Защо оставят бебетата при майките в Св.София

  • 2 363
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 967
Сега като чета тези работи почнах да съжалявам, че се насочих към Шейново.  Thinking Някъде бях чела, че там не ги дават. А дали има шанс?
Не съм раждала в Шейново, но от раждали там майки знам, че бебетата ги новят на майките под час за кърмене и после си ги вземат (така както е било преди 20год.). Така децата не се кърмят на поискване, а като огладнеят извън часовете за кърмене им дават АМ. Познавам два случая на бебета, които ги изписаха захранени с АМ и така и не успяха да сучат после Cry
НЕ бих раждала в тази болница!!!
Аз с две ръце препоръчвам Света София - заради всико, което мамите са описали по-горе - бдиш над детето си нон-стоп, гушкаш го и му дааш сигурност и обич, кърмиш го внаги, когато е гладно...

# 31
  • София
  • Мнения: 5 755
Още повече се сдухах!  Sad Ходя в Шейново от самото начало, даже и на ЖК се записах, по съвет на личната, а сега ми се струва, че не съм взела правилното решение. То сигурно не е късно да се насоча и към друга болница, но..... Sad

# 32
  • Мнения: 1 107
Още повече се сдухах!  Sad Ходя в Шейново от самото начало, даже и на ЖК се записах, по съвет на личната, а сега ми се струва, че не съм взела правилното решение. То сигурно не е късно да се насоча и към друга болница, но..... Sad

Ако искаш се поинтересувай дали можеш да вземеш ВИП стая и бебето да е при теб.
Може би ако повече мами, избрали Шейново, поискат бебетата в стаите си, болницата ще си промени практиката  Thinking

# 33
  • Мнения: 7 640
Още повече се сдухах!  Sad Ходя в Шейново от самото начало, даже и на ЖК се записах, по съвет на личната, а сега ми се струва, че не съм взела правилното решение. То сигурно не е късно да се насоча и към друга болница, но..... Sad
от какво по-точно

# 34
  • София
  • Мнения: 5 755
Още повече се сдухах!  Sad Ходя в Шейново от самото начало, даже и на ЖК се записах, по съвет на личната, а сега ми се струва, че не съм взела правилното решение. То сигурно не е късно да се насоча и към друга болница, но..... Sad
от какво по-точно
Ми, от това, че там не дават бебето да стои при теб през цялото време. Сега като чета колко било хубаво и за него, се почувствах прекарана от себе си
А за ВИП-стаите не знам, трябва да проверя как стои въпроса
мерси  bouquet

# 35
  • Мнения: 7 640
аз съм раждала там, и на мен ми е било хубаво Crossing Arms
Вероятно съм по-друг тип човек, ама за три дни ще мине и без да му бдя над главата непрекъснато.
Какво толкова Wink, после що е време, все е наше.
Хич не си разваляй настроението за такива подробности.

# 36
  • София
  • Мнения: 5 755
Бе, и аз така мислех, ама четейки тия работи реших, че тая политика е стара и порочна. Освен това най-вероятно ще съм секцио и не знам дали ще съм в състояние да се занимавам само с бебето, но...
То си ми е от характера - все се чудя дали съм направила добрия избор.

# 37
  • Мнения: 7 640
аз, с риск да ме освиркат, ще ти кажа, че изобщо не съжалявам.
Не мисля, че им дават АМ, когато не са при майките, просто защата акушерките в Детско нямат физическа възможност за това.
Затова ти слагат шише с добавка в количката, да я дадеш, ако прецениш или ако е ревало много и се съмняват, че не си е дояло.
Носят бебетата на 3 часа, стоят при майките по 1 час, времето така лети, че е дошло времето да следващото хранене без да разбереш.
Слушай сърцето си, колкото хора, толкова мнения.
Приказки като - как ще се прибереш с бебе, което не познаваш Shocked, или да лежа и да го гледам, а акушерките да го сменят, за мен са неприемливи.
Успех!

# 38
  • София
  • Мнения: 5 755
Благодаря!   bouquet Дано всчико е наред, пък все ще преживеем дните там, надявам се! А това за смяната не ми беше и хрумнало даже!  #Crazy

# 39
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
В шуменското родилно няма опция бебетата да НЕ са при майките си. В случай, че раждането е нормално и бебето е здраво, разбира се.
При първото раждане не се бях замисляла дали изобщо има вариант да ми го носят само за кърменето. Като родих дъщеря си, макар че раждането беше в пъти по- лесно, на моменти ми се искаше да мога да поспя, без тя да реве непрестанно  Embarassed Но веднага в следващия момент си казвах, че едва ли друг би я успокоил по- добре от мен и си я гушках щастлива.
Така че- разбирам объркването ти  Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 5 755
Да, объркана съм, но се надявам това, че не ги дават да не е толкова решаващо за по-нататъшното развитие на отношенията между мен и бебе.

# 41
  • Мнения: 7 640
Да, объркана съм, но се надявам това, че не ги дават да не е толкова решаващо за по-нататъшното развитие на отношенията между мен и бебе.
разбира се, че не е!!! Не се подавай на внушения.
Голяма част от горните постове, с извинение да няма обидени, са направо превзети.

# 42
  • София
  • Мнения: 5 755
Да, объркана съм, но се надявам това, че не ги дават да не е толкова решаващо за по-нататъшното развитие на отношенията между мен и бебе.
разбира се, че не е!!! Не се подавай на внушения.
Голяма част от горните постове, с извинение да няма обидени, са направо превзети.

Ми, не знам. То на мен колежки, минали по тоя път са ми казвали, че в началото така или иначе не можеш много да го усетиш като свое и да осъзнаеш какво е станало. Не знам дали става дума за по-късно развит майчински инстинкт или е нормално.
Честно казано в момента аз също не мога да проумея, че след някой и друг месец бременността ми ще свърши и ще има човече, за което трябват непрекъснати грижи. Не знам дали съм повредена. newsm78

# 43
  • Мнения: 48
спокойно! всичко ще се нареди! все пак престоят в болница не е безкраен... аз и двата пъти не съм имала право на избор, но все пак мина .  #Crazy
но подкрепям мнението бебето да е при майка си, и да има възможност да го остави за малко ако и се наложи. Но най-много зависи от болницата.
Аз желая леко и безпроблемно раждане! Peace

# 44
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не е ненормално да се чувстваш по този начин и да ти е трудно да възприемеш, че ще имаш бебе. Един факт, който често се подминава, а е много важен, е че майчинското чувство в определена степен е и хормонозависимо - което още веднъж иде да подчертае важността на постоянното общуване с бебето, което буквално "помпа" майката с майчински хормони и помага по-леко да се мине през този деликатен момент. Великолепни материали за бондинга и именно за тези зависимости и важността на неразривното общуване мама-бебе може да се прочетат тук:
http://birthpsychology.com/birthscene/ppicindex.html
Естествено, всеки си има собствено мнение в зависимост от собственото си раждане и условията, при които е станало - затова никой не може да ти каже кое е най-доброто за теб и твоето бебе - освен сърцето ти Wink

Общи условия

Активация на акаунт