Домашни любимци - декоративни зайчета 8

  • 75 348
  • 787
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 165
Здравейте,
Имам чуденка и се надявам да ми помогнете, ако сте се сблъсквали с подобен проблем или имате информация!
Детето е с кашлица от 3 седмици и лекарите предполагат че е алергична.
От няколко месеца заьо се скубе ужасно. Чистя ежедневно подовете със стирка и килимите с мокра ръка, сресвам го редовни но ефектът е минимален. Само да мръдне и космите летят от него.
Та се чудя може ли да се развие алергия към космите на заьо?
Ако ги поглъщаме, а то е неизбежно при това летене и попадане из цялата къща, може ли да се натрупат из организма на човек?
Благодаря ви предварително!

Здравейте, пиша малко късно... дано всичко да е наред с детенце.
Едва ли е от зайко, сега сезона е такъв и на докторите им е добре дошло да обвиняват домашните любимци.
Моето дете е на 3 години и когато взех второто си зайче (февруари) започна да кашля, и аз си помислих, че може да е от зайко, (той е по-космат от първия), но мина. Надявам се и при Вас да е така.
За по-малко летене на косми, мога да Ви посъветвам да смените храната. Аз давам Верселе лага COMLETE CUNI
 https://www.shop.zoomagazini.com/dynamic/viewProduct/30440/verse … ana-za-zajci.html
Успех!
ето го и него
Скрит текст:

# 541
  • Мнения: 67
Здравейте момичета,
предстои ми взимане на зайче, но имам хиляди въпроси.Моля за малко инфо, като най-важното е някакви съвети от къде точно да си взема зайче, като породи съм  се спряла на холандско джудже и клепоухи, като ще избера една от двете породи според периода на живота има (разбира се да е по-дълъГ). Ще съм мн. благодарна на предложения. Също така с какво ги решите тези зайци? Аз имам голямо рошаво куче - него реша с четка е гребен (той живее на двора). От къде да намеря по-голяма, но не толкова скъпа клетка (в инернет гледам по 140 лева).Благодаря предварително.

# 542
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте момичета,
предстои ми взимане на зайче, но имам хиляди въпроси.Моля за малко инфо, като най-важното е някакви съвети от къде точно да си взема зайче, като породи съм  се спряла на холандско джудже и клепоухи, като ще избера една от двете породи според периода на живота има (разбира се да е по-дълъГ). Ще съм мн. благодарна на предложения. Също така с какво ги решите тези зайци? Аз имам голямо рошаво куче - него реша с четка е гребен (той живее на двора). От къде да намеря по-голяма, но не толкова скъпа клетка (в инернет гледам по 140 лева).Благодаря предварително.
Първо попрочети как се гледа заек, т.к. той няма нищо общо с котките и кучетата. Има породи, които не се решат, но ако искаш пухкав зайо има специални четки за зайчета. Прочети назад темата ще ти е посена и за "тоалетна" и за храна и т.н.

# 543
  • Мнения: 9 991
Идвам в темата:


# 544
  • София
  • Мнения: 12 006
Аааааа, че сладък пухчо, пу, пу, пу! А на втората снимка къде е заека? Grinning

# 545
  • Мнения: 9 991
Май нещо не я качих като хората втората снимка, уж проверявах.

# 546
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
На първата се вижда какво е пухче прекрасно 💋

# 547
  • Мнения: 9 991
Кой от вас отглежда зайчетата с свободни и как ги приучвате на тоалетна?. В интернет четох, че лесно се учели на определено място да ходят и няма проблем да се отглежда свободно. На нашето сме сложили бенто на терасата, също ходи и в котешкото, но прави и бели. Приемам съвети.

# 548
  • София
  • Мнения: 12 006
Докато са малки всички правят бели, няма как. Важното обаче да се обучава докато е малко, т.к. като порастне няма как да се научи, но ако от малко се учи след време ще спре да прави неволно бели където го хване нуждата.

# 549
  • Мнения: 9 991
Няма годинка нашето, или е около годинката. Осиновено е и не знаем точно. Сега от два дена спи в банята. През деня си ходи на бенто, вечерта прави белите. Учим го още с вземането, но сме сгрешили някъде!?

# 550
  • София
  • Мнения: 12 006
Toва бенто котешката тоалетна ли имаш предвид и ако да в какво е сипана? А в банята в/у какво спи заека?

# 551
  • Мнения: 9 991
Имам и две котки, зайчето само започна на бенто да ходи в котешкия леген. Купихме и втори и го сложихме за нея на терасата. Бях взела и дървена тоалетна, за зайчета и котки, но не я хареса. Банята е топла, не знам къде спи. Иначе вечер като легнем, идва на леглото да дарадончи. Трябва да го отучим.

# 552
  • София
  • Мнения: 12 006
Хаха според мен просто гледа къде ходят котките и ги "копира" за това не иска в неговата тоалетна да ходи Grinning В банята може да му сложите постелка /от тези за котки и малки кученца/ за да не настине на плочките.  Когато е сам не е ли в клетка? Не е ли изял все още де що има цветя, кабели и др.? Зайците обикновено са "царе" на пакостите. На 1г. вече е  голям заек за обучение и мсиля, че ще ви е трудно да го приучите на навици, но опитвайте.

# 553
  • Мнения: 9 991
Кабели не яде. Взехме го от момче от обява, и той го е гледал свободно. В блока има парно. Когато правихме ремонта вкарахме тръбите под пода, така че му е топло в банята и с тоя пух с който е. Винаги има някой в нас, но и да няма не го затваряме.

# 554
  • Мнения: 775


Здравейте Simple Smile

Да ви запозная с моята Зу - една клепоуха зайка на около 2 години и 10 месеца.
Когато спим или ни няма, е предимно затворена в клетка, но когато сме тук, е свободна. Обикаля из апартамента, закача се с нас, отива под масата, опитва да открадне нещо.
Веднъж ни изяде петуниите на терасата, вече сме по-внимателни с цветята.

adelinda, нашите зайчета си приличат Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт