Любими народни песни

  • 29 515
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Предстои ни семеен празник и съм решила да направя списък с хубави народни песни.Моята най-любима е "Бяла роза". Помогнете  моля ви с идеи да допълня списъка.

# 1
  • Мнения: 10 874
Някои от любимите ми песни в този стил:

Виевска фолк група - "Залюбих, мамо, три моми"
Николай Славеев - "Най-хубавото вино е Мавруд"
Николай Славеев - "Да вдигнем чаши"
Николай Славеев - "Македонско девойче"
Славка Калчева - "Момини сълзи"
Славка Калчева - "Механите"
Николина Чакърдъкова - "Яж, куме, пий"
Нелина - "На сърце ми лежи"
Нелина - "Брала мома къпини"
Ива Давидова - "Мома радомирка"
Иван Дяков - "Лиляно моме"
Иван Дяков - "Кате, Кате"
Емилия - "Нежна, бяла"
Райна - "Мой роден край"
Райна - "Самодива"

Със сигурност има още доста, които са ми любими, но в момента за тези се сещам. newsm78

# 2
  • UK
  • Мнения: 500
"Руфинка болна легнала" и "Заблеяло ми агънце", но са тъжни, тежки песни...

# 3
  • Мнения: 1 106
Анс. Гоце Делчев - море пиле, славей пиле;  Биляна платно белеше; Море сокол пие вода на Вардарот;  На сърце ми лежи;
Николина Чакърдъкова Цветините очи черешови;  Ела се вие превива; македонско девойче
Бела съм, бела юначе - Радка Кушлева
Дурев - Девойко мари хубава;
Петко льо капитане; откак се зора зазотила;
Любка Рондова - Смиляна, Цъфнало цвете шарено,

Последна редакция: ср, 13 яну 2016, 11:18 от bubanka

# 4
  • София
  • Мнения: 192
Към любими на  maya_alex бих добавила и "Тъновска царица" и "Превалила е Шар планина"  Peace
Просто и моите любими съвпадат с нейните! Весел празник!

# 5
# 6
# 7
  • Мнения: 2
Аз вчера за първи път слушах тази песен на Атанас Стоев-младши
https://www.youtube.com/watch?v=cuje_dulB3s

Не знаех, че той пее. Много приятно съм изненадана. Звучи много позитивно и ми оправи настроението.

# 8
  • Тук... някъде
  • Мнения: 925
Една от моите любими е на  Жечка Сланинкова - Странджанско настроение

# 9
  • Мнения: 2
За какво обичате да се пее в народните песни? Споделете песни с интересен текст.

# 10
  • UK
  • Мнения: 500
Ами в старите народни песни, не тези с измислени и понагласени текстове, така че да минат за народни, се пее за първата любов, за теглото на лирическия герой, за мъката на българския народ, за героизма му...

Друга моя любима песен е "Даньова мама".

# 11
  • Мнения: 642
За всеки повод си има определени народни песни. Не любопитствам, но ''семеен празник'' е много общо. Годишнина от сватба, юбилей на родители, годеж, сватба, кръщене, имен ден?
Имай предвид дали на празникът ще се танцува или само песни за маса. Гостите и тяхната възраст/ по-младички, евентуално песни с по- модерен аранжимент/
Аз например скоро се изненадах от Найджъл Кенеди- има цял албум с български фолклорни мотиви. Естествено не мога да го пусна пред 92 годишната ми баба и по-старите роднини.
Каквато и музика да подбереш, важното е да хареса на теб и гостите ти. Хубав празник от мен.

# 12
  • Мнения: 902
Много много македонски песни, но  имам голяма слабост към "Фатма турски не знае".
Редовно цивря на нея. Най-лошото е като карам колата и почне тая песен и на  мен като ми се замъглят очите и нищо не виждам...  Blush

# 13
  • Мнения: 11 747
Васка Илиева

# 14
  • София
  • Мнения: 5 334
Двете ми най-любими народни песни са "Даньова мама" (в изпълнение на Бинка Добрева) и "Не казвай любе лека нощ" (в изпълнение на Радостина Кънева). Wink

Общи условия

Активация на акаунт