Ужасен проблем със стомаха

  • 13 691
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Вече не знам къде да ходя и къде да пиша, ще ви обясня накратко ситуацията дано някой ми помогне със съвет или ме насочи какво да правя. Вече 1 месец съм в много лошо състояние , а още по лошото е че се влошавам с всеки ден. На 9 януари се събудих с ужасни болки в целия корем , усещах го сякаш всичките ми вътрешности горяха, 20-30мин едва си поемах въздух а болките бяха наистина неописуеми ( не си измислям). Поразмина ми и си мислих, че просто нещо е било временно, докато 2-3 дни по-късно докато спях се събудих със същите ужасни болки и отново едва дишах ( когато се опитвах да си поема въздух сякаш ме боляха и ребрата и дробовете и беше отново ужасно ) отидох веднага в бърза помощ ( не искаха да дойдат, казаха ми да си извикам такси и да отида). Когато отидох там се отнесоха много сериозно, казах им какви са ми симптомите бутнаха ме 2-3 пъти по корема и лекарката каза колит ( само с едното пипане) , от изследванията които ми направиха единственото странно беше, че амилазата ми при норма 100 беше 192 ( не съм пил алкохол, нито ползвам наркотици ) и ми казаха да ходя при личната. Прибрах се и заспах някак, на сутринта се събудих отново с меко казано мъчителни болки и затруднено дишане, а и интересното беше че само лявата ми част беше изпотена ( от сърцето до бъбрека ). Отидох при личната , изпрати ме при гастроентеролог, гледа ме на ехограф и не откри абсолютно нищо, изписа ми нексиум 40мг 2х1, флажил и пробиотик и се прибрах за домашно лечение. Болката отшумя но стоеше някак '' тъпа болка'' около дясното подребрие и панкреаса, като се бутнех малко по-силно там и болките бяха комшмарни. Казаха ми да отида на преглед след 2-3 седмици, но тези 2-3 седмици бяха меко казано кошмарни, всяка вечер червата ми и въобще целия стомах къркореха и то ужасно ( най вече вечер когато си легна ) не спираха и то силно, болката беше 3-4 дена боли 1-2 дена отпуска. И преди няколко дена болката сякаш ме беше отпуснала защото няколко дена се чуствах доста добре и имах и енергия. Но преди 3 дни отново през нощта от дясната страна започна нещо да къркори , "пука " и то все по бързо и бързо и съм колабирал събудих се на другата сутрин в бърза помощ. Там ми бяха направени няколко излседвания, гледаха ме и на рентген, и отново измислиха колит.. нямам спукан апандесит , нямам някаква сериозна болест. Болките в дясното подребрие обаче продължават, 2 дена имах и бодежи в сърцето, а това къркорене в стомаха/червата от вечер на вечер става все по нетърпимо и имам чуството че ще ме вкара в лудница, много неприятно е и вече едва се търпи. Вчера отново ходих при гастроентеролога и отново ми каза, че не било нищо сериозно. Също искам да спомена, че в рамките на 1 месец бях в болница 6 пъти и отново сякаш нищо не ми намират или нещо което не било кой знае какво, а аз ако не се влошавам то няма абсолютно никакво подобрение. Искам съвет ако някой от вас се е сблъсквал с нещо подобно или поне ако може да ме насочи какво да правя защото наистина съм много притеснен, а нощите са ужасни.. Но Шпа, Спазмалгон и всякакви такива не ми помагат за болките.

# 1
  • Мнения: 10 547
Какво казаха за жлъчката и черния ти дроб?

# 2
  • Мнения: 5 060
Подозирам, че ходиш на лекар в малък град, опитай в най-близкия областен.

# 3
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
И дебелото черво минава вдясно и вляво под ребрата, доста височко. Да не би наистина да идва от него проблемът?

# 4
  • Мнения: 807
отиди на частен - там поне ще ти обърнат внимание. Мен с остър панкреатит 2 дни ме подхвърляха от един лекар на друг...

# 5
  • Мнения: 21
От Велико Търново съм, на ехограф като ме гледа каза , че нищо ми нямало, на рентгена същата работа - всичко било наред ( това е във Велико Търновската болница) . Пратиха ме за изследвания за хепатит и чакам резултатите , повече ме притеснява , че болките са променливи и тези бодежи в сърцето също ме притесняват, малко ми е неудобно , но и до тоалетна ходя много рядко най-много 1-2 пъти на седмица.. психиката ми падна толкова много от тия всичките неща, че вече сякаш нямам никакви сили..

# 6
  • Другата България
  • Мнения: 37 289
Аз имам колит и симптомите ти са идентични.
Диета казаха ли ти да спазваш?
Газирано и люто да забравиш категорично?

# 7
  • София
  • Мнения: 38 476
Знам, че звучи несериозно, но гледах подобен случай по телевизията.
Медицинско лице, с адски болки в областта на корема, 2-3 болници я отхвърлят.
Накрая един лекар установява порфирия http://ezine.bg/n61-36416-%D0%9F%D0%BE%D1%80%D1%84%D0%B8%D1%80%D0%B8%D1%8F

Потиснатост, запек и болки в черния дроб също съвпадат.

Аз също имам колит, със страшна болка в дебелото черво, която се проявява само понякога.
На ехо нищо не видяха. Аз сама се сетих какво е.
Но колита си го мъкна от години и нормално не е толкова зле. Не че е и добре де.

# 8
  • Мнения: 21
Диетата е ужасна, никакви меса, само варени картофи, супи без подправки, препечени филии, ябълки, вода почти не мога да пия, защото като пия ми гори на целия стомах. Газирано и алкохол категорично дори глътка не трябвало да пия.
Мен ме притеснява и това къркорене на червата и сякаш на целия стомах всяка вечер/нощ като си легна не мога да заспя, ужасно некомфортно е.. като стана на сутринта вече го няма, но се започват бодежите в сърцето и болките в дясното подребрие...

Последна редакция: сб, 06 фев 2016, 17:50 от screwtherules

# 9
  • Мнения: 141
Здравей!

Това което описваш страшно много ми прилича на гастрит и запек в следствие на който е и колита. Рядкото изхождане говори за запек, тези бълбукания (колит) са в следствие на запека. Съвета ми е следния, щом нищо не са открили до сега, говори с доктора си да ти направят една клизма, ако съм права имай в предвид че корема ще те заболи невероятно силно по време на клизмата.Мини на бяла диета, както казаха по-горе никакви пържени храни, алкохол и тн. За около седмица - две мини на изцяло бяла храна, неприятно е но ще изтърпиш. Мисля че след клизмата ще се спрат и болките в корема.Бодежите в сърцето ми се струва че са от умората и недоспиването в следствие на болката.Тоест когато човек е дълго време недоспал, уморен, не достатъчно отпочинал и притеснен или изнервен се случват подобни бодежи, поне при мен е така.Предполагам че освен болката получаваш и горещи вълни? Лекарството което са ти изписали действа именно при гастрит, колит, гастроезофагеален рефлукс (връщане на стомашна киселина в хранопровода) и други. Случвало ми се е това с колита и съм била пред припадък. Тези бълбукания бяха невероятно болезнени и понеже бях изплашена до неузнаваемост отидох по спешност в Пирогов. Като натиснех коремът си при мястото на бълбукането то сякаш се преместваше от другата страна. Съответно ми изписаха някакво лекарство от което нямаше ефект. И аз като теб не ходех редовно до тоалетната и ми хрумна да си направя клизма вкъщи. Е оправиха се нещата точно за една нощ.Случи ми се още два пъти и от тогава да чукна на дърво, нищо не е имало. Но преди всичко говори с лекаря си за тези опции, нищо не губиш и спокойно, вярвам че всичко ще бъде наред  Hug Simple Smile

Успех, лека и спокойна нощ!

# 10
  • София
  • Мнения: 38 476
Стомахът и сърцето много често се бъркат от обикновения човек, кардиолог ми го е казвал.

# 11
  • Мнения: 21
След хиляди изследвания, ходене по 3210123012 доктори '' специалисти '' + 3 болници, от 1 тон изследвания се стигна до заключението, че имам проблем с нерв. Болките в стомаха вече ги няма слава богу, не знам дали в болницата нещо направиха или просто си минаха от самосебе си. Сега проблема е друг , доста често имам пронизваща болка в сърцето и около него ( главно лявата част ) и започвам да се притеснявам дали наистина е само нерв.. до колкото ми казаха нещо съм си прецакал нерва на гърба от лявата страна и нищо ми нямало на органите. Болката е горе долу търпима , но е доста дискомфортна, започват едни пробождащи болки към сърцето и когато си поема въздух се засилват още повече. Писна ми да ми казват , че било заради нерв/и и щяло да се оправи. Минаха 2 месеца имам някакво подобрение, но тъкмо се оправи нищо и друго започва да боли. Някакъв съвет какво да пия за тези пробождащи болки в сърцето и ако може да не са хапчета, защото за 2 месеца изпих хапчета колкото за 2 живота. Болките не са постоянни, а периодични по няколко пъти на ден ( особено рано сутрин ) са най-силни.

Общи условия

Активация на акаунт