Инфекция на пикочните пътища, болки в корема и температура

  • 1 906
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 616
Здравейте, доста съм притеснена, защото не знам от какво може да е това състояние. Картинката е следната - преди два дни дъщеря ми (5г.) се оплака, че я боли при пишкане. Понеже не за първи път има такива симптоми веднага пуснахме урина и излезе, че има завишени левкоцити (на паваж) и от там и положителен белтък. Личната реши да я остави на Цистон и билките на Ламбрев и утре отново да пуснем урина. От днес сутринта обаче тя се оплаква, че я боли корем, свива се и ме показва някъде около пъпа. От преди половин час вдигна и малко температура -37,1. Имам една лекарка, на която ще я заведа следобеда. Много ме е страх да не е апендицит. Тези симптоми дали може да бъдат характерни и за инфекция на пикочните пътища? Ако на някой се е случвало моля да даде съвет или да сподели опит, че ще се побъркам вече.

# 1
  • Мнения: 11 337
Ами най-вероятно се е влошил цистита.

Мисля, че личната не е реагирала правилно с лечението.  Rolling Eyes Предполагам сега следват по-силни лекарства и разговор с нефролог. И моля не оставяйте личната да ви убеди, че няма нужда от нефролог - нейната самонадеяност може да ви коства бъбречно заболяване.

# 2
  • Мнения: 616
Оф, какво да ви кажа, тук имаме недостиг на лекари. Пък и нали трябва да се доверим на някого. Ще я заведа сега при една друга и утре стерилна урина за антибиограма.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Най-добре я заведи и на хирург,моето детенце имаше подобни оплаквания,но без температура и преди две седмици го оперираха от апандисит.Просто да я пипнат по коремчето,при нас още след като хирургът го прегледа веднага каза,че има втвърдяване вдясно,назначи ни изследвания,оттам в операционната.Не ти го пожелавам,но нека я прегледат.Дано всичко е наред и настоявайте на личната лекарка за талон за специалист.

# 4
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Ако се отхвърли диагнозата апендицит и се окаже, че е само цистит, бих препоръчала Кантарис 9 СН по 5 гранулки под езика на всяко пишкане. Иначе давайте затоплени течности и топли бани в леген с отвара на смрадлика.

# 5
  • Мнения: 616
Имаме един познат хирург, освен да му звъня да я види и той. Днес е неделя и няма как да я водя нормално.

# 6
  • Мнения: 616
Благодаря ви, момичета, тя сега спи спокойно, но температурата й е 37,2.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Щом имате познат я заведете наистина,при нас всичко започна с болка при пишкане,но както казах без температура,а това,че тя има температура е малко тревожно,просто само и единствено лекар може да помогне,аз ви стискам палци да се оправите бързо каквото и да е Hug Hug Hug

# 8
  • Мнения: 1 412
Състоянието налага смешна консултация с хирург , това е корем пък е и детенце, едва ли може с точност да обясни къде го боли. Може да са възпалени бъбреци .

# 9
  • Мнения: 616
В 16ч. имаме преглед при педиатър и се надявам да открием хирурга. За момента ни вдига, но ще го търсим.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Дано попаднете на добър педиатър,със сигурност ви трябва адекватно лечение,пишете после какво са ви казали.

# 11
  • Мнения: 616
Тази педиатърка лекува детето ми от раждането и й имам голямо доверие, чак ме е яд, че онзи ден я нямаше, та я водих при личната. Все пак държа да я види и хирург.
 

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Тази педиатърка лекува детето ми от раждането и й имам голямо доверие, чак ме е яд, че онзи ден я нямаше, та я водих при личната. Все пак държа да я види и хирург.
 
Предполагам,че и педиатърката ще ви предложи преглед при хирург,на нас личната лекарка ни даде талон за педиатър,а педиатърката ни изпрати по спешност при хирург.

# 13
  • Мнения: 616
Момичета, привет.
Пиша чак сега, защото цяла седмица бяхме в детското отделение на нашата болница. Оказа се, че дъщеря ми е била с пионефрит. Много зле й бяха изследванията с наличие на белтък, кръв и много завишени левкоцити. След 5 инжекции Амикацин, няколко банки физиологичен разтвор и много сериозно пиене на течности, нещата са по-добре. Днес ни изписаха с отрицателен белтък и всички други показатели в норма. Освен това се оказа, че има Ешерихия коли - 10 на 5-та. Продължаваме лечението с пиене на Бисептол в продължение на 20 дни и сироп Феминела. Ако някой може да каже още какво мога да правя за 5-годишната си дъщеря да пише. на първо време взимам дълъг болничен и спираме градина за още 2 седмици, за да контролирам количеството на изпитата вода и да следя състоянието й. Много благодаря за подкрепата.

# 14
  • Мнения: 11 337
Чай от липа за пиене с мед. Ако може чая да не е от аптека, че там не винаги е чист.

Също така можете да киснете дупето в леген с билки по 15 мин. вечер преди баня. Препоръчвам невен за киснене - той избива всички бактерии. Също така можете да капвате Цитросепт в легенчето. Обуто с чорапки и дрешки отгоре курдисвате хлапето пред телевизора седнало в малко легенче и така всички са доволни Simple Smile

Така освен оралното медикаментозно лечение ще прочистите и пикочните пътища /е поне донякъде/. Доколкото знам има хора, които често имат такива проблеми поради физиологично по-къси пикочни каналчета. Израства се  Peace

Общи условия

Активация на акаунт