СТРЕС ....

  • 759
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 255
Малко предистория :
Може би преди месец се прибираме от разходка - тате, мама и Лора.
Тате отваря вратата и тръгва да изключва алармата, при което му заяжда един бутон и сирената свирва.
Лори направо изпищя  yahoo_49 и доста време ни отне, докато я успокоим.
От тогава периодично и без причина тя почва да плаче и цялата се стяга.
Възможно ли е да си спомня за алармата, т.е. стреса който е изживяла ?!?
Дайте съвет ...  Tired

# 1
  • София
  • Мнения: 2 157
Напълно е възможно. На моя приятелка детенцето се беше изплашило от бормашината на съседа, който нещо ремонтирал точно на стената, където било креватчето. Та плачело пронизително без причина, явно когато се сети. Тя го водила да му леят куршум против страх. Аз много не вярвам на такива неща, ама си мисля, че ако нещо не вреди, може пък и да помогне.
Знам и друго: с три клечки кибрит. Вземаш чашка вода и над нея палиш една по една клечките, допираш ги до водата да изгаснат и казваш "откъдето дошло, там отишло". После даваш 1 лъжичка от водата на детенце да я изпие, а на откритите части на тялото / челце, бузки,ръчички/ правиш кръст като мажеш с водичката. Това е!
Може някой да се смее, ама човек като се види в чудо е готов всичко да пробва.

# 2
  • Мнения: 353
Цитат на: Sunny bunny
Напълно е възможно. На моя приятелка детенцето се беше изплашило от бормашината на съседа, който нещо ремонтирал точно на стената, където било креватчето. Та плачело пронизително без причина, явно когато се сети. Тя го водила да му леят куршум против страх. Аз много не вярвам на такива неща, ама си мисля, че ако нещо не вреди, може пък и да помогне.
Знам и друго: с три клечки кибрит. Вземаш чашка вода и над нея палиш една по една клечките, допираш ги до водата да изгаснат и казваш "откъдето дошло, там отишло". После даваш 1 лъжичка от водата на детенце да я изпие, а на откритите части на тялото / челце, бузки,ръчички/ правиш кръст като мажеш с водичката. Това е!
Може някой да се смее, ама човек като се види в чудо е готов всичко да пробва.

Смятам че си напълно права това наистина не би могло да навреди а само да помогне. Аз лично вярвам на тези неща. (това е мое мнение)
Успех ти желая и дано да се оправите. Много усмивки на твоето слънчице.

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
Аз на суеверия не вярвам. Но пък смятам, че водата има пречистващо действие в буквалния смисъл.
Затова вземи измий очите (и лицето покрай тях) с вода чешмяна. Три (или повече, ако е мръсна) пъти надолу, а накрая веднъж мини с ръка назад, т.е. от брадичката към челото. Един вид, всичко лошо зад детето да остане.
Баба ми казва, че това е срещу лоши погледи и прочие. Не знам дали е така, защото много-много не вярвам, но като му измия суратчето, е по-кротко детето.
Също като се зареве много за нещо, й измивам лицето на чешмата. Обикновено по-бързо се успокоява и скоро млъква.
Мисля, че самият допир на водата ги успокоява (и измива, което при моята почти 16 месечна беля е важно  Grinning )

Общи условия

Активация на акаунт