Може ли теста да не покаже?

  • 5 707
  • 47
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
Здравейте мами,
имам въпрос: възможно ли е тестът за бременност да не покаже положителен резултат при 2-3 дни закъснение, а бременност да има?
Често ли се случва ако е така?
Ще съм благодарна на майчетата, които ми кажат нещо по въпроса  bouquet

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
Напълно възможно е! Още е доста рано и понякога показва отрицателен резултат въпреки бременност. На мен и с двете бременности ми показваше отрицателен, чак към 3тата седмица от закъснението ми даде положителен Sunglasses

# 2
  • Мнения: 5 401
Здравей, Alexa!  Simple Smile

Да, случва се, до колкото зная! Колко теста си направила и на коя фирма?
Изчакай още 6-7 дена и вече може и на вагинален ехограф да се види плодното сакче.


Стискам палци да видиш!!  EFP

# 3
  • Мнения: 223
напълно е възможно. дължи се на това, че нивото на ЧХГ(човешки хорионгонадотропин) още не са достигнали уринното ниво, което се хваща от теста. по принцип концентрацията на хормона е най-висока в сутрешната урина. така че е най-добре да изчакаш още няколко дни и примерно след седмица закъснение да си направиш теста рано сутринта. а за най-сигурно - направи си кръвен тест.
ако си бременна - честито   bouquet

# 4
  • Мнения: 1 336
Лично при мен теста беше отрицателен 2 дни след закъснението, а виж резултата  е на 41 дена Heart Eyes
показа чак след 1 седмица бледа 2-ра лентичка, направих цели 7  Joy за по-сигурно  Joy

# 5
  • София
  • Мнения: 2 217
Да-а-а, ако има нещо....трето дзверче...мали-и-и #Crazy

# 6
  • София
  • Мнения: 2 217
Брей, абе наболява ме отту-оттам, та може и да цъфна, ама ако не....
С кво че ги раним толкоз деца Mr. Green

# 7
  • Мнения: 6 164
Може, разбира се. Не се случва често, но се случва. На мен Sure Check ми показа втората чертичка на 3-я ден от закъснението, но може HGG (хормонът на бременността, който "търси" теста за бременност, за да провери има ли такава или няма) да не си е покачил нивата още (при бременност това се случва), ако ти е нередовна менструацията и дъра-бъра хиляда причини... По-добре изчакай седмица и направи нов.

# 8
  • Мнения: 474
Да,възможно_е.Тестът_отчита_ниво_на_хормон,а_то_може_да_не
е_достатъчно_високо_още_или_ако_си_пила_голямо_количество
течности_например_също_да_не_се_улавя_от_теста.
Или_изчакай_търпеливо_още_до_1_седмица,или_отиди_на_
преглед_с_вагинален_ехограф.Те_виждат_удебелена_стена_на_
матката,което_било_най-ранния_признак,че_има_бременност.

Приятен_ден!

# 9
  • Мнения: 2 100
да не те разочаровам, но мен ме наболяваше, като да ми дойде всеки момент, пък накрая не ми дойде Hug

# 10
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Брей, абе наболява ме отту-оттам, та може и да цъфна, ама ако не....
С кво че ги раним толкоз деца Mr. Green

Как с кво, бе? Не знаеш ли,че те се хранят с нашите нерви?
По темата: Василена не я "хвана" теста, а пълната кръвна картина.

# 11
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Възможно е и да не покаже, мисля, че е раничко за тест. При мен тестовете са били винаги категорични когато не е имало бременност, а когато вече бях бременна веднага се появиха две ярки чертички. Желая ти успех!

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Напълно е възможно. При мен даде резултат на седмия ден! Изчакай няколко дни и пробвай пак. Най-добре сутин с първата урина. Успех! Hug

# 13
  • Мнения: 2 171
За да не отварям нова тема ще използвам да задам въпроса си тук, за което се извинявам на Алекса.
Момичета, има ли връзка между кърменето и отрицателния резултат на теста? В смисъл възможно ли е да съм бременна, а тестът да не отчита понеже кърмя? Питам, понеже цикълът ми беше редовен на 28 дни, вече имам 8 дни закъснение, което е нетипично за мен, а теста е -.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 217
При теб е малко по-сложно, защото има и замесени хормони поради кърменето. Най-добре да те прегледа гинеколог - вече мисля, че може.
Някъде май бях чела за такъв случай из форума, но не съм сигурна....
Що не питаш в кърмаческия - там мамите са наясно предполагам Rolling Eyes
Успех  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт