Запушени очни канали?

  • 4 226
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 517
Имаме проблем с едното око на моята дъщеря - още след изписването от родилния дом започна да тече зеленикав секрет (гной?), та чак до днес (на 2 год.). От време на време престава, но има периоди, в които постоянно тече, като сега. Ходихме на лекар, предписа Tobrex, слагам го няколко дена, но все още няма ефект. Казаха ако не мине до 10-12 дена, че ще ни пратят за нещо като операция, от което много се притеснявам. Някой имал ли е подобен проблем? Какво представлява операцията?

# 1
# 2
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
имам и още как.
а вие сте на 2г и 3 мес., така ли?

# 3
  • Мнения: 3 810
Omega, детето е на 2г. Не се знае дали мама има кърма пък и при запушен слъзен канал едва ли помага.
Marinera, д-ра сигурно е споменал за сондиране(има и друг термин). Ние от 2седм. сме със съмнение и разпитах хубаво д-ра. Правело се с упойка, защото детето не трябва да мърда. Траело около15 мин. Не е нищо страшно.
Но защо сте чакали толкова дълго време?
При нас може и да се размине, защото е само сълзене на едното око през 2-3 дни. Д-ра натисна слъзното каналче, но не изтече нищо. Може да се разминем само с масажче.
Стискам ви палци!

# 4
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Но защо сте чакали толкова дълго време?

Не е никаква тайна, че българинът като цяло, обобщено е с много ниска здравна култура.

# 5
  • Мнения: 1 942
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ, айде сега и на култура ще се обиждаме, че то и здравна!!!!!!! Къде според теб Liorena здравната култура е по-висока. Бая свят съм обиколила и подобно нещо е грехота да изтърсиш!!

Marinera -  ние също сме с такъв проблем. В България наистина се прави сондиране на каналчето, като бебето трябва да е обезателно по-голямо от 8 месеца. Това което ми обясниха на мен е, че при раждането не се е разкъсала ципата, която трябва да отвори слъзния канал в носната кухина. Препоръчаха ни да правим масаж /специален/, някой лекари изписват капки или кортикостероидни мазила или антибиотични пасти. Много рядко се срещала аномалия - въобще да няма слъзен канал.  Дано не е това  Praynig Ако пуснеш търсачка тук ще установиш, че това е често срещан проблем, също така доста мами са споделили как е преминало сондирането на очетата на тяхните деца. Лошото е, че никой не ти гарантита че проблема ще бъде решен с първото сондиране.  Sad Има деца, на които проблема е отшумял към 7-та година на детето. В чужбина сондиране се прави само в краен случай и само ако са сигурни, че това е единствения изход, препоръчаха ми да чакам, наблудава, масажирам и промивам окото!

# 6
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ, айде сега и на култура ще се обиждаме, че то и здравна!!!!!!! Къде според теб Liorena здравната култура е по-висока. Бая свят съм обиколила и подобно нещо е грехота да изтърсиш!!

Не само това ще "изтърся" /и аз съм обиколила бял свят/ и това няма нищо общо с белия свят.
Та не само това, ами това е направо престъпление - 2г. и 3 мес.

И на това отгоре Tobrex и след 10-12 дни "пак наминете".

Та мисълта ми е ,че доста меко се изказах по-горе.

# 7
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Чудя се и аз какво да кажа, и най- вече как да го кажа, че да не прозвучи грубо.

Не мога да си представя, че детенцето е с този проблем от раждането си и ЧАК след втората му годинка някой се е сетил за това  Shocked
Даже и GP-то да не е обръщало внимание, ами има си специалисти за тази работа. Трябвало е още от самото начало да се посети очен лекар, да се спазват предписанията му, да се правят масажите и изобщо да се следват съветите му.
Сега с този TOBREX ще позамажете само проблема, но така или иначе оченцето трябва да е "чистичко", ако ще се прави сондиране.

За успокоение на майката, сонирането е манипулация, не операция. Приспиват за кратко детето, за да не мърда, цялата процедура е около 5-10 минути, а до 15 минута вече си си гушнал рожбичката. Не е страшно, детето не усеща нищо, след това не проявява никакъв дискомфорт.
За сведение, на малкия ми син правехме сондиране на 8,5 месечна възраст. Според мен даже позакъсняхме малко. Ако не се беше разболял преди това, трябваше да сондиране преди 6-месечна възраст. Така щях по- рано да му спестя хилядите капки, постоянните масажи, които вече му бяха неприятни и изобщо всички неудобства, които носи със себе си едно запушено каналче.

Каквото и да се случи от тук нататък, УСПЕХ!

# 8
  • Мнения: 984
ние бяхме с същия проблем и правихме масаж по 10 пъти натискаш в самото начало на окото където има нещо като топченце, ние се оправихме и ние капахме тобрех и други капки защото при сълзенето се възпалява окото, казаха че ако не се оправи се сондира не било трудна процедура ние ходихме в клиника Вижън при д-р Кючуков и мисля че не нужно да се държите като свекърви а ако можете помогнете ако не по- добре без упреци

# 9
  • Мнения: 2 761
мими_кир,точно това,че е на 2г. ми убягна и затова си изтрих мнението.Не знаех,че даже някои го е прочел.Иначе Торбех май са доста силни за 2г. дете?

# 10
  • Мнения: 959
И при дъщеря ми имат съмнение за запушено каналче,но ме посъветваха да изчакаме,защото понякога с възрастта се оправяло само.И аз сега съм в чуденка newsm78

# 11
  • Мнения: 1 517
Но защо сте чакали толкова дълго време?

Не е никаква тайна, че българинът като цяло, обобщено е с много ниска здравна култура.
Liorena, не мога да се сдържа да не отговоря на това, макар че те познавам, не съм от сега в този форум и знам, че винаги намираш под път и над път повод да се заядеш. Само ей така, за спорта.
Просто оченцето не е било през цялото време така, по едно време напълно беше спряло да тече и реших, че само си е минало. През последните дни пак потече. Но има ли смисъл да говорим сега за това. И не мисля, че е ваша работа да ми търсите сметка. Съвсем добронамерено дойдох да попитам какво представлява манипулацията и дали сте имали подобни проблеми. Е, вече разбрах.
Дълго време не съм влизала в тези форуми, защото ми беше писнало от фалш и заяждания. Вчера реших след няколко месеца да вляза да питам нещо и веднага пак срещнах злоба. Е, това ме подтикна окончателно да се откажа.
Съжалявам, че тази тема стана такава. Не пишете повече отговори, няма да влизам да ги чета.
Все пак благодаря на тези, които са изразили подкрепа.

Последна редакция: пт, 07 апр 2006, 15:01 от Marinera

# 12
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
някой да има носни кърпички Cry

Liorena, не мога да се сдържа да не отговоря на това, макар че те познавам

грешиш Rolling Eyes

**********************************************************
а ако те интересува питай maia, поне за момента сте съгражданки, тя ще ти разкаже, колко телефони извъртях до Карлово без да ме е молила....така, че - не ме познаваш изобщо.

Последна редакция: пт, 07 апр 2006, 16:52 от Liorena

# 13
  • Мнения: 7 640
И при дъщеря ми имат съмнение за запушено каналче,но ме посъветваха да изчакаме,защото понякога с възрастта се оправяло само.И аз сега съм в чуденка newsm78
чакай, но не спирай масажчетата, много вероятно е само да се отпуши. Ако окото се възпали- се слагат АБ капки, но това с кърмата- просто го забравете.

# 14
  • Мнения: 135
Това с кърмата е абсолютна глупост!!!Ще се оправите,но наистина може да се наложи операция,не е сложна и трае кратко,не се плаши!

Общи условия

Активация на акаунт