много повече отколкото наистина имат нужда от тези помощи
Това- някакви доходи от бащата -в България по закон може да бъде максимум 50лева!Ходи се оправяй с толкова пари месечно! Crossing Arms

# 27
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Точно по закон "Самотна майка" е онази майка ,чието дете не е било припознато от бащата и носи бащиното име и фамилията на майка си(Десиславов, Иренов и т.н.).За доказателство се гледа акта за раждане на детето и ако пише, че бащата е неизвестен, то това означава, че майката е самотна.Защото както предлагате означава, че всички които са сключили брак не могат да ползват привилегии, като тези които не са сключили такъв Naughty.Не е честно.
Да и аз съм съгласна, че това е самотна майка, а в другия начин разведена, вдовица с деца без
деца. 
А до колкото знам всяка община определя таксите и превилегиите за детските градини и те често се променят в зависимост от възможностите на общината

# 28
  • София
  • Мнения: 6 999
Точно по закон "Самотна майка" е онази майка ,чието дете не е било припознато от бащата и носи бащиното име и фамилията на майка си(Десиславов, Иренов и т.н.).За доказателство се гледа акта за раждане на детето и ако пише, че бащата е неизвестен, то това означава, че майката е самотна.Защото както предлагате означава, че всички които са сключили брак не могат да ползват привилегии, като тези които не са сключили такъв Naughty.Не е честно.

Няма акт за раждане, в който да пише 'баща неизвестен' - на мястото на баща има '*'. Това първо.

Второ говори се за "самотен родител", а не за "самотна майка"... Защото има и бащи, които отглеждат децата си сами и съответно се ползват от привилегиите, а едва ли има деца в чиито акт за раждане има баща, а срещу майка пише "неизвестна". В общината по местоживеене се вади документ показващ от колко човека се състои семейството ти и това е доказателството.

Трето /това в кръга на шегата/ - Щом сте имали пари за сватба - значи и за цяла такса в градината ще имате. Който сватба не е успял да вдигне как цяла такса да събере?  Joy Joy
А сериозно - мисля, че сключилите брак имат доста повече привилегии от несключилите такъв /поне законово/, та нека и другите да имаме някаква благинка...

Иначе всяка община решава привилегиите и всяка има право да ги отменя.

# 29
  • Мнения: 119
Аз съм имала брак преди години и след това развод...сега обаче имам дъщеричка припозната от баща и, защото нямяме брак...но когато отидох да си вадя удостоверение за семейно положение искам или не, си се водя разведена- след като нямам друг брак ...та по закон съм самотен родител...е какво да им доказвам че не съм ли...не ми се нищи тая тема кой е крив и кой е прав ,затова спирам...но все се чудя държавата майка или мащеха ни е...и дали отношението ни нямяше да е различно ,ако беше майка...за мен е мащеха...но понеже преди време, по друг повод едни дечица ми казаха,че има и добри мащехи,не мога да не го споделя,но за мен нашата държава си е една мащеха...и определено не е добра...........

Общи условия

Активация на акаунт