Алтернативни средства за засилване на имунната система

  • 47 972
  • 158
  •   1
Отговори
  • Мнения: 273
Масло от ехинацея, баптиста и кипарис – Когато се приемат комбинирано, увеличават броя на съпротивителните вещества и повишават тяхната ефективност.
Чай от липа  - Действат винаги целебно при настинка и грип.

Повече сън - Имунната система се нуждае от 4 до 5 часа сън, за да се възстанови напълно. Безсънните нощи намаляват съпротивителните ви сили!

Повече течности - За да държите настрана кожните дразнители и инфекции от епидермиса, кожата ви трябва да е влажна.Два литра вода на ден е минимумът. Пийте вода, дори да не чувствате жажда

Свеж въздух и движение – Сухият въздух в затворените помещения е особено пагубен за кожата и за вашето здраве като цяло. Скоро ще усетите дразнен в гърлото или очите, ще почувствате кожата ви ще започне да се лющи. Дори и малкото движение възвръща влажността на кожата ви. Затова колкото по – често се движите, толкова по – добре. Ако времето не позволява разходка навън, то проветрявайте стаята в която работите или спите по – често и поставяйте съд с вода върху отоплителните уреди.

Мед - Истинският пчелен мед съдържа много калций, магнезий и натрий, както и желязо и мед.Той има изключително силно бактерицидно действие. Не забравяйте всеки ден да си похапнете поне две лъжички мед. Можете просто да го оставите да се разтопи в устата ви. /забележка- да не се дава на деца под 1 годинка/

Чесън - Чесънът съдържа действащото като антибиотик вещество алицин, което мобилизира клетките, убиващи микробите в организма.

Кисело мляко - В повечето случаи киселото мляко възстановява вътрешната флора в организма ви след продължителен прием на медикаменти.

Морска сол - Съдържа много витамин C, който лесно се бори с микробите в организма. Освен това острият и вкус бързо се справя с хремата.

Солена вода - Промивки на носа с топла солена вода отмиват нечистотиите и микробите. Ако носът е запушен, можете да пробвате лек вътрешен масаж с памучно тампонче, напоено със зехтин.

При запушен нос, можете да пробвате с инхалации. Особено подходящи са мащерката и лайката (достатъчно е две пакетчета чай да се накиснат във вряща вода). Други лечебни аромати са евкалипт, мента, салвия.

При болки в гърлото, вместо сок от пресни плодове (дразнят лигавицата на гърлото), пийте негорещ чай от лайка.

# 1
  • Мнения: 5 317
Ценни съвети.  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 39 747
Нистина са женни, но някои хич не мога да ги спазвам.

# 3
  • в баира
  • Мнения: 861
Убедени ли сте, че соления разтвор, когато го правите в къщи за промивка на носа, е изотоничен - такъв какъвто трябва да се слага в носната кухина? Много често той става хипертоничен или хипотоничен, което в последствие може да увреди носа. Използвайте готови капки от аптеката!

# 4
  • в баира
  • Мнения: 861
Аз бих добавила:

клеева тинктура

сусамов тахан + мед (1:1)

# 5
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Аз бих добавила бирена мая/лично на нас помогна при рецидивиращи ангини/но не таблетки от аптеките,а течна от бирена фабрика.
Освен това - орехови ядки и поне по една ябълка на ден!

# 6
С повечето неща съм съгласна,но откъде да намерим свеж и чист въздух,
истинско кисело мляко и полезен мед?





# 7
  • София
  • Мнения: 1 097
Ами бих добавила отново "Коластра", "Зелена енергия" (комбинация от водорасли и люцерна), суровите ядки и за малко по-голями  кълнове + мед.
 bowuu А истински мед можете да откриете при любителите медари. Те не си хранят пчелите със захар и просто си ги обичат. Много важно и съществено за биогенната храна.

# 8
  • Мнения: 4 414
Масло от ехинацея, баптиста и кипарис – Когато се приемат комбинирано, увеличават броя на съпротивителните вещества и повишават тяхната ефективност.
може ли да се купи готова тази комбинация или сама си я правиш? ако си я правиш, как точно? и как се пие?
мерси  bouquet

# 9
Ами бих добавила отново "Коластра", "Зелена енергия" (комбинация от водорасли и люцерна), суровите ядки и за малко по-голями  кълнове + мед.
 bowuu А истински мед можете да откриете при любителите медари. Те не си хранят пчелите със захар и просто си ги обичат. Много важно и съществено за биогенната храна.
Да и аз съм доволна от тези продукти и ги давам на децата си.
Виждам ,че им помагат когато са настинали. "Коластра" и
"Зелена Енергия"помагат за засилване на имунната система.
Този замърсен въздух,който дишат знам ,че тези добавки ще им помогнат да преодолеят болестите.   

# 10
  • Мнения: 176
под коластра да разбирам ли Коларгол- коластра от норвежки крави?
аз давам Рибомунил-10000% ефикасност, но предписана от лекар разбира се.

# 11
  • в баира
  • Мнения: 861
"Колактив" е коластрата на Аквасорс
Коларгол са капки за нос

# 12
Най добрата комбинация за засилване на имунната с-ма е "Коензим
Q 10",Зелена Енергия", "Есенциални Мастни Киселини" и "КолАктив"

# 13
  • sofia
  • Мнения: 16
Много съм доволна от Нони и Саменто.Има ги в дрогериите на в."Лечител"

# 14
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Винаги, когато се усетя отпаднала отмахвам 1-2 грейпфрута.......За този плод съм чела, че бори някакъв вид грип ..........Пия чай от шипка с лайка и коприва- смес....хладък с мед от дядовия
Натърквам си носа отвътре с чесън ако усетя сополки.....и така..........

# 15
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Натърквам си носа отвътре с чесън ако усетя сополки.....и така..........
На скилидки ли Shocked?

# 16
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Натърквам си носа отвътре с чесън ако усетя сополки.....и така..........
На скилидки ли Shocked?


Аз само си го натърквам, не го натъпквам   Flutter

# 17
  • Мнения: 1 883
Аз също давам на децата си Колактив и Зелена енергия - мисля , че има ефект  Peace

# 18
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Натърквам си носа отвътре с чесън ако усетя сополки.....и така..........
На скилидки ли Shocked?


Аз само си го натърквам, не го натъпквам   Flutter
Ooo, aз прочетох натъпквам  ooooh! Laughing ...

# 19
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Норвежки крави newsm78 Май става въпрос за новозеландски.

# 20
  • Мнения: 1 063
мед+суров сусам+лимон

# 21
  • София
  • Мнения: 1 097
Най добрата комбинация за засилване на имунната с-ма е "Коензим
Q 10",Зелена Енергия", "Есенциални Мастни Киселини" и "КолАктив"
Коензима се препоръчва предимно за възрастни хора. При деца не  е необходимо, защото те имат достатъчно синтез в собствените си клетки. С течение на възрастта този синтез намаляма. И възрастните го добавят чрез капсулки.

# 22
  • Мнения: 1 817
Запис  Peace

# 23
  • Мнения: 3 410
Прополис - по 1 таблетка на ден

# 24
  • Мнения: 532
Позитивна нагласа и усмивки също  Grinning

# 25
  • Мнения: 4 458
Dino , и децата могат да ползват Q 10 в зависимост от нуждите и състоянието на организма..... но да не обръщаме темата в съвети за ползване на продуктите на Аквасорс
Рени ДА, става въпрос за новозанландски крави

# 26
С повечето неща съм съгласна,но откъде да намерим свеж и чист въздух,
истинско кисело мляко и полезен мед?


Истинско кисело мляко и мед с повечко търсене все пак могат да се осигурят, но в градски условия въпросът с осигуряването на свеж и чист въздух си стои.
В случая мога да препоръчам някой от йонизаторите и озонаторите, продаващи се на нашия пазар. Аз специално ползвам такъв на фирма Кейрид. Има няколко вида модели, съответно цени ... според индивидуалните възможности.
Насищането на въздуха у дома с активен кислород избива болестотворните организми, които се носят и внасят от другите домашни. За унищожаването им могат да се ползват и някои способи от аюрведа или пък аромотерапевтични. Маслото от чаено дърво, накапано в аромалампа например, унищожава болестотворните организми в дадено помещение за 8 часа напред. Идентично действие имат етеричните масла от евкалипт, както и маслата от повечето иглолистни. Само трябва да се внимава с произхова, за да не предизвикат алергии ако са "ментета". Мисля, че на нашия пазар маслата на "Етерика" са най-доброто, което може да се намери.
Темата е обширна и ако някой иска да я продължим, с удоволствие ще участвам, т.като предстои зима със съпътстващите я респираторни (и по-сериозни) заболявания, а аз съм върл противник на това децата да се тъпчат с лекарства, от които рядко има полза.

# 27
  • Мнения: 462
Позитивна нагласа и усмивки също  Grinning

И много гуши и любов!

А какво ще кажете за Цитросепт?

# 28
  • Мнения: 90
Много плодове и най-вече лимон.

# 29
  • Мнения: 92
Здравейте момичета,  Laughing
Много полезна тема.  Hug
През зимния сезон на малката давам всеки ден банан, ябълка, киви и прясно изцеден сок от портокал. Почиствам редовно носа със Стеримар. Проветрявам на всеки час и поне 30 мин. Разходка на вън. Сега съм решила да пробваме продуктите на Аква сорс, но не мога да намеря дистрибутор, на който да поръчам, и с който да се консултирам. Това с ароматите е интересно. Къде се продават? Има ли в аптеките?  Thinking

# 30
  • Мнения: 4 414
на повечето ароматни масла пише да не се използват от бременни. това важи ли и за чаеното дърво?

# 31
  • Мнения: 2 761
на повечето ароматни масла пише да не се използват от бременни. това важи ли и за чаеното дърво?

Мисля,4е не.Етери4ните не се препоръ4ват на бременни.4аеното май не е.Даже си мисля,4е в една книга за бременни го препоръ4ваха при гъби4ки.Не знам оба4е каде ми е книгата в момента.

# 32
Аз цяло лято давам Колактив 3.Сега включих и Зелена енергия.На нас ни ги купува педиатърката, която явно е и дистрибутор.Доволна съм, май.Все още не мога да предценя дали се дължи на тях, или че все още няма много грипове и вируси.Дано да има ефекта, който очаквам, защото прочетох и чух доста добри неща за тези продукти.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Искам да попитам за етеричните масла - а при лечение с хомеопатия? Не пречат ли? Нали по принцип силните миризми вредят..Ако има някой запознат, моля за повече инфо...щото се лекуваме с хомеопатия, пък ми се щеше да ги пробвам, напоследък доста често се говори за етерични масла и аромотерапия... Peace

# 34
  • Мнения: 4 414
Искам да попитам за етеричните масла - а при лечение с хомеопатия? Не пречат ли? Нали по принцип силните миризми вредят..Ако има някой запознат, моля за повече инфо...щото се лекуваме с хомеопатия, пък ми се щеше да ги пробвам, напоследък доста често се говори за етерични масла и аромотерапия... Peace
по принцип не се препоръчват, но най-добре питай хомеопата. нашата ни е казваля да ползвам лавандула в стаята, когато малката кашляше, а си бяхме на хомеопатия....

# 35
  • Мнения: 4 458
Аз цяло лято давам Колактив 3.Сега включих и Зелена енергия.На нас ни ги купува педиатърката, която явно е и дистрибутор.Доволна съм, май.Все още не мога да предценя дали се дължи на тях, или че все още няма много грипове и вируси.Дано да има ефекта, който очаквам, защото прочетох и чух доста добри неща за тези продукти.

Ще има ефект, сигурна съм! Добре е че сте започнали от рано
При мен ефекта беше почти неусетен като преход, но когато се обърнах назад и направих равносметка, определено имаше много голяма полза от продуктите. Браво на вашата лекарка, поздрави от мен, нищо че не я познавам   bouquet


Здравейте момичета,  Laughing
Много полезна тема.  Hug
Сега съм решила да пробваме продуктите на Аква сорс, но не мога да намеря дистрибутор, на който да поръчам, и с който да се консултирам.

Аз съм и дистрибутор, мога да ти помогна в избора на продукт/и. Пиши ми на лични за да не оспамваме темата

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 225
Здравейте момичета!
В "Часът на мама "преди 3 дни гостуваше лекар,който препоръча като най-добро средство за засилване на имунната система(както профилактично така и при заболяване) КЛЕЕВА ТИНКТУРА.Дават се толкова капки на ден колкото е възрастта на детето в години.Ефекта бил невероятен!
Ползвали ли сте такова нещо и знаете ли къде мога да купя такава тинктура?

# 37
  • Мнения: 1 114
И аз се интересувам от ароматерапия.
Намерих този линк с  различни масла на Българска роза-Карлово.
http://www.rozata.com/index.php?main_page=index&cPath=36_34
Пише,че не се комбинират с хомеопатия обаче.

Иначе давам плодове, фреш от портокали сутрин на гладно,витамин С /дъвчащи/, Саностол и Ескимо.

# 38
  • Свищов
  • Мнения: 14
Цитат
Здравейте момичета!
В "Часът на мама "преди 3 дни гостуваше лекар,който препоръча като най-добро средство за засилване на имунната система(както профилактично така и при заболяване) КЛЕЕВА ТИНКТУРА.Дават се толкова капки на ден колкото е възрастта на детето в години.Ефекта бил невероятен!
Ползвали ли сте такова нещо и знаете ли къде мога да купя такава тинктура?

От аптеката.Аз също започнах да давам клеева тинктура.

# 39
  • в баира
  • Мнения: 861

Да споделя, че съм си поръчвала от там евкалиптово масло с арома лампа. Доста често го ползвам при хрема.  Peace

# 40
  • Мнения: 103
Някой може ли да напише някакви отзиви за Цитросепт. Прехвалено ли е това средство или действително има ефект. Колебая се дали да си го купя. Ако е найстина добро мисля да го използваме всички в семейството. Аз съм давала на дъщеря ми Олисалвин акула или Олисалвин от треска - два пъти годишно. Също и Мултисаностол сироп. Много съм доволна.

# 41
  • Мнения: 4 414
има доста теми за Цитросепт-а. потърси с търсачката.

# 42
  • Мнения: 462
Позитивна нагласа и усмивки също  Grinning

Искам още веднъж да подкрепя jkaterina  с цитат от една статия. Ето:

На първо място – не забравяйте да се смеете. Смехът ще ви осигури не само добро настроение, а и по-добра имунна защита.Смехът и доброто настроение влияят пряко върху имунната система. Чрез тях човешкият организъм по-лесно се бори с различни вируси и бактерии, та дори с рака и сърдечните болести. Първоначалните изследвания били направени върху мъже, които всеки ден гледали забавни филми и предавания по един час. Скоро имало рязък спад в секрецията на хормони на стреса в тялото. Нещо повече – само очакването, че ще гледат комедийно шоу намалявало нивото на напрежение.

Цитатът е от http://www.-spam009-/?p=2615

# 43
  • Мнения: 263
Аз съм доволна от Цитросепт; Алое вера /желатинови капсули на АДИФАРМ ЕАД/ - с тях си лекуваме болните сливици със сина ми; Саменто от 500 мг. на капсули ме спаси от реактивния артрит преди много години, след като бях изпила лекарства за около 2000 лв.

# 44
# 45
  • Мнения: 49
като имуностимолатор ползвам Респивакс-250мг. много съм доволна-5-6 лева по схема се взимат зимните месеци.
За хрема капки за нос Гаразон, с много лек антибиотик ,много бързо действие!

# 46
  • sofia
  • Мнения: 97
Здравейте момичета!
В "Часът на мама "преди 3 дни гостуваше лекар,който препоръча като най-добро средство за засилване на имунната система(както профилактично така и при заболяване) КЛЕЕВА ТИНКТУРА.Дават се толкова капки на ден колкото е възрастта на детето в години.Ефекта бил невероятен!
Ползвали ли сте такова нещо и знаете ли къде мога да купя такава тинктура?

Здрасти за пореден път чух за тази клеева тинктура и я купих от аптеката но на опаковката пише че се разтваря във вода. Били ми обяснила по-точно как се дават капките сутрин на гладно или след ядене а разтварят ли се във вода. А мойте ваймунета наистина имат нужда от нещо подсилващо имунната система.

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 225
luchifer , ето една тема за клеевата тинктура
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=243976.msg5759546#msg5759546

# 48
  • sofia
  • Мнения: 97
Мерси  Hug

# 49
Привет на всички мами!
Темата е много актуална с настъпването на грипния сезон.Аз лично залагам на Есберитокс таблетки /ехинацея, индигово дърво и туя/ защото синът ми го приема за бонбони и си е нещо изпитано.А вчера от аптеката ми предложиха едни капки за инхалация с различни билки Кармолис,но стават и за пиене,за сега ги пия само аз за хрема и кашлица,но ще питам педиатърката дали стават за деца

# 50
  • Мнения: 2 652
Кърмя си бебето, извеждам го навън, проветрявам, овлажнявам въздуха в стаята. Друго профилактично може ли да се дава на толкова малко бебе?

# 51
  • Мнения: 3 410
Кърмя си бебето, извеждам го навън, проветрявам, овлажнявам въздуха в стаята. Друго профилактично може ли да се дава на толкова малко бебе?
Супер е Peace Наблегни на плодовете и зеленчуците в твоето хранене и това е достатъчно.Весели празници  bouquet

# 52
  • Мнения: 1 494
ПРЕПОРЪКИ ЗА ПРЕДПАЗВАНЕ ОТ СТРЕС:

      Стресът е фактор, който допринася за възникване и прогресиране на редица заболявания, поради което своевременно трябва да се предприемат мерки за намаляването му.
    * Да се използват храни богата на пресни, непреработени зеленчуци, комплексни въглехидрати, умерено количество протеини и ниско съдържание на мазнини. Да се избягва пиенето на кафе.
    * Умерените физически упражнения подобряват жизнеността, намаляват безпокойството и депресията, релаксират мускулатурата и предпазват от хроничен запек.
    * Упражненията с медитация, управляема образност и визуализация, невротерапия, йога и кигонг предлагат много добра възможност за релаксация и избягване на последиците от стреса.
    * Билковите чайове от лайка, валериана, дяволска уста, маточина, хмел, жен-шен имат успокоително и тонизиращо действие върху нервната система.
    * Ароматотерапията подобрява емоционалното състояние и отстранява проявите на неспокойствие, страх, депресия и самотност.
    * Неутралните водни бани с продължителност два часа имат успокояващ ефект.
    * Да се избягват стресови ситуации, прекомерни физически и емоционални натоварвания, употребата на алкохол, продължително излагане на вредни фактори.
    * Да се отделя достатъчно време за сън и почивка и да се ограничава използването на сънотворни медикаменти.
    * Да се използва всяка възможност за веселие и усмивки. Смехът е мощно оръжие срещу напрежението.

# 53
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 076
Силен имуностимулатор е пчелният прашец. Преборихме две настинки /хрема+кашлица+зачервено гърло/ САМО с него Peace Това при дъщеря ми. Иначе аз, когато усетя дразнене в гърлото /обикновено така започва при мен/, взимам веднъж прашец и на другия ден всичко е ОК.

# 54
  • Мнения: 1 114
Силен имуностимулатор е пчелният прашец. Преборихме две настинки /хрема+кашлица+зачервено гърло/ САМО с него Peace Това при дъщеря ми. Иначе аз, когато усетя дразнене в гърлото /обикновено така започва при мен/, взимам веднъж прашец и на другия ден всичко е ОК.

В какъв вид го даваш, на коя фирма е, по колко....?

Аз купих мед с пчелно млечице на "Билбо". Давам вече 2-3 седмици.
Имаше и мед с прашец, но реших да не прекалявам. понеже давам и прополис на хапченца /на Форевър ливинг/.

# 55
  • Мнения: 3 410
Силен имуностимулатор е пчелният прашец. Преборихме две настинки /хрема+кашлица+зачервено гърло/ САМО с него Peace Това при дъщеря ми. Иначе аз, когато усетя дразнене в гърлото /обикновено така започва при мен/, взимам веднъж прашец и на другия ден всичко е ОК.

В какъв вид го даваш, на коя фирма е, по колко....?

Аз купих мед с пчелно млечице на "Билбо". Давам вече 2-3 седмици.
Имаше и мед с прашец, но реших да не прекалявам. понеже давам и прополис на хапченца /на Форевър ливинг/.

Щом даваш таблетки прополис на Форевър е достатъчно , защото те са обогатени с пчелен прашец и пчелно млечице Peace

# 56
  • Мнения: 1 114

 Щом даваш таблетки прополис на Форевър е достатъчно , защото те са обогатени с пчелен прашец и пчелно млечице Peace

Ако е така, защо никъде не го пише?
Все пак се предлагат отделно таблетки с прашец или млечице.
Т.е. не са комбинирани.

# 57
  • Мнения: 3 410

 Щом даваш таблетки прополис на Форевър е достатъчно , защото те са обогатени с пчелен прашец и пчелно млечице Peace

Ако е така, защо никъде не го пише?
Все пак се предлагат отделно таблетки с прашец или млечице.
Т.е. не са комбинирани.

Първо да се извиня, заблудила съм се, че в таблетките прополис има пчелен прашец, но пчелно млечице има , ето прочети тук.  Сега погледнах и на етикета пише, че има пчелно млечице. Когато на моята дъщеря давам прополис, не и давам от другите пчелни продукти. Обикновено редувам прополис и пчелен прашец.

# 58
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 076
Силен имуностимулатор е пчелният прашец. Преборихме две настинки /хрема+кашлица+зачервено гърло/ САМО с него Peace Това при дъщеря ми. Иначе аз, когато усетя дразнене в гърлото /обикновено така започва при мен/, взимам веднъж прашец и на другия ден всичко е ОК.

В какъв вид го даваш, на коя фирма е, по колко....?

Взехме го на едно Изложение на пчелни продукти в Пловдив. От един мъж там. За възрастни - вечерта се смесва 1 ч.л. прашец с 1 кафена чаша кисело мляко. Сутрин на гладно разбъркваш и хапваш. За децата - 1/2 ч.л. Peace Това е профилактичния прием - всеки ден по веднъж. При по-остри състояния може два, а и три пъти в деня.
В нета четох, че най-добре действа, разтворен в мед. Смятам, че щом взимате мед с пчелно млечице, няма смисъл и от прашец. Просто следващия път вземи мед с прашец или само него Peace И аз мисля, че е добре да се редуват.

ПП. На хапчета доверие нямам - я има, я не каквото пише. Предпочитам натурални продуктите - око да види... Wink

# 59
  • Мнения: 1 114
ок, мама Тин. Мерси!  Hug
Значи да спирам едното или другото и да ги редувам?
Между другото тези таблетки с прополис колко дълго се приемат? Прави ли се някаква почивка? Мога ли давам едновременно с прополиса мултивитамините? /Очаквах да са по-приятни на вкус./

НАН, аз предпочитам таблетки, всичко е дозирано. Специално за прополиса не ми се занимаваше да изчислявам, разреждам и дозирам сама... Прекалено е сложно. А и нямам доверие на нелицензирани търговци.

# 60
  • Мнения: 3 410
Редувай ги - сутрин една таблетка прополис, а вечер едно витаминче  bouquet

# 61
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 076
Специално за прополиса не ми се занимаваше да изчислявам, разреждам и дозирам сама...
Права си за прополиса Peace Аз другите имам предвид - мед, прашец, млечице... Peace

# 62
  • Попово
  • Мнения: 687
Здравейте,
и аз да се включа, правя нещо за децата което е подсилващо и има страхотен ефект, състава му е следния: 10 лукчета, сока от 1 лимон и едно бурканче от сладко мед. всичко се топи на парна баня и се смесват частите, приема се по 1 ч.л. всеки ден Simple Smile

# 63
# 64
  • Попово
  • Мнения: 687
да, бонбоните от тези малките в зелено и бяло дето им е целофанчето Simple Smile

# 65
  • Мнения: 1 111
Силен имуностимулатор е пчелният прашец. Преборихме две настинки /хрема+кашлица+зачервено гърло/ САМО с него Peace Това при дъщеря ми. Иначе аз, когато усетя дразнене в гърлото /обикновено така започва при мен/, взимам веднъж прашец и на другия ден всичко е ОК.
Прашец + млечице това давам на моето дете.Иначе за гърлото ползвам извлек от прополис Peace

# 66
  • Мнения: 3 410
Гелът от алое вера е признат за енергийната храна на новото хилядолетие именно поради тези няколко причини - храни клетката, чисти от токсини, регулира имунитета, регенерира клетките и т.н

# 67
  • Мнения: 4 458
jumil , по полека, звучиш като студент на изпит  Peace


mama Tin, Алоето е много полезно. За гела знам, че е супер и за косата като май се смесваше с кактус.... Преди време един човек ми каза рецепта за здрава и хубава коса. Обясни ми как да си направя естествен гел от алое и кактус и как да се маже на косата но..... Нямах лист и химикал а той беше таксиметров шофьор и някак си много на бързо стана. Раста косата така се потдържа  Wink.

Друго нещо много полезно което тук е много широко разпространено е масло от акула - май от перката на акула ли от хрущял ли... нещо подобно. Казват че е много силно и лекува какво ли не.

Има и масло от.... пак някакво  морско животно беше... ех ама съм полезна  с тези имена Blush

# 68
  • Мнения: 3 410
kiara, може би имаш предвид хрущял от акула - наистина е безкрайно полезен, особено за нас жените,дето сме предразположени към артрози.
А що се отнася до алоето  - за косата използвам една напитка с алое, хрущял от акула и мсм - първо ми действа страхотно на косата и ноктите, а освен това си профилактирам ставите.
Ами ако се сетиш за това масло от морско животно - казвай Hug
jumil, що се отнася до есенциалните мастни киселини, най-лесно от организма се усвоява Омега 3 от риби и Омега 9 от зехтина - има достатъчно информация по въпроса в нета, но ще кажа само,че за усвоятването на мастните киселини от растителни източници на организма му трябват специални ензими и това затруднява усвояването Hug

# 69
  • в баира
  • Мнения: 861
И аз да се включа към употребяващите рибено масло. Аз и мъжът ми пием Олисалвин Акула, а на децата даваме Ескимо Кидс. Малко му се мръщят на сиропа, но със сокче след това бързо им минава.

Ето в нета какъв цитат намерих:

„Изпиваше и по една чаша масло от акулов дроб от големия казан в бараката, където много от рибарите държаха принадлежностите си. (...) При това то предпазваше от грип и всякакви настинки и беше полезно за очите.“

Ърнест Хемингуей, „Старецът и морето“

# 70
  • Мнения: 3 410
По принцип омега мастните киселини са полезни за толкова много неща. Ето ви една статия Всичко за Омега 3, мисля че ще ви е полезна Hug

# 71
  • София
  • Мнения: 1 097
kiara, ........... що се отнася до есенциалните мастни киселини, най-лесно от организма се усвоява Омега 3 от риби и Омега 9 от зехтина - има достатъчно информация по въпроса в нета, но ще кажа само,че за усвоятването на мастните киселини от растителни източници на организма му трябват специални ензими и това затруднява усвояването Hug

Интересено от какво смятате, че са направени ЕМК на Аквасорс? Твърдиш, че зехтина бил СУПЕР. Ами нали и той е от растения?  newsm78
И ако зехтина е извлек от едно, две растения, но ЕМК е от много повече и мощността му също. Иначе космонавтите биха си летяли в космоса с обикновен зехтин, а не с ЕМК. И тая "тъпа" НАСА, нямаше да си прави труда да разработва нов специализиран продукт!

Но ако някой предпочита зехтина - няма пролеми.  Hug Лично аз предпочитам ЕМК. От опит знам, че афтите в устата на децата минават за 24 часа, докато при мазане със зехтиин  Sick не става нищо.

# 72
  • Мнения: 2 761
Лененото олио съ6то е добро. Peace
Както и ореховото или т.нар. 6арлан-масово се е добивал по бг земи.

# 73
  • Мнения: 4 458
Dino , никой не спори за ползите и предимствата на ЕМК. Съгласи се обаче, че не може да заклеймиме Аквасорс за перфектен и единствен избор и вариант. Всеки сам за себе си избира а за да има избор трябва да има и вариации  Peace

Аз също съм изцяло на Аквасорс, но това не ми дава право да оспорвам  силата и качеството на други продукти. Отворена съм за всичко ново дори и това да означава поредното потвърждение, че по-добро от Аквасорс няма да намеря  Wink

# 74
  • Мнения: 480
А за бебе на 9 месеца какво мпга да давам? Изетох темата, записах си всичко, но...... newsm78

# 75
  • Мнения: 1 111
На толкова малко дете нищо не се дава,изчакай поне до 1г. След това можеш да почнеш с мед Peace

# 76
  • София
  • Мнения: 1 097
Dino , никой не спори за ползите и предимствата на ЕМК. Съгласи се обаче, че не може да заклеймиме Аквасорс за перфектен и единствен избор и вариант. Всеки сам за себе си избира а за да има избор трябва да има и вариации  Peace

О, Киара! Аз също не оспорвам другите продукти. И също се интересувам принципно от алтернативи. Просто не мога да се съглася, че зехтина е по-добър от ЕМК.  Hug  Нищо друго. Опитах се да стане ясно и за другите.

И правото на избор също не оспорвам. Един предпочита салата от марули, а друг не може да ги понася. И двамата са готини хора.

# 77
  • Мнения: 4 458
А за бебе на 9 месеца какво мпга да давам? Изетох темата, записах си всичко, но...... newsm78


Би могла да даваш разнообразна храна с повече плодове и зеленчуци подходящи за възрастта. Продуктите на Аквасорс също са подходящи за малки деца (виж темата за продуктите)

# 78
  • Мнения: 117
Толкова ли е болнаво това дете. Аз съм на мнението на Киара относно разнообразната храна. А  ако посещава ясли  тогава приеми нещо. То не е само Аква сорс, има и други -не по малко ефикасни , а и по-достъпни

# 79
  • София
  • Мнения: 277
момичета, златни сте! изчетох всичко и се запасих с безброй прекрасни идеи за по-добро битуване...  Hug благодаря! иначе ние взимаме мултивитамините на Форевър ливинг и също съм много доволна. а имате ли идея ехинацеята след каква възраст може да се дава, защото аз си пия Ехинацея пак на Форевър ливинг и направо си ме връща към живота... но за щерка ми не зная... иначе има и един чай на Bija с ехинацея, бъз, боровинка и ройбос, който е супер при настинки... то те си имат даже специални чайове "спри настинката"... абе напоследък май съм се ориентирала доста към чайчета, защото колкото и да не ми се вярваше имат страхотен ефект.

# 80
  • Мнения: 433
Баща ми е стар пчелар и дори преди години имаше грамота за наи-чисти продукти,тъй като не храни никога пчелите със захар.Та покрай него от малки майка ни лекуваше с прополис,разтворен в чист медицински спирт.Повярвайте,това по магазините няма нищо общо Naughty Понеге от малка съм с хронични сливици и постоянни ангини,майка ми започна да ми дава да дъвча натурален пчлен клей с чиста медицинска дъвка/за да не залепва за зъбите/.От тогава до сега свалям ангина и 39 градуса температура точно за ден.
Аз давам на сина ми на година и половина половин лъжичка мед с пчелно млечице и половин лъжичка прашец-микс.Да чукна на дърво,дори и покрай болни не се разболява. PraynigАко намерите натурално млечице е най-добре.Нещо като живата вода от приказките Mr. GreenСлага се под езика,за да се усвои от лимфата и стабилизар невероятно имунната система.

# 81
  • Мнения: 4 458
Баща ми е стар пчелар ....

Ти си от малкото късметлии които могат да се доберат до нещо истинско. За съжеление за останалите остава надеждата, че това което купуват се доближава възможно най-много до оригинала....
Аз лично не обичам мед, но като по чудо винаги съм харесвала натуралния направо от кошера - наш роднина беше пчелар. Ами, различно е и вкуса и миризмата....

Друго което се сетих сега са билките и билковите чайове. Това поне е лесно да се купи. Елементарно нещо като чай от шипки и липа прави чудеса, лайка също. Израснала съм сред билкари, събирала и сушила съм билки като малка и до ден днешен билките са това което предпочитам преди всичко.

# 82
  • Мнения: 1 645
Сега ползваме Сребърна вода плюс Имуно бейби на Ербавита
Много пъти сме използвали и Коластра
Но за съжаление понякога и те не помагат.

# 83
  • Мнения: 2 655
Силен имуностимулатор е пчелният прашец.
От къде го купуваш?
И как да го давам?
Децата ми са на 3 и 1 г. и 10 м.

# 84
  • Мнения: 1 114
Пела, има един мед на фирма Bilbo с пчелен прашец и друг вид с пчелно млечице. Аз съм купувала от този с млечицето. Във варна в магазина на вестник "Лечител" го имаше, но съм го виждала и в разни супермаркети.

http://www.bilbohoney.eu/products.html

И отделно само пчелен прашец има. В магазина ми обясниха много подробно за него.

Последна редакция: пн, 25 фев 2008, 16:14 от Dorothea

# 85
  • Мнения: 433
Прашец има в Пикадили" .http://abiconic.dir.bg/bees/prashez.htm Прочети това,за да си доизясниш реалната полза от него.

# 86
  • Мнения: 1 111
Силен имуностимулатор е пчелният прашец.
От къде го купуваш?
И как да го давам?
Децата ми са на 3 и 1 г. и 10 м.
Виж тук http://abiconic.dir.bg/bees/prashez.htm
Има много инфо и може да си поръчаш Peace

# 87
  • Мнения: 4
какво знаете за клеевата тинктура?в едно предаване чух че може да се дава на бебета,а аз имам такова на 9 месеца за засилване на имунната система.аз лично ползвам такава за венците препоръча ми  я стоматолог за спиране на кървенето?възмжно ли е да вреди на бебетата?

# 88
  • Мнения: 3 410
какво знаете за клеевата тинктура?в едно предаване чух че може да се дава на бебета,а аз имам такова на 9 месеца за засилване на имунната система.аз лично ползвам такава за венците препоръча ми  я стоматолог за спиране на кървенето?възмжно ли е да вреди на бебетата?
Ако бебето е било кърмено, няма нужда от никакви средства. След 3-4 годинка може вече да се започне с използването на имуностимуланти и то само при нужда.

# 89
  • Мнения: 4
Благодаря на mama Tin.  bouquetБебка още  е на кърма и дано продължаваме.Аз не ползвам дори аналгин,а нямам намерение да лекувам детето си с химикали.Не е лошо да си имаме нещто под ръка.

# 90
  • София
  • Мнения: 315
Здравейте,момичета!Моята бебка е на почти 8м,а преди месец успя да ми направи гнойна ангина Cry Тя е на кърма,но има атопичен дерматит(неизяснена причина) и затова все още е захранена само със зеленчукови пюрета(определени) и каши.Много ще съм ви благодарна ако някой ми препоръча нещо за подсилване на имунитета. Клеевата тинктура става ли за нея?

# 91
  • Мнения: 1 114
ninon, много е малка за клеева тинктура. Все пак е спиртен разтвор. Аз на моя син /3г./ не смея да давам. Иначе самата аз вземам, макар и не редовно.
За мед също е малка - до 1г. не се дава. /Аз изчаках даже до 2г.6м./

Моят съвет е да опиташ с класическа хомеопатия.  Peace

# 92
  • Мнения: 106
Здравейте, за подсилване на имунната система, добро действие има гелъг от алое. Моето заболяване - витилиго се дължи основно на разстройство на имунната система. Откакто пия гела от алое явно се стимулира функцията на им.с-ма и започна да се пигментира кожата. Ето молко информация, за това как действа алоето http://www.flp.bg/bg/Aloe_Vera_Facts.htm#this3 и за гела от алое http://www.flp.bg/bg/P_Aloe-Vera-Gel_bg.htm

# 93
  • Мнения: 106
ето ви и още един линк с много интересни неща за алоето, тук пише и за имунната система  http://www.aloe-bg.com/

Последна редакция: сб, 31 май 2008, 17:47 от tsvelko

# 94
  • Мнения: 8
дъщеря ми е на 1Годо.и4 месеца,мога ли да й давам сок от чесън

# 95
  • Мнения: 438
Да дам и аз моя глас за коластрата и "зелената енергия"  Peace
С коластрата малкия определено се закрепи в яслата, а според мен благодарение пак на нея дръпна на ръст с 2 сантиметра за месец. А зелената енергия я пием ние с баща му и определено сме доволни, действа по-добре от всякакви изкуствени витамини.

# 96
  • Мнения: 274
Коластра, АФА-водорасло и Есенциални мастни киселини могат да се дават от новородени, защото вече дори въздухът, който дишаме е замърсен.Така ще избегнете евентуални по-нататъшни проблеми,алергии и простудни заболявания или най-малкото ще ги карате много леко.

# 97
  • Мнения: 2 761
Едно новородено се нуждае само от кърма,а майка му като иска да пие добавки.Не знам защо трябва да се поема коластра от крави като има майчина такава.И след като и въздуха е замърсен, то и кравите не дишат по-чист въздух и т.н.
Няма никаква гаранция за избягване на заболявания като се пият продуктите на Аква сорс,щото голям процент от пишещите тук ги дават на децата си,пък в същото време все се оплакват,че боледуват. Thinking

# 98
  • Мнения: 274
Няма никаква гаранция за избягване на заболявания като се пият продуктите на Аква сорс,щото голям процент от пишещите тук ги дават на децата си,пък в същото време все се оплакват,че боледуват. Thinking

Определено нашия случай не е такъв и при нас тези продукти действат с пълна сила.Вкъщи лекарства нямаме, а ако възникнат болестни състояния/ които въобще не са тежки и на често/, си решаваме проблема при децата само с тези продукти.

# 99
  • Мнения: 2 761
По-големия трик е човек да мине без тях. Grinning

# 100
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Ако не се лъжа, не бяха съвсем безвредни? Имаше и такава тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=163801.0   newsm78
Засега се справяме и без Аквасорс... Peace

# 101
  • Мнения: 274
Естествено, че всеки сам си прави избора, своя и на децата си.Но нали все пак темата е за споделяне на мнения и опит.

# 102
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
Давам имунобор кидс и коластра. Дано помагат.

# 103
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Едно новородено се нуждае само от кърма,а майка му като иска да пие добавки.Не знам защо трябва да се поема коластра от крави като има майчина такава.И след като и въздуха е замърсен, то и кравите не дишат по-чист въздух и т.н.


Новородените пък най малко се нуждаят от такива продукти наистина. Peace

# 104
  • София
  • Мнения: 1 097
Едно новородено се нуждае само от кърма,а майка му като иска да пие добавки.Не знам защо трябва да се поема коластра от крави като има майчина такава.И след като и въздуха е замърсен, то и кравите не дишат по-чист въздух и т.н.
Няма никаква гаранция за избягване на заболявания като се пият продуктите на Аква сорс,щото голям процент от пишещите тук ги дават на децата си,пък в същото време все се оплакват,че боледуват. Thinking


Извинявай, но някак си не мога да се съглася, че кравите дишат въздуха, който дишам аз.  Rolling Eyes За толкова години живот, не съм срещала крави в центъра на града. Това е от една страна. От друга, коластрата, която се продава не се събира от животни, живеещи в замърсени райони. Напротив - доста стриктно се спазват изисквания за екологично чисти райони.  newsm78 И се чудя, защо тъпите учени ще правят маса институти, за изследване на ползите от коластрата, ако тя е излишна и безполезна, ако майчината върши същата работа.  Rolling Eyes Явно не върши същата работа.

Не мога да се съглася и с твърдението, че много от пишещите тук дават продуктите на Аквасорс и децата им боледуват. Ако има такива случаи те са само част от пишещите. Каква част - може някой без особени ангажименти да седне и да изчисли процент от цялото.  Laughing Ако докаже, че недоволните са повече от 50%, ще се извиня на целия форум за споделеното от мен.

Аз съм от СУПЕР доволните!

# 105
  • Мнения: 2 761
И се чудя, защо тъпите учени ще правят маса институти, за изследване на ползите от коластрата, ако тя е излишна и безполезна, ако майчината върши същата работа.  Rolling Eyes Явно не върши същата работа.

То ако твърдиш,че кравешката е по-добра дай да слагаме бебетата под кравата направо.  ooooh!
Не ми се спори за кравите,защото нямам много време,иначе щях да го направя с удоволствие. Peace

# 106
  • Мнения: 898
Ще следя темата.

# 107
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Много полезни съвети изчетох  Peace

# 108
  • Мнения: 224
Искам да попитам знаещите - може ли да се получи зависимост от продуктите на Аквасорс?
Благодаря за отговора.

# 109
  • Мнения: 76
Чудесна тема   bouquet

# 110
  • София
  • Мнения: 2 160
В момента давам на детето  пчелен прашец , профилактично

# 111
  • Мнения: 1 645
Искам да попитам тези от вас които използват продуктите на Форевър - и по специално за прополиса - не ли голямо количеството на прополис от 500мг..,вижда ми се множко..........за по - малките деца имам в предвид.
А и вчера когато се засилих да го купувам,ми казаха същото,а бях харесала още една хр.добавка,но и тя е в големи мг. що се отнася за синът ми.
Така че ,сега съм в чуденка newsm78

# 112
  • Мнения: 3 410
Колко е голямо детенцето?

# 113
  • Мнения: 1 645
Ами на 4 години

# 114
  • Мнения: 3 410
Ако може да смучи, и половин прополис му е достатъчен на ден. Но трябва да си сигурна че добре го изсмуква, а не го гълта по някое време. За него според мен е по подходящ пчелния прашец - по приятен е за мсучене, няма проблем и да го глътне..
А коя е другата добавка за която се двоумиш?

# 115
  • Мнения: 1 645
Другата добавка е чесънът + мащерка
Да си призная ,тя повече ми допада,главно заради това че чесънът има мощно антивирусно и антибактериално действие и ред други положителни свойства.
В крайна сметка,ако не става ще му взема витамин С + овесени трици,главно заради това че е натурален антихистамин.

# 116
  • Мнения: 3 410
Ами да, чесънът и абсорбент С са подходящи за деца на  такава възраст. От чесъна е достатъчна 1 капсула - той се излъчва през белия дроб и по този начин го дезифекцира , а и има имуностимулиращо действие.
О абсорбент С трудно ще го удържиш да си сдъвква само по една таблетка - много са вкусни. Моите една опаковка я изпасват за 1 месец Laughing

# 117
  • Мнения: 1 645
mama Tin,благодаря ти за отговорите  bouquet
Но, пак да кажа притеснява ме голямото количество на чесънът - 1000mg,не е ли пракалено висока доза за нас newsm78
А отгоре на това чесънът понижава кръвното..........
В понеделник когато ги получат все ще си избера някоя от добавките

# 118
  • Мнения: 3 410
В една капсула има масло от чесън, извлечено от 1000мг пресен чесън - това е масло само от 1г чесън, няма от какво да се притесняваш . Давала съм на малката като кашля и по 10 капсули чесън - не понижава кръвното ако не е високо. По скоро чесънът регулира кръвното. Много я харесвам тази добавка. А знаеш ли че можеш и сама да си ги поръчваш и да не зависиш от никой?

# 119
  • Мнения: 1 645
Ами сигурно newsm78
Но,аз вече си дадох поръчката за една от тези добавки, и трябва да си я купя в понеделник.
Тогава ще ги доставят в нашата аптека,а и познавам собственичката така че няма как...........

# 120
  • София и наоколо
  • Мнения: 53
Пчелното млечице в чист вид се намира в билкови магазини или на Женския пазар където се продава мед. Цената му е 8-9 лв за 10г

# 121
  съществува таблетки прополис, които са месечна доза и са прополисов екстрат

# 122
  • Мнения: 6
Настъргани лимони с кората ,мед и орехи смесва се всичко и се взима по 1 лъжица сутрин
също и замразяват се в фризера 2 портокал,1лимон и 1 или 2 грейпфрута по желание  след което се настъргват заедно с кората в съд слага се захар и се оставя  48 часа след което се прецежда с тензух или нещо подобно получения сок се съхранява в хладилник  сипва се по малко и се разрежда с вода на вкус преди консумация
сребърна вода
Царски билки за имунната система
Състав: Пчелен мед, екстракти от Златен корен, Гинко-билоба, Ехинацея, Кръвен здравец, Коприва, Бъзак.
Действие: Имуномодулиращо, адаптогенно, антиоксидантно, противовирусно, регенеративно. Активира собствените възстановителни сили и укрепва всички органи и системи на организма.
Допълнително действие: Регулира обмяната на веществата, подобрява кръвоснабдяването и състава на кръвта, подпомага дейността на храносмилателната и отделителната системи, премахва умората, осигурява отлична работоспособност. Възстановява организма след тежки и продължителни боледувания.
Противопоказания: Алергия към пчелен мед или някои от компонентите на продукта.
Дозировка: Сутрин и следобед по 1-2 ч.л.(5-10мл.), разтворени в 50 мл. вода, сок или друга течност, (в периоди на вирусни инфекции се препоръчва удвояване на дозата)

Препоръчваме ви при:

Срив в имунната система, грип и остри респираторни заболявания, простудни заболявания, херпес, херпес зостер, тежки и продължителни боледувания, декубитални рани, туморни заболявания понижени жизнени функции.

# 123
  • sofia
  • Мнения: 97
а тези царски билки откъде могат да се купят и толкова ли са гадни че трябва с вода или нещо друго да се дават(защото мойте маймуни на витамин С-то се мръщат и със заплахи го пием  #Cussing out)

# 124
  • Мнения: 6
а тези царски билки откъде могат да се купят и толкова ли са гадни че трябва с вода или нещо друго да се дават(защото мойте маймуни на витамин С-то се мръщат и със заплахи го пием  #Cussing out)

Може  да проверите в аптеките или да ми пишете на мен аз съм дистрибутор .Не, не са гадни напротив сладки са разреждат се с вода понеже са гъст сладък сироп ,но щом е за деца препоръчвам Царски билки за детето
Състав: Пчелен мед.екстракти от Златен корен, Ехинацея, Лайка, Шипка, Мащерка
Действие: Продукт с биологично-активно действие за общо укрепване на детския организъм. Активира дейността на имунната система, проявява антистресово, адаптогепнно, противовъзпалително, антиоксидантно действие.
Допълнително действие: Неутрализира вредата от употребата на синтетични лекарствени препарати, доставя природен витамин С в биологично активната му форма, гарантира цялостна подкрепа, добра кондиция и работоспособност за най-нежния организъм.
Препоръчва се при: Нарушения от общ характер в здравословното състояние при деца над 2 години, отслабен имунитет, грип, простудни заболявания, бронхити, бронхопневмонии, ангина, кашлици, безапетитие, нарушена концентрация, напрежение, стрес, тежки умствени натоварвания.
Противопоказания: Алергия към пчелен мед или някои от компонентите на продукта
Дозировка: До 3 години - 1/2 ч.л(2,5 мл.) 3-6 години - 1 ч.л„ (5 мл.), над б години - 1 -2 ч.л.(5-10мл.), разтворени в 50 мл. вода, сок или друга течност 2 пъти дневно поне 30 мин. преди хранене

# 125
  • Мнения: 1 114
Производителят GREEN MASTER GROUP има ли официален сайт?

Някой може ли да сподели впечатления от тези Царски билки?

# 126
  • Мнения: 502
Записвам се да чета.

Аз давам сребърна вода и клеева тинктура. Отделно редовно цедя цитруси и моркови. всеки ден поне един плод. Всеки ден кисело мляко, което аз съм заквасила. Това е за сега.

Следя храната, опитвам се да е по-полезна, до колкото е възможно в съвременните условия. Готвя, не давам нищо пакетирано, замразено, полуфабрикати. Не използвам овкусители за храна под формата на разни кубчета, на прах, "бульони" в суха форма. Хранителни добавки и други подобни боклуци не използвам.

Не прекалявам с чистенето у дома и не използвам стандартната битова химия. Прекалената чистота също се отразява зле на имунитета.

Всеки ден гледам да има по една топла кана с различен чай.

Ами това е за сега.

Последна редакция: нд, 14 юни 2009, 22:59 от Azalea

# 127
  • Мнения: 3 743
Искам да попитам как да давам пчелен прашец на 1годишно дете. И кога да започна /наесен е на ясла/? Имаме домашен мед Peace

# 128
  • Мнения: 84
Чудесна и много полезна тема!!!!  bouquet

# 129
  • Мнения: 3 410
Галче, според мен пчелният прашец не е много подходящ за толкова малко детенце.
Но иначе прашеца се започва наесен, когато прецъфтят дървета, цветя, треви и т.н и се приема най-много до края на март.

# 130
  • Мнения: 3 743
Мама Тин, благодаря Hug

А според теб, какво е подходящо за толкова малко детенце Rolling Eyes

# 131
  • Мнения: 3 410
Галче, ако детенцето ти е било кърмено поне 8-9 месеца би трябвало да нямате проблеми с имунитета поне до 2 годишна възраст.
Сега лятото наблегнете на плодове, зеленчуци, на закаляване. И ако наесен и зимата наблюдаваш по често боледуване от тривиални вирусни инфекции, можеш да му даваш някакъв мултивитаминен сироп за мънички деца - тъй като неговата имунна система тепърва ще се изгражда, тези витаминчета по скоро ще подпомагат организма да се справя с инфекциите.
Когато моята племенница беше толкова мъничка и давахме едни дъвчащи таблетки с вит С и и пръскахме в гърлото Алое фърст профилактично.

# 132
  • Мнения: 3 743
Още веднъж, благодаря! Аз все още я кърмя и не мисля да спирам като я пусна на ясла /то и тя не мисли засега да се отказва от сученето Crazy/. Досега само една гнойна ангина ми е направила и пи антибиотик. Но като започне на яслата, предполагам как ще започне да боледува повече.
А ехинацея на толкова малко детенце дали е препоръчително да се дава?

# 133
  • Мнения: 3 410
Ако ехинацеята е на капки - може, но при нея всичко е по скоро като лекарство отколкото превантивно, защото тя няма развита имунна система - така че ехинацеята можеш да и я даваш при първи симптоми на вирусна инфекция. И е чудесно че я кърмиш Peace

# 134
  • в резерват
  • Мнения: 3 722


А някой пробвал ли е действието на императорското плодче?

# 135
  • Мнения: 3 410
Арбанашка кокона, под императорско плодче Мангостан ли разбираш?

# 136
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
 ето това, http://www.starlight8.com/imperatorsko-plodche-gou-tsi-licium-fi … -quality-500.html

само, че аз го гледах в Пикадили и 200 гр. беше между 5-6 лева

# 137
  • Мнения: 3 410
Лициум съм пила когато имах двустранна бронхопневмония, но на таблетки, така на плодчета е много слабичка билка - трябва за 3-4 дни да унищожаваш по 1 пакетче. Страхотна билка е.

# 138
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Аз нямам оплаквания, затова ще пробвам плодчетата.
Благодаря, че ми даде информация   bouquet

# 139
  • Мнения: 433
Ехинацеята е страхотна,но в концентрат,а не в "Есбиритокс".Откакто я давам на сина ми не съм имала проблеми,а преди често боледуваше,заради яслата..Единствен пробЛем е,че го превъзбужда и е като фурия ShockedДори госпожата се чуди откъде тази енргия ooooh!Действително за по-буйни деца не е добре да се дава Naughty

# 140
  • Мнения: 3 743
Ехинацеята е страхотна,но в концентрат,а не в "Есбиритокс".Откакто я давам на сина ми не съм имала проблеми,а преди често боледуваше,заради яслата..Единствен пробЛем е,че го превъзбужда и е като фурия ShockedДори госпожата се чуди откъде тази енргия ooooh!Действително за по-буйни деца не е добре да се дава Naughty

A къде мога да я намеря в концентрат?

# 141
  • Мнения: 2 126
Maй е време вече тази тема да излезе на първи позиции Wink

И аз да се изкажа,незнам дали е споменавано.Моите деца ги имуностимулирам с клеева тинктура всеки ден по капки на колкот са години с 2-3 отгоре дори им давам,разтворени в капки водичка.През периоди от време им вземам Герисан сиропче.Да чукам на дърво,ама по доктори не сме ходили от миналата година по това време,много съм доволна Grinning

# 142
  • Мнения: 957
Здравейте,извинявам се че нахлувам така в темата ви Blush може ли да ми кажете нещо повече за сребърната вода?Аз имунната си система я подсилвам с мед и лимони.

# 143
  • Мнения: 502
Bergkristall, сребърната вода мога само да я хваля до безкрай! Започнах да я ползвам още като бременна, защото е безвредна. Става перфектен имуностимулант, по една-две лъжички на ден неразредени. Отделно го ползвам като лекарство при настинки, ангини и запушен нос. Редовна гаргара на гърлото при болка и възпаление, като капки в носа по 5-6 пъти на ден. При възпаление на очите, при ранички - прочистване с напоен памук.
Сега вече я ползвам и за бебето, действа безотказно.

# 144
  • Мнения: 957
Bergkristall, сребърната вода мога само да я хваля до безкрай! Започнах да я ползвам още като бременна, защото е безвредна. Става перфектен имуностимулант, по една-две лъжички на ден неразредени. Отделно го ползвам като лекарство при настинки, ангини и запушен нос. Редовна гаргара на гърлото при болка и възпаление, като капки в носа по 5-6 пъти на ден. При възпаление на очите, при ранички - прочистване с напоен памук.
Сега вече я ползвам и за бебето, действа безотказно.
Благодаря,а как точно се приготвя?

# 145
  • Мнения: 502
Продава се готова в аптеките.

# 146
  • Мнения: 100
Моят фаворит за засилване на имунната система и пресичане на всякакви възпаления е Цитросепта. За съжаление никой в къщи не го понася, ужасно горчив е. Аз съм свикнала всяка сутрин си правя профилактична доза и съм намалила проблемите с грипа до веднъж годишно. Преди си боледувах по 3-4 пъти. А най-големия е ефект е, че вече почти нямам проблеми с гастрита. Но го ползвам от повече от 3 год.

# 147
  • Мнения: 502
Blue, и за него съм чувала добри отзиви, а на малки деца дава ли се?

# 148
  • Мнения: 1 599
За съжаление тук не мога да намеря клеева тинктура, но пък открих екстрат на Ехинацея.   Party  Искам да питам колко продължително може да се дава. Става ли за цял период, например докато е градината или се дава само като е болно детето?
мерси   bouquet

# 149
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Клеева тинктура продават по всички аптеки, в пчеларските магазини..., абе, навсякъде...

# 150
  • Мнения: 19 290
Супер тема.Как не съм  я видяла по-рано.

# 151
  • Мнения: 1 599
А колко продължително може да се дава концентрат ехинацея, защото четох, че не било хубаво да е повече от 6- 8 седмици

# 152
  • Мнения: 2 028
момичета, здравейте  Hug чудесни идеи намерих тук...

искам да попитам някой наскоро дали е купувал пчелен прашец и пчелно млечице и откъде (за Сф става въпрос), прочетох по-напред в темата за тях, но постовете бяха отпреди 2 години... благодаря  Peace

# 153
  • Мнения: 19 290
А колко продължително може да се дава концентрат ехинацея, защото четох, че не било хубаво да е повече от 6- 8 седмици
Аз давам само като се разболее. Като оздравее, прекратявам. Обикновено за около 1 седмица. Не знам дали е правилно.

# 154
  • Бургас
  • Мнения: 440
Пчелен прашец съм купувала от Женския пазар ,а за пчелно млечице попитай в някой пчеларски магазин ,защото то се съхранява в хладилник и затова не го предлагат по пазарите.

# 155
  • Мнения: 433
Azalea,нашишенцето сребърна вода пиш,че се разрежда 1:2.Ти неразредено ли го даваш?Интересува ме относно оправяне на хрема,че вече нищо не помага ooooh!
В интерес на истината,на поредната опашка за записване за детска градина се запознах с един духовник,който ме светна че със същите свойства е и светената вода от църквите. newsm78 Общо взето каза да потапяме сребърен прибор във вода и се получава.
Най-добре според мен е да се приготви клеева тинктура,отколкото да се купува готовата,която е много измислена.Из форумите има рецепти..Аз си купувам прополис и майка ми ми го забърква,но сега е на екскурзия в чужбина и не мога да я питам,за да ви я дам.

# 156
  • Мнения: 502
Tizija, мисля, че не е същото като със светената вода, защото това, което продават в аптеките се получава от колоиден разтвор на среброто. Аз лично смесвам 10 капки сребърна вода и 3-4 клеева тинктура и така правя капки за нос. Отделно сребърната я давам без разреждане, на гладно. Иначе си права за клеевата тинктура. Не съм намерила от къде да взема пчелен клей, иначе и аз бих си правила сама. А, сетих се за сребърната вода, продават и спрейове с нея, стават идеално за гърло. Много често го използвам като е болен, по 6-7 пъти прсъкам, отедлно и капките много често.
Редовно тегля разни рецепти от форума към "Часът на мама", там съветва един хомеопат - д-р Михайлов. Има и библиотека по азбучен ред, виж на Хрема.

# 157
  • Мнения: 572
Магазини за натурален пчелен мед в София, Пловдив, Варна, Бургас, Козлодуй - http://abiconic.dir.bg/bees/magazini.htm
Там има и пчелен клей и пчелно млечице.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=422310.0

# 158
  • Мнения: 217
Страхотна тема!!!
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт