Самотна майка

  • 35 354
  • 137
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 25
Припознаването е по негово желание. Може да се извърши в болницата още. Няма срок, в който да го направи. Теоретично може да припознае детето и след 10 години.
В кратък срок ти трябва да бъдеш официално уведомена за припознаването. В този момент имаш 2 варианта - не правиш нищо и припознаването влиза в сила или го оспорваш без да посочваш причини и припознаването отпада.
Ако го оспориш, мъжът има право в 3-месечен срок да заведе дело за установяване на бащинство. Ако не го направи в този срок, губи това право.

Ако има припознаване и ти не го оспорваш, мъжът има равни родителски права с теб. По съдебен ред можеш да поискаш упражняването на родителските права да бъде дадено на теб, но това не лишава него от родителски права. Ще трябва да искаш съгласието му в много случаи.
Ще имаш право на издръжка. Ако той не дава такава, ще можеш по съдебен ред да я изискаш.

Ако няма установен произход от бащата, тогава цялата отговорност е твоя. Не си длъжна да се съобразяваш с никого, не е нужно да искаш неговото съгласие за нищо. Нямаш право на издръжка.


Ако съм се изразила някъде неясно или те интересува още нещо, питай спокойно.


Благодаря ти  Hug

# 31
  • Варна
  • Мнения: 36 594
Честно, възхищавам ви се на оптимизма. Мен още на първия пост на авторката ми забиха алармите в главата. Лично мое мнение, основано на сравнително малкото инфо в нейните постове - според мен ще си има големи проблеми, ако му позволи да се впише в акта за раждане като баща. Издръжката, пак според мен, изобщо не е основание - така или иначе тя е почти винаги смешна сума. Много е лесно да си баща на думи. Ама това отношение започва първо с добро отношение към майката на детето ти. А в последните си постове тя споменава и за някакви грубиянски прояви... Съжалявам, но аз съм пълен песимист относно въпросния човек.

# 32
  • Мнения: 12 662

За детските не искат ли и данните на бащата?

# 33
  • Мнения: 25
Честно, възхищавам ви се на оптимизма. Мен още на първия пост на авторката ми забиха алармите в главата. Лично мое мнение, основано на сравнително малкото инфо в нейните постове - според мен ще си има големи проблеми, ако му позволи да се впише в акта за раждане като баща. Издръжката, пак според мен, изобщо не е основание - така или иначе тя е почти винаги смешна сума. Много е лесно да си баща на думи. Ама това отношение започва първо с добро отношение към майката на детето ти. А в последните си постове тя споменава и за някакви грубиянски прояви... Съжалявам, но аз съм пълен песимист относно въпросния човек.
Грубо държание да ! Предполагам,че пред детето няма да се държи зле...И ПО ПРИНЦИП НЯМА ПРИЧИНА ДА СЕ ДЪРЖИ ЗЛЕ С МЕН,ВИНАГИ СЪМ МУ БИЛА ВЯРНА И ПРЕДАНА ... НЕ ЗНАМ ,ЗАЩО СТАНА ТАКА..пък и той ще си дойде в болницата и ще си се впише като баща..без значение какво искам аз,искам да е баща ,но да не се меси прекалено,според мен не е правилно възпитани е недорасъл да възпитава....мисли,че детето ще е много привързано към него...

# 34
  • Варна
  • Мнения: 36 594
Няма значение. С тия 35 лв направо ще прокопса. Ако някой ден реши да заминава в чужбина, я да сметне колко пъти по 35 лв ще й трябват за да мине по съдебен ред да получи право за това. Щото таткото "от разстояние" е 99% сигурно, че ще й направи проблем, ей така, за спорта.

Предполагаш, че пред детето няма да се държи зле. Защо? Какво ще го спре? Той веднъж е минал бариерата, пък ти ходи се надявай после да се държи като ангелче. Мила, извинявай, но ми се струваш леко наивна.

# 35
  • Мнения: 12 662
Питам, защото приятелка ми каза, че й ги искат. Тоест, за много неща ще й ги искат.  Вписването става пред нотариус.  Стегни се, момиче, не се оставяй на чувствата и на вярата, че ще бъде добър баща.  Дано да е така, но нещата с годините се променят. 

# 36
  • Мнения: 25
Няма значение. С тия 35 лв направо ще прокопса. Ако някой ден реши да заминава в чужбина, я да сметне колко пъти по 35 лв ще й трябват за да мине по съдебен ред да получи право за това. Щото таткото "от разстояние" е 99% сигурно, че ще й направи проблем, ей така, за спорта.

Предполагаш, че пред детето няма да се държи зле. Защо? Какво ще го спре? Той веднъж е минал бариерата, пък ти ходи се надявай после да се държи като ангелче. Мила, извинявай, но ми се струваш леко наивна.
Да наивна съм сигурно...просто не мога да асимилирам тази ужасна ситуация,в която съм изпаднала...

# 37
  • София
  • Мнения: 15 457
   Най-голямата грешка на дъщерята беше, да позволи на бащата да му даде името си.Оня и досега не знае какво да прави с детето.Даже беше казал на дъщерята да го била научила  как да бъде баща  newsm78.Взима го уж да е с него, и го води на майка си, той заминава нанякъде.Издръжка не дава, никога няма пари.Три пъти в годината по 50- 100 лева даже били много, какво още искала.Не е завел никога никъде детето за близо 12 години."Нямам пари бе, нямам! Откъде да ти ги взема".  Но не пита тя откъде ги взима да гледа синът му.Тя е длъжна да има.

# 38
  • Мнения: 7 325
Скрит текст:

ако го припознае - както на всеки баща, главно задължение за издръжка и право да го вижда,
Ако го припознае няма главно и не главно, има равни права с майката. Ако реши един ден да отиде да го вземе има право да не и го върне и тя нищо не може да направи, освен да задейства съдебна процедура, която се точи с месеци/години. Не са толкова прости нещата, ама само човек, който се е пекъл на подобен огън може да го разбере.
Как ще може да го вземе без да го връща..ще иска да обикаля кафетата с детето..това са пълни глупости....ще се хвали с дете по заведения....не знам ....сложно ше е ....
ами и аз си мислех, че БНД нищо не може да направи и няма да направи, още повече че 10 години живяхме заедно и уж го познавах, ама нещата се оказаха коренно различни от това, което разправяше. Няма да ти разказвам, как седях на тръни всеки път като взимаше детето дали ще ми го върне или ще заминат за чужбина ( държеше паспорт и пълномощно, а имаше и къде да го заведе ), ..имай едно на ум.
И още нещо и друг път съм го споделяла - синът ми беше затворник в България, а аз тичах из Европа като луда да водя дела, после като успях да го взема при себе си беше затворник в чужбина до 14 си година защото му изтече паспорта, а аз нямаше как да го подновя.

# 39
  • София
  • Мнения: 11 982
Ситуацията не е толкова ужасна. И аз не съм си представяла, че ще попадна в такава преди години, но се случи.

Както ти писах в първия пост, биологичният създател на сина ми никога не се обади дори по телефона. Лично за мен това се оказа по-добрият вариант.

# 40
  • на село
  • Мнения: 1 028

ако го припознае - както на всеки баща, главно задължение за издръжка и право да го вижда,
Ако го припознае няма главно и не главно, има равни права с майката. Ако реши един ден да отиде да го вземе има право да не и го върне и тя нищо не може да направи, освен да задейства съдебна процедура, която се точи с месеци/години. Не са толкова прости нещата, ама само човек, който се е пекъл на подобен огън може да го разбере.
Как ще може да го вземе без да го връща..ще иска да обикаля кафетата с детето..това са пълни глупости....ще се хвали с дете по заведения....не знам ....сложно ще е ....


Не, няма да го мъкне по заведения, но пък може да го тръсне на някоя баба и да не ти дава да го виждаш  - ей така, на инат. Случаи много!
Много, ама много хубаво премисли ситуацията, преди сама да се вкараш в неприятни случки.
И наистина е добра идея предварително да се консулрираш с опитен юрист. Може да ти спести доста бъдещи грижи. Не вярвай на голи обещания в никакъв случай!

# 41
  • Варна
  • Мнения: 36 594
Билянка, извинявай, ако постовете ми са прозвучали като критика. Просто тия дни попрочетох в темите за родители, които отглеждат сами децата си и там имаше толкова много истории на напатили се от плужеци, които са бащи само на хартия... Честно казано останах с впечатление, че при някакви проблеми в отношенията далеч по-добре е детето да си е само твое, без да носи неговото име, отколкото после да ходиш по мъките. Ето, и тук са писали момичета с подобни истории. Според мен за някакви мижави детски или мизерна издръжка, не си струва. А пък това "искам детето ми да има баща" хич не си го помисляй. Той ако иска да е баща, ще бъде и без да си е дал името. Ако не ще - с една хартия няма да го направиш, а ще си докараш ужасно много мизерии.

Хвърли едно око на темите, няма да ти е излишно. И ще останеш потресена до какви низости могат да стигнат някои "хора".

# 42
  • Мнения: 25
Билянка, извинявай, ако постовете ми са прозвучали като критика. Просто тия дни попрочетох в темите за родители, които отглеждат сами децата си и там имаше толкова много истории на напатили се от плужеци, които са бащи само на хартия... Честно казано останах с впечатление, че при някакви проблеми в отношенията далеч по-добре е детето да си е само твое, без да носи неговото име, отколкото после да ходиш по мъките. Ето, и тук са писали момичета с подобни истории. Според мен за някакви мижави детски или мизерна издръжка, не си струва. А пък това "искам детето ми да има баща" хич не си го помисляй. Той ако иска да е баща, ще бъде и без да си е дал името. Ако не ще - с една хартия няма да го направиш, а ще си докараш ужасно много мизерии.
Знам,че ми го казвате за добро и съм страшно благодарна!!!!!!!!

# 43
  • Мнения: 12 662
И не се притеснявай, че ще разфучи, като не му дадеш да го припознае. Сигурно ще.

# 44
  • Мнения: 25 736
След като финансово Биляна е независима, няма защо да се коси за едни детски и минимална издръжка. Пича едва ли ще я плаща доброволно, разбрахме че обича да ходи по заведения и да си пийва.

Ако можеш да се измъкнеш от този ...как да го нарека..., един ден ще си благодарна. Щом сега е груб с теб, той няма да се промени като помирише наакан памперс, стягай се и си подреждай живота, за сега за теб и детето. Ако рекъл господ, един ден ще те намери подходящия мъж.

Общи условия

Активация на акаунт