Проблем със захранването

  • 21 386
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 469
Благодаря ,че сподели своя опит,mil_!Ще пробвам по този начин.

# 31
  • Мнения: 164
Последно по въпроса- когато някой ме попиташе кога ще захраня най-накрая това дете, отговарях: Ето лъжицата, нахрани го ти, да ме научите как става!!! Така действам и с памперса. Странно след два такива отговора въпросите секват.  Wink
Това са си нашите деца, аман от всезнайковци. Кой, освен майката може да усети нуждата и готовността на едно дете да направи или не нещо.

# 32
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 405
Кажи им, че говорят глупости! До една година не се замества млечно хранене, дали кърма или АМ няма значение, всяко хранене трябва да е млечно! Да заместваш цяло хранене с пюре/каша или каквото и да е на 9.5 месеца е просто абсурдно и глупаво. Съвсем добре си яде детето, не слушай тъпи съвети и не се шашкай, справяш се перфектно!
Е, защо така  рогите напред?! Свят шарен, хора всякави... Не може да приравняваш всички бебета, защото всичките си имат различни апетити Peace
Съгласна съм за това, че се справя перфектно. Трябва да се следва ритъма на бебето, а не календара Wink

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 1
Здравейте. Аз имам същият проблем. Нашето дете е недоносено и започнах да го захранвам преди месец и половина на 5 мес. и половина корогирани (почти 7мес. от раждането). В началото поне проявяваше интерес към храната и опитваше. а сега и това не прави. Някои ми натякват че много късно съм започнала и затова детето не искало да яде. Други ми дават безброй съвети и вече ..... Shocked. Поне сега като чета се успокоявам се че има и други като нас.

# 34
  • Мнения: 9 851
Здравейте, писах в трмата преди доста време, сега реших да споделя опита си с третото ми детенце.
Започнах да захранвам наскоро, като стана на 6 м. В началото не искаше нищо да яде, обаче започна да се буди много често през нощта - на час-два, да суче и посел пак така. И аз реших, че това ще да е от глад.

Започнахме с домашна каша от оризово брашно и вода. На вид прилича на мляко, а на вкус е според мен с най-малко вкус, тоест неутрално. НА ден 2 или 3, прибавих настъргани ябълки и круши, сурови. И тях хапна. След това същите сварени. И така след седмица започнахме с картофите, морковите ...

На една приятелка детенцето, което е на същата възраст като моето, също само кърмено, и то не желаеше да се храни. И на нея предложих да започне с оризовото брашно, и вчера момичето ми каза, че детенцето й го харесва.

Може и при вас да стане, ако имате проблем с другите храни.  chef chef chef

Общи условия

Активация на акаунт