Преносване на бебето

  • 7 072
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте мами термина ми е на 18 01 Но бебето се инати да излиза та се чудя в България колко време допускат да надносиш бебето

Последна редакция: ср, 20 яну 2016, 02:25 от AnMary

# 1
  • Мнения: 3 157
Преносиш е термина и тук е около седмица.В Германия примерно изчакват до 2 седмици.1ден не е нищо страшно-все пак термина може и да не е сметнат правилно,ще се роди детето,не се тревожи.

# 2
  • София/Варна
  • Мнения: 105
Донякъде зависи и от доктора, който те наблюдава, дали тонове на бебето са ок и дали водите са достатъчно. Също има значение дали цикълът  е бил по-дълъг - тогава има  вероятност терминът да не е определен съвсем точно. Моят термин беше на 15.04.2011. Не  ми се влизаше за преносване, а нямаше и показания, че нещо не е наред. Прегледаха ме на 22.04 /петък преди Великден/ и ме пуснаха да си ходя, като ме предупредиха, че ако по празниците не започна да раждам в понеделник /25.04/ да съм в болницата за преносване. Така че влязох в болницата чак на десетия ден. Родих два дни по-късно без да ми предизвикват раждане...

# 3
  • Мнения: 11
Аз съм в Норвегия и тук така ги оставят да си стоят в корема. Но съм чувала, че водите стават отровни за бебето за това питам как е в България. А аз иначе нямам никакви симптоми, че скоро трябва да раждам Simple Smile благодаря ви много за бързите отговори :-*

# 4
  • Мнения: 9 356
Спокойно, аз на следващия ден след термина родих.

# 5
  • Мнения: 4 708
Преносих с 6 дни, но на 4-ия се падаше събота и ме вкараха в болница, а след термина ходех всеки ден на запис на тонове. В болницата опитаха 2 дни да предизвикат раждане, но не стана, но в понеделник /6-ия ден след термина/ ми изтекоха водите - зелени, изчакаха отново, но раждане пак не почна, а цял ден бях на апарата за тоновете, и хич не бяха хубави, та следобяд свикаха екип за секцио. Оххх, къде ме върна.  ooooh! Не се притеснявай, при теб може нещата да са по-леки и още тази нощ да родиш.  Praynig

# 6
  • Мнения: 11
Проблема е че тук не ги гледат така бременните като в бг даже на ултразвук само веднъж гледат защото било вредно за бебето. Стоиш и си чакаш да се роди а дали всичко е наред загадка.

Последна редакция: вт, 19 яну 2016, 21:22 от Nerinka

# 7
  • Мнения: 4 708
Изкриви ми се врата да дебна тая тапа Grinning и тя не пада
хич и не разчитай на това, две седмици преди термина падна, и какво от това Crossing Arms

# 8
  • София
  • Мнения: 4 548
Варианти явно има всякакви. Аз "преносих" 10 дни. Получих разкритие без да са ми изтекли водите, а тапата хич и не съм я видяла. Водите бяха бистри, така че решиха, че просто не са ми сметнали правилно термина. Заради това че бебока беше едричък, ми препоръчаха  след датата на термина да отивам в болницата, за да решат как ще раждам. Не са ми слагали медикаменти за предизвикване на раждането, но всеки ден слушаха тоновете.

# 9
  • Мнения: 832
Проблема е че тук не ги гледат така бременните като в бг даже на ултразвук само веднъж гледат защото било вредно за бебето. Стоиш и си чакаш да се роди а дали всичко е наред загадка.
Оправи си заглавието - така написано, все едно ще го носиш в кошче за кола или в слинг... трябва да е ,,преносване,,,а не ,,пренасяне,,...
Незнам как ги гледат,но не е нормално само веднъж на ехограф...Поне 3 фетални морфологии трябва да има... newsm78
Няма ли опция за секцио? Трябва да ти следят и тоновете...,много е важно това!!!

# 10
  • Мнения: 1 412
Поне три фетални морфологии? Че аз нямам нито една:)

# 11
  • Мнения: 832
Поне три фетални морфологии? Че аз нямам нито една:)
Надявам се,че не се гордееш с това и не го даваш за пример на бременните...!

# 12
  • Мнения: 1 412
Благодарна съм, че имам здраво дете, не давам на никой съвети-всеки си има глава с която да мисли. Просто така писа "поне 3", ми дойде в повече. Не си мисли, че и те са много безвредни.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 25 236
И кое им е вредното?

# 14
  • София
  • Мнения: 109
Стандартно се правят две фетални морфологии, трета се назначава по преценка на АГ ако се съмнява в нещо. Това "поне" 3 звучи абсурдно. Тук е практика да се назначават прегледи и изследвания за щяло и нещяло и то познайте защо?
В чужбина до голяма степен оставят нещата в естествения им ход. В чужбина и секциото се възприема като сериозна коремна операция, която прилагат в краен случай. Само в БГ май е още мода.
Моят съвет е да не се шашкаш и всичко ще бъде наред! Важно е да ти следят тонове на бебче.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт