Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 25 ян. 2016, 21:48 ч.

С термин Ноември вече и в Родени

• 52 846
  • 686
  •   1
Отговори
# 15
Здравейте и от мен Simple Smile Благодаря за новата тема Simple Smile Ние сме на 2 месеца и 18 дни. Моя бебчо е много проблемен още не сме се отървали от коликите постоянно кашля а уж все му няма нищо, но не минава. Спи доста неспокойно 5 минути и изведнъж се събужда сякаш се стряска започва да преглъща и има една кисела физиономия. Вместо да се успокоява той става все по неспокоен не вярвам да е от коликите. Педито все вика спокойно ама на мен хич не ми е спокойно. Детенцето си има някакъв зор. Постоянно пъшка, дере си лицето. И той от скоро лапа всичко научил се е да си смуче големия пръст слагам ръкавици но и през тях го прави и ръкава си дъвчи. Много ме притеснява. Дано всичко отмине скоро. Хубав ден на всички.

# 16
Zayde, и моя преглъща и предполагам, че е тих рефлукс. Намерих му цаката как да се оригва и почти няма пропуск. Освен това го слагам да лежи върху мен, а аз съм полуседнала. Така е под ъгъл за известно време и чакам 10-15-20 минути,  за да му слегне храната и да не връща. Е, случва се и да върне понякога, но не е каквото беше преди.
Смуче си доста ожесточено палеца и той. Като го хвана му бутам залъгалка - ако стане, стане. И дрехи е смукал, но като му дръпна ръкавите и му открия ръката се мята на палеца..ще се отучи, надявам се Simple Smile

# 17
Аз също ползвам бепантен мас за дупето. Иначе има и крем, но по не ми харесва. Мажа и зад ушите и под мишниците понякога. А и между палеца и показалеца мазах известно време, че имаше изсушаване та до рана чак. Иначе я мажа с домашна мас от село и хич не ми се е белила. Имаше много малко около китките и глезените, ама първите дни.
Палци не смучем за щастие.
Мерси, Слънчогледке!

Последна редакция: вт, 26 яну 2016, 13:33 от Beboche2015

# 18
Zayde, и моя преглъща и предполагам, че е тих рефлукс. Намерих му цаката как да се оригва и почти няма пропуск. Освен това го слагам да лежи върху мен, а аз съм полуседнала. Така е под ъгъл за известно време и чакам 10-15-20 минути,  за да му слегне храната и да не връща. Е, случва се и да върне понякога, но не е каквото беше преди.
Смуче си доста ожесточено палеца и той. Като го хвана му бутам залъгалка - ако стане, стане. И дрехи е смукал, но като му дръпна ръкавите и му открия ръката се мята на палеца..ще се отучи, надявам се Simple Smile
и аз предполагам че е рефлукс от това недоспиване и той изнервен а аз. Очичките му почервеняват за сън понякога
А вашите бебоци дерат ли си лицето моя ако го оставя без ръкавици веднага се прави целия в кръв.

# 19
И нашата гушка се беше подсякла,педито ни изписа Дефламол и веднага се оправи.
И аз тези дни реших,че едното ухо на моят сладур стърчи и само го гледам.Да не говорим,че се филмирам да не му се изкриви главата,понеже сам се обръща и стои почти изцяло на една и съща страна.Иначе е сравнително спокоен,но не виждам скоро да се откаже от нощното хранене,още сме на 7.

# 20
Моето мъниче през първия месец имаше навика да се драска много по лицето и беше постоянно с ръкавички които хитрушата се беше научила да сваля и от неволя преминах към чорапки на ръцете та чак до лактите  Grinning Сега вече не и слагам нищо на ръчичките и не се драска но проблема със смученето на пръсти го имаме и понякога и юмрука се опитва да си налапа  Grinning Проблема го решавам с биберонка  baby_neutral но често си я хваща за дръжката и я размята  Grinning Чудя и се кога ще и тръгне по дълга косичка, защото от раждането и до сега има съвсем мъничко пък и е и русичка и то все едно нищо няма, а в родилното всички бебоци бяха с едни черни, дълги, рошави косички, само нашата няма и една акушерка чак ми вика, като ми я носеха да я кърмя - " Я, какво хубаво момченце!"  newsm29 smile3511 отзад на главичката малко и е опадала, а така ми се иска вече да има повечко косичка

# 21
 Laughing Ще порастне.Аз ръкавици не съм слагала въобще,чак да се драскал много-не,а и бързо се оправят.На една моя позната с тези ръкавици голям проблем станало,детето й е на 3м и половина и още е,толкова е свикнало с тях,че като й ги махнали изпадало в ужас от ръцете си.

# 22
  • Варна
Здравейте,  bouquet за темата.
Ние сме на 2 месеца и 3 дена. Мажа гънките с бепантен и сън доволна. Лицето спрях да мажа, също много се лигавим. Кърмим се на 2 часа, само вечер правя изключение.

# 23
Благодаря за новата тема (hug)
И ние постоянно сме с ръцете в устата, бибероната много рядко помага. И аз се чудя дали не са някакви зъби, постоянно се плюнчи.
Ядем по 120 мл, а от от вчера, първото ядене в 6-7 и последното към 12 ги правя по 150 мл. Изяжда ги, ама малко май в повече му идва. Иначе е пораснал доста, вече яко ми натежава. На 01.02 сме на консултация и ще видим как върви юнака. Simple Smile

# 24
хайде и от мен един запис, благодаря за новата темичка! ние утре сме на консултация и ще дам отчет

# 25
Буболинче, ти как си? Последния ти пост пишеше за някакви кофти мисли. Надявам се всичко да е отминало. Simple Smile

# 26
все още не са отминали напълно но се възстановявам, оказа се следродилна депресия .. абе то при мене предродилна, следродилна, предменструална .. цяла  колекция депресии ...

# 27
Здравейте и честито на всички мами и от мен. Да са ви живи и здрави бебоците и много да ви радват  Hug
Нашето бебче Александър се роди ден преди термина и е голям сладур с много много коса  Crazy Специално се включвам заради Буболинче, след като видях поста в предната тема и искам да ти кажа да не се притесняваш, след родилната депресия е много разпространена. И при мен се прояви в някаква лека форма, но с повече разходки и странични  занимания бързо се измъкнах  Simple Smile При нас се обръща доста внимание по бъпроса , а то и нормално, с това кофти време тук не  трябва да си раждал, че да се депреситаш  Laughing Стискам палци всичко да се нормализира много много бързо  Hug Целувки от нас и хубав ден на всички  bouquet

# 28
  • София
Запис и от мен и моя юнак е на 2 месеца и 13 дни, все още не сме се отървали от коликите, а май почват зъби... доста се плюнчи и има на долния венец бели точки.
И ние сме на АМ, хапва си 6 пъти по 130 мл храна, доста е лаком и ако е гладен е доста кисел. И той връща понякога, обикновенно като яде по-бързо.

# 29
Привет и от мен. Малко (доста) се позагубих, но не ми остава време за форума покрай тези двамата хайвани. Мерси и от мен за новата тема... явно модераторите не можаха да ни дочакат да си изпишем старата и имаше подръпване на уши.  Wink

Ние онзи ден бяхме на консултация - след 2те кила първия месец, сега е качил само 800гр и 1см срещу 6 миналия път. Сложихме и двете ваксини - доаста викане отнесохме. Определено не ги понася стоически като батко си. ЛЛ не ни каза нищо за ортопед, но като попитах, предложи направление, но каза, че пак ехографа си се плаща, нищо че прегледа е по каса и аз реших да си го заведа на частно. Само чакам да се стопли времето. Иначе диването е вече цели 6.800кг и 61см, едвам си влиза в дрехите за 3месечни. Пак добре, че забави темповете, че иначе скоро и тези за 6м щяха да са му малки.

Давам му БиоГайа и да чукна на дърво, май нямаме проблеми с коликите. Нощем се буди колкото да яде и после пак отнася плувката. Белият шум ни спасява с приспиването - надувам на телефона, малко пошляпване по дупето (много го успокоява) и е заспал. Имаме 5-6 кърмения на различен интервал от време. Не знам по колко яде. В неделя бяхме на гости и му ношех млякото в шише, изяде към 140мл и му беше ок.

И той си лапа ръцете и доста се плюмчи. И Криси ми беше така. Почна откъм 2рия месец с плюмченето. Просължи някъде до 4-5 и спря, а зъбче се появи май чак към 7 или 8, не помня кога точно. Надявам се и при Ники да се появят по късно и също така леко.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт