не наддаваме почти - моля за помощ

  • 2 497
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 143
Здравейте мами, надявам се да помогнете...
Бебчо е на 3 месеца, в момента тежим 4490г и ме 58см (консултацията беше вчера). Вървим много зле с килограмите, пак сме под минимума. Първи месец съм кърмила, от средата му се появиха коликите. Не спират с нищо - черешови костилки на корема за затопляне, дори бутилка с топла вода, свиване на краката към корема; капки (няколко вида), спрхме и капките и имаше ефект за около седмица!; пробвахме чай на HIPP, стоене по корем - НЕ СТАВААААА #Cussing out Положението си е все така зле, храненето е мъение - започва да яде, изяжда около 40мл и започва да плаче и неиска повече. Реве, докато не се оригне. После почиваме около 15-20мин и правим нов опит и така , докато приблизително изяде 100мл, а за момента трябва да хапва около 140мл?!  Cry Cry Пробвах на по-често и на по-малко и пак същото...имаше единствено една седмица, в която си яде нормално и от 3 дни е пак същия ужас! Пускахме му кръв - всичко му е наред, той си е активен, усмихва се, закача се...спи си нормално. Яде по 6 пъти, но не смея и да ги направя 5 с това ядене/неядене. Сменяхме храните - не е от тях. С HIPP и Аптамил въобюе не ядеше... сега сме на Фризолак...вече съм се видяла в чудо- незнам какво да направя. Акото му е зелено... само се притеснявам. Роди се 2840, а сме изписани 2820/...

Предварително благодаря на всички!

# 1
  • Мнения: 292
А защо трябва да намаляваш храненията? 6 хранения на 3 мес. си е съвсем нормално, че даже може и още 1-2.

С капките Бонисан опитахте ли (хомеопатични), при нас само те помогнаха? Лактакеър бейби, което е вит. Д, но с пробиотик също е добро.

Не съм наясно с храненето с АМ, но съм чувала, че не е хубаво да се сменя толкова често. Съответно педиатъра да прецени кое е най подходящо.

Също така можеш да го храниш така, че да поема по малко въздух (смени шишетата, храни по изправен, разбърквай АМ леко, за да няма пяна).

Можеш да опиташ и с метода на д-р Карп

Успех  Peace

# 2
  • Мнения: 143
Да, педиатърката препоръча да го сменим, за да наддаде повече от Аптамила, но не ядеше въобще. Едва изяжда по 50-60 мл... Иначе благодаря, може да опитаме това, което препоръчваш. А относно шишетата и храненето, пробвали сме всико, легнал, изправен, по по-малко глътки..все същото

# 3
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 411
По мои сметки, бебето за три месеца е качило повече от кило и половина, което прави по половвин кг на месец, което прави по около 140 г седмично. Минимумът наддаване сдмично по прословутите таблици е 70, а максимумът е 210, средно това е 140 г, до колкото знам. Моя е на кърма и наддава с по 300 г месечно, но това  вече не ме притеснява, защото едвам се преборвам с него да го преобуя.
Отделно, вие всеки ден ли изяждате две препечени филийки с двайсе грама сладко, сто и седемдесет грама месо с деветдесет грама картофи и сто и осемдесет салата + две чаши сок и една лимонада? Не съм запозната с храненето с АМ, но си мисля две неща: 1) или се засища достатъчно и просто не му се хапва повече; 2) или огладнява по-бързо от очакваното и след това яде лакомо и поглъща повече въздух. Т.е. пробвахте ли да увеличите интервалите на хранене, за да му дадете възможност да огладнее? Виждам, че сте пробвали по-начесто и няма ефект...
Ето тук им полезни насоки за хранене с шише - https://xedra.wordpress.com/2009/10/29/bottlefeeding-2/
Надявам се със скромния си НЕопит в този вид хранене да съм била полезна. Simple Smile

И още нещо се сещам - ако във формулата на млякото, което използвте, не са включени пробиотици, давате ли такива отделно? А допускате ли възможност за рефлукс? newsm78



# 4
  • Мнения: 143
Аз предполагам, че коликите са проблема и просто се засища с по-малко АМ заради болката и съответно не се наяжда, което пък води до по-малкия интервал на огладняване. Опитахме по-голям интервал от време, но след като изяде само 60мл огладнява доста бързо след това. Давам му БИО ГАЯ, мисля че му действа добре. bouquet Преди няколко дни взехме ЕСПУМИЗАН и май му успокои малко. От снощи поне не плаче при хранене, а си хапва спокойно...Дано да отминат по-бързо тези колики! Иначе за храненията си абсолютно точна, наддава със средно 500г на месец като този 3-ти месец е наддал повече от предходния.

Благодаря за отзивчивостта Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт