Моля за съвет - майчинство и работа в Англия

  • 1 232
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте мамчета!
Имам бебче на 4 месеца и кака на 4 години. В момента съм в майчинство, мъжът ми работи. Проблемът ми е следния.. предложиха ми работа в Англия (тук съм учител по английски език). Работата е доста добра, да не говорим за заплащането.
Мислихме да прехвърлим майчинството на ММ след като малката навърши 6 месеца и аз да се върна на работа, защото той работи на смени и пътува, а когато е на работа го няма по 14-15 часа. Решихме, че по-добре аз да работя до обяд, а той да си е вкъщи.
Нещата обаче се промениха. Отдавна говорим да отидем да живеем в Англия, но винаги ставаше въпрос в началото той да отиде сам и после да отидем и ние, а това, което ми предлагат сега ми се струва като идеална възможност. Питам се дали ще се справят тук месец-два без мен, все пак сестра ми е тук, неговата също...
Другото, което се чудя е дали мога да прекъсна майчинството и да изляза в отпуск тук, докато малката навърши 6 месеца, за да мога да подпиша договор с английската фирма. След това мога ли да продължа майчинството, като го прехвърля на ММ?
Казват, че човек получава една голяма възможност в живота си, чудя се дали това е моята...

Последна редакция: чт, 04 фев 2016, 19:42 от Мария Тонева

# 1
  • Мнения: 297
Здравейте, Мария Тонева.

Ограниченията, които имате по БГ законодателството се съдържат единствено и само в чл.46, ал.3 от Кодекса за социално осигуряване. Съгласно текстовете извън периода на 135-те календарни дни за бременност и раждане, така наречените хартиени болнични листове нямате никакво ограничение да сключвате втори трудов договор и да работите където и да е.
Поради което не намирам място да имате притеснения относно пътуване, сключване на договор във Великобритания и ползване на платен отпуск за отглеждане на дете до 2г.

Днес прочетох  в Държавен вестник от 09.02.2016г., че вече имаме и спогодба за избягване на двойното данъчно облагане със Великобритания, така че нещата се движат в правилната посока.

"Казват, че човек получава една голяма възможност в живота си, чудя се дали това е моята..." - непременно трябва да опитате.... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт