Запушени очни канали?

  • 4 239
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 418
Да си кажа и аз хич не я познавам, но благодарение на съвети на Liorena при сина ми проблемът се разреши с навременна и компетентна лекарска намеса - с точно прицелен АБ, и масажи, само за десетина дни. Преди това няколко месеца се жалвах на GP-то ни, на педиатъра и на офталмолози, които изписваха тобрекс или казваха да чакам "да го израстне".

И понеже така и така наспамих темата, приключвам офф-а с  newsm51 и благодаря!


А тъй като Marinera все пак виждам, че и в събота тайничко си ни посетила Wink, опитай с интензивни масажи, които не са нищо специално, просто силно притискане с пръсти по протежение на основата на носа и преди да капеш капки, направи изследвания и антибиограма все пак. Защото антибиотикът не ти е изписан да реши проблема със запушения слъзен канал, а да изтреби развилите се в резултат на него бактерии и последвалото възпаление. 

А след това - по-добре не чакай до седмата година да го израстете, защото ако честите възпаления продължават или хронифицират, може сериозно да се увреди очната лигавица и т.н.

# 16
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
Да си кажа и аз хич не я познавам, но благодарение на съвети на Liorena при сина ми проблемът се разреши с навременна и компетентна лекарска намеса - с точно прицелен АБ, и масажи, само за десетина дни. Преди това няколко месеца се жалвах на GP-то ни, на педиатъра и на офталмолози, които изписваха тобрекс или казваха да чакам "да го израстне".

И понеже така и така наспамих темата, приключвам офф-а с  newsm51 и благодаря!

  bouquetБлагодаря ти за думите  bouquet
Радвам се, че при вас всичко е наред.  bouquet

# 17
  • Мнения: 177
И при дъщеря ми имат съмнение за запушено каналче,но ме посъветваха да изчакаме,защото понякога с възрастта се оправяло само.И аз сега съм в чуденка newsm78
И ние имахме този проблем със запушени слъзни канали още на втората седмица след раждането.Очите сълзяха постоянно,в ъгълчето на окото се събираше секрет и се слепваха клепачите.Водихме я на очен лекар.Той каза,че това е доста разпространено при бебетата,не е сериозно и не поврежда окото.Може да продължи с месеци.В повечето случаи минава с възрастта-както стана и при нас.Едното око се изчисти след 4 месец,а другото след 6-ия.Почиствала съм и очите с напоен памук с преварена вода,също така съм правила и масажи,както са обяснили по-горе.Казаха ми,че ако до края на първата годинка не се изчисти само,тогава трябва лекар да отпуши каналите.Правило се с упойка,но друго незнам.

# 18
  • Мнения: 959
Благодаря ви за отговорите.На малката само едното оченце направи проблем и то само веднъж,за това и съм решила да изчакам.А за масажа за сефте научих,на прегледа никой не си направи труда да го спомене дори.

# 19
  • Мнения: 3 810
Радвам се че темата е придобила по- приятелски тон! newsm44

# 20
  • Мнения: 2 761
Ivuncho,би ли споделила защо това с кармата е пълна глупост?
За конкретния случаи при 2г. дете може и да не е удачно,но при бебе?!При сина ми беше така от рождение и точно педиатърката ме посъветва да капвам карма,а не силни антибиотични капки.И към 3-4 мес.от6yмя.
Или когато има нещо напълно естествено и безплатно някои веднага  го слага в графата "пълна глупосат" и му приписва бактерии?

# 21
  • София
  • Мнения: 418
Радвам се че темата е придобила по- приятелски тон! newsm44

Дано, дано, ма надали Tired

# 22
  • Мнения: 7 640
Ivuncho,би ли споделила защо това с кармата е пълна глупост?
За конкретния случаи при 2г. дете може и да не е удачно,но при бебе?!При сина ми беше така от рождение и точно педиатърката ме посъветва да капвам карма,а не силни антибиотични капки.И към 3-4 мес.от6yмя.
Или когато има нещо напълно естествено и безплатно някои веднага  го слага в графата "пълна глупосат" и му приписва бактерии?
Не питаш мен, ама мога да ти кажа-защото кърмата е храна, а не лекарство Grinning.
Съдържа ред хранителни вещества, идеална среда за развитие на всякави бактерии.
Нищо не правиш с нея, освен да създаваш условия за инфекция.
Идеята при възпаления на окото да се капе именно кърма е, че съдържа и имуноглобулини- т.е. белтъци, които участват в имунитета, най-общо и уж това спомага за овладяването на инфекцията.
Само че, ефектът много често е обратен.
А каналчето просто се е отпушило, з-то е порастнало нослето на детето и му е дошло време, не е от кърмата, със сигурност.

# 23
  • Мнения: 2 761
Храна,лекарство и козметика даже:))
Ако щеш вярвай,но с очите си видях как една майка,която искаше да и покажат как да си капе бебето и казаха да изцеди карма и прибавиха към водата.Ако беше предпоставка за развитие на инфекции едва ли 6тиаха да го правят.Пак може и да  са изостанали немците,нали не четат във Форума:))
Точно това исках да кажа,че кармата облекчава симптомите без да вреди.Както е смешно да се вярва,че и капки биха помогнали в подобен случай(при бебе).
Но моето мнение не го вземаите под внимание,аз съм по алтернативите:)

# 24
  • Мнения: 7 640
ами никой не е написал как капките лекуват запушени каналчета.
А за алтернативите- и уринолечение има, ама... А урината на здрав човек е стерилна иначе.

# 25
  • Мнения: 2 761
Да,благодаря ти.като я докарам до урината ще се обърна за повече инфо към теб:))

# 26
  • Мнения: 7 640
ааа, по този въпрос не съм компетентна, аз съм от консервите, имаше такава тема, линк обаче не мога да ти дам в момента.
надявам се не приемаш постинга ми сериозно  newsm78

# 27
  • Мнения: 2 761
Не се притеснявай,имам чувство за хумор.

# 28
  • Мнения: 7 640
абе аз да питам, че някои се шегуват, други се връзват Peace

# 29
  • Мнения: 3 810
Я да разчупя малко диалога ви!
Капките дето ги изписват какво лекуват?
На нас ни изписаха коларгол(иначе безвредно)
Той мисля че само дезинфекцира... newsm78. Знаете ли нещо?
Който пусна темата, се обиди, но пък ние да си я използваме!

Общи условия

Активация на акаунт