Може ли шарката да се предава чрез предмети!

  • 961
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Здравейте!Може ли шарката(варицела) да се предава чрез предмети? Свекърва ми се върнаха от чужбина на 22 март,но предишната седмица племеника ни се бил разболял от шарка и доктора каза да нямаме контакт с тях - да не би да са преносители. Тъй като са ни донесли много неща пак и искаме да ги видим (те не са болни) мислите ли че е минало достатъчно време и дали може вируса да се пренесе от тези предмети. В начало на 8-мия месец съм и се страхувам. Благодаря Ви предварително!

# 1
  • Germany
  • Мнения: 224
Причинителя на варицелата е вирус и се предава най-вече по капков път. от предметите не може да се заразите, но принципно хората може да са преносители на вируса, без да са болни, в продължение на 2-3 седмици. това е което аз знам от моята лекарка. бях бременна в пети месец когато първо мъ. но мъжа ми, а после и сина ми я изкараха, на мен ми взеха кръв и се оказа че имам антитела, и въпреки това умирах от страх заради бебето. но нищо не се случи. така че спокойно, всичко ще е наред Naughty

# 2
  • Мнения: 292
Варицжелата се предава по въздушно-капков път. А за Вас не е опасна, дори и в това състояние. Миналата година доста се интересувах по въпроса, защото бях в 3-4 месец, когато в групата на сина ми имаше варицела - всички специалисти, към които се обърнах ме успокоиха, че за бременните не е опасно. Така че - споко! И успех!

Общи условия

Активация на акаунт