Мухъл в спалнята

  • 10 474
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте дами, имам мухъл в спалнята. Проблемът е следният стената, на която е мухъла е външна и на всичкото отгоре мазилката е паднала и така при дъжд стената се мокри. Нямам как в момента да направя ремонт и всъщото време не ми се иска да си живея с мухъла.  Някой може ли да ми предложи временно решение?  може би някъде из София продават такива препарати , с които да може да се пръска върху тапет, ама да не е със силна миризма , че няма къде да спя ако напръскам.

# 1
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Има препарат за мухъл - Саво, може да се пръска върху тапет или латекс, но мирише, трябва да се проветри,  поне два дни ще се усеща миризмата. Все пак е търпимо, не мисля че няма да може да се спи в помещението.  А и ефекта е най много месец и пак ще се появи мухъла. Един път излезе ли, няма отърваване, единственото решение е изолация.

# 2
  • Мнения: 22
Откъде мога да го купя? И трябва ли да се бърше след него или само се напръсква мухъла и това е всичко ?

# 3
  • Мнения: 7 325
Саво не съм ползвала, ама мия стените редовно с белина. При нас няма отърване от мухъла.

# 4
  • София
  • Мнения: 15 984
Купувала съм Саво против мухъл от  веригите Кауфланд, Била, Фантастико/само за София/. Пръсках, поизчезна уж. Но сега гледам, че пак има петна. Стаята не се ползва редовно. Доколкото знам има и някакви устойчиви грундове и бои - след тях мухъла изчезва за години. Но не им знам имената. Строителите и бояджиите са наясно.

# 5
  • Мнения: 22
Някой ползвал ли е нещо, което е без белина тъй като тапетите са сини и ако се напръска със Саво (четох в нета че е на база белина) ще избелеят?

# 6
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Някой ползвал ли е нещо, което е без белина тъй като тапетите са сини и ако се напръска със Саво (четох в нета че е на база белина) ще избелеят?
Аз съм пръскала със Савото върху цветен латекс и цвета не му се променя, мисля че и с тапета няма да има проблем.

# 7
  • Мнения: 22
Много благодаря на всички за мненията, ще потърся това Саво утре дано помогне Simple Smile

# 8
  • Мнения: 400
и аз съм пръскала Саво върху цветна стена и нищо и няма, и освен това цял ден проветрявахме и вечерта спахме в стаята и освен това бях бременна  действувайте със Саво и нямате проблеми.

# 9
  • Мнения: 22
Благодаря много за съветите. Колко време трябва да действа това Саво 2-3часа?

# 10
  • Мнения: 400
действува 10мин и го избърсмаш с  чиста  Flutterкърпа.

# 11
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Никога не съм търкала с кърпа, така се разнася мухала, от препарата си изчезва сам.

# 12
  • Мнения: 22
ateto, Благодаря ви, и без това ме е гнус да го пипна дори и с ръкавици и не смятам да правя нищо друго освен да напръскам и да проветря после. Предполагам( по-скоро се надявам) на шишето да има инструкции за употреба. 

# 13
  • Мнения: 400
ако не се избърше,черното от мухъла няма как де се изпари с вълшебна пръчица. Flutter

# 14
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
ако не се избърше,черното от мухъла няма как де се изпари с вълшебна пръчица. Flutter
Напротив, явно не сте ползвали Саво, изпръскала съм поне 5 шишета, след 10 мин всичко изчезва без да се бърше, лошото е че след месец пак си избива мухъл.

Общи условия

Активация на акаунт