Покупка на парцел в селата около София

  • 2 256
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Здравейте,

Искам да започна като кажа, че разгледах доста теми, но не можах да открия информацията, която ме интересува. Извинявам се ако все пак някъде във форума я има.

Аз и приятелят ми искаме да си купим земя в някое село около София(на най-много 15км, защото и двамата работим в София).

За съжаление нямам никакъв опит с подобни неща, а има много неща, които ме интересуват и ще съм много благодарна ако някой с опит в тези неща сподели мнение.

Един от въпросите, които ме интересуват най-много е - как успяхте да намерите земя, която да купите? Никак не ми се иска да минавам през брокери.

Друго доста важно нещо, което ме интересува - За каква цена на кв.м успяхте да си купите земя?

Някой има ли препоръки към кои села да се ориентираме?

Може би е важно да спомена, че земята ни трябва, защото искаме да строим къща. Има ли нещо, на което трябва да се обърне специално внимание освен регулация, канализация, ток, вода на мястото?

Благодаря предварително на всеки, който сподели опит Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 380
Здравейте! Ще Ви посъветвам да проучите добре селото, което ще изберете - наличие и ниво на ДГ/основно училище, ТРАНСПОРТ, как ще се придвижвате вие, как ще се придвижват децата, почистват ли се улиците през зимата, има ли канализация в селото, свлачища... имате ли вариант за помощ от родители или 3-ти лица наблизо. Обърнете внимание и на престъпността в района, съседи и "местни проблеми".
Добре е да обходите и разгледате лично селата, да говорите с местните за всичко, което ви интересува. Може да разлепите обяви, че търсите имот. Места, за които се сещам: Гурмазово, Яна, Кътина, Бистрица, Панчарево, Банкя, Иваняне, Божурище, Драгичево, Рударци, Мърчаево, Г.Баня, Лозен, Петърч, Хераково, Бобен, Железница, Плана, Герман. Успех!

# 2
  • Мнения: 19
Благодаря за отговора и за многото изброени села!

# 3
  • Мнения: 1 380
Има и още, но за начало стигат Simple Smile

# 4
  • Мнения: 41
Прочети тази статия: http://happy-at-home.com/%e2%80%9e%d0%b4%d0%b0-%d1%81%d0%b8-%d0% … %b0-%d0%b2%d1%81/
В нея има отговори на много от въпросите, които те вълнуват или ще те вълнуват занапред щом искаш да строиш къща.  bouquet
И искрено пожелавам успех!!!

# 5
  • Мнения: 19
Статията е страхотна, благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт