Алтернативни средства за засилване на имунната система

  • 47 856
  • 158
  •   1
Отговори
  • Мнения: 273
Масло от ехинацея, баптиста и кипарис – Когато се приемат комбинирано, увеличават броя на съпротивителните вещества и повишават тяхната ефективност.
Чай от липа  - Действат винаги целебно при настинка и грип.

Повече сън - Имунната система се нуждае от 4 до 5 часа сън, за да се възстанови напълно. Безсънните нощи намаляват съпротивителните ви сили!

Повече течности - За да държите настрана кожните дразнители и инфекции от епидермиса, кожата ви трябва да е влажна.Два литра вода на ден е минимумът. Пийте вода, дори да не чувствате жажда

Свеж въздух и движение – Сухият въздух в затворените помещения е особено пагубен за кожата и за вашето здраве като цяло. Скоро ще усетите дразнен в гърлото или очите, ще почувствате кожата ви ще започне да се лющи. Дори и малкото движение възвръща влажността на кожата ви. Затова колкото по – често се движите, толкова по – добре. Ако времето не позволява разходка навън, то проветрявайте стаята в която работите или спите по – често и поставяйте съд с вода върху отоплителните уреди.

Мед - Истинският пчелен мед съдържа много калций, магнезий и натрий, както и желязо и мед.Той има изключително силно бактерицидно действие. Не забравяйте всеки ден да си похапнете поне две лъжички мед. Можете просто да го оставите да се разтопи в устата ви. /забележка- да не се дава на деца под 1 годинка/

Чесън - Чесънът съдържа действащото като антибиотик вещество алицин, което мобилизира клетките, убиващи микробите в организма.

Кисело мляко - В повечето случаи киселото мляко възстановява вътрешната флора в организма ви след продължителен прием на медикаменти.

Морска сол - Съдържа много витамин C, който лесно се бори с микробите в организма. Освен това острият и вкус бързо се справя с хремата.

Солена вода - Промивки на носа с топла солена вода отмиват нечистотиите и микробите. Ако носът е запушен, можете да пробвате лек вътрешен масаж с памучно тампонче, напоено със зехтин.

При запушен нос, можете да пробвате с инхалации. Особено подходящи са мащерката и лайката (достатъчно е две пакетчета чай да се накиснат във вряща вода). Други лечебни аромати са евкалипт, мента, салвия.

При болки в гърлото, вместо сок от пресни плодове (дразнят лигавицата на гърлото), пийте негорещ чай от лайка.

# 1
  • Мнения: 5 313
Ценни съвети.  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 39 718
Нистина са женни, но някои хич не мога да ги спазвам.

# 3
  • в баира
  • Мнения: 861
Убедени ли сте, че соления разтвор, когато го правите в къщи за промивка на носа, е изотоничен - такъв какъвто трябва да се слага в носната кухина? Много често той става хипертоничен или хипотоничен, което в последствие може да увреди носа. Използвайте готови капки от аптеката!

# 4
  • в баира
  • Мнения: 861
Аз бих добавила:

клеева тинктура

сусамов тахан + мед (1:1)

# 5
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Аз бих добавила бирена мая/лично на нас помогна при рецидивиращи ангини/но не таблетки от аптеките,а течна от бирена фабрика.
Освен това - орехови ядки и поне по една ябълка на ден!

# 6
С повечето неща съм съгласна,но откъде да намерим свеж и чист въздух,
истинско кисело мляко и полезен мед?





# 7
  • София
  • Мнения: 1 095
Ами бих добавила отново "Коластра", "Зелена енергия" (комбинация от водорасли и люцерна), суровите ядки и за малко по-голями  кълнове + мед.
 bowuu А истински мед можете да откриете при любителите медари. Те не си хранят пчелите със захар и просто си ги обичат. Много важно и съществено за биогенната храна.

# 8
  • Мнения: 4 414
Масло от ехинацея, баптиста и кипарис – Когато се приемат комбинирано, увеличават броя на съпротивителните вещества и повишават тяхната ефективност.
може ли да се купи готова тази комбинация или сама си я правиш? ако си я правиш, как точно? и как се пие?
мерси  bouquet

# 9
Ами бих добавила отново "Коластра", "Зелена енергия" (комбинация от водорасли и люцерна), суровите ядки и за малко по-голями  кълнове + мед.
 bowuu А истински мед можете да откриете при любителите медари. Те не си хранят пчелите със захар и просто си ги обичат. Много важно и съществено за биогенната храна.
Да и аз съм доволна от тези продукти и ги давам на децата си.
Виждам ,че им помагат когато са настинали. "Коластра" и
"Зелена Енергия"помагат за засилване на имунната система.
Този замърсен въздух,който дишат знам ,че тези добавки ще им помогнат да преодолеят болестите.   

# 10
  • Мнения: 176
под коластра да разбирам ли Коларгол- коластра от норвежки крави?
аз давам Рибомунил-10000% ефикасност, но предписана от лекар разбира се.

# 11
  • в баира
  • Мнения: 861
"Колактив" е коластрата на Аквасорс
Коларгол са капки за нос

# 12
Най добрата комбинация за засилване на имунната с-ма е "Коензим
Q 10",Зелена Енергия", "Есенциални Мастни Киселини" и "КолАктив"

# 13
  • sofia
  • Мнения: 16
Много съм доволна от Нони и Саменто.Има ги в дрогериите на в."Лечител"

# 14
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Винаги, когато се усетя отпаднала отмахвам 1-2 грейпфрута.......За този плод съм чела, че бори някакъв вид грип ..........Пия чай от шипка с лайка и коприва- смес....хладък с мед от дядовия
Натърквам си носа отвътре с чесън ако усетя сополки.....и така..........

Общи условия

Активация на акаунт