Зълвите - как се справяте с тях?

  • 34 629
  • 336
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте, нов потребител съм, макар че от години чета бг мама. Много се чудих дали да пиша тук, но в крайна сметка реших, че нервите ми не издържат повече и е време да се консултирам с вас, бг-мамите Grinning
Омъжена съм от няколко месеца, и със съпругът ми живеем в чужбина, с неговото семейство. Може да се каже,че донякъде сме отделени - в нещо като приземен етаж сме, с няколко стаи, но за съжаление банята и тоалетната са на горния етаж, а също и общата кухня.
И тук идва проблемът - макар че зълва ми си има собствена стая, тя е постоянно при нас. Не ме разбирайте погрешно, нямам лоши чувства към нея, няколко години по-малка е от нас (на 18) ,но я харесвам много. Обаче искам и имам нужда да остана насаме с мъжа си, а тя всяка вечер ,когато той се прибере от работа, слиза долу да вечеря с нас, после гледа филм с нас и става чак когато ние станем да се оправим за сън. Това е всяка вечер, през последните 2 месеца. През уикенда, когато решим да излезем някъде, тя пак идва с нас... Говорих с нея 1 път за това, изключително мило и внимателно се опитах да й обясня,  не че искам да я гоня или не ми е приятна компанията й, а просто искам да прекарам малко време с брат й насаме, че искам да излезем само 2мата- млада двойка сме все пак! Тя, очевидно не ме разбра, защото се нацупи и разсърди...
Говорих и с мъжа си, няколко пъти вече и още щом си отворя устата на тази тема, започваме да се караме... Страх го било, защото тя щяла да се разсърди.. Жал му било за нея, да си стои сама горе и да е нещастна . При което го попитах защо за мен не го е жал, тъй като тя все пак  е родена и израстнала в чужбина, има приятели от гимназията, учи в университет и има възможност да се запознава с нови хора, а аз уча дистанционно (от както се омъжих), не ходя на работа и дори нямам потенциала да завържа нови познанства... Еми, какво съм искала аз от него, той знаел, че щяло да бъде така , докато не се изнесем.. Аз естествено се разгневих и го попитах защо това на мен не е било казано, като си правехме плановете за съвместен живот... Еми, и той искал да сме си двамата, ама така стояли нещата...
С родителите му се разбираме добре като цяло. Майка му отвреме на време ме дразни за дреболии, като започне да ми дава акъли, обаче с времето се натрупва. Засега удържам фронта, като си правя после каквото си реша. Но все се намира някой да слезне при нас, главно сестра му и ние никога не оставаме сами.
Знам, че решението е да се изнесем, но това сега не е възможно, най-рано след 2 години, когато завърша и започна работа. Имала ли е някоя от вас подобен проблем и как сте се справили? Как да обясня аз на мъжа ми така че да проумее че харесвам семейството му, но имам нужда от пространство, и време само за него и мен?

# 1
  • Мнения: 4 292
Първият ми важен съвет към теб е да броиш до 10 когато те ядоса сестра, майка или някой друг от семейството му. Не си у дома си, трябва да се съобразяваш, както и те с теб, разбира се, но повече ти. Заради нещо казано накриво може да обтегните отношения, а това е ужасно когато си с общи части.
 Със сестра си може да се справи само мъжа ти. Ти можеш да използваш разни женски хитрости или да излизате по-често сами, но недей влиза в конфликт. Щом си сама в чужбина, всеки близък освен мъжа ти е добре дошъл.
 От скоро и аз живея в чужбина, мъжа ми е чужденец и около нас е неговата рода. Никога няма да ми станат първи приятелки, сестра, братовчедка, леля и т.н., но са ми компания и мога да разчитам на тях, което е важно.

# 2
  • Мнения: X
Точно заради прекалените коморомиси човек в един момент става нещастен и загубва любовта някъде по трасето. Ако с този мъж искаш да прекараш остатъка, или голяма част от живота си- изнасяйте се ! Ще бъде трудно, но не и невъзможно. Успех !

# 3
  • Мнения: 562
Проблемът ти е с и в мъжа ти. Помисли.

# 4
  • Мнения: 2 141
Защо проблема да е в мъжа й? Защо трябва да поставя мъжа си между чука и наковалнята?! Това е крайно неразумно! По-горе видях съвет да използваш женските хитрости. Сподели й, че искаш да прекараш повече време с мъжа ти и искаш да разнообразиш с излизане. Поискай й съвет къде би се зарадвал да идете само двамата и т.н.
Защо като излизате взимате и нея? Излезте и заявете "Ние излизаме", ако поиска да дойде, смигни й и й кажи, че другия път ще излезете заедно, а сега е време за вас двамата.
Начини има много и без да се изкарва мъжа ти виновен Peace
Що се отнася до заглавието на темата "Зълвите - как се справяте с тях?"  ще отговоря - не се справям, просто се разбираме прекрасно. Чувам се с нея най-малко по 2пъти и споделям като с близка приятелка. Аз също не съм в родния си град и се омъжих в по-малък град и ако тук мога да разчитам на някой, освен съпруга ми, на 100% това е тя. Е, разбира се ние си имаме наш дом, те техен.
Зълва ти е малка - само на 18, не я изолирай, сега сте й най-интересни - младоженци. Може би много те харесва и обича и иска да прекарва повече време с "кака си". Не й се сърди Hug

Последна редакция: пт, 22 яну 2016, 10:45 от Mrs.Bellucci

# 5
  • Мнения: X
Цитат
Говорих и с мъжа си, няколко пъти вече и още щом си отворя устата на тази тема, започваме да се караме... Страх го било, защото тя щяла да се разсърди.. Жал му било за нея, да си стои сама горе и да е нещастна . При което го попитах защо за мен не го е жал, тъй като тя все пак  е родена и израстнала в чужбина, има приятели от гимназията, учи в университет и има възможност да се запознава с нови хора, а аз уча дистанционно (от както се омъжих), не ходя на работа и дори нямам потенциала да завържа нови познанства... Еми, какво съм искала аз от него, той знаел, че щяло да бъде така , докато не се изнесем..
Аман от мамини синчета, бих казала аз.....
По-важно е сестра, брат, мама, тати да не се разсърдят, пък съпругата-кучета я яли.
Докато не се изнесете, няма да имаш мира.Явно мъжът ти не може "копче" да им каже, та......

И всъщност, не разбирам как може една 18 годишна мома да предпочита всяка вечер (2 месеца непрекъснато) да дреме в къщи пред телевизора с "дърти" хора, вместо да излиза и да се забавлява с приятели.Явно е някакъв чешит...

# 6
  • Мнения: 526
Аз пък те съветвам-Търпение!Потрай малко,щом имате изгледи за изнасяне.Само гледай 2-те години да не станат 5,10,15,20-тогава ще имаш вече сериозен проблем,ако все още не се чувсташ добре с компянията на роднините.

# 7
  • Мнения: 271
Аз си мисля, че стигне ли се до въпроса:"Зълвите-как се справяте с тях?"вече нещата са трудно възвращаеми към прилични взаимоотношения. Може би има някакъв процент "надежда", но това ще стане при взаимно желание.
На първо място е много важна ролята съпругът ти. За мен той трябва да има твърда позиция по въпроса-и тя да не е обвързана с оправданието "между чук и наковалня".
 След това аз съм за това нещата да се казват, такива каквито са-ти си кажи твоето мнение, а това кой и как ще го приеме не може да го контролираш. До колкото разбирам , ти си казала какво не ти харесва-тя се е разсърдила. Това е нейния избор, като тук реакцията може да е от възрастта и. Макар, че аз съм се сблъсквала и с доста сръдливи хора на по-голяма възраст.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Защо не започнеш да излизаш, да си завържеш нови приятелства, като си дойде мъжа ти и зълва ти, оставяй ги насаме, а ти се поразходи в чуждия град, виж какво правят хората там, намери си интерес - език, спорт и т.н, просто из музеи, из паркове се разхождай, из улици...снимай, пускай си във фейсбука. Изнерви малко и ти мъжа ти, като не му дреме, че сестра му пречи и стои между вас, не му давай вниманието си и нервите си. Живеееш 1 живот и няма връщане после, току виж срещнеш заможен чужденец, малко по-опитен и със собствено жилище и идеи за семейство. Може пък това да ти е късмета!
Успех!

# 9
  • Варна
  • Мнения: 36 594
Двете години до хипотетичното изнасяне хич не са малко, а и тия компромиси,  които е започнала да прави авторката, аз лично смятам че до нищо хубаво няма да доведат. Сестрата е 18 годишна хлапачка. Извинявайте ама на тия години няма и грам усет за семейни отношения. На такива колкото повече им отпускаш, толкова повече настъпват. В една съседна тема съфорумка се оплаква от зълва, която доста грубо се меси във възпитанието на детето й, подбива й авторитета ама на, пусто разбиране - да направим компромиси, че да запазим семейните отношения. Темите досега показват, че обикновено тези, които правят компромиси почти никога не случват отсреща на човек, който да разбере и оцени въпросните компромиси. Ако става дума за моето дете - плюя аз на семейните отношения със зълвата. Да пада в канала. Тук дете няма. Все още. Ама тия две години на мен ми се виждат като два века. Тя е омъжена от няколко месеца и вече положението е зле. Колко зле ще бъде след две години?
Лично моето мнение е, че трябва отсега да се сложат ясно граници. Да, ще има сърдити. Но това може да се окаже по-малкото зло.

# 10
  • Мнения: 25 586
Зълва ти е малка - само на 18, не я изолирай, сега сте й най-интересни - младоженци. Може би много те харесва и обича и иска да прекарва повече време с "кака си". Не й се сърди Hug

Точно защото са младоженци, нямат нужда от трети човек при тях.

# 11
  • Мнения: 526
Цитат
Аман от мамини синчета, бих казала аз.....
По-важно е сестра, брат, мама, тати да не се разсърдят, пък съпругата-кучета я яли.
Докато не се изнесете, няма да имаш мира.Явно мъжът ти не може "копче" да им каже, та......






Това е много тъпо да се кара мъжа да избира!Те са му родители сестра ,тя му е съпруга.Всеки си има своето място.Сега са при неговите роднини-ще се съобразяват и двамата!подчертавам двамата!Като не им изнася-има си начин.Ако не се съобразяват-ще има конфликти.Просто е.
За да си го направят спокойно,комфортно,уединено,да пеят ,скачат или каквото там си искат да правят-изнасят си се,а с това си вървят всичките негативи и плюсове разбира се.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 36 594
Да бе, тя тая 18-годишната не схваща ли, че тия хора искат от време на време и секс да правят? Какво тогава? Ще им свети, че да не би батко й да го вкара под грешен ъгъл? Извинете за грубия език, но аз така го виждам. Не е толкова малка, че да не се усеща за тия неща. Просто си действа както на нея й е удобно, а те мълчат и търпят.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 956
НЕ е хубаво да се обострят отношенията ви заради сестричката. щом казваш, че я харесваш, т.е. не е някаква гад, ще намерите начин.
Аз също съм сестриче (брат ми е с 10 г по-голям). Сега сме на по 34 и 44... Навремето като си доведе жена му вкъщи ( и още бяха само гаджета) аз бях 10-ти клас. Нашите не ми даваха да излизам (и добре, че бяха едни времена - излизаш на улицата и докато стигнеш до спиркат ана трамвая поне 1 джип с мутри ще спре да ти предлага да те закарат донякъде)... Каврталът доскоро беше вилна зона и тепърва се превръщаше в жилищен. Т.е. нямах и много връстници на улицата... И ми беше много хубаво , разнообразяващо и интересно с батко ми и жена му. Много се радвах като ме поканеха в тяхната стая или да отидем на кафе, на сладкарница, че и на диско... Само че , ако не ме поканеха, не отивах при тях и си седях в моята си стая. Никога не съм се самопоканвала.
Та може сестарта на мъжа ти съвсем чистосърдено просто да е щастлива с вас и за това да я влече да е все с вас. Тя няма да е все сама. ЩЕ хване някое гадже скоро, пълнолетна е вече. Нямаш интерес да си разваляте отношенията. Щом все иска да е с вас, явно те харесва.
Обаче седни с мъжа ти в подходящ момент и обсъди с него как по някой ден в седмицата поне да сте сами. И да излизате сами - наприемр веднъж сами, веднъж с нея. Ако прецениш, че такъв разговор не вие е подходящ. Т.е. ако прецение, че мъжът ти ще реагира не добре, не започвай такъв разговор. ами мини на план Б. План Б е от време на време тунинговай стаята ви и себе си като за романтична вечер. Запали свещи, вземи вино, сложи си хубаво бельо и някой по-разкрит халат отгоре (Да се вижда, че имате романтична задачка само за двамцата), пусни музичка... Ама така се дегизирай, че да не си по бе;ьо от пръв поглед - просто халата и да се позагатва, че си екипирана отдолу. Сестрата като дойде, сама ще усети че имате с батко й малко "Лична работа" и ще офейка. После няколко вечери не се дегизирай и си стойте и с нея. После пак така... И така... Може да й просветне, че вие с бато й сте мъж и жена , а не сте приятелите й за забавление и че си имате занимания като мъж и жена...

# 14
  • София
  • Мнения: 28 513
И аз бих се дразнила много, ако някой ни свети толкова често. Засега не искам да давам идея, защото съм крайна в това отношение.

Въпрос към авторката: Когато решихте да се жените, не уточнихте ли къде и при какви условия ще живеете?

ПП Уточнявам. Това, че живеете с някого, не означава, че трябва и да излизате с него. Съобразявате се вътре в дома му, извън дома му е по-различно.

Общи условия

Активация на акаунт