има ли връзка?

  • 986
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 1 877
или наследствено да се предава количеството кърма?
майка ми с мен не  е имала и си мисля ще имам ли ? от друга страна със сестра ми е имала, но след силен стрес е спряла...
моля да споделите? благодаря!  bouquet

# 1
  • Мнения: 223
няма никаква връзка. дали ще успееш да кърмиш зависи от теб и от това колко желание имаш да го правиш.
успех Hug

# 2
  • Мнения: 2 609
няма никаква връзка. дали ще успееш да кърмиш зависи от теб и от това колко желание имаш да го правиш.
успех Hug

 Peace Party

Майка ми също не е имала и не ме е кърмила и ден, а аз кърмих малката до 1г. и 4 м., така че...

# 3
  • Мнения: 1 427
Ще имаш,разбира се,почти няма(да не кажа няма)жени,които "нямат" кърма!Прочети материалите в библиотеката на този форум PeaceИ питай кърмачките тук ,ако има проблеми след като родиш Hug

# 4
  • Мнения: 2 220
няма никаква връзка. дали ще успееш да кърмиш зависи от теб и от това колко желание имаш да го правиш.
успех Hug

Точно така. Нито баба ми, нито майка ми, нито сестра ми са кърмили. Аз обаче все още си кърмя успешно.

# 5
  • Мнения: 559
няма никаква връзка. дали ще успееш да кърмиш зависи от теб и от това колко желание имаш да го правиш.
успех Hug
И аз така мисля. Simple SmileУспех

# 6
  • Мнения: 3 760
Майка ми е кърмила брат ми до 5-ти месец, а мен до 3-ти.  Но това е било поради лоша организация на кърменето /кърмене под час, даване на вода и ранно захранване/. Баба ми е кърмила по година и кусур /и е отбивала, защото "така трябва"/. Моята бебка повече от 4 месеца е само на кърма. Смятаме така да караме още дълго.

# 7
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Няма връзка. Аз съм кърмена има-няма 2 месеца. Аз самата кърмя вече година.
Не е до наследство, а до желание и упоритост, когато възникнат проблеми и...доза непукизъм.

# 8
  • Мнения: 22 786
Няма връзка.Моята майка е кърмила мен и е давала и на още едно бебе.Аз също кърмих дълго,но нямах такива големи количества.Въпрос на желание и мотивация е дали и колко ще кърмиш.В началото е трудно и доста мами лесно се отказват.

# 9
  • Мнения: 1 737
Няма връзка. Кърменето не е "божа работа", а въпрос на желание и информираност.

# 10
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Няма връзка. Аз не съм кърмена, а брат ми - само 20 дена с добавки още от родилния дом. На тези приказки се връзвах с първото ми дете - кърмено е 40 дена. Сега със същите наследствени цици се кърмим с пълна пара вече 1г4м Wink
Зависи основно от теб, мотивацията ти и подготовката, в която да вложиш малко време и усилие още от сега - оттам нататък и ние ще помагаме, а като имаш инфото и подкрепата от тук (и практическа,ако се наложи) почти няма нещо, което да ти се опре Grinning

# 11
  • Мнения: 3 161
Майка ти не е кърмила не поради липса на кърма (както се вижда от следващото й кърмене), а на информация, подкрепа и т.н. А това със спирането на кърмата от стрес е мит - ефектът обикновено е временен, но нмого жени решават, че това е краят и просто не продължават. Ти вместо да търсиш наследствена обремененост, по-добре почети в библиотеката и се осведоми по въпросите на кърменето.

# 12
  • Мнения: 252
Майка ми ме е кармила само 1месец и е спряла,а аз още си я кърмя Winkи според мен няма връзка

Последна редакция: пт, 07 апр 2006, 09:41 от Nadiin

# 13
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
връзка няма-всичка зависи от теб,желанието ти да кърмиш и правилното му организиране ...в библиотеката на форума има доста информация по въпроса...майка ми ме е кърмила много малко не знам дали има и месец и от тап по пътя на Хуманата а ние се кърмим вече 5 месеца  Peace
леко раждане и успех  Grinning

# 14
  • Мнения: 695
Няма връзка. Кърменето не е "божа работа", а въпрос на желание и информираност.
без да имам за цел да се заяждам не винаги е въпрос на желание и информираност.защото аз имах много голямо желание,но във болницата преживях голям стрес и кърмата ми спря така,че кърмих малката само 2-3 дни Cry,но за това,че не е наследствено съм напълно съгласна

# 15
  • Русе
  • Мнения: 271
Няма връзка. Кърменето не е "божа работа", а въпрос на желание и информираност.
без да имам за цел да се заяждам не винаги е въпрос на желание и информираност.защото аз имах много голямо желание,но във болницата преживях голям стрес и кърмата ми спря така,че кърмих малката само 2-3 дни Cry,но за това,че не е наследствено съм напълно съгласна
И аз в началото преживях един такъв стрес, но не му се дадох и вече повече от година се кърмим и не мислим скоро да спираме! Желанието и мотивацията са най-важни, но и информираността и подкрепата от близките също.

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
Майка ти не е кърмила не поради липса на кърма (както се вижда от следващото й кърмене), а на информация, подкрепа и т.н. А това със спирането на кърмата от стрес е мит - ефектът обикновено е временен, но нмого жени решават, че това е краят и просто не продължават. Ти вместо да търсиш наследствена обремененост, по-добре почети в библиотеката и се осведоми по въпросите на кърменето.
Абсолютно!!!Това с "нямането" на кърма е такава смешка.Учените казват, че само 3 % от жените наистина нямат кърма, а като разговарям с разни мами, установявам, че само 3% имат Wink

# 17
  • Мнения: 695
Няма връзка. Кърменето не е "божа работа", а въпрос на желание и информираност.
без да имам за цел да се заяждам не винаги е въпрос на желание и информираност.защото аз имах много голямо желание,но във болницата преживях голям стрес и кърмата ми спря така,че кърмих малката само 2-3 дни Cry,но за това,че не е наследствено съм напълно съгласна
И аз в началото преживях един такъв стрес, но не му се дадох и вече повече от година се кърмим и не мислим скоро да спираме! Желанието и мотивацията са най-важни, но и информираността и подкрепата от близките също.
нещо не можем да се разберем newsm78 аз съм съгласна със вас,че трябва да е информирана и мотивирана една майка,но искам да кажа,че не винаги всичко опира до това.какво ожначава не се дадох на стреса Thinking аз имам напредвид,че след като родих ми бжемаха детето и не го видях 2 дни време през което питах какво става с моето бебе добре ли е и никой нищо не отговаряше.чак на втория ден след като дигнахме болницата на главата си разбрахме какво става и каде е бебчето ми.това не е ли голям стрес за една майка и как можеш с мотивация и информираност да го преудолееш.

# 18
  • Мнения: 922
Прабаба е отгледала 3 деца на кърма (т.е. кърмила ги е продължително) Grinning
Баба не е успяла да кърми - нито мама, нито леля (навремето в ГДР-то било така - 40 дена отпуск и после бебетата на седмична ясла Close )
Когато съм се родила мама имала кърма за цяла рота Grinning, но пък аз не съм искала да суча, нито пък да я пия от шише; после с брат ми не  е успяла да задържи кърмата и е кърмила само 2-3 месеца; след един куп години, роди и кърми малкия ми брат 9 месеца
А пък аз, когато родих Вальо не успях да задържа кърмата си (тогава форума на БГ-мама го нямаше hahaha) и го кърмих само 2месеца и половина. А сега вече почти 5м кърмя Деничка
Така че - си е въпрос на желание и умение да се поддържа лактацията Grinning
Успех Heart Eyes Grinning

# 19
  • Мнения: 922
Не съм запозната с лекарските наблюдения и изследвания, относно стреса и кърмата, Но
когато съм се родила мама имала мноооого кърма (както вече писах). Няколко дена след като се прибира с мен вкъщи (от родилното) започнала процедура по прекратяване на фиктивния й брак. Преживяла е ужасни мигове на стрес и напрежение ooooh!. Количеството на кърмата не намаляло, но тя казва, че кърмата й започнала да горчи и аз не съм искала дори да я помириша.
Това разбира се, са нейни думи (аз не си спомням Blush), но аз вярвам на майка си. Та за мен лично има връзка между стреса и качеството на къмата (пък Световните здравни организации да казват каквото искат Grinning )

# 20
  • Мнения: 3 161
аз имам напредвид,че след като родих ми бжемаха детето и не го видях 2 дни време през което питах какво става с моето бебе добре ли е и никой нищо не отговаряше.чак на втория ден след като дигнахме болницата на главата си разбрахме какво става и каде е бебчето ми.това не е ли голям стрес за една майка и как можеш с мотивация и информираност да го преудолееш.

Абсолютен стрес си е, и нечовешко отношение от страна на болницата, но не е причина да ти спре кърмата. Причината е била другаде в твоя случай. А и толкова рано след раждане си имала всички шансове след като си си взела дететнцето у дома, да закърмиш успешно, но явно не си имала знанията и подкрепата да го направиш. Сори, че трабва да ти го кажа направо, ама не е редно да се навиват майките как от стрес спира кърмата, защото не е точно така.

# 21
  • Мнения: 695
няма проблем,че ми го казваш,защото ако наистина проблема е в това,че има неща които не съм ги знаела е добре дошло за мен,защото искам да имам второ дете и мога да не допускам същата грешка. Blush

# 22
  • Мнения: 1 737
Да, mishel,  имало е начин да кърмиш, ако си имала информация, просто не си знаела. И на мен на 20-тия ден ми "спря" кърмата и давах АМ. Но се чуствах гадно да храня детето си така и се информирах. С много труд и упоритост си докарах към 900 мл. кърма на ден, направих си и запаси. Скоро бях болна от пневмония, цял месец пих антибиотици, не можех да стана от леглото. Имах по 60 мл на денонощие. Е, все още кърмя, благодарение на информажията ми от тук, да не говоря за упоритостта и желанието, че вече 8 месеца кърмя само с помпа и шише...

# 23
  • София
  • Мнения: 18 679
няма проблем,че ми го казваш,защото ако наистина проблема е в това,че има неща които не съм ги знаела е добре дошло за мен,защото искам да имам второ дете и мога да не допускам същата грешка. Blush
Ето това е правилното отношение към нещата.Браво, маме Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 1 877
момичета, благдоаря ви много!
пак ще се срещаме като дойде време да се храним с малката Simple Smile)

много слънце в ежедневеието желая!!   bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 2 901
Няма връзка, но те разбирам в чуденията ти! И аз преди да родя много се притеснявах дали ще имам кърма, след като бях изчела достъчно за ползите от кърменето. Прочетох достатъчно материали тук и се убедих, че всичко е въпрос на информираност и желание - щом осиновителки могат да кърмят, как аз няма да мога? Такъв пищен бюст за какво съм го развявала досега по монокини, време е в истинска употреба да влезе!  Joy Тогава си мислех, че ще дам всичко от себе си, за да кърмя и да е живо и здраво детето ми, но въобще и не подозирах, какво огромно удоволствие ще ми доставя и сега не си го давам на никого това удоволствие. Вече не кърмя за здравето на детето ми, поне не ми е такъв приоритетът, а за това, че за детето ми това е много важно (не търпи откази, милото  Mr. Green, на мира не ме оставя), а на мен всичките тези кърмения са ми страшно мили и едно с друго не си приличат и не искам да ги прекратявам - става все по-интересно!

Мога само да ти кажа, че си на правилната честота - щом се интересуваш и имаш желание! Успех!

# 26
  • Мнения: 4 242
mishel и аз да те успокоя Grinning Наситина стреса оказва голямо влияние върху кърменето, но не е причина то да спре. Научното обяснение гласи, че за образуването на кърма главна роля играе хормона пролактин, за да потече кърмата е виновен  хормонът окситоцин, при стрес организмът отделя много адреналин, който подтиска окситоцинът, съответно кърмата я има, в гърдите е, но няма как да потече. Понеже количествата кърма се определят от търсенето, (колкото повече кърмиш- толкова повече кърма произвеждаш), щом кърмата се задържа в гърдите в случая, организма получава сигнал че кърмата не е никому нужна и не произвежда повече. Така намалява кърмата момичета, докато един ден спре!
Аз лично със стреса съм се справяла като хипервентилирам, определено успявах да се отпусна! Не е възможно да кърмиш година- две-три и повече, без да си подложен на никога на никакъв на стрес или да не боледуваш.

Относно "горчивата кърма" daisy_g Grinning, бебетата наистина усещат когато майката е неспокойна, напрегната, нервна или дори ако кърменето не и е приятно, в такива случаи не искат да сучат и дори се случва да се дръпнат като ужилени, но това в никакъв случай не значи че кърмата е горчива Laughing, Възможно е поради стрес кърмата да е с леко променен вкус (а бебетата не обичат промените), но не и горчива!

И по темата- именно желанието и информираността са причина майките да могат и да успяват да кърмят!

Общи условия

Активация на акаунт