Кое е най- странното нещо, което сте яли?

  • 21 202
  • 227
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 216
Сега се сещам за maksalaatikko - едно финландско традиционно ястие, което се приготвя от дроб /говежди или свински/, мляко, ориз, яйца и доволно количество стафиди. Поднася се пак със сладко.
По принцип не харесвам дроб, а тази комбинация е ужасна.

Другото, което никак не ми допада, е японското сашими -различни видове сурова риба.

# 46
  • Мнения: 6 472
Сега се сещам за maksalaatikko - едно финландско традиционно ястие, което се приготвя от дроб /говежди или свински/, мляко, ориз, яйца и доволно количество стафиди. Поднася се пак със сладко.
По принцип не харесвам дроб, а тази комбинация е ужасна.

Е това направо изби рибата #Crazy Sick

# 47
  • София
  • Мнения: 2 374
В един ресторанв в Мадона ди Кампильо в Италия - специалитета на ресторанта - в купичка, нещо с вид на грис, имаше кисело-солено-сладък вкус. Изобщо не ми хареса и си поръчах ризото, а италианците бяха учудени, че не ми хареса.

# 48
  • Мнения: 793

Това пък ми е любимо, но няма да кажа в кой ресторант във Варна, да не излезе като реклама  Peace

Ами аз клоня към зелените водорасли в китайски ресторант, от тогава не мога да накарам мъжът ми да хапне нещо китайско  Tired

# 49
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Диня със сирене с пушка даже не мож' ме накара да хапна - направо ме втриса при идеята.
 Нещо не ми идва на ум мноого странно чудо за ядене - може би едни морски твари - и аз незнам какви обаче - имаше калмари и още нещо - приятелка гъркиня ме беше поканила на вечеря - та тези твари бяха мариновани в нещо, което и сега не мога да определя на вкус - нито беше кисело, нито солено - семейна тайна била въпросната марината. Не ми хареса.

# 50
  • Мнения: 2 922
Това за агнешкото със сладко от мента силно ме впечатли Grinning
На мен лично много ми хареса. Английска му работа  Laughing
Мога да издиря някоя рецепта.

Дай, дай, дай моля теееее Hug Praynig Praynig Praynig

Ето, моля:

Продукти за 2 порции

5 чери доматчета
10 пресни картофчета, нарязани
1 с.л. зехтин
2 агнешки котлета

За пюрето:
3 с.л. сметана
сол
прясно смлян черен пипер
шепа ситно нарязан магданоз

За ментовото сладко:
85г захар
½ ч.л. ситно нарязана люта чушка
½ чаша бяло вино
2 ч.л. свежа мента, нарязана
 
Метод на приготвяне
1.   Загрейте фурната на 220С
2.   Възврете вода в по-голям съд
3.   Сварете картофите за 8-10 мин (докато омекнат)
4.   Сложете доматчетата в тавичка и ги опечете във фурната за 8-10 мин.
5.   Загрейте зехтина и опържете агнешките котлети от всяка страна за 4-5 мин. (или повече, ако е нужно)
6.   Отцедете картофите и ги върнете в съда, в който са вряли. Намачкайте ги със сметаната.  Овкусете и прибавете магданоза.
7.   Сладкото от мента: затоплете всички съставки в подходящ съд, докато се разтопи захарта, като разбърквате.
8.   Сервирайте агнешкото с пюрето, опечените доматчета и ментовата гарнитура.

Мисля, агнешкото може да се приготви и по друг начин, на мен лично пърженето не ми допада нещо  newsm78

# 51
  • Мнения: 953
охлюви пане.но като хапнах от тях започнах да си ги приготвям в къщи.мнооооооооого вкусно нещо.

# 52
  • Atlanta
  • Мнения: 206
Ми незнам, защото така и не разбрах какво е.  Laughing В корейския магазин за храна има щанд за готова такава, от където понякога готвя  Embarassed за вкъщи, та поне визуално ме знаят жените и ми дават да опитвам преди да купя. И обикновено нещата са супер - риби разни печени и панирани, зел. кюфтета и т.н. и виждам нещо като квадратна паста и решавам че е вид торта, нищо че изглеждаше като дунапрен с разни зърна и жички вътре и с нещо кафяво настъргано отгоре (уви не беше шоколад), питам корейката как е на вкус, тя каза прекрасно, питам какво има вътре, ама нейния аглийски по-зле и от моя, а моя корейски е нулев  Laughing Подаде ми парченце да опитам - такава гадост, за първи път не успях дори да преглътна, само да се обърна и го изплюя в ръката си, имитирайки пристъп на внезапна кашлица  Laughing Та вече дори не опитвам неща, без визуално да познавам поне 50% от съставките  Laughing

# 53
  • Мнения: 1 951
Другото, което никак не ми допада, е японското сашими -различни видове сурова риба.
Това и на мен не ми хареса. Иначе обичам суши, но не със сурова риба.

Супа от тиква с боб  Shocked (поносимо е) Тук като им кажа че ядем тиквата сладка всички гледат така  #Crazy

А шницела по виенски в Австия се яде задължително със сладко от касис (да не излъжа, но нещо в този дух)

А моя мъж като е бил в Африка веднъж по погрешка е ял някакви буболечки  Sick Sick ( май ги е помислил за семки  Laughing)

# 54
  • ново
  • Мнения: 5 952
Конски салам - купен от Унгария, на вкус не беше лош, ама като чух, че е от кон, ми стана гадно.
Другото е някакви сушени червейчета - свекъра ме кани, ама не опитах Crazy мирисах ги, оглеждах ги, но не посмях да хапна.

# 55
  • Мнения: 1 153
Синьо сирене,разни там пушени сирена,за мен бяха ужасни Sick
Странен вкус има мангото,все ено ядеш шишарка Crazy
Паниран сладолед,не е лош Party

# 56
# 57
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Японски спагети с...малки охлюви с все черупката (както се оказа, когато реших да разровя чинията, за да видя какво хруска между зъбите ми), както и руска салата с маргарин Sick

# 58
  • София
  • Мнения: 8 276
Рибена салата с грейпфрут - отначало ми се стори странна комбинация, но всъщност се оказа доста сполучлива.

Е това е класика в жанра, майка ми обожава, на мен обаче не ми харесва особено.
дааа и грозде със сиренен или кашкавал - парченце сирене-кашкавал отгоре зрънце грозде всичкото прободено с клечка за зъби.


Салата от пресни краставици със захар - в Чехия. Sick
особено, ако всичко е смляно и краставицата е с едри семки  Sick Sick Sick още ме втриса, а съм била дете

Другото, което бе странно, но не опитах е в Германия - сандвичите им със сурова кайма...........аз дори кайма като готвя не опитвам

Последна редакция: вт, 11 апр 2006, 15:29 от Desem

# 59
  • Мнения: 750
Консервирано филе от змия.
На вкус наподобяваше пилешкото. Проблемът дойде, когато ми казаха какво ям, предвид единствената ми фобия.  Sick

Стриди опитах във Франция. Ужасно преживяване. Ама пусто, нали съм любопитна ...

Телешко с дюли. Не съм фен.

Карамелизирано свинско - нищо необичайно за китайските ресторанти. Одобрявам.


Сигурно има и още, но в момента не се сещам за нещо фрапиращо.

По отношение на храната съм изключително любопитна и категорично и навсякъде спазвам принципа "По-добре да съжалявам за нещо, което съм опитала, отколкото за нещо, което не съм".

Общи условия

Активация на акаунт